Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Herbatnik

Brony
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Herbatnik

 • Rank
  Źrebaczek

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 1. Nie sądziłem że ten Sequel będzie dłuższy niż "pierwowzór", lecz gdy wciągnąłem się w tą ścianę tekstu nie zwracałem na to uwagi. Ogólnie można polecić osobom które nie mogły się pogodzić z zakończeniem MLD, lecz konserwatyści i tak będą wierni "oryginałowi". Szczerze mówiąc nie wiem co myśleć o tego typu dopowiedzeniach do ficów które myślałem że są już skończone (jak w przypadku MLD że jest po prostu koniec i nic) no właśnie, to są uroki zakończenia otwartego że można zawsze coś "dopowiedzieć" ale czy zawsze warto ? Wydaję mi się że zakończenie MLD dlatego było takie "mocne" dla tej bardziej emocjonalnej części czytelników bo zostawiało za sobą to pytanie: co dalej ? Aha i korektor mógłby jeszcze raz przejrzeć prace ale czepiam się szczegółów.
 2. Herbatnik

  Świetne prace z ostatnich najbardziej podobają mi się ten z postu #431 (z fryzurą pinkie jej do twarzy ) oraz prace z postu #439 pomysł z skucykowaną Ahri pozytywnie do mnie przemawia i na razie wygląda extra czekam na skończoną prace. Aha i tak btw z tego co widzę jej cutiemark nawiązuje do jednej z jej umiejętności też ciekawy pomysł.
 3. Super odcinek (odcinki) jak dla mnie idealne zwieńczenie sezonu teraz wystarczy tylko czekać na sezon trzeci... Tak na marginesie nie wiem czy tylko mi scena ślubu trochę przypominała motyw z jednej bajki Disneya, a dokładniej chodzi mi o bajkę "Mała Syrenka" (pamiętacie jeszcze ?). Chodzi dokładniej o to że mamy tutaj tą "prawdziwą" oraz tą "przebraną" wiedźmę która zahipnotyzowała pana młodego żeby się z nim ożenić.
 4. Czytałem go już jakiś czas temu lecz co by tu o nim napisać... Nie wiem czy tylko mi się tak wydaję ale przypisując do tego opowiadania "grimdark" to trochę za dużo. Jak dla mnie jest to taki mocniejszy "Violence" (mówię tutaj z góry że to tylko moja ocena). Może gdyby nie był taki krótki i jakby wprowadzić bardziej dokładne opisy to stał by się bardziej brutalny. Mogę jeszcze powiedzieć że ten Fic byłby bardzo przeciętny gdyby nie ostatnie zdanie które go "ratuje" (ale z resztą o to chodzi...).
 5. Herbatnik

  Świetna animacja http://dileakstudios.deviantart.com/art/Animated-Short-4-Lyra-s-secret-Fixed-294316952?
 6. Popieram każdego który realizuje swoje pasje w kreatywny sposób. Co do twojej gry to widać że świetnie się bawiłeś nagrywając te covery (i o to chodzi) które swoją drogą brzmią bardzo dobrze (przynajmniej w moim mniemaniu). Wypadało by jeszcze powiedzieć: oby tak dalej !
 7. Ogólnie fic przedstawiał się dosyć solidnie "100% przytłaczającego klimatu" -wizja śmierci, żałoby, rozpaczy, tragedii. Lecz szybkość następujących po sobie wydarzeń nie dawała szansy tego odczuć (przynajmniej w moim przypadku). W rezultacie mamy ciąg scen cechujących się powtarzalnością i w ostateczności przewidywalnością. Jednakże muszę przyznać że podobał mi się klimat tego opowiadania. Śmierć i to w takiej czystej postaci (nie jakieś bezsensowne mordowanie) jest mogę powiedzieć dosyć odważnym tematem biorąc pod uwagę bajkę o kucykach. Jeszcze mogę dodać że to "zatracanie" się Twi będącej pod wpływem samotności i żądzy mocy było też bardzo ciekawym zjawiskiem.
 8. Herbatnik

  Czekanie czekaniem ale ważne że w końcu ktoś zwrócił uwagę na trud który sobie zadałeś tłumacząc to. Jak to mówią praca jest najgorsza gdy nikt jej nie docenia. Chociaż z drugiej strony pewnie dla takich tłumaczy samym wynagrodzeniem jest to że ktoś tą jego prace w ogóle przeczytał, powiedział co sądzi o tłumaczeniu i dlaczego akurat tak, powytykał jakieś drobne niedociągnięcia itp.
 9. Herbatnik

  No widzę El Martinez że twoje tłumaczenie doczekało się wzmianki na FGE. Gratulacje i oby tak dalej.
 10. Herbatnik

  No jedno co mogę powiedzieć to że im dalej tym lepiej się czyta. Rozdział 3 mnie nie zawiódł (może poza tym że trochę się na niego naczekaliśmy ). Fabuła jest imo bardzo przyjemna i "relaksująca" szybko i fajnie się czyta nie zostaje nic innego jak czekać na resztę.
 11. Herbatnik

  Nie wiem dlaczego tak mi się to podoba może z powodu fajnego majtania tymi kopytami
 12. Herbatnik

  Bardzo fajne fanowskie nagranie możliwe że ci bardziej "wciągnięci" przez opowiadanie już je słyszeli : Usłyszeć można nawet wycinkę z Wwu. Osoby które przeczytały już MLD i są trochę wrażliwi na jego punkcie (emocjonalnie) mogą się przy nim mocno wzruszyć.
 13. Herbatnik

  Co do MLD to mogę powiedzieć że podobnie jak "Koma" wywołuje skrajne emocje u niektórych z czytaczy. Mogę zgodzić się tutaj z @Avandiusem że zastosowano dosyć popularny "chwyt" który ma za zadanie głęboko wpłynąć na emocje czytelnika. Opowiadanie samo w sobie jest dobre chociaż w Komie bardziej dało się odczuć "rozkład" tego szarego świata.
 14. @Kaczy Może kiedyś doczekamy się swoistej kontynuacji tego opowiadania która by rozwiała nasze niepewności. (Oby nie) Co do grimdarków w których główna role grałyby sterowce na pewno byłyby to bestsellery w swojej kategorii . Dobra ta rozmowa nie ma sensu ;/
×
×
 • Create New...