Skocz do zawartości

Gitarrrra!


khawker

Recommended Posts

Hejka!

Z racji iż jest to off-topic i można tu wrzucać co się chce....no z wyjątkiem obrazków r34 :v
Chciałbym się nauczyć grać na gitarze i nie wiem od czego zacząć (mam w domu gitarę i umiem ją nastroić....to już plus!)

Przydały by się jakieś rady, linki do dobrych stron itp.
Liczę na wsparcie, bo z moją motywacją bywa kiepsko!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka gitara? elektryk, akustyk, bas czy co? bo jak elektryk to będzie ci potrzebny wzmacniacz(piec) jaka firma? Co chcesz grać?

1. Kup gitarę.

1A. Jeśli masz gitarę nastrój ją.

1B. Jeśli nastroiłeś gitarę przejdź do punktu nr.2

2. Naucz się ją trzymać, gitara to nie worek ziemniaków.

3. Postaraj się złapać Kilka podstawowych akordów (E,e,A,a,G,g itp.)

3A. Gdy nauczysz się podstawowych akordów, spróbuj przeskakiwać między nimi, np. z A na E, E na C itp.

3B. Gdy nauczysz się płynnie przechodzić między akordami, znajdź sobie jakieś łatwe do zagrania piosenki i ćwicz.

4. Opanuj akordy barowe oraz power chordy(chociaż powery mogą ci nie być potrzebne)

5. Gdy opanujesz akordy w stopniu zadowalającym... odstaw je, naucz się poruszać po pojedyńczych dźwiękach.

5A. Pozbaj rozłożenie dźwięków na gryfie(przydatne ale szczerze nie jest wymagane)

5B. Podążaj za tonacją.

6. Ćwicz

6A. Gdy będziesz wystarczająco dużo ćwiczyć, nauczysz się grać bez wzrokowo.

7. Zmieniaj struny dajmy na to co 3 miechy.

8. Ćwicz

 

Jeśli przysiądziesz... nauczysz się. Początkowo mogą cię boleć palce i na bank będziesz robić coś co nazywam "Płetewką" zresztą wszyscy to robili, ja też XD Gitara jest trochę niewdzięczna ale przy odrobinie samo zaparcia potrafi się bardzo ładnie odwdzięczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitarę mam, bo młodsza siostra gra i stroić ją potrafię...starałem się przez ostatnie dni nauczyć Zombie - The Cranberries....i może jestem w gorącej wodzie kąpany, ale to w ogóle nie brzmi tak jak powinno.
Mam poważny problem z chwytami, ponieważ ciągle naciskając jedną strunę albo źle ją dociskam, albo dotykam też innej struny :/

A gitara to oczywiście akustyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz słabą motywacje to samemu będzie ci się ciężko nauczyć, bo, załóżmy, że coś ci nie będzie wychodzić to nie będziesz miał pojęcia w czym masz się poprawić i zrezygnujesz. Ja też próbowałem uczyć się samemu, ale skończyło się na przeglądaniu stron z chwytami (xd).

Tak jak mówię, będzie ci łatwiej się nauczyć pod okiem jakiegoś instruktora ni jeżeli sam. Pod ci przykład: jestem pewien, że (nawet w późniejszej fazie gry) sam nigdy nie nauczysz się poprawie grać chwytów barowych (np. F lub G).

Edytowano przez Zexel !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, masz chęci oraz odpowiednio dużo samozaparcia to nauczysz się grać, ale to może być trudne, najważniejsze to się nie zniechęcać, ja sam mało co nie odstawiłem gitary przez led zeppelin... ale się przemogłem i śmigam XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...