Skocz do zawartości

Recommended Posts

Twinkle Doll to moja pierwsza OC, którą uwieczniłam na kartce papieru. Bazuje w dużej części na mnie, moim życiu i częściach mojego charakteru, dlatego w różnych memach wykorzystuję ją jako swoje kucowe alter ego. Bardzo ją lubię, mam więc nadzieję, że i Wy ją polubicie. :D Starałam się nie tworzyć ściany tekstu, ponieważ wiem, że takie kolosy czyta się ciężko bądź niechętnie, tak więc oto moja Twinkle w pigułce! 

 

twinkle_zpsbbfc266c.png

 

Nazwisko: Twinkle Doll (gdzie Twinkle to imię, a Doll nazwisko)

 

Wiek: 21 (na nasze ludzkie lata)

 

Rasa: pegaz

 

Pochodzenie: Mareland - miasteczko większe od Ponyville, ale zdecydowanie mniejsze od Manehattanu

 

Rodzina:

  • Chimmi Doll - mama, pegaz
  • Adamand - ojciec, kucyk ziemny
  • Loli Doll - siostra, kucyk ziemny

cała rodzina Twinkle żyje i ma się dobrze.

 

Wygląd: Twinkle Doll jest niewyróżniającym się wzrostem ani wagą pegazem o błękitnej sierści. Długa, bujna grzywa oraz ogon mają barwę świeżych malin i najczęściej powiewają za nią luźno kiedy gdzieś pędzi. Jej kopytka mają dokładnie ten sam malinowy kolor. Oczy Twinkle to gradient zieleni i złota (odcienie przenikają się tak jak u Apple Bloom).

 

Dodatki: nie rozstaje się ze swoimi okularami w grubej, czarnej oprawce - bez nich kompletnie nic nie widzi! W uszach nosi okrągłe, różowe kolczyki, a ogon związuje czarną wstążką, by nie plątał jej się między nogami.

 

Cutie Mark: znaczek Twinkle Doll to błyszczące, owiane iskierkami serce przebite pędzlem. Symbolizuje wielkie oddanie Twinkle dla artyzmu oraz fakt, że sztuka na stałe zagościła w jej sercu jako coś dobrego i wspaniałego. Jej talentem, poza uzdolnieniami plastycznymi, jest umiejętność szerzenia piękna pośród innych kucyków - zwykle za pomocą wykonanych własnoręcznie rysunków czy obrazów, ale często samą obecnością. Zdobyła go stosunkowo szybko, bo jako pierwsza w swojej klasie. Od zawsze uwielbiała spędzać czas z kartką papieru i pędzlem czy ołówkiem trzymanym w pyszczku bądź dobrze wyćwiczonym skrzydle, a kiedy na urodziny swojej mamy podarowała jej prześliczny portret całej rodziny i zobaczyła szczęście wszystkich jej członków, a nie tylko jubilatki wiedziała, że właśnie to jest jej przeznaczeniem.

 

Charakter: Twinkle jest przyjacielskim kucykiem. Chętnie zawiera nowe przyjaźnie i jest bardzo gościnna dla odwiedzających ją znajomych, ale ceni sobie również samotność. Nie przeszkadza jej, kiedy spędza czas sama z kartką papieru i ołówkiem albo dobrą książką. Można spokojnie rzec, że tak samo dobrze czuje się w swoim towarzystwie co w towarzystwie innych kucyków. Jest bardzo wrażliwa, choć często stara się to ukryć pod płaszczykiem twardości. Ma duże poczucie humoru i zdecydowanie woli się śmiać niż zamartwiać Nie należy do najodważniejszych kucyków w Marelandzie, ale daleko jej do płochliwości Fluttershy. 

 

Krótka historia: Rodzice Twinkle, pomimo wielkiej miłości, która kiedyś ich łączyła postanowili się rozstać i iść w swoją stronę. Chimmi przeniosła się do Cloudsdale, gdzie w końcu mogła rozwinąć skrzydła (dosłownie!), zaś Adamand pozostał w Marelandzie. Siostra Twinkle, Loli, szybko znalazła wielką miłość i pognała za nią do Manehattanu, gdzie osiadła na stałe i założyła rodzinę. Twinkle została z ojcem. Na pierwszy rzut oka wszystko było dobrze - miała gdzie spać, co jeść i mogła spędzać czas na realizowaniu swoich pasji, a przecież tak wiele kucyków nie mogło sobie na to pozwolić! Nie była jednak do końca szczęśliwa. Miała wrażenie, że coś jej umyka, a ona nie potrafiła zdefiniować co. Często odwiedzała mamę w niezwykłym Cloudsdale i wizytowała siostrę w wielkim mieście, ale pomimo wspaniałego kontaktu z najbliższą rodziną uśmiech coraz rzadziej gościł na twarzy Twinkle. Obserwowała inne kucyki, które rozwijały się, sięgały po szczęście i spełnienie, a potem patrzyła w lustro i dostrzegała tylko coraz bardziej szara i smutną siebie. Któregoś dnia obudziła się z przekonaniem, że nie będzie więcej marnować swojego życia. Do specjalnego plecaka dla pegazów spakowała najpotrzebniejsze, najważniejsze dla niej rzeczy, pożegnała się z ojcem i wyruszyła w podróż, która miała pomóc jej odnaleźć siebie. Od tego momentu ciągle jest w drodze i nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej. 

Edytowano przez beo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Te kolczyki jakoś mnie odpychają. o_O

Co do OC;

-wykreowałaś naprawdę dobrego kucyka-plusik,

-kolejny pegaz w fandomie, który nie jest odpowiednikiem mhhhhrocznych sierot-plusik,

-bardzo ładna praca przedstawiająca-plusik,

-ciekawa historia-plusik.

;-)

Edytowano przez Sp00n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...