Jump to content

PlanetSide Arena (Release 29.01.19)


Szonszczyk
 Share

Recommended Posts

041.jpg?v=1.0

Gra: PlanetSide Arena

Developer: Daybreak Games

Data wydania: 29.01.2019 (Planowa)

Strona główna: Link

 

Wczoraj na email przyszło mi powiadomienie od Daybreak Games, developerów m.in. H1Z1 czy PlanetSide2, że dzisiaj mają pokazać nam nową grę. Miała być to nowa odsłona PlanetSide 2, jako nowa gra z gatunku Battle Royale...

Co okazało się prawdą, ale co jeszcze bardziej mnie zdziwiło, gra, mało, że zawiera w sobie tryb BR, co mnie wcale nie dziwi, to jeszcze będzie zawierała wiele innych trybów, których gracze PlanetSide'a, nie widzieli u siebie.

Dziwnym ruchem wydaje mi się, że gra jest pay 2 play. Zdaje mi się tu ruchem czysto na kasę, co może potem, jeśli z tytułu odpłynie znaczna część społeczności, może zakończyć się zmianą na free 2 play.

Monetyzacja... poza pay 2 play, w grze zobaczymy system tzw. blueprintów, czyli broni, które będziemy w stanie utworzyć sobie w czasie rozgrywki, poza tymi, co znajdziemy na polu bitwy. Czy to jest już pay 2 win? To się dowiemy później, ale możliwość kupna swojej ulubionej broni i używania jej na każdym trybie rozgrywki jest dobrym ruchem... jak i złym. Jeśli taka broń będzie OP, to rzeczywiście mamy tu do czynienia ze złym stylem rozgrywki.

 

Ale dobra... co to jest PlanetSide Arena? W sumie warto przed tym powiedzieć co to jest PlanetSide 2, czyli poprzednia odsłona serii.

Otóż, ps2 to Massive Multiplayer Online First Person Shooter w prawdziwym tego słowa znaczeniu, na jednej mapie, nazywanej kontynentem, może bić się około tysiąca (jak nie więcej) ludzi. Wybierasz frakcję i idziesz zdobywać kolejne obszary dla twojej frakcji. Frakcji jest 3: New Conglomerate, Terran Republic i Vanu Sovereignty. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć ten masywny spadek klatek na bitwie gdzie Twojej frakcji i frakcji przeciwnika jest po 96+ to zapraszam do wyszukania gry na steamie i zagrania... battlefieldy, cody i inne takie się chowają przy skali bitw w PlanetSide2.

 

Wracając do PlanetSide Arena:

W pierwszym sezonie rozpoczynającym się po wyjściu gry, czyli po 29 stycznia, mamy mieć do dyspozycji 2 tryby: zwykły BR (czy solo, dwójki, nie wiem), a także bitwę 250 na 250. Co mogę więcej napisać? To jest przeróbka PlanetSide 2, trzeba w poprzednią grę zagrać by wiedzieć czego się spodziewać po tej...

 

Mam co do tej gry mieszane uczucia, z jednej strony wiem czego spodziewać się z gameplay'u, ba, ja nawet wiem jak będą wyglądać mapy i że grafika nie będzie powalająca, ale kij z nią. Pytanie czy PS Arena da radę być duchowym spadkobiercą ps2, czy ten pay wall utworzony już na samym początku, a także możliwość, że do gry zostaną wprowadzone elementy p2w, nie zniweczą tej gry.

 

W tym momencie nie ma najlepszego rozwiązania, kiedy PS Arena nie wyjdzie, gracze przejdą do ps2, ale pytanie co wtedy z devami ps2? Czy to jest ostatnie tchnienie Daybreak Games?

Stream, który ukazał nam Arenę przyniósł mi więcej pytań niż odpowiedzi, mam nadzieję, że czas pokaże na nie odpowiedzi, a decyzje podjęte nad tą grą były właściwe i osiągnie ona sukces...

 

"Gameplay" trailer:

Spoiler

 

 

Czy preorderować? Poczekać do ostatniego dnia, jak to się zwykle robi, ale nie preorderować w ogóle :v

A wy co myślicie na temat tej gry? Coś z tego będzie, czy skreślacie od razu?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...