Skocz do zawartości

MDK 2 HD


Panda Hippis

Recommended Posts

I znowu, znowu.. Rany, ile ja już wątków naspamiłem.. Jeśli komuś przeszkadza, to z góry przepraszam!

[Dzisiaj będzie inaczej. Wcześniej posiłkowałem się informacjami z Internetu (co nie oznacza, że nie pisałem własnych tekstów!), a teraz opiszę moje wrażenia.]

Oczywiście znowu o grach.. A co tym razem? Odświeżona graficznie gra stworzona dobre parę lat temu, czyli...

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS4pFZUm0j5TAcEdruerL6ivADsc-QH9_o3VMXLvqPfs4wXgkgmWw

MDK 2 HD - - Cóż... Pewnie wielu z Was grało w tą grę, ale ja.. nie. Przynajmniej tak mi się wydaję, bo skądś kojarzę Maksa i to jego cygaro. Ale wracając do tematu.. Grę tą zdobyłem poprzez magazyn CD-Action (nie, to nie jest reklama..). Od razu Kaziu zalecił mi instalację, ale opierałem się. Dawno nie grałem w gry przygodowo-platformowe i trudno mi było się przełamać. Ale jednak zainstalowałem. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tej gry. Po włączeniu nowej gry naszym oczom ukazuje się ekran, gdzie w formie komiksu wyjaśniono pokrótce fabułę pierwszej części gry i rozpoczęcie fabuły drugiej. Ten motyw mi się akurat spodobał i zacząłem wierzyć, że będę się świetnie bawił. Historia w grze jest ukazana humorystycznie, a smaczku dodają scenki, w których bohaterowie dogryzają sobie nawzajem. Ciekawym aspektem są też minigierki. Na przykład od razu w pierwszej misji, gdzie sterujemy Kurtem (najpierwsiejszy/najważniejszy bohater w grze ^^) trzeba omijać lecące pociski, dopóki nie wylądujemy na statku obcych. W minigrze u Maxa, trzeba omijać lecące asteroidy. A u szalonego doktorka... Cóż.. Nie wiem, bo jeszcze nie doszedłem. Na razie jestem na poziomie drugim i kieruję naszym przeuroczym sześcionogim/łapym pieseczkiem. Można by rzec, że jest to klasa "Rambo", gdyż w czterech łapach trzyma giwery, którymi rozwala wrogów w drobny mak.

Kurt, natomiast wyposażony jest w kombinezon skonstruowany przez doktorka, jeśli się nie mylę. Posiada on lunetę snajperską, która wygląda jak dziób ptaka. Ma też spadochron. Może więc atakować szybko i z ukrycia.

I z tego co czytałem, nasz szalony naukowiec, nie ma żadnych broni, ani kombinezonu. Gdy nim kierujemy, musimy wykonywać raczej zadania logiczne, które polegają na stworzeniu nowej rzeczy z obiektów codziennego użytku (np. z tostera).

Hmm.. Nie wiem co jeszcze dopowiedzieć... Może to, że jak na razie, grałem w tą grę przez ok. 1h na poziomie Normal i trudziłem się z pierwszym bossem, gdyż nigdzie w pobliżu nie miałem apteczki, a miałem 1% życia... Nie mniej jednak, bawiłem się świetnie i zamierzam dalej się bawić i odkrywać tą komiczną historię. Polecam tą grę dosłownie każdemu. KAŻDEMU! Bo humor zawarty w MDK 2 jest tego warty. Ba! Nie tylko humor, ale zagadki i ten klimat. Pomimo grafiki, gra jest bardzo grywalna!

To chyba tyle. Dzięki za przeczytanie tych wypocin! I gdyby coś się nie zgadzało, to w komentarzu napisać. (Tak, ja czytam wszystkie komentarze) Do zobaczenia! Żegnajcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...