Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

asie

Brony
 • Content Count

  297
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by asie

 1. ... Halo? Ktoś tu jeszcze jest? Dorzucam jedną rzecz, którą w sumie miałem ale nie zarchiwizowałem: skiny graczy! Z uwagi na kwestie prywatności zdecydowałem się na usunięcie z nich pseudonimów właścicieli; rzecz jasna, zachowują oni prawa autorskie do swoich OCków. https://asie.pl/files/Skins_of_Fluttercraft.zip
 2. Dobra, fakt, jest "najnowsza wersja". Warto podać dokładną wersję, bo to może się zdezaktualizować... ale fakt, jest.
 3. Chciałbyś. 1) Serwery na modach klienckich często są o parę wersji do tyłu, a nawet na pluginach serwerowych Bukkitowi czy Spigotowi zdarzało się nie nadążać. 2) Terminologia społeczności MC jest dość jasna: jeśli coś wymaga edytowania klienta, jest to "mod"; jeśli nie, jest to "plugin" (albo, w wersji Windows 10, "addon"). Oba pytania są jak najbardziej trafne, choć odpowiedź na (2) przy użyciu Spigota jest nieco bardziej oczywista.
 4. Na ten serwer żadne, autor przez "mody" miał na myśli pluginy serwerowe do Spigota.
 5. Nie spodziewałem się, że w tym czasie, gdy zarówno MLP, jak i Minecraft nieco na popularności straciły, powstanie kolejny kucykowy serwer Minecrafta. Choć sam zazwyczaj tworzyłem na swoje serwery raczej klienckie paczki modów, dobrze ogarnięta vanilla z pluginami serwerowymi nie musi wcale być zła. Powodzenia!
 6. For historical record: Nie wyszło. (No, poza tym, że w końcu spotkałem się z Cygnusem.) Jakby ktoś chciał kopię map z jakiegoś serwera, udostępnię - wystarczy wysłać PW. Lista dostępnych backupów jest tutaj, aczkolwiek nie zawsze są to kopie idealnie z ostatnich chwil serwera (najbardziej widać to przy Fluttercrafcie 2.x). PS. Jeśli ktoś by kiedykolwiek pytał o przyszłość Fluttercrafta - nie sądzę, aby Fluttercraft 6.0 kiedykolwiek powstał. Powodów jest wiele (spadająca popularność Minecrafta, mniejszy fandom - oba te punkty FC 5.0 pokazał już dość wyraźnie - ale też ociężałość nowych wersji gry z modami czy istnienie Legends of Equestria), ale raczej bym na to nie liczył. No, chyba, że StormStar coś znowu zacznie działać w tym kierunku...
 7. asie

  Było fajnie, daję okejkę. Pozdrawiam też te 5-10 osób, które przyszło o 23:40 (!) w części nocnej na dość chaotycznie zorganizowane nocne zwiedzanie starych map Fluttercrafta, które z wielu różnych przyczyn losowych nie mogło odbyć się o planowej 22:00. Dzięki!
 8. asie

  Ban za nadużywanie tej samej emotki.
 9. Witajcie! To znowu ja, wasz znienawidzony ukochany administrator serwerów Minecraft na modach, w których główną rolę odgrywały nieduże pastelowe koniki. Dziś mam dla was coś specjalnego - coś, co miało zaczekać na 4. urodziny Fluttercrafta (to już 14 lipca!), ale nie jestem wystarczająco cierpliwy. Otóż posprzątałem trochę na dysku i zapakowałem w przystępną formę mapy i paczki prowadzonych przeze mnie i Bohena (a w przypadku nie-drżących głównie Bohena) serwerów. Zawierają one kopie map (lub mapy, w zależności od tego, ile posiadamy) oraz przystosowane do działania paczki. W paczkach unikałem aktualizowania modów poza klienckimi, jeśli nie było to konieczne, aczkolwiek zostały dodane też nieliczne mody (wyłączenie ognia, poprawka do RedPowera i spadającego piasku w 1.4.7, dodanie NEI i minimapy do poza tym vanillowej paczki BronyCrafta). Aby skorzystać z archiwów, należy pobrać launcher MultiMC i użyć w nim przycisku stworzenia nowej instancji (lewy górny róg), w którym to można załadować z pliku lub adresu URL paczkę. (Oczywiście, konieczna jest legalna kopia Minecrafta.) Wszystkie paczki zawierają w sobie potrzebne mapy. W przypadku Fluttercrafta 1.0, 3.0, 5.0, BronyCrafta i TwiCrafta mapy były zgrywane po wyłączeniu serwerów, natomiast w przypadku Fluttercrafta 2.0 i 4.0 musicie zadowolić się ostatnimi kopiami z mojego dysku. Mapy nazywałem na bazie informacji, jakie posiadałem, jednak nie gwarantuję, że daty zgadzają sie ze stanem faktycznym. Proszę o tworzenie mirrorów, gdyż transfer na moim serwerze jest ograniczony! Życzę ciepłego powrotu do wspomnień sprzed (kilku) lat. Download: (Ze względu na brak miejsca na VPSie, linki nie są już sprawne. Proszę pytać o udostępnienie kopii "na żądanie", jeśli zaistnieje taka konieczność.) Fluttercraft 1.0 (587MB) Fluttercraft 2.0 (241MB) TwiCraft (229MB) BronyCraft (43MB) Fluttercraft 3.0 (122MB) Fluttercraft 4.2 (1191MB) Fluttercraft 5.0 (486MB) Jeśli chodzi o mapę serwera Fluttercraft 4.3, proszę pisać do Bioware55. Z tego, co mi wiadomo, mapa CelestiaCrafta nie przetrwała do dnia dzisiejszego. Mapa Sunrise Fields też nie ma kopii. Co do reszty serwerów nie posiadam informacji.
 10. asie

  Jako, że wróciłem do domu trochę wcześniej... Chciałbym podziękować wszystkim helperom i przygotowującym za świetny konwent, gościom za przyjazd do mojej małej miejscowości, a zwłaszcza sz6stemu za to, że walczy o to, by coś się w tym biednym Elblągu działo. Dzięki!
 11. Jutro Elbląg (w sumie prawie codziennie Elbląg, ale i tak mam złe przeczucia). Jeśli ktoś zechce mnie dopaść, będę miał ze sobą przenośne archiwa Fluttercrafta.

 12. Zbliża się kucykowy konwent w Elblągu - Pony Congress 2016. Mam dość niedaleko (miasto to samo), więc uznałem, że fajnie byłoby się spotkać z dawnymi graczami na konwencie (lub w mieście po konwencie), jeśli tam przybędą. Wiem, ze bedzie Wizio, a moze i Bohen. Ja moge byc w kazdej chwili - nie mam zbyt daleko. Z tego co wiem, bedzie tez na pewno pare innych VIPow serwera. Ktos jeszcze bedzie? Jesli tak, to moge przyniesc laptopa z archiwaliami i mozemy powspominac wspolnie - a mam tego sporo, od screenow po mapy, a nawet krotkie nagrania audiowizualne. PS. Zapytam od razu - czy istnieje potrzeba stworzenia kolejnego Fluttercrafta w sezonie wakacyjnym? Wiem, ze serwer Decadeda/Zegarmistrza ma sie bardzo dobrze, wiec nie chce sie na sile wpychac. Wiem tez, ze FC 5.0 nie cieszyl sie duza popularnoscia, ale to po czesci tez moja wina (niezbyt idealne dobranie modow, ruszenie zbyt szybko, malo czasu ze wzgledu na okres przedmaturalny, no i start w listopadzie a nie w jakims lipcu).
 13. To nie zuzywa 6GB. To nawet nie zuzywa 3GB. Ta paczka powinna spokojnie ruszyc na 3GB RAMu z 2GB przydzielonymi na Jave. :| PS. Duza ilosc modow nie rowna sie fajnej rozgrywce jesli wiekszosc twojego targetu ich nie zna, tylko dominacji tych wybrancow, ktorzy w scenie modow do Minecrafta sie poruszaja.
 14. asie

  Po tym, jak 2 tygodnie nikt sie nie logowal, wylaczylem go aby sie nie martwic. Jestem aczkolwiek gotowy w kazdej chwili go wskrzesic jedna komenda, jesli bedzie jakiekolwiek zainteresowanie - na razie wyrazily je 2 (dwie) osoby.
 15. asie

  Dobra, to teraz tak. Zauważyłem, że serwer ma średnią ilość graczy bliską zeru (lecz niezerową!) Serwer żyje mimo niskiej ilości graczy i będzie żył, gdyż tym razem postarałem się o niedrogi i stabilny hosting. Prawdopodobnie będzie stać, dopóki nie zacznę robić nowego serwera - lecz nie będzie już on konikowy. Nie stanie się to jednak zbyt szybko. Wiem, że administracja trochę zamilkła ostatnimi czasy, ale wynika to z tego, że w sumie nic nie mamy do zrobienia - serwer stoi, nie dostajemy crash reportów ani nowych zgłoszeń, widzieliśmy nawet choinkę. Jeśli ktoś z was chce ożywić serwer, informuję, że nadal (acz trochę wolniej) akceptujemy zgłoszenia i zapisy. Zaktualizowałem też dziś paczkę.
 16. asie

  until

  Raczej zajdę. Wstydem byłoby nie przyjść, patrząc na moje miejsce zamieszkania, nawet jeśli z fandomem nie wiąże mnie tyle, co kiedyś.
 17. asie

  Było więcej już. Najwięcej bodaj na czwórce. Łącznie zapisało się na ten dotąd 25? Coś koło tego...
 18. 1 listopada 2015 Zaktualizowano mody: BetterStorage, Exotic Birds. Zamieniono Pam's HarvestCraft na UsefulFood. Klucze z BetterStorage nie są już tracone po śmierci. Usprawnienia dla jednorożców + 2 nowe czary. Kuce ziemne dostają więcej zboża/itd. z upraw. Zaimplementowano alicorny. Naprawiono tzw. "znikające XP" po zmianie świata. (Nie, nie znikało naprawdę.) 2 listopada 2015 Naprawiono przepisy Manuala z Factorization i Clipboarda z BiblioCrafta. 3 listopada 2015 Naprawiono przepis na Gunpowder 7 listopada 2015 Zaktualizowano mody: BiblioCraft (1.11.3 -> 1.11.4), Factorization (0.8.98 -> 0.8.99d) Usunięto Growthcraft Fishtrap Wyłączono latanie w Exotic Birds (feniksy) Dodano CraftingTweaks, EiraMoticons (bez emotikonek z MLPPolska, te dojdą później) 16 grudnia 2015 Zaktualizowano mody: Pistronics 2 (0.5.8 -> 0.6.3), AsieLib, Carpenter's Blocks (3.3.7 -> 3.3.8 DEV R6), Computronics (1.5.10 beta -> 1.6.0), Et Futurum (1.4.4 -> 1.5.2), NEIIntegration (1.0.13 -> 1.1.0), OpenComputers (1.5.20.799 -> 1.5.20.813), Immibis' Macroblocks (59.0.0 -> 59.1.1), Xaero's Minimap (1.6.9 -> 1.7.3.1) Zaktualizowano Forge (1492 -> 1614)
 19. asie

  Dobra, serwer powinien już być OK. Dlaczego wszystko zawsze nawala in production?
 20. asie

  Historycznie latanie zawsze było najbardziej pożądane, bardziej niż nawet TP - dlatego pegazy są tak ograniczone poza tym. Prawdę mówiąc, będziemy o tym myśleć, ale dopiero na tygodniu, jak start się uspokoi. Bez Bukkita byliśmy zmuszeni przepisać podstawową funkcjonalność sporej części pluginów, więc start może być dość wyboisty. To było. Nie chcę faworyzować ludzi ze względu na postać. Nie tykaliśmy zwyczajowo zbyt mocno rozgrywki MC.
 21. asie

  Adres IP to nentify.me. Życzę miłej gry!
 22. asie

  Ja wszystko na poważnie biorę na klatę* Reszta administracji ma lepsze detektory żartu.
 23. asie

  Wolisz umrzeć na spawnie od razu, potem nie móc nic robić, a potem wyłączyć serwer z 15 osobami? Wiesz, wszystko działa do startu. Spróbuję to odpalić o 19:00, jak nie da rady to poddaję się i przekładam na jutro rano. EDIT: Zresztą, nawet PKW przedłużało ogłoszenie wyników wyborów od 18:00 do 22:30...
 24. asie

  Faktycznie! Błąd jest tylko na twoim skinie (bo ma inny rozmiar). Już biegnę naprawić. EDIT: Naprawiłem. IP serwera podam za ok. 10 minut, szykujcie się!
 25. asie

  Na serwerze tego nie będzie. Błąd spawnowania. Spróbuj na superflacie.
×
×
 • Create New...