Skocz do zawartości

Nasza Dykcja.


Nogalik

Recommended Posts

Witam. Jako, iż uwielbiam uczyć się słów których wiele osób nie potrafi wymówić postanowiłem założyć ten temat. Chodzi tutaj o to, abyśmy się podzielili "łamańcami językowymi" jakie znamy. Chodzi mi tutaj o łamiące język wierszyki. Na dole zamieszę link do ciekawej strony i wierszyk który Ja znam i umiem bezbłędnie wymówić :D

Tutaj macie link do tej ciekawej strony o której wspomniałem wyżej:

http://pl.wikiquote.org/wiki/%C5%81ama%C5%84ce_j%C4%99zykowe

Są na niej zamieszczone wszelkie łamańce, ale to za mało :twilight3:

A tutaj wierszyk:

Przy stole z powyłamywanymi nogami siedzi wyindywidualizowany inwalida który w ręce trzyma wyrewolwerowany rewolwer bo w czasie suszy szosa sucha na szosie suchej wyścigowa wyścigówka wyścignęła wyścigową wyścigówkę numer 6 za kółkiem której siedziała Jola lojalna i Jola nielojalna które kupiły samochód od wymaderfakerowananego maderfakera .

Jeśli zakupię nowy mikrofon i będzie mi się bardzo nudziło to nagram jak recytuję ten wierszyk :fluttershy4:

Tak więc, zapraszam do wrzucania Waszych łamiących język wierszyków, możecie również nagrać jak wy to recytujecie.. bla, bla bla.. Sayonara.

  • +1 1
Link do komentarza

Wymaderfakerowananego???

Co to w ogóle oznacza?

Sam tekst nie sprawił mi trudności, ale to słowo to mnie powaliło.

Nie wiem co to słowo oznacza i wolę nie pisać z czym mi się kojarzy :rd8:

To słowo dla mnie wydaje się banalne, ale jeśli chcesz go się nauczyć to podziel je sobie na "partie" i ciągle powtarzaj. Jeśli nauczysz się już pewnej części wyrazu to dodaj kolejną - Tym sposobem się uczę :lyra2:

  • +1 1
Link do komentarza
  • 5 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...