Skocz do zawartości

Recommended Posts

18 godzin temu Cahan napisał:

A ja jestem za tym, że by zmienić nick trzeba napisać podanie do modów. I mieć sensowniejsze argumenty "no bo chcę pośmieszkować przez tydzień, a w ogóle już nie lubię Wilczków, tylko jestem Syrenką".

Pomyślę nad tym :) 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liberum veto, zgłaszam sprzeciw.

 

A teraz kilka linijek uzasadnienia.

Dlaczego jestem przeciw? Jest to po pierwsze znaczne ograniczenie tego co user może robić ze swoim kontem. Po drugie jak przeczytałem propozycje to miałem takie: "Co k***a?", czemu? Ponieważ na prawdę choroba zwana "kij w czterech literach" znajduje kolejne ofiary. Zrozumiem jeśli ktoś miałby nick, który kogoś obraża czy coś, ale realy to jest forum o kucykach, a nie konkurs na najbardziej poważnych ludzi, którzy potrafią uzasadnić logicznie każdą swoją decyzję i nie jest to "Bo to lubię" czy "Bo mi się to podoba". 

Może jeszcze wprowadźmy to samo w zmienianiu avka, a znudzony życiem mod, będzie na podstawie własnego widzimisię czy też lubienia kogoś decydować co jest spoko, a co nie. Wait, został nam jeszcze tytuł, to jak, kolejna rzecz.

Bardziej zamiast coś utrudnieniać, zaczęło się to od tego, że kogoś nie można poznać po zmianie nicku, proponowałbym ułatwienie( bo na PC jakoś chyba idzie to sprawdzić, ale jestem na telefonie, więc nie jestem pewien; jak nie ma to wprowadzić) sprawdzanie poprzednich nicków usera i tyle( choć nie jest to temat na takie propozycje).

 

Rex się wypowiedział, jak ktoś chce to niech to skomentuje, ja swoją opinię wyraziłem

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NekoRex'Monster' Crusader, problem jest taki, że często nie można ogarnąć kto jest kim, bo tak często zmieniają się te nicki. Na starym forum dało się pokazać listę nazw wyświetlanych i odkryć tożsamość danej osoby. Teraz jest trudniej. + większość tych zmian nicków to efekt mody czy jarania się nowym serialem. Ja rozumiem, że ktoś może uznać, że w sumie nazwanie się DashieXXX było głupie i chcieć to zmienić, ale nick to ogółem coś po czym mamy być rozpoznawalni.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cahan No to widzisz winna jest zmiana silnika forum, nie regulaminu. Próbujemy "ustawą" naprawić błąd fizyczny, jak jakieś urzędasy. Z góry powiem, to będzie nie wypał.

Widzisz, mówisz że nick to rzecz po której jesteśmy rozpoznawani, to prawda, ale czy ważniejsze nie jest to co osoba ma do powiedzenia czy pokazania? Czy ponieważ ktoś kojarzy mój nick i wie, że jak mi odwali to mocno, czy ponieważ w przeszłości mocno zwaliłem to ktoś mniej chętnie przeczyta mój post, a może z góry go zaneguje? Nick nie ma tutaj prawie nic do rzeczy, z resztą jak chcesz to idzie sprawdzić jak ktoś się teraz nazywa, patrzysz po prostu na posty, które napisał czy tematy, które założył i tyle. Problem solved.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz NekoRex'Monster' Crusader napisał:

Widzisz, mówisz że nick to rzecz po której jesteśmy rozpoznawani, to prawda, ale czy ważniejsze nie jest to co osoba ma do powiedzenia czy pokazania? Czy ponieważ ktoś kojarzy mój nick i wie, że jak mi odwali to mocno, czy ponieważ w przeszłości mocno zwaliłem to ktoś mniej chętnie przeczyta mój post, a może z góry go zaneguje? Nick nie ma tutaj prawie nic do rzeczy, z resztą jak chcesz to idzie sprawdzić jak ktoś się teraz nazywa, patrzysz po prostu na posty, które napisał czy tematy, które założył i tyle. Problem solved.

Ja tam lubię wiedzieć, że ktoś z kim rozmawiam dzisiaj jest tą samą osobą, z którą rozmawiałam wczoraj. I nie, zmiana nicku to nie jest rozwiązanie tego, że kiedyś zachowywało się jak kretyn. Należy przyjmować własne błędy na klatę, a nie udawać, że ich nie było.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Cahan napisał:

I nie, zmiana nicku to nie jest rozwiązanie tego, że kiedyś zachowywało się jak kretyn. Należy przyjmować własne błędy na klatę, a nie udawać, że ich nie było

Jakby było miałbym inny nick :v

Źle zrozumiałaś moje słowa, oceniasz kogoś po nicku, spodziewasz się określonych reakcji, bo przecież kogoś kojarzysz. Nie mówię, że możesz robić to specjalnie, ale czasem możesz zareagować podświadomie. Np. stawiam( to chyba powinno być z dużej, ale mniejsza) że jakbym napisał fica to część ludzi miała by reakcję: "on i tak nie umie pisać, zmarnuję tylko czas", oczywiście możliwe że były by osoby, które zareagowałyby odwrotnie, ale wyobraź sobie, że popełnię w ficu błąd, to ludzie będą po mnie jeździć jak samochody po autostradzie, czemu? Bo przecież każdy wie, że jestem idiotą.

 

9 minut temu Cahan napisał:

Ja tam lubię wiedzieć, że ktoś z kim rozmawiam dzisiaj jest tą samą osobą, z którą rozmawiałam wczoraj.

Z tego co wiem zmiana nicku nie usuwa PW :v

Oraz wtedy śmiem wątpić w silnik forum, skoro zmiana nicku nie zmienia postów z przeszłości.

2 minuty temu KochamChemie napisał:

to gdzieś pod nickiem dać małą czcionką id usera,

No i popatrzmy, problem jest z silnikiem, nie regulaminem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz NekoRex'Monster' Crusader napisał:

Z tego co wiem zmiana nicku nie usuwa PW

Ale już będzie ciężko zorientować się jeśli chodzi o dyskusje w tematach.

 

1 minutę temu NekoRex'Monster' Crusader napisał:

Źle zrozumiałaś moje słowa, oceniasz kogoś po nicku, spodziewasz się określonych reakcji, bo przecież kogoś kojarzysz. Nie mówię, że możesz robić to specjalnie, ale czasem możesz zareagować podświadomie. Np. stawiam( to chyba powinno być z dużej, ale mniejsza) że jakbym napisał fica to część ludzi miała by reakcję: "on i tak nie umie pisać, zmarnuję tylko czas", oczywiście możliwe że były by osoby, które zareagowałyby odwrotnie, ale wyobraź sobie, że popełnię w ficu błąd, to ludzie będą po mnie jeździć jak samochody po autostradzie, czemu? Bo przecież każdy wie, że jestem idiotą.

No i co z tego? Tak już jest. I wiesz, jeśli kiedyś pisałeś gnioty, to często ludzie wejdą, zajrzą i skomentują, bo ciekawi ich czy jest poprawa.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Cahan napisał:

Ale już będzie ciężko zorientować się jeśli chodzi o dyskusje w tematach.

Zaczynam wątpić w twoje umiejętności czytania ze zrozumieniem, napisałem pod tym co zacytowałaś odpowiedź na to co teraz napisałaś. Silnik forum zmienia nick usera w postach z przeszłości, więc twój argument jest niezrozumiały.

4 minuty temu Cahan napisał:

No i co z tego? Tak już jest. I wiesz, jeśli kiedyś pisałeś gnioty, to często ludzie wejdą, zajrzą i skomentują, bo ciekawi ich czy jest poprawa.

Shiet, znowu i znowu. Mówię o ocenie usera po kojarzeniu nicku i daje przykład, a ty starasz mi się wyjaśnić, że przykład jest realny bo takie jest życie( jakbym nie wiedział czy sam nawet czasem tak nie robił). Realy, mijasz sens mych słów. Mi chodzi o to, że ocena kogoś bo go kojarzymy jest zła, ale tego nie zmienimy, natomiast jak chcesz kogoś skojarzyć to przysięgam, że jeśli na prawdę Ci na tym zależało i włożysz w to trochę siły i czasu to skojarzysz usera. Oraz że próbujemy być chorym na regulamin społeczeństwem, bo niedoskonałości fizyczne, próbujemy regulować regulaminem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz NekoRex'Monster' Crusader napisał:

Zaczynam wątpić w twoje umiejętności czytania ze zrozumieniem, napisałem pod tym co zacytowałaś odpowiedź na to co teraz napisałaś. Silnik forum zmienia nick usera w postach z przeszłości, więc twój argument jest niezrozumiały.

Nie, to Ty nie rozumiesz o co mi się rozchodzi. Dajmy na to dyskutowałam z jakimś userem w jakimś temacie kiedyśtam. Potem widzę jakiś nieznany nick w innym temacie, a nie wiem, nie chce mi się przekopywać przez pół forum by ogarnąć, że Jasiekzlasu to teraz Zwłokiwwapnie. Czy nie wiem, Szczotkadokibla pisał świetne fanfiki, ale pamiętałam autora, a nie tytuły. A teraz autor to Zielonałąka. Takie zmiany nicków utrudniają i wprowadzają niepotrzebny chaos.

 

5 minut temu NekoRex'Monster' Crusader napisał:

Realy, mijasz sens mych słów. Mi chodzi o to, że ocena kogoś bo go kojarzymy jest zła, ale tego nie zmienimy, natomiast jak chcesz kogoś skojarzyć to przysięgam, że jeśli na prawdę Ci na tym zależało i włożysz w to trochę siły i czasu to skojarzysz usera. Oraz że próbujemy być chorym na regulamin społeczeństwem, bo niedoskonałości fizyczne, próbujemy regulować regulaminem.

Say what?

Musiałoby mi się bardzo nudzić, by marnować czas na przekopywanie kilkuset postów. I jakie niedoskonałości fizyczne? O czym Ty do mnie mówisz, człowieku?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cahan Nie chce mi się cytować, bo na fonie to jest strasznie nudne, więc będę pisał tak. 

Widzisz ja używam argumentów, których pewien jestem. Podam Ci prawdziwą historię, która zdarzyła się wczoraj, gram sobie w sesji tutaj na forum i patrzę na nick "Arcybiskup z Canterbury"(sorka jeśli ostatnie słowo przekręciłem) i myślę sobie, że nie kojarzę osoby, ale spoko. Potem tknęło mnie i poświęciłem jakieś 5 minut aby sprawdzić, że jednak już trochę postów napisanych przez tą osobę znam. Więc mówię Ci, liczy się czy na prawdę chcesz wiedzieć, tak samo masz na innych płaszczyznach, czy to, że Chorwat i Polak zrozumieją się jeśli tylko na prawdę będą tego chcieli, bo zawsze przecież jedna strona może kręcić głową i udawać( czy rzeczywiście nie rozumieć), że nie rozumie. Tak samo mam tutaj jeśli nie wykażę inicjatywy to nikogo nie skojarzę.

 

A niedoskonałość fizyczna to brak czy utrudnione podglądanie poprzednich nicków usera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie problemy... naprawdę. 

Zmiana nicku co pół roku-rok i po wejściu na profil lista zmian nicków, tak jak było na poprzednim silniku i każdy był zadowolony. A jeśli nie był, to w praktyce wyglądało tak, że wystarczyło poprosić Sipera i zmienił nick nawet przed upływem czasu do następnej zmiany, ale i tak było wiadomo, kto jest kim.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minuty temu Cahan napisał:

Nie, to Ty nie rozumiesz o co mi się rozchodzi. Dajmy na to dyskutowałam z jakimś userem w jakimś temacie kiedyśtam. Potem widzę jakiś nieznany nick w innym temacie, a nie wiem, nie chce mi się przekopywać przez pół forum by ogarnąć, że Jasiekzlasu to teraz Zwłokiwwapnie. Czy nie wiem, Szczotkadokibla pisał świetne fanfiki, ale pamiętałam autora, a nie tytuły. A teraz autor to Zielonałąka. Takie zmiany nicków utrudniają i wprowadzają niepotrzebny chaos.

Czekaj, czeeeekaj, nie było przypadkiem czegoś w regulaminie zmiany nicków, co by zakazywało zmiany nicku, chyba, że na taki co zawiera przynajmniej jakąś część starego? Na przykład... Kruczek(przepraszam Kruczek) na... eeee.... Kruczek12143 potem na Kruczekwlesie12121 itp. ?

 

"Jasiekzlasu to teraz Zwłokiwwapnie"

:lol:  o panie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu KochamChemie napisał:

Czekaj, czeeeekaj, nie było przypadkiem czegoś w regulaminie zmiany nicków, co by zakazywało zmiany nicku, chyba, że na taki co zawiera przynajmniej jakąś część starego? Na przykład... Kruczek(przepraszam Kruczek) na... eeee.... Kruczek12143 potem na Kruczekwlesie12121 itp. ?

 

 

Ukryta zawartość

 

Tylko dla ekipy, ale to też nie byłby zły pomysł.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu GoForGold napisał:

Macie problemy... naprawdę. 

Nom, mam spore problemy życiowe :v

33 minuty temu GoForGold napisał:

Zmiana nicku co pół roku-rok i po wejściu na profil lista zmian nicków, tak jak było na poprzednim silniku i każdy był zadowolony. A jeśli nie był, to w praktyce wyglądało tak, że wystarczyło poprosić Sipera i zmienił nick nawet przed upływem czasu do następnej zmiany, ale i tak było wiadomo, kto jest kim.

No i właśnie to jest to o czym mówię, no może pomijając tą zmianę co pół roku. Wszystkiemu winna jest zmiana silnika i jeśli chcielibyśmy zmienić to, aby na profilu pojawiła się lista poprzednich nicków to jesteśmy w złym temacie.

30 minuty temu GoForGold napisał:

Tylko dla ekipy, ale to też nie byłby zły pomysł.

Z jakiegoś powodu jest to tylko dla ekipy, ale ostatecznie idzie się zgodzić.

 

Edit: Just made for fun:

Vote despair!

 

Pokaż ludziom, że masz gdzieś ich gust i zakaż im zmiany nicku wedle ich upodobań! Wymagaj od ludzi poprawności politycznej i moralnej oraz odpowiedniej powagi na forum o kucykach!
Udowodnij wszystkim w okół, że brak Ci motywacji na sprawdzanie czy koajrzysz tą osobę czy nie! Udowodnij swoje lenistwo, masz na to idealną okazję!
Możesz pokazać swój egoizm, więc na co czekasz vote despair! głosuj na zakaz zmiany nicku bez dobrych argumentów! Spoleczeństwo już za długo samo wybierało sobie nicki teraz pora aby wziąć sprawy w swoje ręce i zmuszać ich do tego co my im wybierzemy!
Zagrajmy w grę polegającą na obchodzeniu regulaminu jak się tylko da, niechaj ktoś chcący zmienić sobie nick musi zakładać nowe konto korzystając z bramek IP w internecie, przecież jak coś mu się podoba to powinien zrobić wszystko aby mieć taki nick, więc niech pracuje!
 

Edytowano przez NekoRex'Monster' Crusader
Fun, fun, fun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zmiany nazwy w chwili obecnej, najlepszym rozwiązaniem byłoby dodanie wymogu wpisania starego nicku w polu "tytuł użytkownika", które to znajduje się tuż pod nickiem w profilu. Jak np. u mnie: "Draques" i niżej "Zielona Strona mocy".

Edytowano przez Draques
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Draques napisał:

byłoby dodanie wymogu wpisania starego nicku w polu "tytuł użytkownika"

 

Czemu nie masz tam "bestera" :c

 

Ale i tak, brakuje tutaj historii zmian nicków.

Edytowano przez Niklas
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...