Skocz do zawartości

Eluveitie


Gość Piter Wan Kenobi

Recommended Posts

Gość Piter Wan Kenobi

Yhm, hej Wam :flutterblush: Przejrzałem cały temat z muzyką, zdziwiło mnie to w sumie że nie ma tematu o tym świetnym zespole. Troszkę o ich historii:

''Szwajcarski zespół folkmetalowy. Ich muzyka to celtycki pagan-folk metal z wpływami melodic death metalu. Grupa powstała w 2002 roku. Pierwszy minialbum, zatytułowany ’Vên’, ukazał się w 2003.

Muzycy wykorzystują obok gitar elektrycznych, basowych i perkusji także tradycyjne, ludowe instrumenty. Teksty w zdecydowanej większości śpiewane są w wymarłym, starożytnym języku galijskim.''

Dyskografia:

Vên-2003

Spirit-2006

Slania-2008

Evocation I - The Arcane Dominion-2009

Everything Remains (As It Never Was)-2010

Helvetios-2012

Cóż.. jak dla mnie ten zespół gra bardzo dobrą muzykę, teksty, wokale itp również są świetne. Mój ulubiony album? Zdecydowanie Slania ^^.

No i chyba tyle z mej strony, piszcie co o nich sądzicie.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Jeden z moich ulubionych folk metalowych zespołów :D Ja jeszcze na równi z albumem Slania, kładę Helvetiosa. Szczególnie kawałki Rose for Epona oraz tytułowego Helvetiosa.

Na początku marca grali w Poznaniu. Jeden z lepszych koncertów, na jakich byłem. Niestety Anna zachorowała, przez co grali prawie wyłącznie piosenki Chrigela.

Ale tym co mnie zaskoczyło, było zejście do ludzi po koncercie. Żadnej wyrafinowanej imprezy dla vipów kupujących 4 razy droższe bilety. Każdy mógł z nimi pogadać (przynajmniej Chrigela widziałem). Dlatego mają u mnie gigantyczny plus za podejście do ludzi.

Link do komentarza
  • 3 months later...

Również kocham ten zespół. Mimo, że jestem przeciwnikiem pogan i tego typu rzeczy, to akurat muzyka mi odpowiada. Ulubiony album, to zdecydowanie Helvetios, aczkolwiek przesłuchałem wszystkie. Najbardziej nie podobało mi się Evocation I - The Arcane Dominion, po prostu nie przemawia do mnie ...

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...