Jump to content

El Mutanto

Brony
 • Posts

  39
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier

Recent Profile Visitors

1554 profile views

El Mutanto's Achievements

Źrebaczek

Źrebaczek (1/17)

14

Reputation

 1. Dzięki ^_- Jestem mniej wiecej w połowie nastepnego rozdziału. Poszełdby nieco szybciej ale niestety życie realne lubi się w plany wpieprzać. Ciesze sie że wciaz mam wiernych czytelników
 2. Potrzebuje korektora do 10 rozdziału Crimson Tide. niestety popredni korektor który sie zgłosił przestał nagle wchodzic na forum i jest z nim zero kontaktu.
 3. Poszukuję korektora/prereadera do 10 rozdziału mojego Crimson Tide
 4. Ten art i tak tak naprawdę jest jeszcze w powijakach i nawet w połowie nie skończony XD Ale cieszę się że wam sie podoba styl jaki zaproponowałem. Co do pyszczków: masz racje, popracuję nad tym jeszcze na poważnie ^_- co do proporcji tytułu, wszystko sie jeszcze okaże.
 5. O to się nie martw. Rysuję zawsze w 300 DPI minimum wiec daje to wysoką rozdzielczość. Dopasowanie ich do okładki jest tylko kwestią umiejscowienia jej w PDFie, zwłaszcza jeżeli podane/dostępne są dokładne proporcje jakie ma mieć wydrukowana okładka. Nie jestem specem od tego co jest "z tyłu" książki ale przody nie są wielkim problemem. Nawet takie mocno stylizowane. Dam tu może linki do przykładów: To są moje dwie najlepsze okładki do tej pory. W przypadku tego wydania myślałbym raczej właśnie o czymś bardziej lineartowym jak te ze zlotym tłoczeniem (wiem że złote tłoczenie to słaba możliwość, tylko podaje przykład) co pozwoliłoby wykonać je o wiele szybciej a jednocześnie byłyby bardziej estetycznie wyglądające na faktycznej książce. W zależności od tomu możnaby okładkę poświęcić innej postaci z drużyny albo po prostu z historii (Oko Red Eye'a by pasowało jako centerpiece jednej z nich). Ale jak wspominam, to kwestia do dogadania na PW, zwłaszcza że nawet jeśli sam sie z tym zaoferowałem, to mam jednak grafik i musze też w miedzyczasie pracować nad innymi rzeczami by nie popaść w długi.
 6. Zawsze może napisać do mnie PW, chętnie się jakoś dogadam. Ot, luźna propozycja i nic na siłę jeśli by to było za dużo babrania się. Jeśli to nie jest warte zachodu to lepiej się za to nie brać. EDIT: Nie. Moja pazerność to zniżka w zamian za moją pracę a nie pieniądze.
 7. Mój pomysł był by autor nowych okładek miał jakąś zniżkę przy książkach XD Ale to tylko takie moje pazerne myślenie, nevermind jeśli już jakieś ładne są. Nie byłby to większy problem sklecić coś nawet ładnego w dwa miesiące (to pięć obrazków, right?) a jeśli polegałyby one na czymś takim jak te ze złotym tłoczeniem, czyli po prostu lineart, to praca byłaby jeszcze szybsza. To tak mówię z własnego doświadczenia (okładki do FoE Ficów też robiłem już wcześniej parę razy i choć były w pełni kolorowe to zamawiający byli zadowoleni). Ale jak mówię, to tylko luźna propozycja podlana pazernym myśleniem fana tego dzieła. Co zaś sie tyczy autora 20.5, bardzo fajnie, że Sun zdobył pozwolenie. To że ktoś wcześniej popełnił Faux Pas nie oznacza, że należy samemu się tak być. Powielanie cudzych przewinień niczego nie naprawi, to żadna sprawiedliwość. Fajnie jeśli udałoby się dodać creditsy dla niego.
 8. Hmmm. A gdyby okładki zamówić u Polskich artystów do tego projektu? *wink wink*
 9. Dla zainteresowanych, rozdział 10 jest obecnie ukończony w okolo 60%. Nie zajmie dlugo nim go ukończe.
 10. Depresja zawsze ma podłoże biologiczne, a psychika moze coponajwyżej to potęgować. Ciało ludzkie jest jak komputer czy inna maszyna licząca. Jeżeli jej komponent szwankuje, szwankuje jej funkcjonalność. Kiedy dysk zaczyna padać, pojawiają się błędy, kiedy zaczyna padać procesor, system sie sypie i zwiesza albo glitchuje. Kiedy organizm nie jest w stanie sobie poradzić ze swoimi hormonami, wariuje i wtedy mamy choroby typu nadmierna agresja, depresja, nadpobudliwość, choroba dwubiegunowa. Każda depresja ma przede wszystkim podłoże biologiczne bo umysł jest tylko zabawką ciała w którym się znajduje. Nie ma czegoś takiego jak choroba z powodu słabej psychiki. Jest choroba z powodu uszkodzonego organizmu który nie funkcjonuje jak należy. Leczenie farmakologiczne, wg powyższej alegorii, to naprawa sprzętu, a terapia u psychoterapeuty to patch systemu albo overclocking pozwalający uszkodzonej maszynie funkcjonować tak jak powinna. Skoro udowodniono ci, że to co powiedziałeś było niemądre, a bardzo nie chcesz przyznać się do błędu, to może po prostu się więcej nie wypowiadaj bo ewidentnie jesteś na przegranej pozycji. Stała się tragedia. Kiedy iskra zabłyska, wszystko się cieszy, ale kiedy gaśnie, wszechświat rozpacza. Ta iskra wygasła zbyt wcześnie i nie podsycono jej płomienia na czas. Nie obrażaj pamięci tego chłopaka. Jeżeli nie znajdzie miejsca w Niebie, Valhalla przyjmie wojownika u siebie, a na pewno obecnie ma już spokój i więcej nie cierpi. Jest to jedyne pocieszenie z tej całej sytuacji: że już więcej nie musi cierpieć.
 11. Dziękuję za miłe słowa Na pewno nastepny będzie nieco wolniejszy i przyziemniejszy ale też rozpocznie nowy story arc z przytupem
 12. Przekażę w modłach Wszechojcu, że wojownik potrzebuje swojego hufca. Nieważne jaka walka, na pewno udzieli z Synami pomocy i wystawią świadectwo.
 13. A więc pozwolę sobie odpowiedzieć na te wady ^_- Po pierwsze: cieszę się, że wciąż posiadam wiernych czytelników, którzy śledza przygody Sparkplug i nie mają problemów z wskazaniem mi wad w dziele. Pomaga to mi się rozwijać. Brak konsekwencji po finale: W moim odczuciu, konsekwencji jest dość. SPOILER /SPOILER Jesli chodzi o kwestię relacji między Sparkplug a Coldbrew: SPOILER /SPOILER Mam nadzieję że rozwiałem parę wątpliwości ^_- Co zaś sie tyczy następnych rozdziałów, owszem, było tak jak wspominał Accu, że planowałem pisać przyszłe rozdziały tylko po angielsku, jednak po większym namyśle uznałem, że będę jeszcze pisał po polsku i próbował tłumaczyć opowiadanie w międzyczasie. Obecnie opowiadanie jest tłumaczone na język rosyjski, tak więc kto wie, może ktoś z Rosjii spróbuje przetłumaczyć opowiadanie wtórnie na angielski? Byłoby super. Jesli znacie jakiegokolwiek tłumacza który podjąłby sie tłumaczenia na angielski, dajcie mi znać, chętnie sie z nim zapoznam.
×
×
 • Create New...