Skocz do zawartości

Kartki Starosty


StarostaXD

Recommended Posts

Bazgroły is coming ...

Tak więc rysuję od listopada. Dałam raz rysunek na konkurs Diamond Tiary. Postanowiłam założyć ten temat teraz gdy trochę podszkoliłam się w rysowaniu. A więc hejtujcie,oceniajcie i krytykujcie !

 

Na pierwszy ogień idzie dzisiejsza Lyra narysowana dzisiejszymi kredkami. I moja ponysona Starbow w wersji kryształowej:

crystal_starbow_by_starostaxd-d7g1180.jplyra_by_starostaxd-d7g13dz.jpg

Najbardziej dumna jestem z Lyry.

I jeszcze Twilight.Jeden z pierwszych rysunków. Z dedykacją dla Littlebat:

princess_twi_by_starostaxd-d6y9314.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż nie jestem profesjonalnym "krytykiem" oraz nie rysuję, to powiem tylko, że na pierwszy rzut oka prace wyglądają dobrze, nie idealnie, ale dobrze, wystarczy trochę popracować nad anatomią i będzie dobrze. Pamiętaj też o motywacji, bo jest ważna :)

Mi podoba się pierwsza praca bardziej niż Lyra, gdyż jest lepsza anatomicznie i "kształtna".

Tyle z mojej strony, życzę sukcesów! :D I nie bierz tej pseudokrytyki na poważnie, jestem amatorem. ;F

Edytowano przez Dashek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszych rysunków najbardziej podoba mi się Lyra :) ogólnie całkiem dobrze Ci to wychodzi, trochę jeszcze poćwiczysz i będzie super, ostatni kucyk przesłodki :P osobiście pokolorowałabym go kredkami  :giggle: weny życzę i czekam na pokolorowaną wersję kuca  :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

 

Rys. 1

Krzywe skrzydełko. Kopytka powinny być szersze u dołowi ( ? ), a nie zwężać się.

 

Rys. 2

Ucho skierowane w złą stronę. Róg w złym miejscu. Kłodowate nogi.

 

Rys. 3

Praktycznie nie ma szyi, kłodowate nogi.

 

 

Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego źle, ponieważ ja chcę Ci pomóc ( jak znasz błędy wiesz jak je poprawić ) . 

Po za tym nie przyciskaj tak mocno kredki. Jak kolorujesz delikatnie łatwo zrobić cienie ( chyba, że wolisz wymazywanie gumkom w miejscach, gdzie ma być jaśniej, ale w takim wypadku polecam dokładniejsze kolorowanie ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam zamiar wypowiedzieć się w tym temacie z domu, ale nie mogę się do tego zabrać, a mam trochę czasu jadąc pociągiem, więc why not. Kilka słów bardzo konkretnej krytyki od Spring Apricot.

Pierwsze trzy rysunki:

Pierwszy kucyk w ogóle nie wygląda jak kryształowy. Nie ma charakterystycznej kryształowej faktury ciała, a sama fryzura bez porównania ze "zwykłą" wersją kuca niewiele mówi. Lyra ma róg umiejscowiony zdecydowanie zbyt z przodu. O błędach anatomicznych, które robisz, napiszę później.

Ah, Twilight... Przepraszam, ale chyba nie ma w niej nic, co byłoby poprawne (ale w końcu to jeden z twoich pierwszych rysunków, więc pół biedy).

Dalej:

Szkic siedzącego kuca nawet do życia. Kuc wydaje się być trochę zbyt gruby i trochę bez szyi, kopytka trochę zderpione i niekucykowy ogon, ale to chyba tyle z takich większych błędów.

Teraz bardziej generalnie: kiepsko idzie ci kolorowanie. Ćwicz jak najwięcej, dąż do tego, żeby nie było widać śladów pociągnięć. Twoje kopytka są zbyt proste. Poobserwuj kucyki z serialu i to, jaki kształt mają ich nogi. Te, które ty rysujesz są zbyt "kłodowate". Sunset ma zły kształt tułowia (za długie i za chude, szyja za gruba). Masz też problem z umiejscowieniem skrzydeł na tułowiu. Przednia nóżka Trixie, na której stoi, wyrasta za bardzo z przodu.

Eh, to chyba wszystko, co mam siłę napisać na telefonie. Dwie rady na koniec: obserwuj bacznie anatomię kucy w serialu i ćwicz jak najwięcej.

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Twoje kuce są za grube, kłoda jest prostokątna, a być nie powinna. Dodatkowo jest za długa. Nógi to za któtkie prostokąty. Brak szyi. Te kuce mogłyby z powodzeniem występować w minecraftcie. Róg wygląda jak gdyby zrobiono go z papieru i doklejono. Nawet źrenice i tęczówki są prostokątne. Fatalne kolorowanie.

 

Za to pyszczek całkiem niezły. Ucho też fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...