Jump to content

Chawrick

Brony
 • Posts

  21
 • Joined

 • Last visited

About Chawrick

 • Birthday 05/22/1998

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Chawrick's Achievements

Źrebaczek

Źrebaczek (1/17)

12

Reputation

 1. Mam takie dziwne przeczucie że prowadzenie sześciu wątków romantycznych po prostu nie wypali. Mówimy tutaj przecież o dwunastu postaciach o których uczuciach trzeba przedstawić. To już jest lekka przesada.
 2. Że tak się zapytam, co to jest? @Nightmare Princess nie żebym się czepiał, ale jest jedna niepisana zasada, której należy się słuchać - nigdy nie pisz rozdziału na długość jednej strony. I nie, nawet jeśli nazwiesz rozdział "prologiem" to nie oznacza że możesz inaczej go tak traktować. No szanujmy się trochę. Dla mnie jest to bardziej jakieś krótkie streszczenie. A teraz na spokojnie. Przeglądam to co tam tworzysz i widzę że jest tam jakaś treść, coś tam chcesz przekazać. Tylko czy te twoje skróty myślowe w przebiegu fabuły na pewno są dobrym rozwiązaniem? Spróbuj sobie zadać takie pytania - "Czy wystarczająco dokładnie opisałem intencje bohaterów? Czy czytelnik połapie się w fabule?". To dosyć ważne bo bez zastanowienia, opowiadanie może się przerodzić w zwykły tekst bez żadnego polotu.
 3. To uczucie, kiedy ktoś wstawi random, a ty przeczytasz go pomimo że przysięgłe sobie iż nigdy więcej tego nie zrobisz, dla zdrowia psychicznego (a tak przy okazji, dialog był niezły).
 4. Długo czekałem aż ktoś weźmie na warsztat motyw z Suneset powracającą do Equestrii. Jestem całkowicie za. Jedna ważna rzecz, pisz trochę dłuższe opisy. Jak na razie akcja przelatuje za szybko. I na koniec mały offtopic
 5. Towarzysze! Towarzysze! Źle zabieranie się za całą sprawę. Odzyskanie terytoriów to jedna sprawa, ale co z tymi co zagrażają naszym ambicją. Tymi, którzy poddali się propagandzie i nie ulegną naszemu wyzwoleniu. Zapominacie że nie można od tak pozbyć się takich osób. Oto więc mój plan: 1. Przestudjować wszelkie spory wewnętrzne które miały miejsce na przestrzeni kilkuset lat 2. Przeprowadzić dywersje, która będzie miała złudne podłoże danego konfliktu 3. Powtarzać poprzedni punkt do momentu kiedy wszystkie najważniejsze osobistości postanowią zebrać się aby rozwiązać kryzys W ten sposób mamy wszystkie nieugiente osobistości które niczego się nie spodziewają i można je łatwo wybić.
 6. Twilight jako pełno wymiarowy alicorn mnie zaciekawił, a to oznacza że ten fanfic ma potencjał. Tylko proszę cię, pisz trochę dłuższe teksty, bo wygląda to trochę biednie i zrobione na szybko. Jeżeli będziesz potrzebowała jakiś szczegółowych porad, pisz na pw.
 7. Kiedy zacząłem czytać, spodziewałem się co najwyżej że to będzie taki sobie fanfic i właściwie początek taki właśnie jest: nijaki. Ale nie będę się tego czepiał, ponieważ rozumiem że to miało być krótkie opowiadanie i trzeba było czasami na siłę popychać fabułę do przodu. Wpisy w dzienniku napisane zostały poprawnie (nie liczę literówek) a punkt kulminacyjny aż sprawił że przez kilka minut musiałem przemyśleć to. I oczywiście zakończenie które tak samo jak początek jest nijakie i zbyt krótkie. Innymi słowy: było kilka ciekawych pomysłów.
 8. Gdy świat jeszcze młody był… 1146 słów.
 9. W tym fanficu jest kilka błędów: 1. Są zbyt krótkie rozdziały. Może to nie jest najpoważniejszy błąd, gdyż jest wiele fanficów z krótkimi rozdziałami które trzymają poziom, ale akurat twoje rozdziały (na potrzeby mojej wypowiedzi uznajmy że to co piszesz to są rozdziały) są zbyt krótkie żeby zaciekawić czytelnika, a to z kolei wiąże się z punktem drugim. 2. Słaba narracja. Tak, wiem że narracja pierwszoosobowa jest trudna, ale w twoim wykonaniu wyszło co najwyżej miernie. W ogóle nie wyczułem charakteru bohatera, tak jakbym słuchał wypowiedź prezentera telewizyjnego (kompletnie bezstronnie). Możliwe że tylko się czepiam, więc jeżeli się mylę to zignoruj ten punkt. 3. Problem z fabułą. Inni mówili o całkowitym braku fabuły, ale ja wole nazwać to inaczej. Od zawsze byłem bardzo wymagający i jeżeli zainteresuje mnie jakiś motyw, to z pewnością jest on ciekawy. W twoim fanficu kilka rzeczy były wystarczająco interesujące, żeby przykuć moją uwagę (nie będę ich wymieniał, bo to nie czas i miejsce). Ale oprócz tego jest naprawdę kiepsko. Prawie że nie ma żadnych wątków pobocznych a ogólna fabuła (a przynajmniej opisy) pędzi za szybko. Moje rady: -Jeżeli nie wiesz co pisać, to nie pisz. Przemyśl sobie całość, bo nie oszukujmy się, nie miałeś żadnego pomysłu jak rozbudować tą historie. -Nie uważaj że jeżeli pisałeś tekst na telefonie, to musisz mieć taryfę ulgową, gdyż pisanie na telefonie nie jest aż tak trudne. -Więcej szczegółów. Nie wymagam jakiś dokładnych opisów pomieszczeń, ale niech przynajmniej czytelnik wie że istnieje coś poza bohaterem. Zauważ że podstawy masz na wyciągniecie ręki. Ty masz tylko ten świat urozmaicić. Jeżeli nie wyciągnąłeś z tego żadnej lekcji, to nic już nie da się zrobić. Tak czy inaczej, życzę ci powodzenia z twoim fanficiem.
 10. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Ale ktoś musi to robić. Jesteśmy pionierami w dziedzinie literatury i dobrowolnie podjęliśmy to wyzwanie.
 11. Też tak uważam, ale postanowiłem że nie będę przechodził z jednej skrajności w drugą.
×
×
 • Create New...