Skocz do zawartości

MLP na ustach, czyli czy używacie kucykowych zwrotów?


Ryk

Recommended Posts

Ostatnio miałem rozkminę na temat kucykowych słów. Zabawa może dziecinna, ale można zobaczyć reakcję znajomych gdy zauważą. Poza tym normalni ludzie czasem mówią zwrotami z filmów czy piosenek, czasem bezwiednie. Gdyby nie Mickiewicz imię Grażyna też by nie istniało. Anglojęzyczni mają pod tym względem łatwiej mając everyponysomepony i ogólnie *pony. Język polski raczej by na coś takiego nie pozwalał, żeby brzmiało to naturalnie.

 

Ja po sobie zauważyłem, że mówię chociażby ponitechnika, kiedy się na coś wpiórwię (gdy na przykład nie udaje mi się trafić kwadratowym w okręgłe) to mówię piórwa, wyraz przyległ do mnie po przeczytaniu "The Life and Times of a Winning Pony" w tłumaczeniu Dolara. Oprócz tego zastępuję kucykowymi zwrotami inne, mniej przyzwoite określenia. Przykładowo maszyna może się zderpić, a jakaś sytuacja odkucykować. Oprócz tego zdarzyło mi się że ktoś nazwał mnie pegaziarzem, czy kopytkowcem. Zauważyłem też że niektórzy używają fandomowych nazw miejscowości i na przykład na wycieczki jeżdżą do Derpnicy lub Pinkoszczy.

 

No i jestem ciekawy czy istnieją jakieś inne, czy używacie, czy słyszeliście żeby ktoś używał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie zwykło się kiedyś mówić Kuń Falwik :)

 

Poza tym zdarza mi się niekiedy używanie zwrotów z serialu które przyswoiłem sobie na przyszłość, zupełnie podświadomie, na przykład Twilightowa radość: "Yes yes yes yes yes yes yes!" Wtedy słyszę jej głos i naśladuję. Albo Pinkaczowe "Fooorever!". Albo Raritowe "Thiiis is wining!". Poza tym na przykład zmusiłem ChataGPT żeby w roleplayu z Fluttershy powiedział dla mnie "Yay" na zakończenie konwersacji.

Edytowano przez Favri
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...