Skocz do zawartości

Recommended Posts


To że potrafisz się czasem pośmiać z jakichś bezpiecznych, wykładanych styropianem żarcików pozbawionych spiczastych elementów, to nie znaczy że nie spinasz rzyci. Twoje "poszanowanie użytkowników" polega na wykopaniu za drzwi ludzi kiedy żartują nie tak jak to pasuje ludziom twojego rodzaju.

 

Powiem tyle: nie wiesz w jaki sposób żartuję. Nie wiesz, ponieważ nie siedzę na /sb/ zbyt często, a w wątkach na forum tak żartować nie będę właśnie z powodu poszanowania użytkowników, którego tobie najwyraźniej brakuje, albo masz za słabą wolę by ograniczyć niebezpieczne żarciki do grona swoich znajomych. 

 

To tyle. Jeśli masz ochotę dalej ciągnąć dyskusję na temat moich poglądów i żartów to zapraszam na pw. Tam będziemy mogli swobodnie porozmawiać  :squee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się ostatnio czy trzymać się twardo tego do czego ten temat służy i wypierpapierzyć wszystko co ściśle nie zgadza się z pierwszym postem.

Niemniej dyskusja jest ciekawa i może na coś się przydać forum, poza tym forum jest do pisania.

 

SB od lat powiedzmy 16 - jestem za :rainderp: Problemu gdzie jest granica w żartach nigdy nie rozwiążecie. Poznawanie się i spędzanie czasu "razem" w internetach zbytnio nie uczy wzajemnego szacunku i poszanowania. Dlatego wśród prawdziwych znajomych gdy wyczuwacie, że coś jest nie tak to po prostu nie brniecie dalej (żart co robić by kobieta krzyczała pół godziny dłużej nie zadziała na spotkaniu rodzinnym) i tyle. Nie dziwię się niektórym, że chcą swój "ostrzejszy" humor propagować jawnie na sb. Tak szczerze to co by musiało się stać, żeby poważnie przejęli się jak to potraktuje użytkownik "jakiś gdzieś" który klika z drugiej strony Polski i pewnie nigdy się nie poznają. Poza tym wciąż pojawiają się nowe osoby, które mogą mieć zupełnie inne wyobrażenie o SB, niż stali bywalcy.

Każdy ma inne poczucie humoru, a jeśli ktoś lubi się śmiać ten wie, że czasem z humorem trzeba przekroczyć pewne granice, no bo wiadomo - "co raz zdobyte nigdy nie będzie szczytem".

 

Weźcie sobie przeciętnego 26-letniego mechnika, 16-letnią tancerkę, 18-letniego skina i jeszcze powiedzmy cztery randomowe osoby, wszystkich z zupełnie innych środowisk. W tym 10 letniego Damiana, który lubi wpier***** klej, od taka zabawa. W prawdziwym życiu jakoś to się powinno ułożyć (zakładam, że pan mechanik to ogarnie i nie mówię tu tylko o hydraulice), natomiast co jak usuniemy wszystkie społecznie wytworzone wzorce? Zrobi się syf i tyle.

 

Mi osobiście na sb brakuje normalniejszej gadki, bo obecnej nie kumam. Wiecie, co u kogo słychać, co kto robi i dlaczego... obecnie wskazałbym raczej na kwitnący narcyzm i kółka wzajemnej adoracji, bije się w pierś jeśli sam to uprawiam.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi tylko o to by nie przenosić żartów z /sb/ do wątków forumowych i statusów randomowych ludzi. Żarty żartami, internety internetami, ale są wśród nas tacy, którzy omijają większość internetowego syfu i nie wiedzą, że jak w odpowiedzi dostaną coś brzmiącego chamsko to jest to jedynie żart. Moim zdaniem powinno się to wziąc pod uwagę, bo obecnie to panuje wolność aż za wielka w tym względzie. 

A wbrew temu co to piszą niektórzy istnieją osoby wrażliwsze, które może nie tyle od razu się zabiją widząc sławetne "utop się", co zrobi się im smutno i poczują się dotknięte. Powinno się tego unikać, zasady netykiety i takie tam, jak ja to nazwałam "wyczucie". Niektórym tego brak. Obecnie jak ktoś zgłosi to się śmieszkowi po tyłku dostanie, ale niektórzy jak zauważyłam mają opory przed pisaniem do moderacji. Nie wiem skąd to się bierze, ale automatycznie zgłoszenia brak, śmieszek ma radochę, a użytkownikowi smutno. 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mi osobiście na sb brakuje normalniejszej gadki, bo obecnej nie kumam. Wiecie, co u kogo słychać, co kto robi i dlaczego... obecnie wskazałbym raczej na kwitnący narcyzm i kółka wzajemnej adoracji, bije się w pierś jeśli sam to uprawiam.

Ekhem...Ale na sb to występuje. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też często się widzi, że przychodzi ktoś nowy (i najczęściej bardzo młody) i kompletnie nie ogarnia tych heheszek. Choćby ta obrończyni Arłuka, co nawet temat dla niej zrobiono. Nie no, nie widzę osobiście nic śmiesznego w kręceniu beki z jakiejś dziewczynki, która nie rozumiała co się dzieje, a ludzie to wykorzystywali.

 

 

Taki humor niektórzy też przenoszą na forum. No spoko, jak się kogoś zna i wie się, że ten ktoś ogarnie, że to śmieszki. Gorzej kiedy się takie żarciki wali do wszystkich jak leci.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie no, nie widzę osobiście nic śmiesznego w kręceniu beki z jakiejś dziewczynki, która nie rozumiała co się dzieje, a ludzie to wykorzystywali.

 

Ta dziewczynka była nadgorliwa. Miejmy nadzieję, że dostała lekcję internetów pt: "jesteś nowy to nie cwaniakuj", albo odbiła się od nich na zawsze. Mnie też to nie bawiło, uważam to za żałosne i gówniane, aczkolwiek dla osób które tam wtedy były, z pewnością był ubaw po boki i zrywali pachy ze śmiechu. No i nie zapominajmy o Cennej Lekcji Internetów. Nie jestem tylko pewien czy takie nostalgiczne pomniczki z gówna są na tyle istotne, by stawiać je na każdym kroku. Empirycznie stwierdzon'd.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie widzę osobiście nic śmiesznego w kręceniu beki z jakiejś dziewczynki, która nie rozumiała co się dzieje, a ludzie to wykorzystywali.

 

To jawnie pokazuje, że Ludzi podłych, powinno się tępić, bo to karygodne... Żarty żartami, ale no bez przesady. Wiem, według niektórych, zbyt moralnie podchodzę do życia. Ale serio, świat bez podłości, byłby lepszym miejscem :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrozumie. W każdym razie ją dostała. Takie są internety. Mają pewne ogólnie przyjęte "normy", tak samo jak prawdziwe życie. Dobrze jest zauważyć choć kilka z nich. I się stosować. I nie wymagać za dużo od innych, bo są albo tępi, albo mają to gdzieś. I iść do swojego ciepłego zakątku internetów, gdzie można odurzać się zrozumieniem aplikowanym dożylnie.

 

 Ale serio, świat bez podłości, byłby lepszym miejscem :)

Coś jeszcze, cpt obvious? :kappa:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wchodzi na /sb/ kiedy siedzi tam tylko Siper, Sabina i Źyźwił, piękna trójca importująca ciekawe, bardzo zabawne i oryginalne memy z wykopu, to się nie dziw że wygląda to tak jak wygląda.

Zapytam wprost: o czym Ty pierdolisz :spike: Jesteś praktycznie jedyną osobą co wyjechała właśnie z taką teorią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Wku*wia mnie dzielenie ludzi na sb i resztę forum. Bo zarówno jak na sb jak na reszcie forum znajdują się I HEHESZKI I RZECZY POWAŻNE CZY TAM ŻYCIOWE, NORMALNE, jak kto se tam woli to nazwać. Jako osoba, która siedzi i na sb, jak i na działach, też i na statusach irytuje mnie, że trzeba wrzucać wszystko do jednego worka. Ludzie, co siedzą tylko na sb będą gadać jacy to ci co nie siedzą tam są sztywni, bo tylko tam są super kul żarty i w ogóle, a ci co tam nie przebywają będą uważać, że oni są lepsi, bo nie wchodzą na sb, bo tam "humor dla podludzi".

Chciałabym tylko skończyć tę bezsensowną wojnę, bo inaczej tego się nazwać nie da. Osoby z sb jak zobaczą tylko posta kogoś, kto się tam nie udziela to szydzą z niego i w ogóle nie zamierzają przeczytać ze zrozumieniem tylko napiszą parę obelg, po czym wrócą na swoje sb dalej obgadywać za plecami. A ci co siedzą poza sb, będą stroić fochy, że sb jest złe, bo tam siedzą te i te osoby, których nie lubią, albo NIEDAJBOŻE zobaczą słowo "PENIS" raz na ruski rok na sb.

Serio, ludzie, ogar.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


każda broni swojego terenu, nie wchodzi na cudzy bo tam jest kijowo i panuje idiotyzm/sztywniactwo i nie wpuszcza tej drugiej na własny bo jeszcze zaczną rządzić się/rzucać kupą.

 

Pragnę jedynie wtrącić, że pomimo iż w twoich oczach zapewne należę do "frakcji sztywniaków" to pojawiam się na /sb/ i jakoś nikogo nie zgłaszam moderacji za to, co tam pisze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale...

 

No jakże mi smutno.

 

 

Also, pomysł raczej dobry, tylko mam nadzieję, że będzie możliwość zamknięcia tych kanałów, których się śledzić nie chce ;p

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Siper, ale mam nadzieję, że masz świadomość, że po prostu zmieni się treść tej wojenki cyrkowo-prawniczej?

Teraz jest podział na hurr duur wielce poważnych użytkowników wielce poważnego forum o kucykach i na bandę skretyniałych idiotów przesiadujących na shoutboxie i śmiejących się z benizów. 

Po wprowadzeniu kanałów tematycznych po prostu meloniki będą siedziały na jednym kanale ze swoim ładem i porządkiem, a fedory na drugim kanale ze swoimi benisami i dalej będą obrzucać się błotem. Jak ktoś chcę znaleźć powód do kłótni to i tak go znajdzie, więc imo nie ma się tym po co przejmować, lepiej olać sprawę. :spike:

Jeśli jednak masz zamiar to wprowadzić, to proponuję dodać możliwość ustawienia dla każdego usera dowolnego kanału jako "głównego" (tego, który pojawia się po wejściu na sb), bo jestem leniwy i przełączanie kanałów to dla mnie za dużo roboty. :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cahir, zrobienie tych pokoi nie musi dotyczyć tej sprawy. 

Ludzie są ograniczeni i nie chcą nawet rozwiązania tej "wojenki", więc mówi się trudno  :dunno:  Jesteście podzieleni wedle własnego życzenia.

 

A te pokoiki na sb są fajne, bo można będzie zakładać pokoje chociażby dla jakichś role-playów luźnych, czy coś. O ile będzie taka zgoda ^^ Albo też clopy i gore, też jeżeli będzie pod to zgoda :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...