Skocz do zawartości

7-dmy element harmonii? [wideo]


Recommended Posts

Witam. Tak jak temat mówi. Nie wiem czy pojawiło się już coś na ten temat, ale film jest stosunkowo nowy, a dowiedziałem się o nim z EQD. Film mówi o rzekomym 7-dmym elemencie harmonii i wydaje się być bardzo przekonujący. Szczególnie gdy połączymy go z pewnymi screenami z twittera. 

 

Spoiler

Tu macie link do artykułu na EQD: https://www.equestriadaily.com/2018/08/analysis-theres-always-been-7th-element.html

 

A tu sam film: 

 


A tu link do artykułu na EQD ze screenami: https://www.equestriadaily.com/2018/08/big-jim-details-starlight-glimmers-role.html

A tu link do oryginalnego filmu o 7dmym elemencie:

 


Co o tym sądzicie? Dla mnie jest to bardzo ciekawe i z chęcią bym o tym z wami podyskutował. Tak więc zapraszam do dyskusji!

 

Żeby tradycji stała się zadość:

Spoiler

 

 

  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł z elementem poświęcenia i rzeczywiście Spike pasuje na ten element. 

 

Jednakże. 

 

W całej tej teorii jest jedna poważna luka. Opiera się ona na kilku screenach tudzież obrazkach, gdzie jeden z elementów harmonii ma kolor zielony. I choć screen ze Spikiem trzymającym tarczę przedstawiającą sześć kryształków, a po środku znaczek Twillight jeszcze do tej teorii pasuje tak...jest jedyną sensowną poszlaką, którą da się bardzo łatwo obalić. Otóż moim zdaniem na tarczy pokazane jest tylko sześć elementów, a znaczek Twillight robi tam za ozdobę. 

Zapytacie pewnie co w takim razie z tym zielonym elementem? Zauważcie, że on nigdy nie jest pokazany jako siódmy. Gdyby to miała być poszlaka wskazująca na siódmy element to co się stało z szóstym? Dlaczego w takim razie jeden z kucyków został pominięty? To nie ma sensu. 

 

Ten zielony element według mnie jest tylko i wyłącznie pomyłką twórców lub próbą urozmaicenia kolorów by zrobić je bardziej "tęczowe", bo gdyby mieli zostawić tam kolejny różowy...sami rozumiecie. Trzy odcienie różu? Trochę za dużo. I pewnie dlatego wciapali zielony :dunno:

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te screeny z pierwszego sezonu rzeczywiście mogą być niedopatrzeniem twórców, ale zauważ że zarówno w finale 7-dmego sezonu jak i na tarczy jest owy zielony klejnot(No i w finale EQG:LoE z szpary w wydobywa się również zielona smuga). Być może zniknął on gdzieś w czeluściach w dawnych latach. Bo ewidentnie jest na tym rysunku drzewa, ale na obecnym drzewie go nie ma. Musiał zniknąć na początku swojego istnienia, zanim Księżniczki odnalazły klejnoty. Może też Scorpan miał być tym klejnotem. Był wspomniany w tej teorii i jeśli by się nad tym zastanowić, to dlaczego nie? 

 

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...