Skocz do zawartości

Darmowe utwory / pliki na torrentach


Cipher 618

Recommended Posts

Mam takie pytanie.

Często znajduję darmowe utwory czy gry, które są umieszczane na torrentach ze względu na różną jakość serwisów typu Cośtam_Share. I tu pytanie. Czy mogę podać link do torrentu w odpowiednim wątku? Nie samej strony z masą nielegalnych rzeczy, lecz pliku torrent dzięki, któremu użytkownik będzie mógł pobrać plik co do którego legalności jestem w 100% pewien. Mógłbym umieścić taki torrent na swoim GD.

Dla przykładu darmowy set DJa RAM - Tribute to Amelia. Trwa ok 2 godzin = nie zmieści się na płycie CD. Można go pobrać z SoundCloud (sam go tam umieścił), ale to pojedynczy plik mp3. Mało kto je lubi. Na torrentach można znaleźć jednak wersje podzielone na poszczególne utwory. Pewnie, można to zrobić samemu przy pomocy darmowych narzędzi, ale ile to roboty?

Tak samo jest z grami / programami freeware.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tak:

Nie dajesz linku do stron torenta tylko do samego pliku(czytaj, klikam i pobieram torent a nie ląduje na witrynie piratebay, jasne?)

No i do każdego linku musiał byś jasno pisać że darmowe, legalne itp. Żeby nie było żadnych niedomówień.

Nie wiem jeszcze jak reszta, ale mi  się ten pomysł podoba, specjalnie że akurat ty zwracasz uwagę na legalność tego co wrzucasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak omówiliśmy to między sobą z Zegarem:

Każdy temat zawierający linki do tych plików .torrent lub magnetlinków, musi być opisany iż dane które zostaną przy ich pomocy ściągnięte są legalne, darmowe, na odpowiedniej licencji, by nie było żadnych nieścisłości gdy inny user zdecyduje się wstawić torrenta i będzie płakał "A Triste wstawia i jemu nic nie robicie".

 

Najlepiej by tez było by każdy link był tak opisany. Ponadto, Triste, musisz mieć 100% pewność, że pliki są legalne, darmowe, na odpowiedniej licencji, żebyś potem nie miał nieprzyjemności od kogoś, kto je pobrał i okazało się, że jednak przychodzi wezwanie do sądu/zpłaty.

 

Nie wiem jak widzi to administracja forum, więc dobrze by było by i oni wypowiedzieli się w tym temacie. Może się okazać, że właściciel forum jednak nie życzy sobie żadnych linków do torrentów na własnej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...