Skocz do zawartości

Drużyna A (A-Team) - Serial (1983)


Hoshidesu

Recommended Posts

1292631280.jpeg

 

 

"Czterech komandosów zostało oskarżonych o przestępstwo którego nie popełnili, udaje im się zbiec z więzienia i ukryć w Los Angeles. Nadal są poszukiwani, utrzymują się jako najemnicy. Jeśli masz kłopoty i nikt inny nie może ci pomóc, możesz ich wynająć"


Serial pomysłu Franka Lupo i Stevena J. Cannela opowiadając o czterech komandosach którzy są ścigani przez wojsko za przestępstwo które zostało niesłusznie na nich obciążone. Ich przywódcą i największym strategiem jest pułkownik John"Hannibal"Smith (grany przez George'a Pepparda) który jego hobby jest aktorstwo (zwłaszcza odgrywanie roli potworów wodnych) i wykorzystuje to przy zaznajamianiu się z ewentualnym klientem (głównie dlatego żeby sprawdzić czy nie jest agentem wysłanym przez wojsko w celu schwytania). W drużynie jest jeszcze porucznik Tempelton"Faceman"Peck (Grany w odcinku pilotażowym przez Tima Duningan'a a przez resztę serialu przez Dirka Bendedict'a) który wykorzystuje swoją urodę do oczarowania kobiecej części personelu firm i innych branż (aktorstwem też może się pochwalić). Kapitan H.M. Murdock (grany przez Dwight'a Shultz'a) który jest pilotem drużyny w akcjach lotniczych i punktem humorystycznym drużyny bo jest świrem który przebywa na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym. Ostatnim jest sierżant Bosco Albert"BA"Baracus (grany przez Mr. T) ekspert do spraw mechaniki samochodowej i elektryki, boi się latać więc reszta musi zawsze usypiać go żeby nie siłować się z nim ze względu na jego muskulaturę. Wszyscy działają jako najemnicy którzy powstrzymują tych którzy chcą wzbogacić się kosztem innego.

  • +1 2
Link do komentarza

Ło matko :lunaderp: wychowałem się na tym serialu, tak jak na Serialu McGyver... ileż to różnych ustrojstw poległo, przy moich próbach naśladowania bohaterów tych seriali, ileż to razy korki w domu wywaliłem, skaleczyłem się czymś, żeby tylko sprawdzić, czy da się coś przerobić, albo zbudować :D Aż się łezka w oku kręci...

  • +1 1
Link do komentarza

Ten serial leci nawet dzisiaj na TVP1, np dzisiaj leciał o 15:45 i poleci o 1:10, bardzo fajny serial. Jeden z moich ulubionych, jakie oglądałem ja i całe podwórko.

Akurat dziś serial nie leciał bo był mecz Agnieszki Radwańskiej.

 

Co mogę powiedzieć, uwielbiałem całą czwórkę choć czasem irytował mnie BA z tą fobią latania. Podobało mi się też to że nie lecieli z innymi w kulki, zawsze konkretnie podchodzili do sprawy a Hannibal zawsze miał coś w zanadrzu :yay:

Link do komentarza

Dlaczego oglądaliśmy ''Drużynę A''. Odpowiedź jest prosta - bo była zajeb... no sami wiecie. 

Kurczę, ileż to już lat minęło kiedy po przyjściu z podstawówki odpalało się serial a potem, gało się na podwórko i bawiło się w misje Drużyny A. Moją ulubioną postacią zawsze był B.A Barracus, oraz Murdock. Serio, ci dwaj stanowili humorystyczny filar serialu moim zdaniem. 

Serial iście epicki... kto nie oglądał, niech żałuje po wsze czasy. 

  • +1 1
Link do komentarza

"Lubię, kiedy wszystko idzie zgodnie z planem" :twilight7:

 

Serial świetny i ponadczasowy! Największym plusem w moich oczach są chyba kreacje bohaterów. Jedyny minusik to to, że tyle było strzelanin, a nikt nie zginął :rainbowcry:

 

Pewnie większość to już widziała, ale nie zaszkodzi jak to wrzucę

:rdblink:

  • +1 1
Link do komentarza

Może źle się wyraziłem :twiblush2:

 

Albo ja źle przeczytałem a też może się zdarzyć^^

 

W 2010 wyszedł Remake hitu jako film kinowy z taką oto obsadą: Liam Neeson jako Hannibal, Bradley Cooper jako Faceman, Shartlo Copley jako Murdock i Quinton'Rampage'Jackson jako B.A. i była w pewnym sensie prologiem serialu gdzie dowiadujemy się dlaczego drużyna jest ścigana. Nie podobało mi się jednak to że umieścili to w czasach futurystycznych (zamiast wojny Wietnamskiej jest wątek Iracki) no i musieli upchnąć to do zawsze "idealnych i pięknych" Niemiec zamiast zostawić w klimacie serialu. Nie to że jestem anty-Niemcy ale mam już dość tej ich doskonałości.

Link do komentarza
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ło matko :lunaderp: wychowałem się na tym serialu, tak jak na Serialu McGyver... ileż to różnych ustrojstw poległo, przy moich próbach naśladowania bohaterów tych seriali, ileż to razy korki w domu wywaliłem, skaleczyłem się czymś, żeby tylko sprawdzić, czy da się coś przerobić, albo zbudować :D Aż się łezka w oku kręci...

 

No to będziesz miał okazję do przypomnienia sobie MacGyvera bo TVP 1 będzie emitować go po zakończeniu Drużyny A :fluttershy5:

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...