Skocz do zawartości

Doktor - co, gdzie i jak?


Lordek

Recommended Posts

Doctor Whooves, znany jest także jako Time Turner. Nie napiszę nic odkrywczego twierdząc, iż jest to postać tła, gdyż jego brak w głównych wątkach odcinków (z małym wyjątkiem, o tym potem) zauważył chyba każdy. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie każdy interesuje się tłem, przykładając, czy też raczej skupiając swoją uwagę na poczynaniach szóstki głównych bohaterek. Właśnie po to powstał ten temat - aby osoby kompletnie niezainteresowane, mogły w przystępny i niezagmatwany sposób poznać tą postać.

Zacznijmy krótkim wstępem, skąd on się u licha wziął?

Pół wieku temu, w roku 1963, w Wielkiej Brytanii powstał serial, nazywał się, a właściwie nazywa się, gdyż istnieje do tej pory, Doctor Who. Opowiada on o podróżniku w czasie, tytułowym Doctorze, który podróżuje w czasie i przestrzeni wehikułem, nazywającym się Tardis, który ma wygląd brytyjskiej budki policyjnej. Dzięki zaawansowanej technologii jego rasy (Władców Czasu), jest ona w środku o wiele większa, niż wydaje się z zewnątrz.

sja_s2_ep10_police_box.jpg

No dobrze, mamy więc pierwowzór naszego kucyka, jednak skąd on się wziął w Equestrii? Przecież uniwersum Doctora, a uniwersum kucyków to dwie, niepowiązane ze sobą sprawy.

Otóż, rasa Władców Czasu ma charakterystyczną dla siebie cechę. Jaką? Kiedy jegomość pochodzący z tego gatunku umiera, regeneruje się w nowym ciele, z nową osobowością. Może to zrobić, oczywiście według jednej z licznych teorii, 12 razy. ,,Hej, przecież to nie dotyczy Doctora Whooves'a!''. Ano właśnie, dotyczy. Popularna teoria mówi o tym, że po jednym z takich odrodzeń, w niewiadomy sposób, wraz ze swoim wehikułem trafił do Equestrii, a jego przewodniczką, jak i zarazem asystentką, została znana nam wszystkim Derpy Hooves, ponieważ był to pierwszy kucyk, jakiego bohater spotkał w ich świecie.

Cóż, tyle słowem wstępu. Tematy dotyczące historii Doctora i jego obecności w Equestrii, będą pojawiać się właśnie w tym poddziale.

Doctor_Whooves-784046.png

  • +1 1
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...