Sign in to follow this  
Camed

Ogólnie ~ Militaria

Recommended Posts

Nie mogłem znaleźć tematu, więc postanowiłem go założyć. Pogadajmy ty luźno o militariach, produktach etc. Ja na przykład przygotowuję się do WAS 2014 w Strabli (8SDS organizuje Wiosenną Akcję Szkoleniową) więc był taki trochę zakup sprzętu. Czyli:

-Nowe moro WZ 93

-Saperka

-Bonnie Hat

-Kompas

-Rękawice do maskowania taktyczne

-Finka

-Glany

Czyli całkiem spora lista zakupów. Jutro lecę jeszcze dokupić czołówkę z czerwonymi LED-ami.

Zdjęcia:

www.i.imgur.com/4aHMblj.jpg

www.i.imgur.com/1xeVTTa.jpg

www.i.imgur.com/JSdS8IP.jpg

Czyli o to mi mniej więcej chodzi, w tym dziale.

Jeżeli chodzi o militaria to możesz wbijać w ten temat 

PS.

Glany nie są butami wojskowymi tylko budowlanymi. 

• Upvote 1

Jeżeli chodzi o militaria to możesz wbijać w ten temat 

PS.

Glany nie są butami wojskowymi tylko budowlanymi. 

Zgadza się, niech Cię nie zmyli nazwa tematu Airsoft. Tam można pogadać o asg, militariach oraz o zderzakach Pani prokurator Natalii  :ming:

Zgadza się, niech Cię nie zmyli nazwa tematu Airsoft. Tam można pogadać o asg, militariach oraz o zderzakach Pani prokurator Natalii :ming:

Ok, zderzaki Pani prokurator mnie przekonały :ming:

Słyszeliście że polska armia zakupiła nowe czołgi leopard 2 a5 chyba z kilkadziesiąt sztuk,eh dobrze że ta nasza armia w końcu lepiej się zbroi.

"Nowe", "llepiej zbroi"? :ming:

No lepiej w porównaniu do tego co było 20 lat temu XDD

Choć nie wiem czy po 1989 w ogóle się zbroiła 

Edited by Rapid

"Kilkadziesiąt"? xD Kupiliśmy blisko 120 sztuk w najbardziej zaawansowanej wersji, i to grubo ponad rok temu, więc dziwię się że ktoś dopiero teraz to zauważył.

Bardziej warte uwagi jest to, że we współpracy z Norwegią opracowaliśmy i zakupiliśmy najbardziej zaawansawany system obrony rakietowej na świecie, który wejdzie w skład obrony naszej morskiej granicy.

Jak ktoś ma wątpliwości to mogę podać linki do źródeł.

Cóż, nie wiem czy to dobre miejsce by powiadomić wszystkich militarystów, ale co tam. Na Steamie jest fajna darmowa apka, która pozwala rozbierać składać i poznawać budowę broni palnej. Link. Jak na razie zrobiłem całego kałacha, choć bez wszystkich achievementów i zerknąłem sobie na mp5 i Colta 1911, ale jest tego znacznie więcej.

"Kilkadziesiąt"? xD Kupiliśmy blisko 120 sztuk w najbardziej zaawansowanej wersji, i to grubo ponad rok temu, więc dziwię się że ktoś dopiero teraz to zauważył.

Bardziej warte uwagi jest to, że we współpracy z Norwegią opracowaliśmy i zakupiliśmy najbardziej zaawansawany system obrony rakietowej na świecie, który wejdzie w skład obrony naszej morskiej granicy.

Jak ktoś ma wątpliwości to mogę podać linki do źródeł.

A no sorry ponad rok temu jak zwykle nie popatrzyłem na datę i potem pisze bzdury :D ale gdzieś przeczytałem że ma być czy miało być 200 sztuk

Owszem, 200, ale do tej pory dostarczono 120. Poza tym, możemy modernizować nasze PT-91, które w starciu z T-90A mają szanse walczyć (poziom ruskiego wyszkolenia się kłania)/

Owszem, 200, ale do tej pory dostarczono 120. Poza tym, możemy modernizować nasze PT-91, które w starciu z T-90A mają szanse walczyć (poziom ruskiego wyszkolenia się kłania)/

mają szanse tyle że rosja ma przewagę liczebną nad polska we wszystkim no ale nie nad NATO z wyjątkiem głowic atomowych i dział samobieżnych bo tego ruscy mają o wiele więcej...

Tak żeby was uświadomić: Ruscy mają tyle samolotów (co prawda większość to szmelc, ale zawsze) że cała amunicja przeciwlotnicza NATO (mowa o Europie) nie wystarczy by je zestrzelić.

Ruscy? Proooszę was, wezmą swoje podwodne łodzie atomowe, które mają możliwość załadowania głowic nuklearnych i co... NATO nawet nie da sobie z nimi rady :ming:

A tak odbiegając od rosji jaki był najlepszy czołg ii wojny światowej,mi się wydaje że Panther lub T-34/85 (najlepszy w sensie ogólnym)

Niegdyś myślałem że Tiger II ale miał za słaby silnik i często ulegał awarii

Edited by Rapid

No i znowu (muszę) zacząć temat o ruskim wojsku,nasi wschodni towarzysze skonstruowali nory czołg T14,takie połączenie Abramsa,T-90 i przyszłego polskiego PL-01

T-14? Projekt "Armata"? Nie rozśmieszaj mnie xD Ciągną ten projekt od początku lat 90-tych i ciągle są nowe koncepty super-uber-wypasionych-czołgów xD Polacy też mogą sobie zaprojektować model super-czołgu który ma pierdyliard działek Catlinga i wygląa jak pojazd z XXII wieku i oznajmić że za 5-6 lat będzie na wyposażeniu. Wszyscy wiemy jak wygląda rzeczywistość.

Wracając do samego modelu czołgu: Tyle działek jest kompletnie niepotrzebnych, bo:

a) Początkowo karabiny na czołgach pełniły funkcję przeciwlotniczą. Obecnie takie coś nie ma racji bytu z oczywistych powodów. 

b) Przeciwpiechotne również bez sensu, bo jak piechota podejdzie na tyle blisko czołgu że musiałby z KM-ów napażać, to czołg ma bardzo, ale to bardzo przekichane.

Sam wygląd jest dość futurystyczny- czemu tu się dziwić, nowy czołg to i fajnie ma wyglądać. Wyprofilowanie pancerza powinno odbijać wszystko, lecz mocowania na działka jest źle umiejscowione- jedno trafienie w ten "dzyndzel" na karabiny i system pada. Zależy jeszcze jaki to będzie pancerz- znając Rosyjskie upodobania zrezygnują z grubości pancerza głównego i założą pancerz reaktywny. 

Tyle działek to pamiętam mocowali w T-28 i KV-1 tylko to były zwykłe maszynowe a tu są przeciwlotnicze będą musieli do tego zwerbować trochę strzelców, a co do do pancerza aktywnego z tego co widzę trochę normalnego pancerza jest na podwodziu,wieża jest zrobiona pod takim kątem że na wieży aktywny chyba nie będzie potrzebny,z grubością też nie mogą przesadzić bo nie będzie mobilności...może coś z tego będzie :twilight7:

Edited by Rapid

T-14? Projekt "Armata"? Nie rozśmieszaj mnie xD Ciągną ten projekt od początku lat 90-tych i ciągle są nowe koncepty super-uber-wypasionych-czołgów xD Polacy też mogą sobie zaprojektować model super-czołgu który ma pierdyliard działek Catlinga i wygląa jak pojazd z XXII wieku i oznajmić że za 5-6 lat będzie na wyposażeniu. Wszyscy wiemy jak wygląda rzeczywistość.

Wracając do samego modelu czołgu: Tyle działek jest kompletnie niepotrzebnych, bo:

a) Początkowo karabiny na czołgach pełniły funkcję przeciwlotniczą. Obecnie takie coś nie ma racji bytu z oczywistych powodów. 

b) Przeciwpiechotne również bez sensu, bo jak piechota podejdzie na tyle blisko czołgu że musiałby z KM-ów napażać, to czołg ma bardzo, ale to bardzo przekichane.

Sam wygląd jest dość futurystyczny- czemu tu się dziwić, nowy czołg to i fajnie ma wyglądać. Wyprofilowanie pancerza powinno odbijać wszystko, lecz mocowania na działka jest źle umiejscowione- jedno trafienie w ten "dzyndzel" na karabiny i system pada. Zależy jeszcze jaki to będzie pancerz- znając Rosyjskie upodobania zrezygnują z grubości pancerza głównego i założą pancerz reaktywny. 

Jednak taki ogień zaporowy na większy dystans przeciwko piechocie nadal może ją przygwoździć. A przeciwlotnicze, to nie koniecznie muszą być samoloty. Poważniejszym zagrożeniem są helikoptery. Nawet jeżeli te trochę wytrzymają taki ostrzał z karabinów maszynowych, jak zestrzelony zostanie jeden nowoczesny helikopter, to już się opłaca montować te kmy na każdym czołgu. Ponadto taki pilot będąc pod deszczem pocisków z CKMów może się stać ciut nerwowy i popełnić błąd lub się wycofać, a czołg może jechać dalej nienaruszony.

Ponadto Abrams jest konstrukcją lat... siedemdziesiątych. Dzięki modernizacjom nadal to jest nowoczesny czołg, ale modernizacje mają swoją granicę.

Wracając do T-14 "Armata"...Pierwszy raz jak go zobaczyłem to "wow, wygląda jak pojazd z 2030r". Potem przeczytałem informacje o nim, pooglądałem filmiki...i dostałem beki. Ten projekt to jedna wielka klapa. Nie dość że użyli złego sposobu na przenoszenie tej potężnej mocy silnika (ok 1600 KM) to ciągle im się toto psuje. Dodatkowo mają tą samą armatę co T-90, więc Leopardów i tak nie przebiją. Problemem może być natomiast pancerz...podobno jego fizyczna grubość w najgrubszym miejscu to ok 1m! (miejsce łączenia się stalowych płyt), a dodatkowo z tym kątem to naprawdę sporo...

Dodam tu link do fajnego filmiku(ów):

https://youtu.be/O6nV5LVOZsM

i

https://youtu.be/W2g_HIUAcFU

Edited by tom98dober

Właśnie chciałem dać linka do tego filmu :D,eh ci rosjanie to już nawet na państwowych paradach zaliczają faile  :lol:

a już myślałem że to będzie dobra konstrukcja....

podobno zainstalowali bezzałogową wieżę o_O

Edited by Rapid

Jeden metr! Mówi tu tylko o pancerzu właściwym czy razem z tymi płytami na pancerzu ponoć zastosowali tam ciekawy system układania tych płyt później jak znajdę plan to pokaże a jak nie to samemu zrobię

Nie wiem czy ma to być fizyczna grubość czy łączny ekwiwalent pancerza. Trzeba liczyć również to, że prawdopodobnie T-14 zostanie obłożony pancerzem reaktywnym.

Półtora roku później.....pacyja ciągle ma T-14 z grubym pancerzem bo bokach (tak jak było) na razie bez zmian :P, osobiście bardziej podoba mi się poprzednia koncepcja wieży (płaska), takiego placka ciężko by było przebić z przodu :D wiem wiem zaraz będą hejty że wszystko przebije ruską puszkę:rd11: