Skocz do zawartości

My Little Konwent 2014 (MLK3) 27-28 Wrzesień


Trigen

Recommended Posts

Ktoś ma pomysł jak przekonać rodziców żeby puścili? :P

 

Po prostu opowiedź o konwencie i jego tematyce ;) Pokaż rodzicom nasz fandom z dobrej strony i przekonaj ich, że zależy ci na tym żeby tam być.

Jeżeli chcesz, to możesz podać rodzicowi mój telefon albo email (+48 732 541 010 lub [email protected]). Jestem jednym z organizatorów i mogę im odpowiedzieć na ewentualne pytania dotyczące imprezy, gdyby mieli jakiekolwiek wątpliwości :)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu opowiedź o konwencie i jego tematyce ;) Pokaż rodzicom nasz fandom z dobrej strony i przekonaj ich, że zależy ci na tym żeby tam być.

Jeżeli chcesz, to możesz podać rodzicowi mój telefon albo email (+48 732 541 010 lub [email protected]). Jestem jednym z organizatorów i mogę im odpowiedzieć na ewentualne pytania dotyczące imprezy, gdyby mieli jakiekolwiek wątpliwości :)

No cóż... Oni o tym wszystkim wiedzą itd. tylko boją się puścić mnie za Kraków :I

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Oni o tym wszystkim wiedzą itd. tylko boją się puścić mnie za Kraków :I

Może jest jakiś Brony z Krakowa, który też się wybiera? Z kimś zawsze raźniej, a rodzicom powiesz, że to dobry kolega żeby byli przekonani. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Oni o tym wszystkim wiedzą itd. tylko boją się puścić mnie za Kraków :I

 

Możesz w jakiś sposób udowodnić im, że taki mały wypad jest w pełni bezpieczny. Np. mówiąc jak możesz tam dojechać (w twoim przypadku to bym polecał Unibusa z dworca krakowskiego do Katowic, a następnie z ul. Stawowej autobus 820 lub 830, który podejechałby pod sam teren konwentu w Bytomiu). Możesz też wspomnieć, że na samej imprezie będzie profesjonalna ochrona, która zadba o bezpieczeństwo uczestników :)

 

Też wciąż jest aktualna moja oferta z np. krótką wymianą emailową z rodzicami :P myślę że jeżeli będą mogli zadać pytania bezpośrednio osobie będącej w organizacji, to podejdą do wydarzenia ze znacznie większym zaufaniem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz w jakiś sposób udowodnić im, że taki mały wypad jest w pełni bezpieczny. Np. mówiąc jak możesz tam dojechać (w twoim przypadku to bym polecał Unibusa z dworca krakowskiego do Katowic, a następnie z ul. Stawowej autobus 820 lub 830, który podejechałby pod sam teren konwentu w Bytomiu). Możesz też wspomnieć, że na samej imprezie będzie profesjonalna ochrona, która zadba o bezpieczeństwo uczestników :)

 

Też wciąż jest aktualna moja oferta z np. krótką wymianą emailową z rodzicami :P myślę że jeżeli będą mogli zadać pytania bezpośrednio osobie będącej w organizacji, to podejdą do wydarzenia ze znacznie większym zaufaniem :)

Wielkie dzięki ^^ Teraz tylko się dowiedzieć czy mnie do Bytomia puszczą ^^ Ale zapytam lepiej po Krakowskim 6.6 XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna informacja organizacyjna
 
Osoby, które śledzą naszego Facebooka zapewne już o tym wiedzą, ale w trosce o dobrze doinformowanie każdego uczestnika, pozwólcie, że przekopiuję tutaj treść naszego obwieszczenia :)

 

---------
 
Witajcie kochani! Mamy dla was bardzo istotne informacje o My Little Konwencie!

Być może część z was słyszała o tym, że w tym roku, oprócz polskiego MLK, miał się odbyć również Pony Con-Gress - impreza na całą Europę. Cóż... PCG niestety się nie odbędzie, ale rola konwentu będącego swoistą wizytówką polskiego fandomu spadła właśnie na nasz event

Z punktu widzenia uczestnika nie trzeba się martwić. Główną zmianą będzie fakt, że konwent będzie częściowo po angielsku - nie oznacza to jednak, że osoby nieznające angielskiego będą miały jakiekolwiek problemy, helperzy i organizatorzy wciąż będą w stanie komunikować się po polsku
Panele i prelekcje będą też prowadznie zarówno w języku polskim jak i angielskim - każdy prelegent będzie mógł zadeklarować język swojego panelu (bardzo możliwe, że przybędą również prelegenci z innych krajów, co nieco urozmaici plan).

Chcielibyśmy dodatkowo ponownie zaprosić do zgłaszania swoich własnych prelekcji, do wspierania nas sprzętem lub do zgłaszania się jako osoba chętna na bycie helperem. Otworzyliśmy również zgłoszenia dla wystawców - jeżeli chcesz sprzedawać swoje kucykowe wyroby na stoisku, to to jest okazja dla Ciebie! Sugerujemy nie zwlekać z tym, ponieważ może się okazać, że np. zabraknie nam czasu w planie, a wtedy stosujemy metodę "Kto pierwszy, ten lepszy"

Uruchomiliśmy także nową stronę internetową imprezy, której głównym celem jest bycie czytelniejszą i zapewniającą łatwiejszy dostęp do informacji - http://mlk2014.pl/

Jako organizatorzy, na zakończenie możemy dodać tylko, że organizacja konwentu, od którego de facto będzie zależał odbiór polskiego fandomu za granicą, jest dla nas całkiem ciekawym wyzwaniem i planujemy zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby to była udana impreza, która otworzy nam furtkę do tego, aby Polska również miała okazję zaistnieć w ogólnoświatowym fandomie.

Czyli co? Widzimy się we wrześniu? ;)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak korzystając z okazji mam małe pytanie odnośnie biletów z racji że teraz konwent będzie międzynarodowy to ile mnie więcej będą kosztować bilety?

Około 30zł, pisze na stronie :)

 

Planujecie jakichś zagranicznych gości? (Jakichś znanych fan-muzyków/aktorów głosowych/fan-animatorów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujecie jakichś zagranicznych gości? (Jakichś znanych fan-muzyków/aktorów głosowych/fan-animatorów)

Oczywiście :) Planujemy kilka szczególnych osób ściągnąć do naszego kraju, ale na razie pozwólcie, że zachowamy szczegóły w tajemnicy ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłym roku. Mogę powiedzieć tyle, że to był rok, w którym MLK musiało zostać przeniesione w ostatniej chwili i odbyło się w innym miejscu, ale nawet to nie przeszkodziło w zorganizowaniu wielkiego ogólnopolskiego spotkania bronies. 

Jeśli ktoś jest niezdecydowany, to polecam. Nie tylko sam konwent ale cały wyjazd czasem z daleka i możliwość spotkania z tyloma osobami jest niesamowitym przeżyciem.

 

Zwłaszcza że w tym roku szykuje się coś jeszcze większego. Ostatnio z Kalisza jechały 2 osoby. W tym roku zbierzemy już solidną ekipę 6-10 osób.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są widoki i możliwości że i tym razem pojawię się na konwencie, zwłaszcza, że zeszłoroczny wspominam niezwykle miło i wspaniale. Szkoda, że w Bytomiu... no ale czego się nie robi dla zabawy, nie? Wstępnie się piszę, ale czy pojadę będę wiedział dopiero za miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin: kijowy

Cena: bardziej akceptowalna niż rok temu, ale kijowa

Proponowane atrakcje: kijowe (rok temu konwent de facto ratowali tylko lektorzy, teraz też widzę coś na zasadzie ZROBIĘ KONWENT NIECH LUDZIE SAMI SIĘ ANIMUJĄ)

Zeszłoroczna organizacja: kijowa

Odległość: duża

 

MEH MEH MEH MEH

30zł za dwudniowy konwent, do tego na skalę miedzynarodową, to wysoka cena? Cóż, analizując inne tego typu imprezy i biorąc pod uwagę, że organizacja takiego wydarzenia to bardzo kosztowna sprawa (wynajęcie budynku, zakup potrzebnych rzeczy, opłacenie drukarni, marketing), to moim zdaniem jest to kwota wręcz śmiesznie niska. Szczególnie, że osobiście dziesięciokrotnie większą sumę jestem w stanie zarobić na 1 zleceniu, zajmującym kilka/kilkanaście godzin.

Nie rozumiem też ataku na proponowane atrakcje. Przypominam że konwent będzie dopiero za niecałe 6 miesięcy. Chcieliśmy pójść potencjalnym uczestnikom na rękę i ogłosić imprezę jak najwcześniej, aby każdy mógł zagospodarować sobie czas i zadbać o sprawy finansowe - kosztem własnie dawkowania informacji. Planujemy gości specjalnych i własne atrakcje, szczególnie patrząc prezez pryzmat tego, że robimy imprezę, która de facto będzie wizytówką naszego kraju w międzynarodowym fandomie, ale zanim opublikujemy jakiekolwiek szczegóły, chcemy wszystko dopiąć na ostatni guzik.

Nawiązując na koniec do słów "ZROBIĘ KONWENT NIECH LUDZIE SAMI SIĘ ANIMUJĄ", to generalnie tak - nie jesteśmy w stanie samodzielnie wypełnić planu na całe 2 dni, dlatego idziemy na układ z ludźmi - my oferujemy sprzęt, czas, budynek oraz reklamę, a w zamian oczekujemy jedynie częściowego wypełnienia planu. Taką technikę stosuje praktycznie każdy konwent i inne tego typu wydarzenia, więc obrażanie się na nas z tego powodu jest... cóż, lekko zaskakujące.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale tutaj jest ono wręcz za bardzo subiektywne. Komentując w taki sposób jakąś imprezę warto minimalnie bardziej się otworzyć, i spróbować wyobrazić sobie ją "od kuchni", żeby upewnić się, czy rzeczywiście w takim ataku jest słuszność.

Gdy jadę na wakacje do katowic (Tychy). To pech jak pech. Musieli zrobić w Wrześniu. :(

W wakacje niestety nie jest planowany żaden konwent w tej okolicy, ale jeżeli będziesz w okolicy Katowic, to gorąco zapraszamy na regularne śląskie ponymeety, które polegają na tym, że spotykamy się w Silesia City Center (centrum handlowe w centrum Katowic) a następnie udajemy się na spacer do Parku Śląskiego. Mają one miejsce co miesiąc (a w międzyczasie często są organizowane minimeety) i jeżeli jesteś zainteresowany, to zapraszamy do dołączenia na Facebooku do grupy "Śląscy Bronies", ponieważ to właśnie tam są publikowane informacje o terminach meetów.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...