Skocz do zawartości

[Dyskusja] Dlaczego Rainbow Dash tak się zachowuje?


Dadudałe

Recommended Posts

Skoro rozpocząłem jedną taką dyskusję w dziale Twilight, to równie dobrze mogę spróbować i tutaj. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale nie mamy póki co żadnej konkretnej informacji ani o rodzinie Dashie, ani o jej pochodzeniu. Wiemy, że wychowywała się w Cloudsdale i uważa to miasto za swą ojczyznę. Nic więcej. Co więc mogło się wydarzyć, że brakuje nam tych informacji? Czemu nasza pegazica zachowuje się tak, jak się zachowuje? Po prostu zawsze taka była? Czy może raczej coś spowodowało u niej takie działania. Oczywiście serial nic przecież nie musi sugerować. To, że się nikt nie pojawił, nie oznacza, że wcale go nie ma. Niemniej przegrzebując internet wzdłuż i wszerz, znalazłem dwie ciekawe sugestie w tym temacie: 1) Rainbow Dash zachowuje się tak... Surowo i udaje, że interesuje się jedynie sportem, ponieważ w młodości, kiedy była w szkole, żaden ogier się nią nie interesował. Pegazica nie zdaje sobie z tego sprawy, ale odrzuca "dziewczęce" działania, bo nie mogłaby sprostać próbie bycia "ładną" i dziewczęcą, i podświadomie boi się porażki. Może zabrakło jej w rodzinie wsparcia i wytworzyła sobie taki system obronny? 2)Rainbow Dash zachowuje się wybitnie chłopięco, ponieważ kiedy dorastała, nie miała w rodzinie prawdziwego modelu kobiety. Została wychowana jedynie przez swego ojca, który był zagorzałym fanem Wonderbolts. Oczywiście są to gdybania. Ale do takich gdybań istnieją przecież dyskusje na forum. Czy macie może w swych głowach jakieś własne wyobrażenie, czemu Dashie tak się zachowuje? Czy może zastanawialiście się kiedyś, jak mogłaby wyglądać jej rodzina? Jeśli tak, to zapraszam i zachęcam do wypowiadania się. :)

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... może dlatego, że taka po prostu jest? :P Sama jestem chłopczycą, a to wcale nie dlatego, że nie miałam w domu modelu kobiety. Wręcz przeciwnie, z matką dogaduję się lepiej niż z ojcem. Taki po prostu jej charakter, chce być rozpoznawana, chce być znana, chce być cool :) Sprawia jej to przyjemność i tyle. Rainbow nic raczej z głowy nie wybijesz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainbow nic raczej z głowy nie wybijesz :P

I dzięki Celestii za to. Nie wyobrażam sobie Rainbow jako żadną inną osobę. Ona po prostu musi być taka, taka się urodziła i wszyscy ją wielbią za to ^^ Nie wątpię, że zostałaby świetną przyjaciółką :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah. Nie mówię, że to złe zachowanie. Staram się wynaleźć powód, dlaczego może tak się zachowywać. Oczywiście nie sugeruję, że nikt normalny nie może taki być :D.

Mamy na horyzoncie trzeci sezon. Może wyjaśni nam parę rzeczy, może nie. Zakładam, że wielu z nas ma różne wyobrażenia na temat różnych kucyków i dopiero odpowiedzi na to pytanie, zawarte w odcinku, zrewidują czy mieliśmy rację. Można więc to potraktować trochę jak grę na loterii. :P

A Spromultis twierdzi, że to Equestria gdzie (mimo co najmniej 3 okresowych szaleńców w Mane Six) standardowa psychologia nie ma znaczenia.

Sama Faust w którymś momencie pisała, że chciała zrobić postacie kucyków o ludzkich mózgach i z ludzkim sposobem myślenia. To więc nie wyklucza standardowej psychologii. Nie jest to jednoznaczne ze stwierdzeniem, że coś musiało się wydarzyć, ale daje taką możliwość.

Ja przykładowo zawsze wyobrażałem sobie, że RD pochodzi albo z rodziny o długiej tradycji służby w gwardii, albo z rodziny sportowców. Po prostu wydawało mi się to najodpowiedniejsze i może przy okazji najbardziej prawdopodobne. Nie znam w normalnym życiu ani jednej aż takiej chłopczycy, wynikającej z nastawienia: "bo po prostu". Wszystkie, nawet jak na codzień zajmują się sportem, motocyklami, pracą w warsztacie czy czymkolwiek innym, to lubią sobie od czasu do czasu pobyć kobietami, porobić zwyczajne babskie rzeczy i połazić do jakichś spa czy innych wynalazków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam w normalnym życiu ani jednej aż takiej chłopczycy, wynikającej z nastawienia: "bo po prostu". Wszystkie, nawet jak na codzień zajmują się sportem, motocyklami, pracą w warsztacie czy czymkolwiek innym, to lubią sobie od czasu do czasu pobyć kobietami, porobić zwyczajne babskie rzeczy i połazić do jakichś spa czy innych wynalazków.

Ja nie lubię i nudzi mnie to :P

Nie wiemy praktycznie nic o rodzinie Rainbow (a może nawet takiej nie ma), więc pozostają nam spekulacje. Aczkolwiek widzieliśmy wiele pegazów, którym imponuje szybkie latanie, więc prawdopodobnie Dashie chciała się przypodobać chłopakom i być jak oni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zagłębiając się w rodzinie RD znajdzie się jakiś jej brat który namawiał ją do treningu albo siostra z którą RD rywalizowała? Tego również nie można wykluczyć... Ale nadal sądzę że RD jest dość dziwna... Nigdy nie lubiłem dziewczyn zachowujących się jak chłopacy bo to tak jakby chłopak zachowywał się jak dziewczyna (Taak pokazuje teraz swoją nietolerancyjność wobec gejów) Śmieszny byłby odcinek w którym RD uderzyłaby się w głowę i doznała amnezji a mane6 wmawiałyby jej że jest klaczą lubiącą szybkość lecz ona stałaby się coś na wzór Fluttershy (taka wystraszona nie umiejące zbytnio latać) A potem Twilight by ją naprawiła swoim zaklęciem które przez cały odcinek szukałaby ze spike'iem. Lubiłbym taki odcinek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooj już się doszukujemy nie wiadomo czego :P Na pewno fakt, że jest świetna, a wręcz genialna w lataniu buduje jej ego. Na dodatek nie znajduje się nikt specjalnie lepszy od niej .. Po prostu taki typ dziewczyny, pewnie w młodości obracała się w męskich kręgach, bo tylko tam mogła pogadać/porywalizować na poziomie w lataniu. Jest przecież dużo dziewczyn, które wolą spędzać czas z facetami, pijąc paląc i to nie jest nic złego. To i tak większość dziewczyn, które dobrze znam, no cóż, mi jest wygodnie bo można normalnie pogadać. Grillo - nikt nie wymusza presji, ona jest ambitna i chce być najlepsza, ja zarozumiały nie jestem, ale w paru dziedzinach chce być najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grillo - nikt nie wymusza presji, ona jest ambitna i chce być najlepsza, ja zarozumiały nie jestem, ale w paru dziedzinach chce być najlepszy.

No właśnie może ktoś jej tę chęć bycia najlepszą hmm... wzburza?

Ja w żadnej dziedzinie nie jestem najlepszy :discord2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię i nudzi mnie to :P

Nie wiemy praktycznie nic o rodzinie Rainbow (a może nawet takiej nie ma), więc pozostają nam spekulacje. Aczkolwiek widzieliśmy wiele pegazów, którym imponuje szybkie latanie, więc prawdopodobnie Dashie chciała się przypodobać chłopakom i być jak oni :)

No nie mów, że nie wykonujesz ŻADNYCH babskich czynności, bo do takich należy również np. depilacja czy golenie (co kto woli) nóg i innych miejsc czy robienie makijażu... bo ja mimo, że jestem chłopczycą wcześniej wspomniane czynności wykonuje. Fakt faktem nie lubię rozmawiać o ciuchach, kosmetykach itd. Ale w moim przypadku bycie chłopczycą z znikąd się nie wzięło. Bo mój stary chciał mieć drugiego syna i obraził się na matkę, że urodziła się córka, bo miałam być chłopcem więc faworyzował mojego brata, zajmował się nim, a nie mną, mimo, że on miał bardzo dziewczęcy charakter (był i jest baardzo rozpieszczony, a podobno najstarszy ma najgorzej) i podświadomie chcą by ojciec mną się interesował zaczęłam interesować się chłopięcym rzeczami, tak że dość szybko stałam się bardziej chłopięca od mojego brata i udawałam mega dzielną, która się niczego nie boi (brat bał się wszystkiego) i przez pewien czas to mnie ojciec faworyzował. No i mogło być podobnie w przypadku RD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mów, że nie wykonujesz ŻADNYCH babskich czynności, bo do takich należy również np. depilacja czy golenie (co kto woli) nóg i innych miejsc czy robienie makijażu... bo ja mimo, że jestem chłopczycą wcześniej wspomniane czynności wykonuje. Fakt faktem nie lubię rozmawiać o ciuchach, kosmetykach itd. Ale w moim przypadku bycie chłopczycą z znikąd się nie wzięło. Bo mój stary chciał mieć drugiego syna i obraził się na matkę, że urodziła się córka, bo miałam być chłopcem więc faworyzował mojego brata, zajmował się nim, a nie mną, mimo, że on miał bardzo dziewczęcy charakter (był i jest baardzo rozpieszczony, a podobno najstarszy ma najgorzej) i podświadomie chcą by ojciec mną się interesował zaczęłam interesować się chłopięcym rzeczami, tak że dość szybko stałam się bardziej chłopięca od mojego brata i udawałam mega dzielną, która się niczego nie boi (brat bał się wszystkiego) i przez pewien czas to mnie ojciec faworyzował. No i mogło być podobnie w przypadku RD.

Niekoniecznie tak szczerze mówiąc :)

Tak jak mówiłam, nie mamy czego się czepić, bo za mało wiemy o rodzinie Rainbow. Podejrzewam, że są jakimiś świetnymi sportowcami, którzy nie mają czasu na zajmowanie się dziećmi, dlatego nie byli jeszcze pokazani. A Dash po prostu znalazła sobie przyjaciół w kumplach-pegazach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyjdzie, że nie mamy na forum żadnych dam (no, może z jednym, dwoma wyjątkami), tylko same 'chłopczyce'! :O (przeczytałem "nie mamy czego się napić", zamiast "nie mamy czego się czepić" xD) A powód to zapewne jest taki, że głównie z chłopakami się wychowywała. Bardzo dobrze xD I chciała im dorównać, takie tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako regentowi RD pozostaje mi tylko się cieszyć, że mamy tyle dziewczyn o tak prze fajnym charakterku ;). Rzeczywiście motyw wychowywania się wśród chłopaków może wpłynąć na takie zachowanie. Problem tylko w tym, że RD musiałaby mieć tutaj *szczęście*. Facetów w Equestrii jak na lekarstwo ;p (choć ploty chodzą, że po prostu wszyscy powoływani do woja są). Przykład jaki podałaś Cuddly też jest świetny, bo przecież wzięty z życia. Przemawia do mnie ta sytuacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem chłopczycą, ale to wynika z tego, że... zaczęłam stawać się podobna o charakter z innymi dziewczynami z klasy. Rainbow Dash mogłaby być normalną dziewczyną, lecz dzięki grupce pegazów, które są chłopczycami, mogła stać się z normalnej dziewczyny babochłopem. Coś mi się zdaję, że w 3 sezonie coś będzie o rodzinie RD i o jej przeszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wiem dlaczego ale moim zdaniem takie dziewczyny które charakterem są z lekka podobne do charakteru RD są po prostu bardziej wyluzowane ,może to sprawia że RD jest 20% Cooler :D Pamiętam że zawsze najlepiej się dogadywałem z dziewczynami które miały charakter taki z lekka przypominający charakter RD albo AJ i nawet z paroma dziewczynami o takim charakterku chodziłem jakiś czas :D:) ale no niestety albo kontakt się urywał albo no wiecie nie zawsze jest różowo nie każdy do siebie pasuje :rainbowcry: W każdym bądź razie z tego co pamiętam taki charakter się rodził w rodzinie gdzie większość rodzeństwa to byli bracia, lub były wychowywane w większości przez ojców :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne jest jednak to ,że wychowała się wśród chłopów lubiących Sport lub też ,że w młodości pozostawił ją Ojciec , Matka ( ? ) i po prostu próbuję uczynić coś z czego by mogli być za młodych pięknych czasów Dumni, czyli tam te całe wyścigi i tak dalej .. :) Nooo.. ale to tylko gdybanie co nie ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Dashie tak się zachowuje?Czekajcie.. Hollow-h ja-j h-<śpi> j-WÓDKĘ PRZYWIEŹLI!! h-GDZIE???A to tylko ty..czego j-Pytanie mam... h-Mów,spać mi się chce. j-Dlaczego Rainbow Dash tak się zachowuje? h-Proste,bo to Rainbow Dash j-....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wszyscy mówicie że zapewne 3 sezon kuców wyjaśni nam zachowanie Rainbow, a ja uważam że w 3 sezonie nie będzie na to czasu. Będą przecież ratować imperium. (zobaczcie link u góry):rd8:

PS: Jeśl ktoś z was ma problemy z angielskim to postaram się znaleźć z polskimi napisami, lub sama zrobię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...