Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mimo, że z SB nie korzystam, jestem jak najbardziej na tak. Najbardziej mnie zachęciła możliwość tworzenia własnych pokoi- będzie można porozmawiać sobie z kilkoma osobami w szybki i prosty sposób... niestety aktualny system w PW jest dla mnie ( i nie tylko dla mnie) trochę uciążliwy jak się rozmawia w więcej niż 2 osoby ( i max osób to 4).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cahir, zrobienie tych pokoi nie musi dotyczyć tej sprawy. 

Ludzie są ograniczeni i nie chcą nawet rozwiązania tej "wojenki", więc mówi się trudno  :dunno:  Jesteście podzieleni wedle własnego życzenia.

 

A te pokoiki na sb są fajne, bo można będzie zakładać pokoje chociażby dla jakichś role-playów luźnych, czy coś. O ile będzie taka zgoda ^^ Albo też clopy i gore, też jeżeli będzie pod to zgoda :3

 

Otóż to, ja nie jestem od uczenia etyki użytkowników tego forum i jestem wręcz pewny, że to o czym mówi Cahir się pojawi. Ale co ja mam w tym wypadku zrobić? :spike: Bawić się w znoszenie ubóstwa ustawą kółek wzajemnych adoracji regulaminem? To nie zadziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, ja nie jestem od uczenia etyki użytkowników tego forum i jestem wręcz pewny, że to o czym mówi Cahir się pojawi. Ale co ja mam w tym wypadku zrobić? :spike: Bawić się w znoszenie ubóstwa ustawą kółek wzajemnych adoracji regulaminem? To nie zadziała.

Jak już mnie cytujesz to mógłbyś odpowiedzieć na ważniejszą część mojej wypowiedzi D:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny jak wszystkie propozycje będą wysyłane tutaj: https://trello.com/b/djBgkrp4/mlppolska-publiczne:v

 

 

Jak już mnie cytujesz to mógłbyś odpowiedzieć na ważniejszą część mojej wypowiedzi D:

W prywatnych kanałach robicie co tylko chcecie, nawet clopy i gore. Jedynie co jest zabronione to działanie na szkodę forum oraz rzeczy niezgodne z prawem (czyli jak mamy tutaj jakiegoś fana małych dzieci, no to przykro mi, ale nie możesz zrobić kanału dla takich rzeczy :spike: ). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moderatorzy mają większą kontrolę nad /sb/, przez co mogą np. wymusić na kimś zmianę kanału na inny, bądź zablokować dostęp do jednego konkretnego.

 

OH YEAH!!!

 


Ej Siper, ale mam nadzieję, że masz świadomość, że po prostu zmieni się treść tej wojenki cyrkowo-prawniczej?
Teraz jest podział na hurr duur wielce poważnych użytkowników wielce poważnego forum o kucykach i na bandę skretyniałych idiotów przesiadujących na shoutboxie i śmiejących się z benizów. 
Po wprowadzeniu kanałów tematycznych po prostu meloniki będą siedziały na jednym kanale ze swoim ładem i porządkiem, a fedory na drugim kanale ze swoimi benisami i dalej będą obrzucać się błotem. Jak ktoś chcę znaleźć powód do kłótni to i tak go znajdzie, więc imo nie ma się tym po co przejmować, lepiej olać sprawę.
Jeśli jednak masz zamiar to wprowadzić, to proponuję dodać możliwość ustawienia dla każdego usera dowolnego kanału jako "głównego" (tego, który pojawia się po wejściu na sb), bo jestem leniwy i przełączanie kanałów to dla mnie za dużo roboty. :3

 

Ależ porządek na SB mógłby być i to wprowadzony bardzo prosto - wystarczyłoby zacząć restrykcyjnie przestrzegać regulaminu. Co prawda X użytkowników zostałoby z niego wyrzuconych, ale porządek by był. Naturalnie zaraz rozległoby się oburzone wołanie niektórych osób, że moderacja/administracja ŚMIE stosować regulamin. Mi to osobiście nie przeszkadza, bo skowyt mordowanych jest dla moich uszu muzyką, ale kwasów powstałoby dużo.

 

To co proponuje Siper wydaje się poszukiwanym od dawna złotym środkiem. Popieram.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I daty nie leczą głupoty - na shoutboxie masz chociażby Vanadissa, który wiekiem nie grzeszy (ale wszystkim innym już tak [niech się skubaniec uczy, bo jak dalej będzie takie oceny przynosił, to nie wytrzymię ]).

 

No bez przesady, ja jedynie liczyć nie umiem. I nie wiem, jak interpretować drugą część zdania, a pierwszą w nawiasie [jeszcze ta przed kwadratowym]. :v

 

Może być, nie mam do niego większych przeciwwskazań, ale...

... na 3/4 kanałów dostanę z automatu instant blocka.

 

Pańska wina, pańska strata.

 

Wracając do pomysłu: Wiecie, do czego się to sprowadzi?

Do obgadywania drugiej strony konfliktu, niezależnie od kanału.

Ja tam osobiście uważam to za pomysł dobry pod tym względem, że gdzie wejdę, tam teoretycznie zobaczę to, czego oczekuję; Zły jednak przez to, że blokowanie/przenoszenie ludzi na inne kanały 4lulz jest wręcz stuprocentowo pewne.

PROSZĘ PRZEJŚĆ NA OFFTOP!

Edytowano przez Nadczłowiek Wanadu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej przecież miało być tak, że "masz iść na offtop" jak coś nie pasi. Nie wypaliło.

Dlaczego z większą ilością kanałów ma wypalić? :T

 

- Moderatorzy mogą wymusić zmianę kanału

- Użytkownicy mają możliwość zrobienia własnych kanałów

- Kanały tematyczne to kompletnie co innego niż "Główny i Offtop", gdzie można było odnieść wrażenie, że ten drugi to kanał dla gorszych. W nowym układzie wszystko wychodzi po równo :v

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ależ porządek na SB mógłby być i to wprowadzony bardzo prosto - wystarczyłoby zacząć restrykcyjnie przestrzegać regulaminu.

*śmiech*

 


Osoby z sb jak zobaczą tylko posta kogoś, kto się tam nie udziela to szydzą z niego i w ogóle nie zamierzają przeczytać ze zrozumieniem tylko napiszą parę obelg, po czym wrócą na swoje sb dalej obgadywać za plecami.

Nuri - pojawiła się nowa osoba na sb, została przywitana radośnie i miło. Zero brzydkich słów. Probleme?

 

W ogóle to po co łączyć ulepszenie SB z waszą ( :kappa: ) guwnowojenką? Nawet jeśli lepszy shitbox niczego nie zmieni, to chociaż będzie lepszy. Mi również pomysł ulepszenia go się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nuri - pojawiła się nowa osoba na sb, została przywitana radośnie i miło. Zero brzydkich słów. Probleme?
 
W ogóle to po co łączyć ulepszenie SB z waszą ( ) guwnowojenką? Nawet jeśli lepszy shitbox niczego nie zmieni, to chociaż będzie lepszy. Mi również pomysł ulepszenia go się podoba.
Ale o czym Ty mówisz? .___. W zacytowanym przez Ciebie poście nie ma nic na ten temat. Poza tym i tak na końcu stwierdziłam, że skoro chcą się dzielić to niech się dzielą, nic mi do tego.
A z tą Nuri to nie wiem teraz czy żartujesz czy nie, może nikt jej nie przezywał, ale też jak zadała jedno pytanie to tylko ja nie robiłam sobie z niej jaj :v
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siper Skaj obiecywał to jakieś dwa lata temu, skończyło się na dwóch kanałach na krzyż i jednym tajnym, więc zobaczę czy tym razem się uda :rainderp:

 

Bo Skaj to leniwa buła, którą proszę o poprawki w Shoutboxie od 2 lat i nic z tego, dlatego nowy /sb/ sam napiszę. Bo pewnie będzie zajęty Wiedźminem  :cyg:

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Pomysł na usprawnienie: Zróbcie żeby nie było czegoś takiego jak archiwum. Jakiś kretyn przeniósł wszystkie wątki o spotkaniach do archiwum i nie można nic dodawać i nawet moderator nie mógł nic z tym zrobić. Wątki powinny zostawać tu gdzie są, bo wtedy są posortowane tematycznie. Stare wątki same spadają na dół listy, bo przecież są sortowane po czasie ostatniej modyfikacji. Jeśli ktoś chce po kilku miesiącach coś dodać, to też jest jak najbardziej OK, np. chciałem podlinkować nowe filmy do wątku o MLK 2015 i nie ma powodu, żeby to utrudniać lub uniemożliwiać.

Ugh, przez to przekęte archiwum na tym forum trzeba bohatersko rozwiązywać problemy nieznane z innych forów i jeszcze kłócić się z różnymi takimi co "nie widzą problemu". Wnerwia mnie to jeszcze bardziej, niż generalna rozwałka wszystkiego średnio co trzy lata.


EDIT: Okazało się, że to Spier zrobił czystkę w ponymeetach, bo wymyślił, że to ma działać przez kalendarz. Teraz przynajmniej widzę, że różne udziwnienia i przeszkody to nie wina zwykłych moderatorów, tylko samej góry hierarchii. Po kłótni z Siperem, jago stwierdzeniu, że skoro forum mi się nie podoba, to nie widzi podstaw, żebym tu siedział i 3 warnach, przynajmniej dzięki mnie można dalej pisać w wątkach w archiwum spotkań.

Zamieszczam tutaj wyedytowaną wersję tego co napisałem Spierowi. Wiem, że to robienie offtopa, a ta dyskusja chyba powinna być w "sugestie jak poprawić forum", a nie w "sugestie jak poprawić regulamin" ale uważam, że to ważne spostrzeżenia, a przecież takie rzeczy jak przenoszenie wątków do archiwum mają swoje odbicie w regulanimie. Zresztą czytają to te same osoby i już nie chcę pisać nowego posta.

 

W końcu się przeklikałem przez ten kalendarz i rzeczywiście mogę wejść w wątek np. o Krakowskim ponymeecie, ale to jest nieintuicyjne i sam bym na to nie wpadł. Poza tym dotąd było to posortowane województwami i łatwo było znaleźć odpowiednie wątki, a mało kogo tak samo interesuje doroczne spotkanie ogólnopolskie, czy duże spotkanie w jego mieście, jak np. 20-50 osobowe spotkanie gdzieś na drugim końcu kraju, więc filtrowanie po obszarze się przydaje i to bardzo.

W kalendarzu widać co najwyżej jeden miesiac na raz i trzeba na wszelki wypadek klikać i szukać kilka miesięcy do przodu. Rozumiem, że czystka starego działu spotkań jest po to, żeby nie było konkurencji dla kalendarza. To jest chore, bo zniszczyliście coś, co działało i było uporządkowane. Archiwum z definicji nie jest uporządkowane. To, że teraz można edytować posty hurtem przeniesione do archiwum, to jak poprawka Windowsa 8 na Windows 8.1 i nazywanie tego usprawnieniem, gdzie interfejs użytkownika w Windows XP i tak był lepszy.

Coś takiego jak kalendarz imprez byłoby przydatne, ale jako dodatkowa funkcja, a nie jedyny mechanizm do pisania i znajdowania wątków o spotkaniach. Jest np. wątek o cotygodniowych spotkaniach w Warszawie, które są cykliczne i nie da się go umieścić w kalendarzu, no a kiedy jest w "Mazowieckie", to ktoś nowy może go łatwo znaleźć i przeczytać gdzie  i kiedy zwykle są spotkania, co już kilka razy miało miejsce. W archiwum raczej tego nie znajdzie, bo na to nie wpadnie. Inny przykład, to że czasami ktoś chce coś znaleźć w wątku sprzed kilku miesięcy, pamiętając dział (np. Mazowieckie), ale nie miesiąc. Gdyby wątki o spotkaniach tworzyło się normalnie tak jak do tej pory, a w kalendarzu można by było je podpiąć, to dało  by się znaleźć ten sam wątek na dwa sposoby i takie rozwiązanie byłoby dobre.

Zrozumcie, że ludzie przywyczajają się do sposobu w jaki coś działa i nawet jeśli nowe rozwiązanie jest teoretycznie lepsze (a rzadko jest), to zmiany wporwadzają zamieszanie i trzeba od nowa uczyć się podstawowych rzeczy, często grzebiąc w przyciskach na które dotąd nie zwracało się uwagi. Tym gorzej, kiedy jest więcej klikania, albo zmiany są na tyle nieprzemyślanie, że coś psują lub wręcz uniemożliwiają.

 

Skoro już o tym mowa, to które rozwiązanie problemu otwarcia zamkniętego wątku (który powinien występować w wyjątkowych okolicznościach (kłótnie, łamanie regulaminu), a nie nagminnie (nieaktywnosc przez pewnien czas)) jest według was najlepsze i najbardziej oczywiste?

A) Zobaczyć na dole strony kto jest zalogowany i wysłać PM do jakiegoś moderatora. To chyba w miarę działa, jeśli już sie na to wpadnie.

B) Zgłosić ostatni post w wątku jako "odblokujcie to, bo chce odpowiedzieć" i czekać długo.

C) Napisac PM do moderatora działu, nie ważne czy jest zalogowany i czekać długo.

D) Napisać nowy wątek, podlinkować stary i zwymyślać adminów, później skarżyć się w jakimś wątku o samym forum. Działa raczej kiepsko i wszystkim puszczają nerwy.

E) Jeszcze cos innego?

 

Takie rzeczy jak shoutbox, odznaczenia za konkursy, kalendarz, itp. to fajne bajery, ale to wszystko jest rzeczą poboczną, a naprawdę ważne i potrzebne rzeczy to: 

* Pisanie postów (kiepski edytor What You Can't See Is What You Can't Get zamiast jawnego BBcode),

* Znajdowanie postów (bywają ukrywane w archiwum, a kiedyś były po pewnym czasie kasowane, podczas gdy powinny na lata zostawać w dziale gdzie ich miejsce) -- tu jest sporo różnych sposobów wyszukiwania, więc OK.

* Porządek w wątkach (jest cały labirynt działów i podforów),

* Odpisywanie w miarę potrzeby (przez pewien czas nieaktywne wątki były automatycznie zamykane).

To są naprawdę ważne i potrzebne funkcje i utrudnianie korzystania z nich jest tak wnerwiające, że wodotryski tego nie rekompensują.

 

Z plusów,  po ostatniej rozwałce forum przynajmniej przywróciliście funkcję "pokaż wątki w których brałem udział, posortowane po czasie, z zaznaczeniem tych z nowymi postami" - bardzo przydatne kiedy mam kilka wątków w których rozmawiam. Tyle, że jak to zwykle po zmianach, trudno było to znaleźć.

 

Edytowano przez Maklak2
  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dobry.

Naszło mnie dzisiaj, że nie do końca mamy sprecyzowany punkt 4.4 regulaminu;

ec8774078a.jpg

a mianowicie, brak w nim dość istotnej informacji o spoilerze, które to bydle ma aż 34px wysokości i nijak nie idzie go upchnąć jako linijka, a emotką to on nie jest.

Proponuję zmianę tego punktu na następujący:

6d27afedf8.jpg

Dlaczego 35px a nie 34px? Głównie dlatego, żeby było łatwiej obliczyć wysokość poszczególnych elementów. Poza tym, spoiler ma wysokość 34px, ale jego "belka" ma już 36px, więc wartość środkowa jest (jak dla mnie) w sam raz.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

11.02.2016 at 15:07 Decaded napisał:

Dobry.

Naszło mnie dzisiaj, że nie do końca mamy sprecyzowany punkt 4.4 regulaminu;

ec8774078a.jpg

a mianowicie, brak w nim dość istotnej informacji o spoilerze, które to bydle ma aż 34px wysokości i nijak nie idzie go upchnąć jako linijka, a emotką to on nie jest.

Proponuję zmianę tego punktu na następujący:

6d27afedf8.jpg

Dlaczego 35px a nie 34px? Głównie dlatego, żeby było łatwiej obliczyć wysokość poszczególnych elementów. Poza tym, spoiler ma wysokość 34px, ale jego "belka" ma już 36px, więc wartość środkowa jest (jak dla mnie) w sam raz.

 

Faktycznie jest to niedoprecyzowane, a że żadna z tego rewolucyjna zmiana a zwykłe uzupełnienie - zatwierdzam to i zaraz zmodyfikuje regulamin.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...