Skocz do zawartości

Brony Dokument - szukam chętnych


filmbrony

Recommended Posts

Na wstępie powiem, że mimo tego, że o MLP:FIM słyszałem od dawna, to o samych Bronies dowiedziałem się dopiero jakiś czas temu. Biorać udział w Secret Santa na Reddit'cie natrafiłem na polskiego Broniego (który może przegląda to forum ;)) i szukając odpowiedniego prezentu zainteresowałem się tematem. 

 

Kręcenie filmów jest moją pasją, nakręciłem już kilka krótkometrażówek, a od dłuższego czasu szykowałem się do tego by zrobić jakiś krótki dokument. Szukam ludzi, którzy byli by chętni opowiedzieć co nieco o Bronich i MLP przed kamerą. Jestem z Warszawy i głównie tu chciałbym nagrywać, jeśli jednak masz sporą kucykową kolekcję i pokój pełen plakatów a mieszkasz gdzie indziej - pewnie mógłbym do ciebie podjechać. 

 

Film trafi do internetu, może na jakieś festiwale jeśli wyjdzie jak należy ;) Niestety, jest to projekt niekomercyjny, więc nie mogę zaoferować nic w zamian za udział. O Bronies w Polsce mówiła póki co chyba tylko Jedynka, więc chyba czegoś takiego jeszcze nie było ;)

 

EDIT: Dodatkowo, jeśli ktoś byłby zainteresowany wykonaniem elementów do animacji (bo fragmentów serialu chyba nie mogę wykorzystać) to również zapraszam do współpracy. Wyanimować mogę sam, mając odpowiednie elementy, bo After Effects to moja specjalność :) 

Edytowano przez filmbrony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pomysł wydaję mi się ciekawy. Taki film powinien zawierać historię fandomu i strony na których się rozwija (deviantART,derpibooru,tumblr,youtube),znanych bronies i pegasister, JAK się rozwija (sztuka [ i jej rodzaje np.obrazki,szyciu pluszaków itp],muzyka,animacje,tłumaczenia,fanfic), fandom w różnych częściach świata i chyba jeszcze trochę podobnych rzeczy.

Potrzebny byłby dobry sprzęt no i chętni. Potrzebna byłaby też "zgoda" na filmowanie innych lokatorów.

Życzę powodzenia ;) .

A udziału nie wezmę bo nie ze stolicy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokument nie będzie za długi, ale postaram się w nim poruszyć temat najszerzej jak się da. Myślę że o historii serialu może opowiedzieć lektor na tle zdjęć/animacji, żeby było zwięźle i ciekawie. Chciałbym też opowiedzieć o temacie ciut szerzej, pytając np. jakiegoś socjologa na ten temat, bo wydaję mi się, że Bronies to ruch dość wyjątkowy i niespodziewany (dla twórców serii). 

 

Sprzęt mam całkiem solidny, więc jakość powinna być przynajmniej zadowalająca :) Zgody na pewno będę zbierał, żeby nikt nie kazał się wycinać "po fakcie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy byłbyś zadowolony z samego głosu? Wiesz, wiele osób ( w tym ja ) nie mieszka w Warszawie i niezbyt chce pokazywać swoją twarz w internecie, ale taki krótki vlog, myślę, że na takie coś zgodziłby się prawie każdy Brony posiadający dobry mikrofon. Co o tym sądzisz?

Edytowano przez Branthos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sam głos raczej mi nie pomoże, bo to jednak dokument i tak jak na audio - opiera się na wideo. Co innego film nagrany przez kogoś - czy z meetingu, czy jak np. odpowiada na moje pytania - to możliwe, że mógłbym wykorzystać. Tak jak wspominałem, ostatecznie mogę gdzieś dojechać, choć wolałbym tego nie robić. Na skype za to chętnie bym usłyszał trochę więcej na temat bronies poza kamerą, żeby poznać jak najciekawsze fakty, o których mógłbym później pokazac. 

 

I dodatkowo, jeśli ktoś byłby zainteresowany wykonaniem elementów do animacji (bo fragmentów serialu chyba nie mogę wykorzystać) to również zapraszam do współpracy. Wyanimować mogę sam, mając odpowiednie elementy, bo After Effects to moja specjalność :)

Edytowano przez filmbrony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o elementach do animacji, chodzi ci o flashowe animacje postaci? Z tym wydaje mi się może być mały problem, z tego co się orientuje to ciężko bedzie znaleźć kogoś w polskim fandomie kto potrafi robić DOBRE flashowe animacje. A jeśli jest, to się dobrze ukrywa. Jeśli chodzi zaś o inne animacje, to mógłbym pomóc, ale widzę że również pracujesz w afterze, więc moge być zbędny.
Ale miło widzieć że ktoś podejmuje inicjatywe i zajmuje się filmami ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłbyś w takim razie, zadowolony z rozmowy na skype bez kamerki, w czasie której pokazałyś jakąś animację, kawałek odcinka itd.?

 

W ostateczności. Póki co mógłbym porozmawiać bez nagrywania, żeby dowiedzieć się więcej na temat samych Bronies, bo sam na pewno wszystkiego nie znajdę :) 

 

 

Mówiąc o elementach do animacji, chodzi ci o flashowe animacje postaci? Z tym wydaje mi się może być mały problem, z tego co się orientuje to ciężko bedzie znaleźć kogoś w polskim fandomie kto potrafi robić DOBRE flashowe animacje. A jeśli jest, to się dobrze ukrywa. Jeśli chodzi zaś o inne animacje, to mógłbym pomóc, ale widzę że również pracujesz w afterze, więc moge być zbędny.

Ale miło widzieć że ktoś podejmuje inicjatywe i zajmuje się filmami ^^

 

Nie chodzi o animacje, bardziej same grafiki które by zobrazowały to o czym mówiłby lektor. Sam bym je juz poruszył. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę porozmawiać na skype z tym że wolny jestem na weekendach. Polski fandom jest miejscem gdzie możemy poznać wiele ciekawych osób jak i przeciwności (na przykład ja jestem komunistą i skonfrontowałem się tutaj z członkiem Polski Narodowej) bądź też przypadki że fandom np. kogoś mocniej ukierunkował na coś (na przykład od dawna miałem bzika na punkcie lotnictwa ale silna chęć dostania się RD do WB sprawiła że sam zapragnąłem dostać się do tech lotniczego [dosyć mocno ;)]). Proste... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę porozmawiać na skype z tym że wolny jestem na weekendach. Polski fandom jest miejscem gdzie możemy poznać wiele ciekawych osób jak i przeciwności (na przykład ja jestem komunistą i skonfrontowałem się tutaj z członkiem Polski Narodowej) bądź też przypadki że fandom np. kogoś mocniej ukierunkował na coś (na przykład od dawna miałem bzika na punkcie lotnictwa ale silna chęć dostania się RD do WB sprawiła że sam zapragnąłem dostać się do tech lotniczego [dosyć mocno ;)]). Proste... 

 

A na pewno nie chciałbyś wystąpić przed kamerą? Nawet gdybym podjechał z kamerą? Bo właśnie takie historie jak wyżej wspomniana (relacje w fandomie) czy wszystkie inspirujące historie są najciekawsze. 

 

Może polecilibyście ew. jakieś pony meety itd. które można by odwiedzić z kamerą (za zgodą organizatorów oczywiście)? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Wawy, mogę ukazać twarz i  zostać lektorem.

 

Offtop:

A tak wgl, to pierwszy raz Cię widzę :) Witaj
Zapraszam na meet'a w Wawie spotykamy się co sobotę o 14 na patelni, Tam mógłbyś poruszyć ten temat.

Stosowny link:

http://mlppolska.pl/watek/2210-spontanicznezorganizowaneniepotrzebne-skre%C5%9Bli%C4%87-mini-meety-w-warszawie/page-88#entry484303

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ty mieszkasz w Warszawie a ja nad Lublinem (w Lubartowie) więc wątpie że chciało by ci się fatygować taki kawał drogi... A pozatym mieszkam na tygodniu w Świdniku w Internacie także tym bardziej jestem nie dostępny (teraz mam informatyke także sekunda sie znalazła :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ty mieszkasz w Warszawie a ja nad Lublinem (w Lubartowie) więc wątpie że chciało by ci się fatygować taki kawał drogi... A pozatym mieszkam na tygodniu w Świdniku w Internacie także tym bardziej jestem nie dostępny (teraz mam informatyke także sekunda sie znalazła :P

Em... To do Mnie?

Ja pisałem do filmbrony któy ponoć jest z Warszawy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było raczej do mnie, bo pytałem Dragoona czy może mógłbym dojechać. 

 

FlutterFan - świetnie, właśnie o coś takiego mi chodziło. Może wpadłbym na meeta w Warszawie, pogadalibyśmy chwilę o dokumencie i ew. dogadali na jakiś wywiad przed kamerą (a mam nadzieję że i więcej chętnych się znajdzie)  :)

Edytowano przez filmbrony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe nie ogarniecie, :rainderp:

Może warto żebyś solidnie poznał najpierw samych bronies nim zrobisz o nich dokument, bo jak piszesz, sam dopiero niedawno odkryłeś Nas :)

 

 

Na razie zagłębiam się w temat internetowo oglądając filmy i czytając, spróbuję zagadać do kilku osób na skype, żeby lepiej poznać polską stronę fandomu :) Na pewno wpadnę do was na chwilę w sobotę, niestety będę miał tylko chwilę, ale chociaż uda mi się was poznać na żywo i może dogadamy się na jakieś przyszłe kręcenie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ino chciałem dodać, że o Bronies w Polsce mówiono nie raz. Radio Jedynka, Radio Czwórka, internetowe wydanie Pulsu Biznesu, strona z wiadomościami z Wrocławia. Jeszcze trochę by się znalazło. 

 

Niestety, jak chcesz zrobić dobry dokument o Bronies w Polsce, to musisz się liczyć z wyjazdami, ponieważ osoby najwięcej obecnie wnoszące do fandomu nie mieszkają w okolicy Warszawy i nie mają jak do niej dotrzeć. Mówię tutaj przede wszystkim o przedstawicielach z Trójmiasta i Krakowa, gdzie aktualnie organizowane są największe zjazdy. 

Edytowano przez Linds
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

UWAGA! Jeśli macie jakieś ciekawe nagrania z konwentów/meetów które moglibyście nam udostępnić - bylibyśmy dozgonnie wdzięczni. 

 

A wchodzą w grę- wypowiedzi nagrane kamerą HD od bronies z różnych okolic, a potem możliwość tobie podesłania? Warszawa daleko, to jakieś 6h od mojej miejscowości, a to troszkę dużo.

 

Jasne! Nie obiecuję że na pewno je wykorzystamy (ciężko powiedzieć czy wykorzystamy wszystkie wywiady już przez nas nagrane), ale pownny się przydać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Jeśli macie jakieś ciekawe nagrania z konwentów/meetów które moglibyście nam udostępnić - bylibyśmy dozgonnie wdzięczni. 

Mam pytanko, jak posuwają się prace nad projektem? Zawiadomisz nas jak będzie gotowy? (Chętnie bym ci pomógł, ale niestety na niewiele się przydam, ale sam pomysł bardzo ciekawy)

Edytowano przez Branthos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...