Skocz do zawartości

Contrivance Riddle


plx

Recommended Posts

840m7z.png

Imię: Contrivance Riddle

Gatunek: Jednorożec

Płeć: Ogier

Wygląd: Jasna sierść, ciemnobrązowe włosy (lekko podlane czerwienią), szaroniebieskie oczy, piegi na nosie, róg zakrzywiony do tyłu, uszy do przodu

Talent: Ma smykałkę do wielu ścisłych nauk, szczególnie do fizyki

Pochodzenie: Manehattan

Miejsce zamieszkania: Okolica Manehattanu, dom przy wybrzeżu

Cutie Mark: Koła zębate

Historia: Contrivance Riddle urodził się w Manehattanie, mieszkał w centrum. Jest jedynakiem. Jego rodzice byli znanymi i szanowanymi czarodziejami. Contri (jak zwykli nazywać go znajomi) nie posiadał jednak tego talentu, był beznadziejnym czarodziejem. Latami trenował, chodził do elitarnej szkoły, gdzie nie zdobywał najlepszych ocen. Ledwo czarował, humanista z niego żaden, a do przedmiotów ścisłych podchodził... specyficznie. Spał na lekcjach, sprawdziany pisał "żeby zdać", zwyczajnie nie chciało mu się siedzieć w szkole, gdy tylko mógł, to ją omijał. Gdyby mu się chciało, to z przedmiotów ścisłych miałby najlepsze możliwe oceny, lecz nie chciało mu się. Wolał zamknąć się w pokoju i liczyć, konstruować i eksperymentować. Rodzice raczej nie byli z niego dumni. Gdy osiągnął pełnoletność otworzył firmę produkującą lokomotywy. Zysk całkiem spory, wystarczyło na zakup domu. I tak sobie żyje do dzisiaj co chwila zadziwiając sąsiadów jakąś dziwna maszynerią na podwórku.

Charakter: Contrivance to ekscentryk. Delikatnie rzecz ujmując. Potrafi dniami siedzieć w wielkiej piwnicy swego domu i konstruować. Tworzy wszystko: od czegoś na kształt egzoszkieletów, przez pojazdy zdolne do latania, układy scalone i inne urządzenia wyprzedzające o lata znaną innym kucykom technologię. Nie ma jednak zamiaru opatentować któregoś wynalazku, wszystko robi dla siebie. Jak nietrudno się domyślić jest szalenie inteligentny. Wbrew pozorom nie jest szczególnie aspołeczny. Lubi kucyki, całkiem często odwiedzają go znajomi. Jest miły dla nieznajomych. Ma jednak wyjątkową cechę: mówi szybko, krótkimi zdaniami, czy nawet pojedynczymi wyrazami, często mówi sam do siebie. Postronna osoba słuchająca takiego monologu mogłaby odnieść wrażenie, że Contri cały czas panikuje, podczas gdy jest on wyjątkowo opanowaną osobą. Potrafi spokojnie podejść do sprawy nawet w najgorszych warunkach. Nie ufa magii. Jest to wynikiem tego, że nie umie czarować i nie do końca rozumie magię. Czuje potrzebę poznania i zbadania wszystkiego dookoła.

 

To mój pierwszy OC, litości :)

 

Link do komentarza
Gość Littlebart

Taki nijaki, w dodatku zdjęcie z generatora.

 

Art : Jak pisałem generator, jeszcze te ośle uszy... Róg wygięty jakby to był jakiś banan a ogon co najmniej dziwny.

Imię : Nie podoba mi się, jest za bardzo zagmatwane.

Talent : Tutaj niby jest okej, no niech ma taki talent nie jest zbyt "silny" a wystąpić za pewne taki może. Nie jest to też talent który mnie akurat zaciekawi i wciągnie by dowiedzieć się skąd się wziął i czytać historię z nim związaną.

Historia : Słaba historia, pisana na szybko, niczym mnie nie zaskoczyła. Śmiem twierdzić, że nawet spodziewałem się zaskoczenia.

Charakter : Jedynie tutaj coś ładnego wybazgrałeś, ale nie ratuje to w pełni twojego OC bo nie przypadł mi do gustu.

 

Oceniam go na dostateczny.

  • +1 1
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...