Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Korund

Brony
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Korund


 1. Witam po bardzo długiej przerwie. Ostatnio w internetach pojawił się nowy mem: #tweetfur. O co w tym chodzi? Otóż zarząd Tweetera opublikował dokument, w którym zastrzegł, aby nie antropomorfizować ich logo. Jak łatwo się domyślić, przyniosło to efekt przeciwny do zamierzonego.  Ja również postanowiłem dołożyć coś od siebie.

  Spoiler

  1546723737.korund_gopnik2.png

  Mja interpretacja tego mema to tzw. gopnik, czyli ruska wersja dresa z kaszkietem, zamiast bejsbolówki. 

  • Upvote 1

 2. Poznajcie Retsuko, mała pandę, która pracuje jako księgowa w wielkiej korporacji. Jak to w życiu zwykle bywa, wymarzona praca szybko zmieniła się w niekończący się koszmar. Sympatyczna pracownica spotyka się ze wszystkimi paskudnymi zachowaniami z których zasłynęły korporacje. Mamy tutaj wkurzającego, opasłego szefa, który wyżywa się na głównej bohaterce, co rusz sypiąc chamskimi tekstami pod adresem Retsuko. Poza dręczeniem podwładnych jego głównym zajęciem jest gra w golfa na korytarzu. Również współpracownicy nie ułatwiają życia naszej protagonistce. Retsuko otoczona jest przez donosicieli, lizusów i niesamowitych plotkarzy, którzy wymyślają jakąś głupotę, dodają co nieco od siebie i poszczają plotkę w świat, jako gorącego newsa. Jednym słowem Retsuko stała się biurowym popychadłem, które bez słowa skargi da się wkręcic w nadgodziny, czy pozwoli się zawalić dodatkową robotą. Codzienne stresy Restuko odreagowuje w specyficzny sposób...śpiewając karaoke (w końcu to Japonia). Myli się jednak ten co myśli, że spiewa sobie jakieś mdłe popowe kawałki. Retsuko uwielbia deathmetal i co tu dużo mówić, po prostu wymiata. W swoich improwizowanych tekstach wylewa całą frustrację i wściekłość na to co spotkało ją w pracy.  

  Spoiler

  image.png.3e89d99b47787a30189026a2e7cff5d4.png

  Aggretsuko podbiło moje serce prawdziwością swojej fabuły i przekazu, który ze sobą niesie. Sam pracuje w kombinacie i co rusz w mojej głowie pojawiała się myśl : "hej jest dokładnie tak samo jak u mnie!". Retsuko szczerze nienawidzi swojej  pracy, jednak z drugiej strony boi się nieznanego, rzucenia swojej kiepskiej, jednak mimo wszystko bezpiecznej posady i próby ułożenia sobie życia poza korporacją. Bohaterka snuje różne plany na zmianę dotychczasowego życia, jednak brakuje jej odwagi, by je zrealizować. Jest zawieszona pomiędzy swoim planami a smutną rzeczywistością, z jednej strony angażuje się w pomysł na biznes swojej przyjaciółki, jednocześnie rozpaczliwie próbując poprawić swoje relacje z przełożonymi Również w życiu prywatnym jest niewiele lepiej, Retsuko bardzo chciałaby znaleźć jakiegos fajnego partnera, jednak wszystkie jej plany niweczy wrodzona nieśmiałość i introwertyczna natura. Poza tym dość ponurym obrazem szarej codzienności, znalazło się także miejsce na pozytywne aspekty. Mała panda ma dwójkę najlepszych przyjaciół z biurka obok, którzy bez wahania wskoczyliby za nią w ogień oraz zaprzyjaźnia się z przedstawicielkami kierownictwa wyższego szczebla, przekonując się, że osoby stojące wyżej w hierarchii wcale nie muszą być śmiertelnymi wrogami, lecz mogą okazać się cennymi sojusznikami w walce z korporacyjna machiną.

  Spoiler

  Aggketsuko-season-2.jpg

  Od strony technicznej sprawa również wygląda bardzo dobrze. Postacie są bardzo ładnie zaprojektowane i dopasowane do swoich osobowości. Za serial odpowiada studio Sanrio, znane min. z serialu Hello Kitty, jednak moim zdaniem wykonanie Aggretsuko stoi na zdecydowanie wyższym poziomie, serial zdecydowanie nie jest mdły i cukierkowy, chociaż czasami miałem wrażenie, że oglądam postacie wycięte z tektury. W serialu mamy efekty specjalne i kreskę charakterystyczn dla anime. Na mnie osobiście zrobiły wrażenie sceny "transformacji" Retsuko, gdy załączał się u niej "rage-mode" i zaczynała śpiewać Death Metal. 

   

  Podsumowując Aggretsuko to serial godny zainteresowania. Myślę, że wielu z nas może utożsamić się z główna bohaterką i jej codziennymi problemami. Dodatkowymi atutami filmu jest specyficzne poczucie humoru, typu "dziwaczne, ale zabawne" oraz sceny niespotykane w innych produkcjach, typu sceny picia alkoholu "do odciny"  na firmowej imprezie. 

   

  Serial emitowany jest na platformie Netflix. Jak na razie wyemitowano jedynie jeden sezon, jednak chodzą pogłoski o nakręceniu kolejnego. Trzymam kciuki by tak się stało. 

   

  PS. Serial dało się obejrzeć na darmowej platformie, jednak najwidoczniej serwis hostingowy, z którego korzystałem, padł. Postaram się trochę poszperać i znaleźć dla Was pierwszy odcinek. 

  [Aktualizacja] Serwis, o którym wspominałem wyżej został zamknięty na dobre, lecz ja przezornie zrobiłem backupy.:cheese: Oto link do pierwszego odcinka: https://www.cda.pl/video/2455670c0


 3. Kompletnie się z tobą nie zgadzam. Problemem naszego systemu edukacji jest to, że w znakomitej większości nauczyciele trafili do tego zawodu przez przypadek i zwyczajnie lubią swojego zawodu, a nie to że są niepotrzebni. Bardzo często też słabo znają przedmiot, który wykładają i są zwyczajnie niekompetentni, dla przykładu na mojej uczelni wykładowca biochemii zaliczył metan do wodorowęglanów i dalej upierał się przy swoim stanowisku mimo tego, że studenci zwrócili mu uwagę. Taki nauczyciel  swoją postawą zniechęca do nauki swojego przedmiotu. Pewnie, że można się wielu rzeczy nauczyć samemu, jednak rolą nauczyciela powinno być usystematyzowanie procesu nauczania i porządkowanie zdobywanej wiedzy. Drugim problemem jest to, że szkoły podstawowe, gimnazja i licea kładą nacisk na przygotowania do egzaminów, a nie do dorosłego życia. Oczywiście potrzebne jest sprawdzenie wiedzy przez zewnętrzne, niezależne instytucje (okręgowe komisje edukacyjne), jednak proces nauczania nie powinien służyć jedynie temu celu.  Przykładem może być brak nauczania pierwszej pomocy, czy podstawowej znajomości prawa, myślę, że gdyby w szkole uczono czym jest piramida finansowa, to można by zmniejszyć skalę szkodliwości oszustw i afer typu Amber Gold. Nie należy zapominać, że licea to nie jedyny typ szkół średnich, oprócz nich istnieją technika i szkoły zawodowe (czy tam branżowe, jak zwał tak zwał). Nie wyobrażam sobie nauczania praktycznej nauki zawodu, bez nadzoru nauczyciela. Bardzo często uczniowie dostają do ręki bardzo niebezpieczne maszyny i narzędzia, brak przeszkolenia i nadzoru ze strony nauczyciela to pewny wypadek.Poza tym nauczyciel po zakończonych zajęciach powinien ocenić pracę podległych mu uczniów i udzielić im wskazówek jak udoskonalić ich umiejętności.Problemem uczelni wyższych jest to, że szkoły wyższe nie dbają o poziom swoich zajęć, gdyż dużo bardziej opłaca się zaniżyć poziom wykładanych przedmiotów, niż zmusić studentów do nauki i odsiać tych nie spełniających warunków zaliczenia na koniec semestru. Efektem jest to, że (cytując mojego proboszcza) magistrów, którzy nic nie potrafią mamy jak psów, a dyplom ukończenia studiów jest tylko papierkiem.

  1 godzinę temu, Zandi napisał:

  Obecnie w Polsce nie ma czegoś takiego jak jednolity system edukacji, bowiem każda placówka oświatowa ustala sobie sama podręczniki z jakich korzysta (pierdyliard podręczników i ćwiczeniówek dzielonych na semestry zamiast na lata nauki) jest niby podstawa z MEnu ale jest to raczej sugestia niż wymóg (nie to co gdy ja zdobywałem podstawową edukację, że do gimnazjów było jedno wydawnictwo do matematyki i tak samo do każdego innego przedmiotu i był jeden ustalony przez ministerstwo program którym szli wszyscy, ale teraz niestety nie liczy się by dobrze uczyć tylko jak największa kasę zbić dlatego podręczniki zmieniają się co pół roku a podstawa programowa co rok )

  Nie rozumiem czemu miałoby służyć wprowadzenie jednolitego podręcznika dla wszystkich szkół w kraju. Moim zdaniem dużo więcej sensu ma obecność wielu podręczników na rynku i konkurencja pomiędzy nimi, niż jeden lichy narzucony odgórnie przez kogoś z ministerstwa, który ma udziały w WSIP-ie, czy jakimś innym PWN-ie. Natomiast egzamin z przedmiotu piszą wszyscy a wymagane zagadnienia są publicznie dostępne. Zgadzam się natomiast, że tak częste zmiany w programie służą wyłącznie temu, by zmusić rodziców do kupowania nowych, cholernie drogich podręczników, które z podstawy na podstawę są coraz gorsze.


 4. Spoiler

  1510099762.korund_manukoa_102.png

  Request od przyjaciela z FA. Na początku tego tematu wspominałem, że oprócz kuców podobają mis się także futrzaki, a w szczególności ptaki rysowane w tym stylu (pierzaki ?). Ostatnio dostałem requesta narysowania jego postaci scrossowanych z moim ulubionym serialem.  

   

  Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady i sugestie jak poprawić moje rysunki. Lubie swój styl rysowania, daje mi on mnóstwo frajdy i za żadne skarby nie chcę go zmieniać, mimo że wydawać się on może nieco toporny. Jednak mimo to widzę, że nie wszystko w moich pracach gra i, że można udoskonalić wiele rzeczy. Jednak, mimo to dalej nie wiem co należałoby zrobić, by moje prace wyglądały lepiej, 

  • Like 1

 5. Spoiler

   

  Intrygujący tekst. Każdy może zinterpretować go we własny sposób. Jak dla mnie przekaz tej piosenki jest taki, że wszystkie kultury i religie, pomimo różnic i sporów, kierują się tymi samymi wspólnymi wartościami. Nie jest ważne w kogo lub w co wierzysz, ważne kim jesteś i jak kierujesz swoim życiem. 

   Najbardziej kreatywny teledysk jaki dotychczas widziałem, to połączenie ujęć tilt-shift z ujęciami makiety.  Kawał dobrej roboty! Na koniec jeszcze mały smaczek dla spostrzegawczych, czyli polski akcent w teledysku.  


 6. 1 godzinę temu, Uszatka napisał:

   

  Pamiętam ^^ Leciało bardzo wcześnie rano na Polsacie, TVP 1 lub TVP 2, nie pamiętam dokładnie, ale tylko do tych kanałów miałam dostęp w dzieciństwie XD Bardzo mi się ta bajka podobała, ale nie pamiętam bym kiedykolwiek widziała jak to się wszystko skończyło. 

  No ja też nigdy nie widziałem zakończenia. Tą bajkę puszczano w wakacje i emisja kończyła się przed finałem historii, we wrześniu ta bajka wypadała z ramówki.  Pamiętam, że wtedy jeszcze Internet nie był tak powszechny i trzeba było wstać rano, by obejrzeć swoją ulubioną bajkę. Aż się łezka w oku kręci:rd11: 

   

  1 godzinę temu, BiP napisał:

   

  Obie bajki uwielbiałem, zwłaszcza Papirusa, ale też Księżniczkę Egiptu, podobny serial do Papirusa, ale z lepiej narysowanymi postaciami.

  O "Księżniczce Egiptu" nigdy nie słyszałem.Jeśli jest osadzona w podobnych klimatach co Papirus to muszę się nią zainteresować.


 7. Pamięta ktoś może "Papirusa" - kreskówkę osadzoną w świecie starożytnego Egiptu? Obowiązkowa pozycja dla fanów francuskiej animacji (nie wiem, czy ktoś zwrócił jeszcze na to uwagę, ale francuska kreskówki mają specyficzny sposob rysowania, który mi bardzo odpowiada. Ciekawe czy ma jakąś swoja nazwę, tak jak japońskie anime:twilight3:) Zawsze gdy ktoś mówi jakie to MLP jest złe, bo nawołuje do okultyzmu, to przypominam sobie tą bajkę. Ciekawe co nasz kler powiedziałby na kreskówkę w której główny bohater rozmawia sobie z bogami starożytnego Egiptu i dzieki potędze Horusa niweczy plany kapłana Setha. 

   

  Jakby ktoś chciał zobaczyc to na YT znajdzie sporo odcinków 

  Spoiler

   

   

  • Upvote 2
×
×
 • Create New...