Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Ichi90

Brony
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

1 Follower

About Ichi90

 • Rank
  Źrebaczek
 • Birthday 06/25/1990

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ichi90

  Jeśli chodzi o moją "tragiczną" relację z Pyrkonu, to chciałbym zaznaczyć, że UŻYWAŁEM KURSYWY w tytułach punktów programu. Niestety z jakiegoś powodu "korektorzy" zmienili ją na zwykłą czcionkę i dlatego tak to wygląda.
 2. Ichi90

  Hmm,zastanawiam się nad zgłoszeniem swojej osoby na stanowisko korektora.Jakie są konkretnie jego obowiązki?
 3. Ichi90

  Ja poszedłem o 16 i czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi"dzieciakami ze SWANGiem"?Jakaś mała przygoda? xDDDD
 4. Ichi90

  DRUGA EDYCJA "NAWALANKI NA OTULINY": UWAGA!!! Odnośnie drugiej edycji turnieju to potrzebujemy conajmniej 4 PCVki,aby turniej się odbył.Ja przyniose jedną i mam nadzieje,że ci którzy tez mogą przynieść swoje nie zawiodą.Chciałbym zaznaczyć że należy się liczyć z możliwością pożyczeniu na czas walki broni komuś kto jej nie ma oraz z jej ewentualnym zniszceniem.Jednocześnie,jeśli ktoś nie będzie dbał o cudzą broń i będzię nią z nudów np. walił w murek i zostanie przez to znisczona,BĘDZIE JĄ ODKUPOWAŁ!!!!!Co innego zniszczyć ją niechcący podczas walki,a co innego umyślnie. Regulamin zostaje ten sam co poprzednio,czyli: REGULAMIN TURNIEJU : 1.W turnieju może brać udział każdy chętny, o ile nie ma ku temu żadnych przeszkód natury zdrowotnej. 2.Podczas turnieju do walki używamy WYŁĄCZNIE broni wykonanej z otuliny.Uczestnicy jak najbardziej mogą przychodzić z własnym sprzętem,ale musi on spełniać odpowiednie wymogi( to znaczy,że prawie nie da się nim zrobić komuś kuku). 3.Dopuszczalne jest używanie przez zawodników oręża ochronnego typu kolczuga,hełm,tarcza, itp. 4.Nad przyniesioną bronią pieczę,przez cały czas trwania turnieju, będzie sprawowało dwóch wybranych "zbrojmistrzów". 5.Walki turniejowe odbywają się TYLKO w obecności sędziego,który czuwa nad przebiegiem pojedynku. 6.W czasie walki turniejowej w szranki staje dwóch zawodników pośrodku wyznaczonej przestrzeni (najlepiej średniej wielkości). Celem pojedynku jest zdobycie przez jednego z zawodników trzech punktów.Punkt zdobywa się poprzez uderzenie przeciwnika w jedną z części jego ciała.Po zdobyciu punktu(zatwierdzony przez sędziego) obaj zawodnicy przerywają na chwilę walkę,oddalają się nieznacznie od siebie i rozpoczynają walkę od nowa. 7.Częściami ciała, które NIE podlegają punktacji są:głowa,ręce do nadgarstków i krocze. 8.ZAKAZUJE SIĘ: *uderzania umyślnego w głowę lub kroczę.Jeżeli jakiś zawodnik będzie nagminnie łamał te zasady zostanie,po wcześniejszych upomnieniach,zdyskwalifikowany. *chamskiego zachowania podczas pojedynku. *walczenia będąc po wpływem środków odurzających. *używania podczas pojedynku broni nieprzepisowej,mogącej stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia zawodników. 9.NAKAZUJE SIĘ: *dobrze się bawić w duchu zdrowej,sportowej rywalizacji Podczas meetu mają się także odbyć zawody terenowe i dlatego,aby obie zabawy nie koligowały ze sobą turniej odbędzie się przed lub po zawodach.Zastanawiałem się czy tym razem nie zrzucić się nagrodę dla zwycięzcy (chodzi o coś do zjedzeniu lub wypicia xd). Aha i niech ktoś PRZYNIESIE ZE SOBĄ APTECZKE,bo jak pokazał ostatni turniej mogą pojawić się ranni.Najlepiej żeby chętni juz zaczeli się zgłaszać to łatwiej będzie ustalić listę turniejową. PS.Jak ktoś chcę niech przyniesie togę dla Imperatora i jego świty xD
 5. Ichi90

  Bardzo się cieszę,że mój turniej okazał się sukcesem Jednocześnie dziękuje wszystkim,którzy pomogli w jego przeprowadzeniu pod moją nieobecność. Jeżeli będą znowu chętni to na lipcowym meetie zrobimy drugą edycję. Chcę także poinformować o mojej rezygnuję z funcji "dostawcy broni". PCVki które odebrałem po turnieju były tak poniszczone i na byle jak posklejane,że byłem w szoku.Wiem,że niszczą się dość szybko,ale już na pierwszym turnieju???Na szczęście osoby,od których je pożyczyłem,były dość wyrozumiałe,więc nie zostałem żywcem obdarty ze skóry za to.... Następnym razem niech uczestnicy przyniosą więcej swojego sprzętu.
 6. Oczywiście.Dlatego przyniosę 5 mieczy dla wszystkich.
 7. Co do kuzyna Solara to niestety nic z tego nie wyjdzie.W dzień meetu jest otwarcie karczmy "Rudy goblin" w Katowicach.Pojawi się tam jego grupa rekonstrukcyjna wraz z całą bronią,aby dać pokazowe walki.Mamy pecha ze zbieżnością dat.Może kiedy indziej nam pożyczą.
 8. Ichi90

  Odnośnie turnieju walki na broń otulinową odsyłam Was do tego działu : http://mlppolska.pl/watek/5600-wielki-turniej-walki-broni%C4%85-otulinow%C4%85-na-xxiii-%C5%9Bl%C4%85skim-pnymeecie/
 9. A oto i świeżutkie informację w temacie po dość długim czasie. Zacznijmy od tego,że mam dwie informację:dobrą i złą. Dobra informacja-mam już załatwione 5 mieczy które odbieram w przyszłym tygodniu tak więc turniej się na pewno odbędzie.Zła informacja- ja w tym samym czasie będę na drugim końcu kraju w Trójmieście Dlatego tez broń przekaże komuś kto ją przyniesie w sobotę na turniej.A teraz szczegóły: REGULAMIN TURNIEJU ver. 1.0 : 1.W turnieju może brać udział każdy chętny, o ile nie ma ku temu żadnych przeszkód natury zdrowotnej. 2.Podczas turnieju do walki używamy WYŁĄCZNIE broni wykonanej z otuliny.Uczestnicy jak najbardziej mogą przychodzić z własnym sprzętem,ale musi on spełniać odpowiednie wymogi( to znaczy,że prawie nie da się nim zrobić komuś kuku). 3.Dopuszczalne jest używanie przez zawodników oręża ochronnego typu kolczuga,hełm,tarcza, itp. 4.Nad przyniesioną bronią pieczę,przez cały czas trwania turnieju, będzie sprawowało dwóch wybranych "zbrojmistrzów". 5.Walki turniejowe odbywają się TYLKO w obecności sędziego,który czuwa nad przebiegiem pojedynku. 6.W czasie walki turniejowej w szranki staje dwóch zawodników pośrodku wyznaczonej przestrzeni (najlepiej średniej wielkości). Celem pojedynku jest zdobycie przez jednego z zawodników trzech punktów.Punkt zdobywa się poprzez uderzenie przeciwnika w jedną z części jego ciała.Po zdobyciu punktu(zatwierdzony przez sędziego) obaj zawodnicy przerywają na chwilę walkę,oddalają się nieznacznie od siebie i rozpoczynają walkę od nowa. 7.Częściami ciała, które NIE podlegają punktacji są:głowa,ręce do nadgarstków i krocze. 8.ZAKAZUJE SIĘ: *uderzania umyślnego w głowę lub kroczę.Jeżeli jakiś zawodnik będzie nagminnie łamał te zasady zostanie,po wcześniejszych upomnieniach,zdyskwalifikowany. *chamskiego zachowania podczas pojedynku. *walczenia będąc po wpływem środków odurzających. *używania podczas pojedynku broni nieprzepisowej,mogącej stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia zawodników. 9.NAKAZUJE SIĘ: *dobrze się bawić w duchu zdrowej,sportowej rywalizacji I to byłoby na tyle w tej chwili.Jeżeli ktoś ma jakieś propozycję lub pytanie odnośnie regulaminy i innych spraw dotyczących turnieju niechaj piszę śmiało.Sam regulamin jest w wersji wstępnej i o ile nikt nie będzie miał jakiś poważnych zastrzeżeń, taki już pozostanie.
 10. Ichi90

  Tak, spokojnie.Turniej się odbędzie.Jestem już w trakcie załatwiania broni. Regulamin trzeba jeszcze skonsultować.
 11. O lol xDDDDD Dlaczego od razu nie mówiłeś że to twój kuzyn Solaris!!!!!!!!!!!Poznałem go i jego grupę na tegorocznym Grojkonie i to właśnie ich chciałem prosić o pożyczenie przynajmniej części oręża.
 12. Kto chcę może przyjść w pancerzu.Ja osobiście uważam że są one na nasze potrzeby trochę niepraktyczne.Nie będziemy przecież walczyć na ostrą ani tępą broń i w zasadzie oprócz paru sińców nic poważnego nam nie grozi.Mam zamysł żeby wszyscy uczestnicy ściągnęli koszulki i walczyli tak jak gladiatorzy z gołymi klatami.Byłoby to bardziej efektowne i odpowiadało ciepłej pogodzie.Z oczywistych powodów nie będziemy tego wymagać od potencjalnych "gladiatorek"
 13. Spokojnie.O tym też pomyślałem.Broń będzie składowana w jednym miejscu i na czas swojej walki każdy będzie mógł sobie wybrać taką, która mu odpowiada.
 14. Pomysł przyszedł mi do głowy wczoraj.Więc postanowiłem go zamieścić jak najszybciej.
 15. Zacznę może od początku.Ostatnie trzy meety na Śląsku odbywały się w Dużym Kręgu Tanecznym w Parku śląskim w Chorzowie: http://www.wpkiw.republika.pl/krag.htm Jak sami widzicie jest to amfiteatr z kopułą, gdzie co jakiś czas odbywają się występy muzyczne a na co dzień jest powszechnie dostępny.W czasie wczorajszego meetu wpadłem na pomysł, aby podczas XXIII ponymeetu, który odbędzie się w czerwcu, przynieść ze sobą broń otulinową( dla tych co nie wiedzą robi się ją zazwyczaj z rurki PCV i okręca miękką otuliną) i urządzić sobie zdrową naparzanke Omówiłem ten temat z Tarenthem oraz innymi i wszyscy z entuzjazmem poparli mój projekt.Przy okaji dowiedziałem się, że wielu z nich należy do grup rekonstrukcyjnych i mogłoby załatwić pare sztuk mieczy oraz tarcze.Ja sam mogę przynieść ze sobą trzy miecze, a jeżeli dogadam się z paroma osobami to także piki,topory i maczugi z otuliny. Zaczęcam również inne osoby ze Śląska oraz spoza niego do przynoszenia swojego oręża. Sam turniej chce zorganizować w tematyce walk gladiatorów ze starożytnego Rzymu.Nasz wielki imperator przebrałby się w prześcieradło,sandały oraz wieniec i orzekał czy przegrany ma żyć czy nie Walki odbywałyby się w środku kręgu w towarzystwie sędziego.Przewiduję następując kategorie: *turniej *walka zbiorowa *freestyle Na pewno wielu niepokoi się czy przypadkiem policja lub straż miejsca nie będzie się czepiać.Nie powinno byc z tym problemów, gdyż większość broni otulinowa mieści się w przepisach ws. bezpieczeństwa. Po za tym wiele podobnych grup organizuje walki w parkach i nikt nie robi problemu, np. w Zabrzu. To dopiero wstępny projekt i jest jeszcze dużo do zrobienia, ale mam nadzieje że wszystko uda się i zobaczymy naprawdę "epickie igrzyska" Zapraszam wszystkich chętnych do składania tutaj swoich propozycji oraz pomysłów.Więcej informacji pojawi się z czasem. PS.Myślałem także walkach z dzkimi zwierzętami.Można by np. przebrać kogos za lwa lub smoka i go zdrowo okładać
×
×
 • Create New...