Skocz do zawartości

Hierarchia zwierząt w MLP.


Recommended Posts

Witajcie! Przygotowałem dla was kolejny temat do dyskusji. Oto on:

 

Oglądacie sobie spokojnie pierwszy sezon MLP:FIM, a tu nagle niespodzianka, w odcinku czwartym pojawiły się KROWY! Które potrafią GADAĆ! A potem wróciły do żucia trawy... dobra, jakoś to można przełknąć. ALE TU KOLEJNA NIESPODZIANKA! Osły też są pewną rasą w MLP:FIM. Ogólnie im więcej oglądamy serial, tym więcej "podobnie inteligentnych" ras odnajdujemy. 

Cranky Doodle Donkey:

Cranky_Doodle_Donkey_in_Ponyville_S2E18.

Krowa z "Applebucking season":

Daisy_Jo_talking_to_Applejack_S1E04.png

 

Co myślicie o tym? Jak sądzicie, jaka jest ich hierarchia w serialu, jakie zwierzęta są poddane kucom, a jakie nie?. 

 

Czy kucyki są na równi z innymi zwierzętami?

Jaką rolę odgrywają niekuce w społeczeństwie Ponyville? 

Jakie inne zwierzęta można porównać do kucyków, a jakie nie?

Czy serial ma pewien schemat powstawania gadających zwierząt? 

[jakieś inne pytania]

 

Proszę, zapiszcie swoje przemyślenia.

 

 

Proszę, otwieram tę dyskusję, abyście mogli się wypowiedzieć. Prosiłbym o składne posty i logiczną argumentację(jeśli jest to możliwe).

Temat może wywoływać silne emocje... więc wiedzcie, że jest ciągle nadzorowany. 

Edytowano przez KochamChemie
Link do komentarza

Według mnie kucyki często są w serialu pokazywane jako te "wyżej". Na przykład, nasza kochana Fluttershy jakby nie patrzeć za zwierzątko domowe ma białego króliczka. Karmi go, opiekuje się nim oraz razem się bawią. Kolejnym dowodem jest zaganianie krów przez AJ i Winonę. Kucyki mogą mieć hodowle krów, zatem wniosek z tego dla mnie jest jasny: kucyki stoją najwyżej w serialowej hierarchii.

Niekuce w serialu jak dla mnie istnieją ku uciesze kucyków. Stanowią dla nich zwierzątka domowe, z którymi mogą porozmawiać, spędzić czas. Mogą być też być niekuce hodowane w jakimś celu. Np. krowy, które dają mleko kucykom. Są też niekuce takie jak np. Spike. Ale on raczej też jest ku uciesze kucyków. Chociażby Twi, czy Rarity. Sam w świecie Equestrii by sobie nie poradził podobnie jak Angel.

Jedynym wg mnie szczególnym przypadkiem jest Cranky. Poświęcono mu i jego wybrance serca praktycznie cały odcinek. Przedstawiono go podobnie do kucyków. Potrafi mówić, radzi sobie sam (Spike potrafi mówić, ale samemu mu ciężko), ma swoje przemyślenia, pragnienia i inne kucykowe cechy. Dlatego uważam, że osiołka można porównać do kucyków. Ale nie jestem przekonana co do stwierdzenia, że osły i kuce znajdują się na tej samej pozycji w hierarchii.

Serial chyba nie ma żadnego schematu powstawania gadających zwierząt. Przynajmniej dla mnie. Świadczyć o tym może fakt, że Spike i Crancky potrafią mówić, ale mimo to różnią się między sobą, o czym wspomniałam wcześniej.

 

Jak dla mnie kucyki w serialu odpowiadają rzeczywistym ludzkim dzieciom bądź też bardzo młodym dorosłym. Nie dziwi mnie dlatego hierarchia w serialu, która przecież występuje także w świecie ludzi.

Edytowano przez Sabina
  • +1 1
Link do komentarza

Uważam, że poza gryfami, smokami, chimerami i wężami morskimi, jedynymi rozumnymi rasami są wszystkie koniowate. Dlaczego tak uważam?

-kucyki

-konie arabskie

-zebry

-osły

-muły [koń x osioł]

 

Same koniowate.

 

Co do krów- nie potraktowałabym tego poważnie, raczej jako dowcip, coś jak te sytuacje w piosenkach. Krowy są zwykłymi krowami i kucyki je hodują na mleko i być może także skóry oraz mięso... To inaczej nie miałoby sensu, chyba że w Equestrii panuje niewolnictwo, a jakoś w to wątpię.

Link do komentarza

Kucyki w serialu są oczywiście na najwyższym miejscu w hierarchii, to wiadomo i na pewno nikt nie ma wątpliwości. Zaraz za nimi są wszystkie koniowate. Mowa tutaj o zebrach, mułach, osłach i koniach. Dalej jest bydło. I tutaj leży pies pogrzebany. Wiem, że serial jest dla dzieci i to dość kontrowersyjne co teraz powiem, ale moim zdaniem bydło jest właśnie zniewoloną rasą. Bydło przypomina mi Indian. Bizony żyją nadal na prerii, ale są w konflikcie z kucyki. Owszem, obecnie pogodzili się z Apleloosie, ale czy to jest jedyna grupa bizonów? W to wątpię. Equestria na pewno jest na tyle wielka, że bizonów jest więcej. Krowy natomiast kojarzą mi się z "oswojonymi" Indianami. 

Dalej są zwierzęta mityczne, a więc gryfy, smoki, chimery i węże morskie, a zaraz za nimi cała reszta nieobdarzonych mową zwierząt jak chociażby Angel i Winona. 

  • +1 1
Link do komentarza

Bizony są inteligentne bez 2 zdań, ale krowy niekoniecznie. Ja bym to traktowała jako żart.

 

Z parzystokopytnych przykładów:

-kozy Iron Willa, kozy u Fluttershy

Te pierwsze wydają się być inteligentne, te drugie to zwykłe kozy

-jelenie

W Filli Vanilli wśród zwierzaków do adopcji były jelenie

Link do komentarza

No i co z tego, że są parzystokopytne? Ludzie tak jak szympansy mają przeciwstawny kciuk, a mimo to jesteśmy mądrzejsi od szympansów. Podkeśliłam bydło i koniowate. 

 


No nie wiem, czy kozy, które pomagają Iron Willowi w organizacji jego "imprez" zachowują się jak normalne zwierzęta

Angel sprawia wrażenie bystrzejszego niż Fluttershy. Sowa Twillight jest sprytniejsza niż Spike. Zwierzęta nieme są mądre. Tylko nie mówią. 

Link do komentarza

No nie wiem, czy są takie mądre...

1.Nie stworzyły jakoś cywilizacji.

2.Zazwyczaj zachowują się jak normalne zwierzęta, nawet Angel- byś mojego kota widziała, to byś wiedziała :rdblink:

W tym odcinku ze Spike'iem to jakoś zachowywały się jak typowe zwierzęta. Opal też nigdy nie zachowywała się w jakiś niezwykły sposób.

3.Kozy Iron Willa nie zachowują się normalnie- noszą mikrofony, wyraźnie coś donoszą szefowi i to w sposób w 100% dla niego zrozumiały.

 

Swoja drogą- fragment o parzystokopytnych nie nawiązywał do twojego fragmentu o bydle. Dodałam coś, o czym nie wspomniałam wcześniej.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...