Skocz do zawartości

Odcinek 21: Testing, Testing, 1, 2, 3


Cahan

  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odcinek oceniasz na:

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      1
    • 5
      0
    • 6
      1
    • 7
      3
    • 8
      7
    • 9
      17
    • 10
      32


Recommended Posts

Co nieco o najnowszym odcinku, który wyemitowany został dosłownie przed chwilą.

 

Mnie się bardzo podobało takie przedstawienie Rainbow oraz Twilight. No i ten Pinkie Rap był super <3. Uśmiałam się też przy przedstawieniu Fluttershy.

 

Tak, to był dobry epizod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dużo rozpisywać, przez cały odcinek nie mogłem się powstrzymać od śmiechu i bolał mnie brzuch :D Świetny odcinek :3 Daję 100% :P

 

WTF's COUNT - 30000000000 i rapsy Pinkie wraz z pomysłami M6 = OVERLOAD!

 

593273__safe_solo_rainbow+dash_hub+logo_

 

593264__safe_pinkie+pie_vinyl+scratch_dj

Edytowano przez Dashek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawie bledy jak wejde na komputer, i przepraszam ale niemam polskich znakow.

Odcinek dobry ale na tablecie nieco mi lagowal :/

Tworcy przypomnieli sobie ze twi umie latac +

Przedstawienie fluttershy +

Wjazd tego helikptera, duzy+

Pinke raper +

Malo akcji i ciagle o jednym i tym samym: nauce -

Moral taki sobie -/+

Ogulnie fajnie ale nie idealnie daje 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A więc tak...

 

    Odcinek poświęcony Rainbow Dash. Od "Rainbow Falls" nie było żadnego epizodu o tej postaci, więc nie powinno to nikogo dziwić. Co tu dużo gadać Rainbow wreszcie przerwała swoją 11 odcinkową absencje... i wyszło to jej po prostu świetnie.

 

    Rainbow Dash w tym odcinku po raz kolejny stara się dostać do Wonderbolts. Temat ten jest już trochę oklepany, jednak twórcy pokazali, choćby na przykładzie "Wonderbolts Academy", że potrafią robić o tym świetne epizody. Rainbow zachowywała się tak jak na nią przystało - starała się spełnić swoje marzenie, jednak nauka do testu była dla niej zwyczajnie za bardzo "uncool". Jej niemożność skupienia się na czymkolwiek, co związane jest z nauką była w tym odcinku widoczna jak nigdy dotąd. Epizod stanowił praktycznie podsumowanie wszystkiego co mogliśmy zauważyć w charakterze RD wcześniej. Innymi słowy Rainbow była naprawdę swojska, taka jak choćby w I i II sezonie. Mimo to odcinek wniósł coś nowego do tej postaci. Mianowicie było to pokazanie, że Rainbow umie się skupić na wszystkim, tylko nie na tym na czym powinna się skupić. Jest to cecha idealnie pasująca do niej. RD nie jest pod żadnym pozorem głupia albo leniwa( no może trochę), ale po prostu nie przyswaja wiedzy tak jak inni i musi się uczyć na swój sposób.

 

    Twilight, zaraz po Rainbow, odgrywała w odcinku najważniejszą rolę. Podobnie jak RD nie miała ostatnie zbyt wiele czasu antenowego, więc ucieszyło mnie zwrócenie na nią uwagi. Jednak jeśli chodzi o nią to epizod nie wniósł niczego nowego do jej charakteru. Nie mniej jednak dowiedzieliśmy się min. o jej ulubionych sposobach nauczenia i innych rzeczach potwierdzających fakt, że Twilight w dzieciństwie raczej za dużo z domu nie wychodziła. Oczywiście po za tym została ukazana jako dobra przyjaciółka, chcąca pomóc RD w realizacji marzenia, oraz jako osoba na tyle inteligentna i przebiegła, aby wyedukować  swoją kumpele tak, żeby ta nawet tego nie zauważyła. Innymi słowy odcinek dał nam starą dobrą Twilight i zamiast dać jej jakiś nowy element charakteru, epizod raczej rozbudował jej stare i dobrze znane cechy.

 

    Bardzo spodobało mi się również ukazanie historii Wonderbolts. Uwielbiam epizody, które ukazują historię Equestrii, nowe stworzenia i lokacje. Sam pomysł na powiązanie powstania Wonderbolts z wygnaniem Luny, był dość ciekawy. Historia formacji lotniczej była natomiast w miarę rozbudowana. Zostało pokazane, że Wonderbolts to naprawdę elitarna organizacja o głębokich korzeniach, a nie tylko pegazy potrafiące latać lepiej niż reszta.

 

    Nie sposób też nie wspomnieć o różnych występujących w odcinku gagach. Pod tym względem epizod zadziałał na mnie lepiej niż „Pinkie Pride”. Kiedy Fluttershy pokazała przyjaciółką inscenizacje powstania Wonderbolts, poczułem jakbym właśnie oberwał zardzewiałą rurą przez łeb. Do tego wszystkiego doszedł oczywiście rap Pinkie Pie i cała masa innych zaskakujących scen. Odcinek pokazał nam, ze twórcy nadal mają w zanadrzu masę pomysłów jak nas zszokować.

 

    Na uwagę moim zdaniem zasługuje też zastosowany w odcinku efekt przewijania filmu np. kiedy Twilight wyjaśnia RD jakim sposobem nauczyła ją na test. Różne tego typu efekty były zastosowane w paru innych odcinkach – sprawia to, że serial nie staje się monotonny pod względem wizualnym.

 

    Reasumując pokazanie nowej umiejętności Rainbow Dash, parę nowinek o Twilight, ukazanie historii Wanderbolts, masa komicznych sytuacji i wiele innych – wszystko to złożyło się, moim zdaniem, na jeden z najlepszych odcinków w tym sezonie.

 

tumblr_mq7qpb7tEe1sae1ylo1_500.gif

Edytowano przez THEKOSZMAR77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, odcinek był genialny!

No więc bardzo dużo śmiesznych momentów, przyjemny do oglądania :)

Plusy:

+ Dużo wystąpień moich ulubionych postaci ( :MJTQO: i   :kuv81: )

+ Twilight tak dużo latała 

+ Fajne sposoby nauczania Rainbow Dash

+ Poprzebierane zwierzęta ( szczególnie fajnie Angel i Opal ) i ich przedstawienie 

+ Rap Pinkie Pie :D  i  :untz:

+ Kucyki przebrane w te mundury

+ Przewinięcia sceny do tyłu

+ Scena przy domu Rainbow

+ Fluttershy i Rarity przebrane za księżniczki

+ Orkiestra Rainbow Dash, Spike'a i Sowalicji

+ Kucyki pomagające Dash powtórzyć rzeczy przed testem

      Jest na pewno więcej plusów, ale na razie tylko te wypisuję

Minusy:

Sama nie wiem, raczej nie ma. Ok, wyciągnę jeden:

- Liczyłam,że zobaczę Wonderbolts a ich nie było ( chociaż to nic takiego )

 

Na pewno wrócę do obejrzenia go jeszcze raz ( a potem jeszcze raz i jeszcze raz :rainderp: ) A moja ocena brzmi: 10/10. Dawno nie oglądałam tak fajnego odcinka :pinkie2:

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wanderbolts

 

WONDERBOLTS!

Don't hurt mah eyes ;-;

 

Nie ma co... twórcy, cholera, wiedzą, jak mnie trafić. Nie ukrywam, że odcinek skupiony na RD nieszczególnie mnie cieszył, bo postać Rainbow mnie zwyczajnie irytuje swoją postawa "o, ja to jestem od ciebie lepsza i to tyyyyle razy, o!". Wyszło to ponownie podczas tej kłótni o pierdoły z Twilight. I co ciekawe, i co bardzo mnie cieszy, zainterweniowała Fluttershy, która dość stanowczo weszła pomiędzy swoje przyjaciółki, by je pohamować w porę. Widać, że jej charakter się rozwinął i choć wciąż ma dość cichy głos i raczej stoi na uboczu, potrafi już coś zdziałać.

 

I jakkolwiek nie lubię Dashie, jej postawa do tego testu była... taka swojska. Wszyscy to znamy - przecież wszystko umiemy, po co się uczyć. A kiedy przychodzi deadline, a egzaminator dyszy ci za plecami, zaczyna się panika i szukanie pomocy gdzie się da. Oczywiście jeśli chodzi o naukę, pierwsza z pomocą przyszła Twilight. Miała kilka sztuczek w zanadrzu, jednakże Rainbow nie potrafiła się skupić. Tak samo nie wypalił sposób Fluttershy, poniekąd oryginalny i zabawny. Technika Pinkie interesująca, jednakże twórcy niepotrzebnie pokazali ten fragment przed odcinkiem, psując niespodziankę. Co dalej... przyznam, że spodziewałem się takiego, a nie innego sposobu Rarity. I co ona ma z tymi przesadnie wielkimi kapeluszami? Anyway.... Całość i tak rozłożyła AJ swoim stwierdzeniem xD Cóż, jeśli Rainbow Dash będzie chciała się czegokolwiek dowiedzieć o jabłkach, na pewno może liczyć na Applejack xd

 

No i tu dochodzimy do końcówki i dwóch rzeczy, które mnie ujęły. Pierwsza to sposób myślenia i zapamiętywania przez Dashie. Naprawdę, to wywróciło moje spojrzenie na nią o jakieś 170 stopni. Zawsze miałem ją za roztrzepaną i niespecjalnie zdolną do nauki, bo to nudne. Ale widać, że jeśli zastosuje się jej sposób, zapamiętuje wszystko niczym Pinkie Pie. Normalnie dron z niej. Druga rzecz to pomysł Twilight, jak wykorzystać talent tęczowogrzywej do przyswojenia potrzebnej jej wiedzy. To... było po prostu piękne. Wszyscy jej znajomy i przyjaciele z Ponyville dali z siebie wszystko, by przekazywać jej informacje podczas lotu. I do tego ta muzyka... Cholerni geniusze... trafili mnie... niech ich,..

 

Zdecydowanie to jeden z tych odcinków, do których wrócę, a to nie zdarza mi się często. Naprawdę mogę dać mu 9/10.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek o uczeniu się....0/10. OK teraz na poważnie.

Zabawny odcinek który porusza problem jaki każdy z nas przeżył przynajmniej raz (nie uwierzę że ktoś nigdy nie miał problemów z żadnym przedmiotem). Dużo komicznych scenek i bardzo stereotypowe podejście RD na początku ale nic nie przebije rap Pinkie choć sposób na naukę AJ też był niezły. Jak dla mnie 8/10.

Z takimi umiejętnościami RD nie ma prawa się pytać "Are you a spy?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny odcinek i poruszający problem, który pewnie występuje u większości osób z forum. Najlepsza była oczywiście Pinkie Pie ze swoją piosenką. Po prostu banan na całą twarz. Poza tym fajnie, że Twilight dużo latała i mogła spróbować swoich sił w zawodzie nauczyciela. Najpierw Twilight Time teraz to. Cheerilee powinna się bać o stanowisko... :) Podobało mi się jak każda klacz z mane6 próbowała na swój sposób nauczyć Rainbow. Przedstawienie aranżowane przez Fluttershy było przezabawne. Poza tym w końcu jakiś odcinak, gdy Rainbow nie mówi jaka jest fajowa i coś jej się nie udaje. Taka smutna była jak leżała na chmurce... Czochrałbym :)

Ocena: 9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek... Genialny. Nie wiem, czy najlepszy z całego sezonu, ale pewno bardzo blisko czołówki.

Po pierwsze, tyle historii. Dla takiego nerda jak ja dowiedzenie się czegoś więcej o przeszłości Equestrii jest na wagę złota. Nic nie przebije Rarci w stroju ułana (bo wyglądała po prostu FA-BU-LOUS), ale AJ w mundurze rosyjskiego generała czy Twi w mundurze amerykańskiego też były niczego sobie. Ktoś wie, jakie mundury nosiły Fluttershy i Pinkie? Bo mi żadne nie przychodzą do głowy, a wątpię, żeby graficy sami je wymyślili.

Rapująca Pinkie zwaliła mnie z nóg. Najśmieszniejsza scena z całego 4 sezonu, tutaj akurat wątpliwości nie ma. Czysty geniusz. I trzeba wziąć poprawkę na to, że Pinkie jest u mnie najmniej lubianym kucykiem.

Odcinek ogólnie jest wylęgarnią memów i z pewnością zostanie na długo zapamiętany i stanie się ważnym odniesieniem w przyszłych sezonach i twórczości fanów. Innej opcji nie ma, bo to był kawał dobrego MLP.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek z napisami: http://www.dailymotion.com/video/x1m5b4n

Odcinek z lektortem: http://www.dailymotion.com/video/x1m5mes

Co do odcinka:

Pinkie Pie rapuje w old schoolowym stylu, do którego zrobiono idealnie pasujący "klip" i nie jest to rap pokazany w denny i ośmieszający sposób, jak to zwykle ma miejsce w kreskówkach. Tym, którzy wpadli na ten pomysł i go wykonali powinni zapłacić tyle złota i srebra ile ważą. Do tego sam odcinek ma cholernie ciekawą i niebanalną fabułę. Bardzo podobało mi się to pouczenie odnośnie tego, że zwykłą plujką można zrobić krzywdę, to zmusza do użycia wyobraźni przy tego typu wygłupach, a tego wielu ludziom brakuje. I jakby tego było mało, dostaliśmy wisienkę na torcie w postaci dość stanowczej, ale wciąż miłej Fluttershy. Mieliśmy już w tym sezonie wiele naprawdę dobrych odcinków, ale ten z pewnością plasowałby się w czołówce, a nawet zaryzykowałabym stwierdzenie, że mógłby być najlepszy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły odcinek - pojawiła się cała główna szóstka, ale nie przyćmiła swoją obecnością Rainbow, wokół której odcinek się kręcił (z wyjątkiem Pinkie - ale ona zawsze kradnie odcinki).
 
Najlepsze rzeczy z tego odcinka:
- Rainbow może zmieniać zwykłe chmury w burzowe siłą woli/nastrojem - i kto jest władcą pogody?
- MC Pinkie in da barn - nie lubię rapu, ale to było epickie xD
- Rainbow przed testem jak typowy student - "meh, mam czas... jeszcze mnóstwo czasu... nie ma się co ożesztypiórwa, ja tego nie zdam!"
- ten efekt przewijania filmu
- Admiral Fairyflight... czy to była Derpy? Co za głos O_o
- Celestio, Fluttershy wygląda w twoich ciuchach lepiej od ciebie  :yay:
 
Zastanawia mnie tylko jedno - czy naprawdę WSZYSCY w Ponyville znali historię Wonderbolts poza jedną z ich największych fanek? Z poprzednich odcinków chyba pośrednio wynikało, że Rainbow cośtam wie o WB, a tu nagle zerowy poziom wiedzy.
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jeden z najlepszych odcinków tego sezonu

Uśmiałem się strasznie obserwując ,,nauki'' Rainbow

I dodatkowo Twilight wreszcie więcej sobie polatała

A mimo że rapu nie trawię, to jednak w przypadku Pinkie wyszło to rewelacyjnie i właśnie czekam na fanowskie przeróbki tego pomysłu :D

Zdecydowanie mocne 9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, kolejny świetny odcinek. W końcu dostajemy długo niewidzianą Twillight i RD. Co prawda nie przepadam za tymi postaciami, ale miło powitałam ich odcinek. Zasługują na swój antenowy czas bo w końcu, jakby nie patrzeć, to jedne z najbardziej lubianych postaci. Ale do rzeczy. 

 

Co mi się najbardziej podobało? Na pewno historia Wonderbolts. Zawsze chętnie witam takie smaczki dające wiele możliwości fanficków i ogólnie wprowadzające coś do fabuły. Zwłaszcza jeśli jest to fragment historii uniwersum. 

Kolejnym plusem jest zachowanie RD. Brak możliwości skupienia się idealnie pasuje do jej cool charakteru. Taka mistrzyni lotnictwa jak ona przecież nie może marnować cennego czasu na naukę przeznaczoną dla jajogłowych. Jednakże, jak widzimy, nawet ktoś o takim charakterze ma swój własny oryginalny sposób uczenia się. 

 

Trzeci już plus to gagi. Rap Pinkie powalił mnie na łopatki, po prostu mistrzostwo. Przedstawienie Fluttershy też było zabawne no i AJ ze swoją propozycją na temat jabłek. Świetnie się przy tym odcinku bawiłam, naprawdę. 

 

Ocena to oczywiście 10/10

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny odcinek, wreszcie całe mane6, od jakiegoś czasu na to czekałem :) Może morał nie był wybitny, ale sam pomysł na odcinek i wykonanie - jak najbardziej. W dodatku rapująca Pinkie wygrywa internety! 9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...