Skocz do zawartości

Szukam książki/Polecam


Thalione

Recommended Posts

To i ja dołożę swoją ulubioną pozycję.
"Na zachodzie bez zmian" to książka napisana przez świętej pamięci Ericha Maria Remarque. Opowiada ona o okrucieństwach wojny (akcja dzieje się podczas trwania I wojny światowej), o tym jak zmienia ona młodego człowieka, i jak bardzo jest to wszystko bez sensu. Nie jest to opowieść o bohaterach w stylu hameryhańskim, gdzie bohaterscy amerykanie zabijają złych do szpiku kości hitlerowców. Ta książka pokazuje, że gdyby nie wojna, moglibyśmy pójść z osobą po drugiej stronie okopu na piwo, gdyby nie to że ktoś z rządzących się skłócił z innym rządzącym. Co do autora, to sam Erich Maria Remarque walczył w  bitwie pod Passchendaele i odniósł tam pięć ran postrzałowych, więc książka i zawarta w niej wiedza, nie jest oparta na "bo tak mi się wydaje" ale na autentycznych przeżyciach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio czytałem "Doktor Jekyll i pan Hyde". To prawdziwy klasyk gatunku i przy tym bardzo wiekowa książka bo oryginał ukazano pierwszy raz w 1886 roku. 

Mimo upływu lat nowela nie przestaje robić wrażenia. Jeśli ktoś lubi wątki psychologiczne i alter-ego czy podwójnej osobowości i jeszcze tego nie czytał to pozycja obowiązkowa. Powstała masa adaptacji filmowych tej książki i w ogóle dosyć dobrze zapisała się w popkulturę więc pewnie wielu już tę książkę zna. 

Ale jak ktoś nie zna to gorąco polecam. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...