Jump to content

Dżem

Brony
 • Posts

  325
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Posts posted by Dżem

 1. Nadal mam wrażenie, że kawałek należy do DJ'a Tony'ego Igy i nazywa się Astronomia, jednak nie jestem w stanie znaleźć dowodu, a nawet chyba cały internet tego nie wie (szukałem trochę). 

  Jednak nie wnikając w szczegóły, kawałek jest świetny. Linia melodyczna epicko wpada w ucho, jej rytm jest prosty, powtarzający się, ale strasznie przyjemny. Oparty na wysokich dźwiękach daje strasznie pozytywne odczucie. Klimat psuje mi basowa przerwa w połowie utworu, która strasznie słabo wchodzi i nie siedzi w klimacie reszty piosenki. Jednak na koniec dnia cały track oceniam na mocne 8+/10. 

   

  Ode mnie coś z poprzedniej dekady:

  Uprzejmie proszę o chowanie filmików w spoiler~CD

 2. @Up śmiechłem.

   


  Fishbones jest w praktyce najbardziej bezużyteczną bronią ever

   

  Jasne, daje prawie największy zasięg na aa w grze (największy na pierwsze 6 lvli), ale widzę, że to niewiele wyjaśnia, wiec tłumaczę. Daje możliwość harrasowania na lini za darmo, a w przypadku trade'owania, przeciwnik straci więcej bo dostanie spokojnie 1 aa więcej na wejściu i 1 aa więcej na wyjściu. W większości przypadków nawet Leona, Annie nie będzie wgl. w stanie sięgnąć Cię przy harrasowaniu.

   


  bo horrendalnie większy damage robisz z minigunem

   

  Prawda. Ale wystawiasz się również na dmg od przeciwnika, co nie zawsze daje wymierne efekty.


  co się bardziej opłaca, walić 10% ad więcej, czy walić tymi atakami ponad dwa razy szybciej?

   

  Co się bardziej opłaca, stracić życie, czy nie stracić życia?

   


  Poza tym, lepiej sfocusować coś kruchego jak apc i zabić go zanim wywali cały damage, aniżeli walić we wszystko, w tym tanków, bruiserów i supportów :\/).

   

  Jest trochę racji, ale powiem tak: Jeśli apc jest kruchy, to wypłaca cały dmg w sekundę/ najwyżej dwie, albo ma taki zasięg, że do niego nie dojdziesz. Jeśli jesteś w stanie go sięgnąć, to na pewno nie jest kruchy. Ale z ideą zdania się zgodzę, na TF'y dużo bardziej uzetyczny jest minigun.

   


  Dalej, maksowanie q jako pierwszego z definicji nie ma sensu, bo nie masz przez to damage'u na szybkie trade'y

   

  Śmiechłem.

   


  Maksuj W, bo od trzeciego lvla boli, bardzo boli.

   

  Boli zgadzam się. Twoją manę również boli, bardzo boli. A [w] wchodzi w przeciwnika i tak tylko przy ganku (mam wrażenie, że myślenie nie jest najmocniejszą stroną kolegi więc wytłumaczę - wystarczy stać za minionami, a żadne [w] Jinx Cię nie sięgnie, w przeciwieństwie do auto ataku), no chyba, że mocno chcesz harrasować przeciwnego supporta w krzakach. Fajne było maksowanie [w] w pierwszym tygodniu Jinx, bo jedno trafienie z niego po 3 lvlu dawało Ci prawie pewnego killa. Teraz nie jest już aż tak dobrze.

   


  Jinx to jedno z tych adc, na którym attack speedu nie potrzebujesz wcale, bo q go robi za Ciebie

   

  Jest w tym trochę racji, przy porządnym snowballu często PD zostawiam na 4 item, a wcześniej składam BT -> LW -> survi. (Niesamowite damagi z ulta w mid game przy BT + LW). Jednak przez całą grę biegać bez AS się nie opłaca, a szczególnie bez crit chance'a.

   


  Nie składaj Runaana, bo to nie ma sensu.

   

  Składanie Runaana na kimkolwiek ma sens?

 3. Jeżeli masz aggro supporta to można coś tam walczyć ale do 6 lvla niezbyt to wychodzi.

   

  Proszę Cię, trade'y na pierwszych 3 lvlach przegrywa tylko z Dravenem i Sivir.

   

   

   

  Solo na przeciwnego adc? Nie ma problemu

   

  Tu też bym się nie zapędzał, Vayne, nawet przy stracie 2-3k golda do nas potrafi zjechać Jinx równo.

  Idąc dalej powiem mniej więcej to samo co kolega wyżej, tylko innymi słowami.

  Lane phase - harras z włączanym Fishbones'em, daje nam on 700 zasięgu, którego nie ma żaden inny (!) adc przed 6 lvlem (potem jedynie Twitch, i ew. Kog Maw na 5 lvl [w]).

  Last hit, heal i ganki / inicjacje suppa z minigunem. Nie zużywa many i daje niesamowite ilości AS. Co do buildu, polecam tu rushowanie BT, chyba, że wylądujesz 5/0 do 10 minuty, wtedy można się bawić i rushować IE -> Vampiric Scepter -> PD ->BT.

  Mid/late game - split push, jej pasywa i minigun daje jej na prawdę dobre możliwości pushowania wież, Fishbones świetnie pozbywa się minionów, Flame Chompers'y [e] pozwalają stosunkowo nie trudno uniknąć ganku jednej, czy nawet dwóch osób w czasie split pushu, również [w] czasem okazuje się pomocne w takich przypadkach. Jeżeli słabo poszła faza lini, a team udostępni Ci możliwość masowego split pushu, polecałbym nawet zamienić wcześniej wspomnianego Phantom Dancera na Statik Shiva.

  Team fighty - Trzymasz się z tyłu i bijesz z Fishbones'a [q], jak enemy team sfocusuje co innego, wchodzisz w najbliższy najłatwiejszy cel z minigunem. Staraj się wrzucać chompersy [e] w środek team fightu jak najszybciej po inicjacji, jeśli nie uda Ci się, zostaw je na doganianie/ucieczkę. Reszta to już teamfigghty jak każdym inym adc

 4. 1. Zmiany na mapie, kilka krzaków usuniętych, przesuniętych, dodanych. Dość mała zmiana.

  2. Zmiany w jungli. Trochę balansu expa/statystyk potworków, poza tym nowy camp koło blue z jednym monsterem, poza tym odmienione itemki na jungle, włącznie z latarnią, które dają sporo hajsu teraz.

  3. Zmiany na supporcie, a tu chodzi o itemki i zmianę w systemie wardowania (o tym zaraz). Doszły 3 nowe itemki na gold (Ancient Coin, Relic Shield, Spellthief Edge i ich rozwinięcia), które dają niesamowity przypływ pieniędzy postaci wspierającej. Poza tym osłabili dużo AP Ratio u klasycznych supportów jak Soraka czy Sona.

  4. Zmiany w systemie wardowania. w presezonie i sezonie 4 można stawiać tylko 3 zwykłe wardy na raz (i jednocześnie mieć tylko 3 w ekwipunku, prócz trinketa, o tym zaraz, i Sighstone'a). Poza tym pink wardy nie pozostają już niewidzialne, muszą być trafione 5 razy aby je zniszczyć, kosztują tylko 100g oraz dana postać moze postawić tylko jednego pink warda.

  5. Doszedł nowy rodzaj przedmiotów, mianowicie trinket. Są one darmowe, zajmują własny slot w ekwipunku i jak na razie charakteryzują się tym, że pomagają w wizji mapy.

   

  Chyba to tyle.

 5. Co do Jaśka to zaskakuje mnie ten obrazek:

  5PyFy.png

  z Lolking.com

   

  To 39.37% to jego procent wygranych (na rankedach oczywiście). Nie rozumiem tego. Chłopek w większości przypadków na normalach co go widzę, to rozpierdziela wszystko w kosmos. W early, w mid i w late game. Spodziewałem się raczej tego poziomu ban ratio, a tu taka niespodzianka.

   

  Poza tym na załączonym obrazku zaskoczyła mnie jeszcze obecność Vayne i jej jedyne 45% wygrywanych gier. Czemu taki hyper carry ma takie niskie win ratio? Rozumiem, że jest to postać mocno skillowa i bronze, na którym panują zupełnie inne zasady, może zaniżać jej poziom, no ale w końcu Silver/Gold to największa część populacji LoLa, a tam, z doświadczeniza zauważyłem, że sprawdza się ona niesamowicie dobrze.

×
×
 • Create New...