Skocz do zawartości

Heroes VI


bukal

Recommended Posts

Ciekawe czemu jeszcze nie ma wątku o szóstej części Herosa. Z tego co wiem to nie została przyjęta jakoś szczególnie, również przeze mnie, pograłem chwilę ale za każdym razem gdy wchodziłem do miasta trochę mi się odechciewało i po chwili wróciłem do "piątki". Jakiś czas temu załączyłem sobie Herosa VI ponownie po dłuższej przerwie, pograłem i stwierdziłem że wcale nie taki zły (było to już po patchu poprawiającym widok miasta), nawet bardzo przyjemnie mi się gra ma parę fajnych zalet ale wady też są. A co wy sądzicie o najnowszej odsłonie tej kultowej gry? Moja opinia Zalety: -System walki zdecydowanie lepszy niż w poprzednich częściach podoba mi się w nim widoczny podział na tury (największa zaleta) a także możliwość chowania jednostek za przeszkodami co zmniejsza obrażenia dystansowe. -Mniej surowców o taaak to ciągłe latanie za kopalniami, tartakami itd. strasznie mnie irytowało szczególnie gdy brakowało np. rtęci i uganiałem się za nią po całej mapie. -Podział na terytoria (WADA I ZALETA JEDNOCZEŚNIE) i dobre i złe. Dobre jest w tym że przeciwnik nie może wbić zająć kopalnię i uciec (jak mnie to wkurzało nawet jak teraz o tym myślę) i nie trzeba obładowywać armią każdej kopalni osobno. -Dużo nowych jednostek - bardzo mi się to podoba bo te z V już mi się znudziły. -Ciekawa kampania -Ładna oprawa graficzna -Fajny soundtrack -Zarąbiste intro Wady: -Widok miasta - mimo że został już poprawiony to dalej prezentuje się mizernie -3 poziomy jednostek - nie jakaś wielka wada ale jakoś nie przypadło mi to do gustu. -Podział na terytoria - tak jak pisałem wcześniej jest to i wada i zaleta. Wadą tego podziały jest to że najpierw trzeba znaleźć i zająć fort a dopiero potem brać się za kopalnie. I jeśli np. wróg broni się w ostatnim zamku nie można mu odbić kopalni na jego terytorium więc tak czy siak będzie miał zaopatrzenie (w V blokowało by się jego rozwój samemu rozwijając się) Ogólnie mimo początkowej nie chęci przekonałem się do Herosa VI Jeżeli ktoś zauważył to w dużym stopniu oceniałem go względem poprzednika a to przez to że właśnie V część byłą tą w którą grałem po raz pierwszy i pozostaje moja ulubioną aż do dziś Aha i jeszcze jak jest ktoś chętny na multi to chętnie zagram :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...