Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Spring Apricot

Konkursy poprzeczne i podłużne

Recommended Posts

Witajcie!

Ten temat służyć będzie zebraniu wszystkich konkursów plastycznych z forum w jedno miejsce. Jeśli na forum zostanie ogłoszony jakiś konkurs, gdzie rysownicy/malarze/rzeźbiarze/krawcy etc. będą mogli popisać się swoimi umiejętnościami, w tym temacie pojawi się o nim informacja. Dowiecie się, w jakim dziale konkurs został ogłoszony, do kiedy trwa oraz na czym polega (to ostatnie w formie copy-paste z oryginalnego ogłoszenia dotyczącego danego konkursu). Przy tym umieszczać będę link do tematu konkursu. Po zakończeniu konkursu link będzie usuwany, zaś na jego miejscu pojawi się informacja o zakończeniu konkursu.

Informacje o kolejnych konkursach będą się pojawiać w nowych postach, coby zainteresowani mogli dostawać powiadomienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze ogłoszenia konkursowe!

Tworzymy logo naszego forum!
Organizator: Ekipa forum
Data zakończenia: Nieokreślona
Temat konkursu
Opis:


Druga sprawa dotyczy naszego forumowego loga. Otóż obecnie jest to po prostu napis MLPPolska z charakterystyczną kreską. Tyle stylu... tak więc postanowiliśmy stworzyć nowe logo, wplątując w niego forumowego OC. Tylko jakiego? To jest pytanie... jak się domyślacie, razem z grafikiem i jednym z czerwonych zorganizuję konkurs na OCka najlepiej reprezentującego nasze forum. Myśleliśmy o typowo biało-czerwonych barwach, ale chcielibyśmy się wystrzec skopiowania pomysłu z partnerskiej grupy BroniesPolska. Tak więc przy wyborze tej kolorystyki warto na niego spojrzeć (albo nie patrzyć w ogóle...) i nie skopiować. Połączylibyśmy stworzoną postać z nazwą MLPPolska (... i dodamy Księżniczki w tle! pLU9o.png) i mieli w końcu logo na lata. Zwłaszcza, że byłaby to praca użytkownika (/-ów) naszego forum. Coś swojego. Niedługo powinienem dać więcej informacji, liczymy na duży odzew. Tyle na razie.
Ot taki wstęp. Oczywiście na starcie odpadają wszystkie OC z pony creatora... Niedługo ustalimy termin i sprecyzujemy zasady, na razie warto by użytkownicy oswoili się z tym pomysłem. Temat na zgłoszenia i pytania jest chwilowo zamknięty, otworzę go jak tylko ustalimy powyższe rzeczy (termin, zasady). Na razie jest "ogólnie".Vinyl i Octavia na wakacjach
Organizator: Kącik muzyczny Vinyl i Octavii
Data zakończenia: 13.07.14
Temat konkursu

Konkurs zakończony
Opis:

Witajcie! Wszem i wobec ogłaszam wakacyjny konkurs! Zasady są bardzo proste. 
 
O co chodzi?
 
Wystarczy stworzyć rysunek na temat podany powyżej: "Vinyl i Octavia na wakacjach" 
 
1. Technika dowolna - musicie jednak zaznaczyć jakiej użyliście
 
2. Jeden użytkownik - jedna praca. 
 
3. Możecie narysować jedną klacz lub obie razem - nie wpływa to na ocenę
 
4. Ludzkie wersje czy te kolorowe ludziki z EG również wchodzą w grę
 
5. TAGi takie jak Violence/Grindmark/Gore/Romans/Clop = dyskwalifikacja. Dopuszczam Shipping o ile będzie delikatny, a nie na granicy związku homoseksualnego. Pamiętajmy, że to przyjaciółki. I żadnego zjadania się na wzajem!  yHRvV.png
 
UWAGA!
 
Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest artystą dlatego pojawią się dwie kategorie oraz dwie ankiety: najlepsza (najładniejsza) praca oraz najlepszy pomysł. Ten kto zdobędzie najwięcej punktów biorąc pod uwagę obie ankiety - wygrywa. 
 
Nagrody:
 
1 Miejsce - Złota nutka + jedna z gier: Alan Wake PL / Stacking PL (pierwszeństwo wyboru, gry wymagają konta Steam, podeślę sam kod, pliki pobierzecie sami)
 
2 Miejsce - Srebrna nutka + pozostała gra
 
3 Miejsce - Brązowa nutka
 
4 - ... - Gloria i chwała wink.png
 
Zasady głosowania:
 
- Publiczne ankiety, które zostaną utworzone tuż po terminie nadsyłania prac - może w niej uczestniczyć każdy. Oddanie głosu na siebie = dyskwalifikacja. 
 
Gdzie umieszczać prace:
 
- w poście, w spoilerze rzecz jasna wink.png Polecam serwis imgur W razie pytań, jestem do waszej dyspozycji.To wy kreujecie Changeę!
Organizator: Changea
Data zakończenia: 30.09.14(?)
Temat konkursu
Ten konkurs nie jest w całości plastyczny, wstawiam więc skrócony opis – pełny znajdziecie w temacie konkursu.
Opis:

Ostatnio przeglądałam sobie tematy w tym dziale... Myślałam, czemu pojawia się tyle zdań typu "Changea nie istnieje", "Changelingi nie mają państwa" i tak dalej. Dopiero niedawno zrozumiałam, dlaczego. Wy nie widzicie Changei tak, jak ja ją widzę. A, takie tam państwo Podmieńców, w którym rządzi Chrysalis... Jedynie nazwę widzicie tak jak ja, chociaż dla niektórych jest ona zbyt trudna. "Changela", "Changia", "Changaa"... Po prostu, weźmy na przykład słowo "Polska" i zastąpmy Polsk na change, co po angielsku znaczy zmieniać... Dobra, nie jesteśmy tu po to, by wyjaśniać nazwę tego państwa.
Konkurs jest rozbudowany, ale prosty. Teraz przedstawię wam działy, podziały, kategorie, jak zwał, tak zwał.

  • Mapa Changei
Dla zdolnych malarzy i rysowników. Zadanie to narysowanie lub namalowanie mapy Changei. Jedyne, co musicie wiedzieć, to to, że większość Changei to lasy, stolica, czyli Metamorphia jest mniej więcej pośrodku, a sam kraj ma połączenie z morzem, ale są też tam góry. Jak to wszystko narysować, kształt kraju, nazwy innych, większych miast... To wszystko zostawiam wam. happy.png
  • Flora
Jedyne, co dotąd opisywałam z roślin, to niebieskie, fosforyzujące grzybki i wielkie, ciemne drzewa o rozłożystych koronach. A coś więcej? Tutaj mogą się popisać osoby, które umieją wymyślać fajne roślinki. Jak ma wyglądać taki tekst, to zależy od Was. 
  • Fauna
Ze zwierzaków znamy tylko Blackodile i te wielkie jaszczurki z sesji. A nawet i one tylko z wyglądu. Może trochę więcej tego? Tutaj zapraszam do kreowania stworków do Changei. Zabawcie się w Spore i stwórzcie nowe gatunki, te przyjazne, jak i te drapieżne.
  • Minerały
Czyli rudy i kryształy Changei. Z czego mają zbroje? Z czego domy i broń? Ruszcie głowami i stwórzcie od zera kryształ lub metal lub coś innego, wraz z jego zastosowaniem. Wszystko zależy od Was.
 
 
W tym konkursie tworzycie całą Changeę od zera. Macie czystą kartkę, pióro i zielony atrament.
 
Jeśli chcecie, możecie współpracować. Nagrodę dostaną wtedy wszyscy uczestnicy. Na przykład, Jedna osoba może wymyślić wygląd zwierzaka, druga go narysuje, a trzecia doda opis gatunku.
 
Oczywiście nagroda jest.
 
To tyle. Czas zakończenia konkursów jeszcze nieokreślony. Do pracy, kreujcie naszą Changeę! happy.png
 

Nightmare

Asystentka Chrysalis,

Pomocniczka Jej Królewskiej Mości

 

Edited by Spring Apricot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czarny klejnot
Organizator: Rarity
Data zakończenia: 6.10.14
Temat konkursu

Konkurs zakończony, czekamy na wyniki
Opis:

W imieniu Czarnego Klejnotu ogłaszam konkurs plastyczny!
Waszym celem jest oczywiście uchwycenie piękna Nightmare Rarity. Jak to zrobicie, wasza sprawa. Czy użyjecie ołówka, kredek, węgla, pędzla albo nawet myszki... Wasz wybór.
Zasady konkursu:
1. Na pracy musi znajdować Nightmare Rarity. Nie ma ograniczeń co do wyboru postaci czy ich liczby, ale pamiętajmy, że jest konkurs o słynnej złe wersji Elementu Szczodrości. Powinna więc znajdować się na pierwszym planie. Słowo klucz: powinna. Jeśli macie jakiś nietypowy koncept dzieła, nie musicie się bać go wypróbować.
2. Oczywisty zakaz dzieł zawierających treści Clop/Gore.
3. Sposób wykonania pracy jest dowolny.
4. Plagiat będzie karany natychmiastową dyskwalifikacją.
6. Praca ma zostać wysłana do mnie lub Kanclerza prywatna wiadomością.
7. Każdy użytkownik może zgłosić dwie prace.
Konkurs zakończy się 6 października o północy. Tak więc do rob... Chwila!
Właśnie! Czyż nie wspomniałem o nagrodach specjalnych? Pani jest hojna... Niestety nie posiada pieniędzy na tym świecie, więc muszę być hojny za Nią :forgiveme:.
Zdobywca 1. miejsca otrzyma... kubek z nadrukiem Nightmare Rarity!
Zdobywcy 2. i 3. miejsca otrzymają plakaty z wybranym wcześniej przez siebie wzorem.
Tak więc, brać w dłoń ołówki, kredki, pędzle, myszki i inne tego typu rzeczy... No i do roboty!
Czarny Klejnot oczekuje!


 
Wielki konkurs muzyczny
Organizator: Kącik Muzyczny Vinyl i Octavii
Data zakończenia: 31.10.14
Temat konkursu (części plastycznej)
Temat z zasadami
Opis:

Witajcie. Pierwszy października to Międzynarodowy Dzień Muzyki. Dzień kota, przytulania, ziemniaka (istnieje taki!), truskawki możemy sobie darować, ale nie dzień muzyki? Co to, to nie.
W związku z tym mamy dla was WIELKI Konkurs. Nagrodami będą kucyki z torebek niespodzianek (niestety te prawdziwe uciekły).
NAGRODY
1. Miejsce - 4 losowo dobrane figurki
2. Miejsce - 3 losowo dobrane figurki
3. Miejsce - 2 losowo dobrane figurki
ZASADY
Konkurs został podzielony na trzy kategorie:
- plastyczną (najlepszy pomysł, najlepsza praca)
- literacką
- muzyczną
Głosowanie
- publiczna ankieta
- osoby biorące udział w konkursie, NIE mogą brać udziału w głosowaniu. Kara - ban
W każdej z kategorii, można zdobyć odpowiednio: 3, 2 oraz 1 punkt (wyjątek, część plastyczna)
Po upływie terminu, podsumuję punktację ze wszystkich kategorii oraz wyłonię zwycięzcę. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów (licząc punkty z trzech kategorii).  Nie musicie brać udziału we wszystkich trzech, ale zwiększa to szanse.
Prace umieszczamy w Google docs, ale nie jest to konieczne. Mają być tam, skąd będę mógł je pobrać wink.png
Szczegóły w poszczególnych tematach. 
TERMIN - 31 października 23:59

Jak sama nazwa wskazuje, tym razem pole do popisu, mają pomysłowi lub/i uzdolnieni plastycy.
Podział na dwie kategorie, to jest: najlepsza praca, najlepszy pomysł przypadł wam do gustu. W związku z tym, tak będzie i tym razem.
Swoje prace umieszczajcie tutaj, w postach. Rzecz jasna, w spoilerach. Rysunek? Płaskorzeźba? Drzeworyt? Model z plasteliny? Nie interesuje nas to.
ZASADY:
1. Po zgłoszeniu prac, zostaną one umieszczone w dwóch ankietach: pomysł oraz wykonanie.
2. Użytkownik, który zgłosił pracę, nie może głosować. Jeśli to zrobi otrzyma bana. We wszystkich kategoriach.
Punktacja:
3pkt - pomysł
2pkt - pomysł
1pkt – pomysł
3pkt - wykonanie
2pkt - wykonanie
1pkt - wykonanie
Tematyka
Związana z Vinyl oraz Octavią. Resztę zostawiam wam.

Edited by Spring Apricot

Share this post


Link to post
Share on other sites

×
×
  • Create New...