Jump to content

Eva

Brony
 • Posts

  56
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Eva

 1. A propos małej liczby ikon wspomnianej na górze tej strony: Czy jestem jedyną osobą, której pulpit prawie zawsze wygląda tak?

  OQDWRJj.png

  Pomiędzy zasobnikiem a paskiem języka jest wciągnięty - a na 'właściwym' pulpicie mam wyłączane wyświetlanie ikon. Włączam je tylko do sprzątania, bo wygodniej się jednak przenosi rzeczy między okienkami. Ale menu rozwijane jest bardzo wygodne do szukania lub bezpośredniego włączania rzeczy. :3

  Włączone ikony + rozwinięte menu:

  4twI0O7.png

  Powinnam posprzątać. W normalnych warunkach na pulpicie zostają tylko I-XIII i Kosz. :3

 2. Opera 12.12 (staroć) otwiera bez problemu. Pierwsza myśl (nawet przed sprawdzeniem mojego starocia): wyłącz Turbo.
  Turbo 'przyspiesza' ładowanie przez ładowanie strony przez jakieś serwery Opery i dopiero do przeglądarki, czy jakoś tak. Opera mi normalnie załadowała forum, a po włączeniu Turbo i hard refreshu baaardzo długo mi się ładuje.
   
  Connection refused wskazywać też może na błąd konfiguracji przeglądarki - coś w requescie się serwerowi nie podoba, dlatego odmawia połączenia. Niestety w tym nie pomogę już, od pewnego czasu Opera jest przerobionym Chromem, więc za duża różnica z moją wersją.

  EDIT
  Nie ma to jak przeglądać swoje własne posty sprzed zniknięcia -
  Sam user tam wini Operę Turbo, jest też nieco rozważań dlaczego. :3

  • Upvote 1
 3. Napiszcie cokolwiek, PPM (na tekście) -> 'Sprawdź pisownię' ma być zaznaczone, a z PPM -> 'Języki' zaznaczcie język.
  Ustawienie będzie zapamiętane (chyba że przy czyszczeniu przeglądarki czyścicie 'Ustawienia witryn').

   

   

  Pole u mnie miało sprawdzanie pisowni, ale bez ustawionego języka (zainstalowane słowniki: pl, en-us), kiedyś też gdzieś indziej takie coś miałam... zastanawiam się czy to nie kwestia ustawienia języka w kodzie strony - co ciekawe tu jest w tagu html wpisane lang=en...

 4. Siper, tak, to proxowanie w jakimś stopniu. Nie jestem pewna jak bardzo to proxuje, ale chodzi o to, że ładuje na pewno część elementów przez ichni serwer lub wręcz robi lokalną kopię (np. obrazków), by szybciej to ładować do usera. Coś w tym stylu.

   

   

  Michael89pl, dobra, robię większy research, bo pisania postów o północy powoduje, że nie ogarniam zbytnio tych wcześniejszych. ^^"

   

  Rozważyłeś to, że mogą mieć różne serwery i część może nie być zablokowana, a część tak? "Znanej i cenionej firmy"... nie oznacza to, że nie szedł z ich adresów żaden podejrzany ruch.

  Wszelkie spowiadanie się zależy też od tego jak jest napisane to, co to obsługuje. Jeśli nie ma zakodowanego przetwarzania jakiegoś błędu, może go wywalać w takiej surowej formie. "Connection refused" to kod odpowiedzi 111. Jest to kod informacyjny, więc się nie dziwię, że go nie zakodowali - raczej nieczęsto się zdarza.

   

  A tak patrząc na serwer forum... stoi on za CloudFlare? Przynajmniej kiedyś stał... CloudFlare ma dużo większe prawdopodobieństwo wycinania wszelkiego dziwnego ruchu (szczególnie, że jak teraz tak czytam, to on się 'uczy' sam). *szuka* Chociaż nie, chyba obecnie forum nie ma CloudFlare, więc to odpada.

   

  Co do łączenia się z nieosiągalnymi stronami - to, co napisałam do Sipera. Opera Turbo tworzy kopię lokalną części elementów (stąd wersja strony może być nieco przestarzała, chyba to gdzieś w jakiejś pomocy/opisie Opery Turbo było - nie pamiętam dokładnie, bo jeśli już używam Opery, to Turbo nie włączam).

 5. Opera Turbo to proxowanie przez serwery Opery. (Wkurzasz się na szpiegowanie od Google, a sam przepuszczasz przez czyjeś serwery ruch? To nieco hipokryzja, nie sądzisz?)

  I zapewne jak to część proxy, jest zablokowane - prawdopodobnie ktoś coś kiedyś naknocił/zaczął się 'bawić' z poziomu tego proxy i hosting zbanował. Lub po prostu polityka anty-proxy.

  Connection refused: mlppolska.pl:80
  Port 80 - domyślny do http, czyli żeby odpalić stronę. "Connection refused" - połączenie odrzucone. Po prostu.

  Serwer nie musi podawać powodu, generowałoby to tylko zbędny ruch. Łatwiej po prostu odrzucić połączenie.

  • Upvote 1
 6. O, to będzie ciekawe. O ile kiedykolwiek ekipa się zbierze, przy takim surowym naborze.

  A co mi tam, będzie się działo. Czemu ja? Wierzę w to, że skoro ten projekt był tak zaczęty (tajemniczy dział etc.), to zadanka będą cudownie masakrycznie porypane <3 (oczywiście w pozytywnym sensie... znaczy się może nie pozytywnym, ale w takim, który mi się podoba, o <3). A że mam ostatnio nieco większą huśtawkę emocjonalną niż zwykle i zbliża się końcówka roku i powinnam nie siedzieć na forach - siedzę na forach.

  No i jestem ciekawa jak wygląda dom Wielkiej Siostry. (A skoro Luna jest Big Sistah, to jak wielką siostrą jest Celestia? :rainderp: W tym nawiasie nic nie ma, więc nie paczać tu, o.)

  Od tego mojego pisania zaczęłam kichać, więc mam jakąś chyba alergię na bezsensowne lanie wody, więc już kończę. I zdziwię się, jak zaraz po wysłaniu tego na serio przestanę kichać...

 7. Ikony mi się też kiedyś same wywaliły (a wczoraj tylko od zasilania zniknęła). Nie znam powodu, ale tak:

  PPM na pasek -> Właściwości -> Obszar powiadomień. Na dole wybierasz jakie chcesz. Pole jednak jest zapewne po prostu nieaktywne, skoro ikony zniknęły. Najlepsza rada: zresetuj kompa. U mnie chyba się wtedy ogarniało.

   

  Może opisz, co to za błąd apki, co?

  Jeśli apka się nie ściąga z powodu błędu sieci (bo czemu piszesz z telefonu, a nie kompa?), to raczej bym przez Panel Sterowania spróbowała ogarnąć. A jeśli nie to, to bym jednak rozkręciła i sprawdziła kartę sieciową.

   

  Przywracanie systemu może ci namieszać, bo nic nie instalowałeś - a to ostatni punkt zwykle trzyma od jakichś instalacji. I głównie do tego służy.

   

   

  Ach, główne pytanie: co to za system w ogóle?

  A apka na pasek boczny ten taki w Windowsie, tja?

   

   

  I mała rada: nigdy nie rozkręcaj kompa samemu, jeśli się na tym nie znasz. Ot czasem jedna nie do końca dokręcona śrubka i potem może się wszystko rozwalić (przypadek pesymistyczny ze śrubką przy chłodzeniu).

 8. *czyta pierwszy post, potem parę, a potem tylko rzuca okiem na fragmenty*

   

  Skąd ja to znam... No, może forum, na którym jestem adminem, jest mniejsze, ale też ogarnąć się często nie da, bo mentalność pozostała u niektórych jeszcze z dawnej 'rodzinnej atmosfery'. - Każda zmiana/ostrzejsze zareagowanie = narzekanie jaka to administracja zua i niedobra i w ogóle. Czyli podobnie jak tu.

   

  Jakieś takie oczywiste zgadzanie się i rozmowy o tym, co napisałeś, były, więc tylko dodam parę rad:

   

  - Ogarnij się nieco. Zrób sobie pewną przerwę od spraw forumowych - po prostu się zdystansuj. Ja tak sobie raz stwierdziłam, poinformowałam innych, że potrzebuje przerwy i już. Możesz się odciąć lub możesz patrzeć, ale ogranicz działania do tylko tych najbardziej koniecznych - brak poczucia presji obowiązków pomaga. :3

  - Zdystansuj się też jak normalnie działasz na forum - to internet, dużo ludzi tu się obraża, bo myśli, że może, bo nikt ich nie widzi. Też kiedyś zbytnio brałam wszystko do siebie.

  - W internecie jest też taki plus, że wystarczy kliknąć taki magiczny krzyżyk i już nie widzisz ataków - jeśli zaczynasz nie wyrabiać, odetnij się od tego, ochłoń, a potem najwyżej wróć i im wygarnij. Im zależy żeby cię sprowokować, nie należy się jednak dać. :3

   

  (Przy tych punktach przydaje się też wypranie mózgu lub choćby odwrócenie jego uwagi od tego, co się dzieje. Do prania mózgu absurdami mogę się podzielić linkami. :3)

   

  A teraz łap huga, odetchnij trochę i odpocznij, dobra? nn

  :cadancehug:

   

   

  Chyba ja mam jakieś takie szczęście, że zawsze trafiam na forum w momentach, jak się coś większego dzieje... a to jakieś stare kłótnie, a to zmiana silnika, a to kolejne kłótnie...

  • Upvote 1
 9. Witajcie!

   

  Jak mogli byście przeczytać u mnie na profilu trochę bazgrze...

  Jestem (trochę zawodowym  :rainderp: ta na pewno ) początkującym Grafikiem który tylko w wolnym czasie rysuję texturpacki, jakieś elementy do gier i jakieś moje rysunki :P

   

  Tak więc macie tu takie moje rysunki

   

  2 maj 2013 13:34

  http://www.picshot.pl/pthumbs/large/325585/Naszyjnik1.jpg

  (jeszcze w pracy)

   

  http://www.picshot.pl/pthumbs/large/327509/dark_pony.png

  http://www.picshot.pl/pthumbs/large/327510/dark_pony2.png

  -------------

  2 maj 2013 15:25

   

  http://www.picshot.p...7568/kucyk2.JPG

  (na środku)

   

  http://www.picshot.p...7571/kucyk3.JPG

  (na środku)

  -------------

  2 maj 2013 18:49

  http://fc01.deviantart.net/fs71/f/2013/122/3/0/dark_pony_2_by_atakujonc-d63u23l.png

  -------------

  2 maj 2013 22:51

  http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2013/122/0/5/boxy_girl__pony__by_atakujonc-d63uwea.jpg

   

   

  mam jeszcze więcej obrazków ale nie chce mi się wstawiać :x ale na pewno dodam

   

  Pracę na dA zgłosiłam, a także temat tutaj: generator przeżyję (jeśli nie podaje się za swoje...), ale kraść czyjeś prace? Tego już nie. Bo chyba drugi 'dark pony' z pierwszego posta jednak nie jest twój.

   

  (Cytat w poście walnięty żeby w międzyczasie nie było edycji.)

   

  Proszę o usunięcie prac zamieszczonych niezgodnie z prawem, czy to tu, czy na dA.

 10. W adresie url masz nawę tematu, a potem ukośnik.
  Po ukośniku może wystąpić page-2 (przykład) lub ew. &st=20 (przykład) (jak się najedzie na przycisk następnej strony, jest druga wersja, ale po przeładowaniu jest pierwsza).
  Page to oczywiście strona. A więc manipulując liczbą po myślniku możesz przechodzić na kolejne strony.
  W drugim typie linku masz ile postów mijasz. 20 postów = 1 strona.
   
  Żadna metoda prób i błędów, skoro mechanizm jest prosty. Ani też żadne przechodzenie na pełny tryb, który obciąża łącze.
  Zabawa w przeskakiwanie stron = zmiana liczby na końcu adresu. :3

 11. Nie to jest reputacja moich postów...

  No... obecnie tylko taka istnieje przecież.

  Nie ma reputacji dawanej do profilu, jest tylko za posty. Jeśli chodzi o starą reputację - szczegóły (opisy) starej reputacji nie miały jak zostać przeniesione, skoro nowa jest tylko za posty.

 12. Testtest
  Trololol, testuję sobie.
  Ciekawe, jak to wygląda w html...


  Dobra, patrząc na powyższy tekst napisany bbcodem i w podglądzie ogarnięty kod - daje zwykłe br, stąd span może obejmować je, nie ma w ogóle akapitu (p). Po przejściu teraz na ten superduperudziwniony edytor wychodzi na to, że całość wrzuca w p.
  Po rozpoczęciu nowej linijki. *daje podgląd* Daje nowe p. Po prostu.
   
  Wniosek: na początku pisania wiadomości wleźć w tryb bbcode i wpisać kod. Potem można sobie przejść do tego dziwnego trybu pełnego niepotrzebnych bajerów - kolor będzie przez cały czas (powrót do koloru domyślnego: kolor "Automatyczny" lub w bbcodzie po prostu pisać po zamknięciu color - testowane).

  I to by było chyba na tyle, bo zasad htmla nie zmienimy. :3

   

   

   

   

  Edit: A, a propos pierwszej propozycji z tego tematu - mam pliki silnika SMF, gdzie istnieją tabele w bbcode (takie najprostsze, bez obramowania - choć to akurat zależy od CSSa). Nie wiem na ile takie cuś dałabym radę wygrzebać z samego kodu (który to plik w ogóle XD"), ale może mogłoby się przydać? nn

 13. Dobrze myślałam - nie straciłeś treści, tylko jest ona uznawana za znacznik html. Ctrl+u i poszukaj tego postu po fragmencie (lub zaznacz i ppm na zaznaczenie i wyświetl źródło zaznaczenia).

  Chciałam dać ci screena dokładnie, ale coś mi nic z hostingów obrazków nie chce chodzić...

  A więc wejdź w ten link i sam spójrz. Linijka 977. To, co zniknęło, zostało wzięte jako znacznik html. (Te <>, które się wyświetlają w postach, są w kodzie jako &lt; oraz &gt;.)

  Odzyskanie tego to po prostu skopiowanie z kodu i normalne wklejenie.

  Jeśli jakiś czerwony tu zajrzy, może dałoby się odzyskać - tylko znowu dużo roboty, bo skrypt by musiał latać po każdym poście w bazie i podmieniać każdy <>.

 14. <> to nie ostre nawiasy. 〈〉 - to jeśli już to są ostre nawiasy (nawiasy kątowe). ;P

  Forum je odrzuciło, bo <> służą do tworzenia znaczników html i jako znak wyświetlany mają inny kod. Po prostu skrypt automatyczny wywalił to, uznając za niepoprawne znaczniki html(?, lub było to walnięte po prostu w kodzie strony jak znacznik - nie mogę sprawdzić, bo już poprawiłeś).

  Zapewne będzie tak jak z utraconymi opisami w profilach - czerwoni mają bazę starą i mogą odzyskać z niej informacje. Ale zrobienie tego z automatu również nie będzie możliwe, bo się ID tematów i działów pozmieniały.

 15. Czemu nie można było? Struktura bazy jest inna. Konwersja tablic była przeprowadzana skryptem jakimś. A to były pola dodatkowe. Wystarczy?

  Przy dodatkowych usprawnieniach i ogólnie innych ustawieniach dostępnych na obu silnikach część rzeczy się po prostu poprzekręcało lub nie mogło zostać przeniesiona (lub źle działa(ło) po przeniesieniu).

  Może i gdzieś mają kopię bazy jeszcze z tymi danymi. Ale teraz by trzeba jakoś wyciągnąć akurat te informacje i je do userów dopasować - a ID się zmieniły i do tego już część userów pozmieniała swoje profile. A ręcznego przypisywania takich pól na takiej wielkości forum...? Samobójstwo.

  • Upvote 3
 16. Ja tam sobie jakoś poradzę w ogarnięcu nowego wyglądu ale na razie staram się znaleźć coś co w starym wyglądzie nazywało się "Pokaż nieprzeczytane posty" bo znaleźć czegoś takiego nie mogę a używałem tego często

  Pokaż nową zawartość na górze.

  Forum wygląda o wiele lepiej, w końcu silnik jest płatny. Styl ładny, nieprzeładowany pierdółkami.

  Jednakże jest jeden problem, a mianowicie nie ma opcji przejścia do ostatniego nieczytanego posta, co jest małym minusem.

  W dodatku można samemu sobie dać reputację, co przed chwilką sprawdziłem.

  Ostatni, czy pierwszy nieczytany post? Jeśli pierwszy, to obrazek (kółeczko) z lewej strony nazwy tematu.

  Czasem sie zastanawiam czy ktos w ogole czyta te moje/nasze posty z Pomocnymi Radami.

  Jestem z komorki, ladnie, pieknie. Also w tym wordzie sie milutko dodaje obrazki, ale pisanie kolorami bez bb to nie to samo xD Dalo sie gdzies cos wlaczyc, pokombinuje

  Pierwszy przycisk - ten wyglądający jak przełącznik światła. Ew. pisz kodem, powinno po daniu podglądu się zmienić (przynajmniej tak mi się zdaje, że na innym IPB tak się robiło).

  Hmm, mi coś nie trzyma logowania - przy każdym nowym włączeniu kompa muszę się logować na nowo, mimo że zaznaczam "Zapamiętaj mnie" :P

  Akurat to kwestia pamiętania ciasteczek przez przeglądarkę. Daj MLPPolska.pl jako wyjątek żeby zawsze pamiętało. :3 Bo ciasteczka są na sesję ustawione, więc się kasują po prostu przy wyłączaniu.
  • Upvote 2
 17. Moje paczałki :P No o wiele lepiej. Te odpowiadanie jest naprawdę mega plusem nie trzeba przechodzić na inne okienko by wyczytać tych kilka pytań :P Łatwe do ogarnięcia teraz forum. I zauważyłem, że więcej postów mieści się na stronie i przed chwilą mi się wyświetliło, że doszły nowe posty kiedy to pisałem hehe nie trzeba odświeżać co 5 min :P

  "Więcej postów na stronie" to kwestia ustawień wyświetlania. Można zawsze samemu sobie przestawić.
 18. Odnośnie znajomych: w profilu jest zmiana tego, jeśli nie chcesz by cię wszyscy dodawali. :3

  Ankiety... nie wiem jak to wyglądało, ale zapewne przy konwersji tablic została utracona informacja o tym, który głos do kogo należał. Zapewne jakoś by się dało to poprawić przy dużej dozie kombinowania, ale moim zdaniem nie ma co dodawać roboty Czerwonym (szczególnie że mają jeszcze do ogarnięcia to piekielne sb i inne duperele). nn"

  Online/offline - w temacie o zmianie jest, że dodadzą zapewne.

 19. *zauważa ten temat*

  Chiyuri, gram od równego miesiąca, od paru dni klan T-B-P.

  Obecnie w moim garażu znajdują się:

  Chi-Ha, H35, FCM36P40, Pz35t, Pz38t (dziś kupiony, jeszcze nie przejechany nawet), Cruiser III, M2 Medium, T-46, T-28.

  Głównie jeżdżę T-46 i T-28, ale zaraz trochę ruszę Chi-Hę i tego Pz38t. :3

 20. *zauważa wątek* O.

  Najpierw założyłam konto na MALu, jednak...

  - liczba znaków w haśle ograniczona

  - brak możliwości użycia znaków specjalnych w haśle

  - nieintuicyjny system i tandetne wyszukiwanie, które nie chciało poprawnie szukać

  - przestarzałe wszystko

  - i coś tam jeszcze

  spowodowały, że tego samego dnia wszystko wyczyściłam (nie miałam tam tego dużo) i zaczęłam szukać jak skasować konto. Ale zaraz... konta skasować się nie da! Więc w temacie o aktywację, czy tam inne sprawy do administracji napisałam, argumentując. Admin mi wtedy nie odpowiedział, tylko jakiś user, że 'nie da się'. Nie wiem, czy ostatecznie skasowali moje konto, ale skoro chcą mieć puste konta zawalające bazę danych i spowalniające (i tak już dość zamulającą) stronę, to ja im nie zabraniam, ale nie zamierzam korzystać.

  Jako dobrą alternatywę dla MALa polecam jednak Anime-Planet. Dość schludny schemat, wyszukiwanie różnymi metodami (gdzie nie trzeba na tacy podawać wyniku, by go otrzymać; i po różnych nazwach).

  Anime, mangi, postaci, osoby, recenzje użytkowników, społeczność cała. Można tworzyć swoje małe listy z poszczególnymi rzeczami, można segregować wszystko na różne sposoby. Kolor od razu pokazuje, co jest w jakiej 'kategorii'.

  Możliwość zaimportowania listy z MALa - jakby ktoś był leniem... ;3

  Moja lista nie jest jakaś imponująca, głównie mangi i to one-shoty. Ale przynajmniej coś jest. Przyjaciółka ze mną zaczyna oglądać różne takie porządniejsze anime, więc zaczynam nadrabiać. :3

 21. Jeśli wam się język przestawi - ctrl + shift. (Lub z poziomu paska języka) Jest to skrót do przechodzenia między klawiaturami w obrębie jednego języka. nn (I have no idea why Microsoft ustawia tak, żeby z polskim dawało wciąż klawiaturę 'Polski (214)', bo jest to układ maszyny do pisania i niby ma parę lepszych rzeczy, ale nikt go obecnie nie używa... Ogólnie można sobie to wywalić w ustawieniach.) (Zamknięcie przeglądarki zadziałało, ponieważ domyślny język i klawiatura to wciąż był Polski i klawiatura Polski (programisty), więc przy włączaniu nowego okna się ustawiło to po prostu. nn)

×
×
 • Create New...