Skocz do zawartości

Szukam filmu


Dark Feather

Recommended Posts

Standard. Podaje się wszelkie szczegóły dotyczące szukanego filmu, kto wie - odpowiada.

Zaczynam:

1. Szukam filmu, o którym tylko gdzieś przelotnie czytałem. Jest to historia amerykańskiej szkoły (bodajże średniej), w której oczywiście są jakieś problemy z młodzieżą. Nowy nauczyciel (nie wiem, czy nie grał go Samuel L.Jackson) organizuje kółko dyskusyjne, co okazuje się strzałem w dziesiątkę, dla rozwijającej się młodzieży.

2. Kolejny film jest podobny. Oglądałem go w telewizji jakieś siedem - osiem lat temu. Jest to historia młodego nauczyciela, który dostaje pracę jako nauczyciel i wychowawca w typowym gimnazjum rejonowym w Nowym Jorku. Jest pełen entuzjazmu i nie przerażają go donosy, jaka to ta klasa jest straszna, że uczniowie go zabiją (bo jest biały) i tak dalej. Na miejscu wdraża swe nowatorskie metody, m.in rapuje na lekcjach historii, maluje graffiti o geografii Ameryki, zaprasza młodzież do opery i teatru i odwiedza uczniów w ich domach, gdyż stara się dowiedzieć co powoduje ich problemy. Indywidualne podejście i troska o każdego ucznia przynoszą efekty. Mimo wielu różnych kłód rzucanych bohaterom pod nogi przez los, uczniowie podnoszą swe oceny o pięć stopni w górę i mianują ukochanego nauczyciela - "najlepszym belferem w Nowym Jorku", po czym zaczynają rapować coś o konstytucji. Film jest oparty na faktach.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i zachęcam do śmiałego udzielania się na tym wątku!

Edytowano przez Dark Feather
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiej propozycji, to moje pierwsze skojarzenie - "Młodzi gniewni". Jednak jeśli głównym bohaterem jest mężczyzna, to obczaj "Młodzi gniewni - historia Rona Clarka", bo z opisu pasuje.

W pierwszej chyba małe szanse, by rzeczywiście w tego typu filmie grał Samuel L. Jackson. Jedynie kojarzę go z "Trenera", no ale to kompletnie co innego :v . Jest jeszcze "Paragraf 187", ale czytając opis filmu... no nie pasuje do tego, co napisałeś ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...