Skocz do zawartości

Moje oc: Cheese.


Muffinxd

Recommended Posts

Imię:  Cheese.

 

Płeć:  Klacz.

 

Rasa:  Kuc ziemny.

 

Wady: Tajemnicza, kłamliwa, uparta, obraźliwa, skąpa. 

 

Zalety: Odważna, zawzięta, sprytna.

 

Zainteresowania: Czytanie książek, gotowanie.

 

Praca: Pomocniczka w jednej z restauracji w Hoofington.

 

Wygląd: 1taeiq.png

 

Historia:  Cheese jest tak naprawdę podmieńcem, razem z rodziną była przeciętną poddaną królowej Chrysalis. Jej rodzice specjalizowali się w gotowaniu, byli kucharzami jej królewskiej mości. Klaczy i jej rodzicom udało się stworzyć pokarm, który zastąpiłby miłość. Młoda Cheese popędziła ze specyfikiem do królowej i opowiedziała o odkryciu. Władczyni nie była zadowolona. Tylko ona miała zdolność wykarmienia swoich poddanych miłością i bała się, że skoro nie będzię już potrzebna zostanie obalona, więc wrzuciła całą rodzinę do lochu i zniszczyła specyfik, a o odkryciu nikomu nie powiedziała. Gdy Chrysalis wyruszyła podbić Equestrie, klacz skorzystała z zamieszania i uciekła z więzienia. Przez długi czas ukrywała się w lesie Everfree i żywiła opracowanymi przez siebie specjalnymi produktami. Stała się podmieńcem, który w zupełności nie potrzebował cudzej miłości do życia.
         Cheese, musiała zmienić się w normalnego mieszkańca Eguestri więc zmieniła się w klacz z jej ulubionej powieści. Wykorzystała wyobraźnie by jej wygląd był troche inny niż bohaterki książki (by nie wzbudzać podejrzeń.)  Klacz wędrowała. Dopiero w Hoofington jej kucharskie zdolności zostały zauważone. Cheese została pomocniczką kucharza. Wynajęła mały pokoik w hotelu. Utrzymuję z rodziną kontakt przez listy. W przyszłości ma zamiar wrócić do ojczyzny i obalić Królową, by poddani nie musieli krzywdzić innych i żywić się miłością. W wolnych chwilach pracuje sama nad stworzeniem jeszcze lepszego pokarmu odpowiadającego organizmowi podmieńców  ale z łatwiej dostępnych składników.   

 

Ciekawostki:

 

-Cheese mimo swojego imienia nigdy nie jadła sera.

 

-Klacz ma słabą pamięć.

 

-Podmieniec zakolegował się z listonoszką Ditzy Doo. Widzą się bardzo często, z powodu listów od rodziny Cheese. Póki co ograniczają się do ''cześć'' i ciepłego uśmiechu, pare razy się spotkały. Klacz liczy na to, że w przyszłości zostaną prawdzywymi przyjaciółmi. 

 

-Kucyk nie znosi owadów.
 

   Mam nadzieje, że OC się podoba, wybaczcie jeśli są jakieś błędy i proszę o informowanie jeśli jakieś wyłapiecie. :flutterblush:

Edytowano przez Muffinxd
Link do komentarza

 

Wady: Skryta, kłamliwa, uparta, obraźliwa. 

 

Zalety: Odważna, zawzięta, sprytna.

 

Zarazem skryta i odważna?? Ciekawe...

 

 

Zainteresowania:  Eksperymentowanie z żywnością, czytanie książek, gotowanie.

 

Eksperymentowanie z żywnością? Mam bardzo dziwne podejrzenia...

 

 

 

 Cheese jest tak naprawdę podmieńcem, razem z rodziną była przeciętną poddaną królowej Chrysalis. 

3 razy na nie,dziękujemy.A wyglądała na razie na normalnego,przyzwoitego OC...

 

Jej rodzice specjalizowali się w gotowaniu, byli kucharzami jej królewskiej mości. Klaczy i jej rodzicom udało się stworzyć pokarm, który zastąpiłby miłość. Młoda Cheese popędziła ze specyfikiem do królowej i opowiedziała o odkryciu. Władczyni nie była zadowolona, więc wrzuciła całą rodzinę do lochu i zniszczyła specyfik, a o odkryciu nikomu nie powiedziała. 

Pokarm o smaku miłości? To niby czemu Krycha nie była zadowolona,nie musiałaby się wysilać by podbijać miasta i czerpać miłość więc nie rozumiem dlaczego jej się nie podobał...I ta sroga kara...

 

Gdy Chrysalis wyruszyła podbić Equestrie, klacz skorzystała z zamieszania i uciekła z więzienia. Przez długi czas ukrywała się w lesie Everfree i żywiła opracowanymi przez siebie specjalnymi produktami. Stała się podmieńcem, który w zupełności nie potrzebował cudzej miłości do życia.

       

Od tak miała jedzenie? W ogóle dlaczego "specjalnych",nie wydaje mi się żeby jakieś jagódki czy nawet surowe mięso było czymś specjalnym....wait,"Stała się podmieńcem, który w zupełności nie potrzebował cudzej miłości do życia."To jak by powiedzieć "Stał się człowiekiem który nie potrzebuje do życia wody".

 

 

W przyszłości ma zamiar wrócić do ojczyzny i obalić Królową, by poddani nie musieli krzywdzić innych i żywić się miłością. W wolnych chwilach pracuje sama nad stworzeniem jeszcze lepszego pokarmu odpowiadającego organizmowi podmieńców  ale z łatwiej dostępnych składników.   

 

Mały podmieniec obali królową,to takie mądre...szkoda że jeszcze nie jest alicornem,ne?

 

 

Ciekawostki:

 

-Cheese mimo swojego imienia nigdy nie jadła sera.

 

-Klacz ma słabą pamięć.

 

-Podmieniec nie ma przyjaciół, ponieważ boi się, że jej tajemnica wyjdzie na jaw.

Jak każdy OC musi być Forever Alone,wspaniale...Przynajmniej ma coś niecodziennego,słabą pamieć. I za to plus.

 

Ogólnie musisz popracować i nie "bajerzyć" Oc,proste historię są piękne ;u;

Ocena 6,5/10

Edytowano przez Mrs.Octavia
  • +1 1
Link do komentarza

Zarazem skryta i odważna?? Ciekawe...

Rzeczywiście, bardziej chodziło mi o to, że jest tajemnicza. Poprawiam.

 

3 razy na nie,dziękujemy.A wyglądała na razie na normalnego,przyzwoitego OC...

 

Czemu nie? W końcu historia dotyczy tego, że nim jest. Nie zrobiłam z niej podmieńca tak ''od czapy''

 

Pokarm o smaku miłości? To niby czemu Krycha nie była zadowolona,nie musiałaby się wysilać by podbijać miasta i czerpać miłość więc nie rozumiem dlaczego jej się nie podobał...I ta sroga kara...

 

Rzeczywiście dobrakowane... Może mój mały móżdżek coś na ten temat wymyśli...

 

Od tak miała jedzenie? W ogóle dlaczego "specjalnych",nie wydaje mi się żeby jakieś jagódki czy nawet surowe mięso było czymś specjalnym....wait,"Stała się podmieńcem, który w zupełności nie potrzebował cudzej miłości do życia."To jak by powiedzieć "Stał się człowiekiem który nie potrzebuje do życia wody".

 

Chodziło mi o to, że z takich jagódek i innych ziół tworzyła specjalny pokarm, którym podmieniec mógł się żywić. Jeśli chodzi o o tą miłość to poprostu nie musiała sią nią żywić, nie o to, że mogła żyć nie doznając tego uczucia, jeśli o tym mówisz.

 

Mały podmieniec obali królową,to takie mądre...szkoda że jeszcze nie jest alicornem,ne?

Nie widze przeszkód. Ma rodzine, która może po cichu nawracać poddanych przeciwko kólowej. Nie twierdze, że ma to zrobić sama.

 

Jak każdy OC musi być Forever Alone,wspaniale...Przynajmniej ma coś niecodziennego,słabą pamieć. I za to plus.

Nie miałam pomysłu na przyjaciółkę, ale chyba rzeczywiście trzba by było jej jakąś wykombinować. ;>

 

Ogólnie musisz popracować i nie "bajerzyć" Oc,proste historię są piękne ;u;

 

 Niektórzy nie lubią zwykłych histori, a nie którzy nie lubią takich. Chciałam, by było oryginalnie. ;c

 

Wielkie dizęki za ocenę!

Edytowano przez Muffinxd
Link do komentarza
Gość Littlebart

Początek, patrze na obrazek myślę będzie dobrze, jest nawet super ale niestety nie podchodzą mi Ci podmieńcy. Postaram się napisać co sadze o poszczególnych punktach twojego OC.

 

Imię : według mnie do historii nawet pasuje, bo związane coś z jedzeniem lecz nie podchodzi mi.

Rasa : Dobrze jest że jest to kuc ziemny, a nie żadny alikorn który ma 1000 mocy i próbuje opanować świat obalając przy tym rządy księżniczek i zabijając wszystko co stanie im na drodze. MAM SKRZYDŁA JESTEM SMOKIEM! Tak więc kuc ziemny na +

Rysunek : Prze-cu-do-wny! Ładne poprowadzone wektory, kolorystyka pasuje nie ma żadnych niezgodności z barwami np jakiś zielony z niebieskim - co wygląda komicznie przy złym zestawieniu barw. Zdecydowanie + art podoba mi się tutaj najbardziej.

Zalety : tutaj nie będę się rozpisywał bo to uważam iż jest to sprawa indywidualna i zależy wyłącznie od Ciebie.

Zainteresowania : "eksperymentowanie z żywnością" - to brzmi wręcz komicznie, zmień to proszę natychmiast, na pewno da się znaleźć jakiś synonim do tego zdania.  Wiem iż trudno cokolwiek wymyślić, ale na pewno coś Ci się uda, to już twój interes :D

Historia : Zdecydowanie słaba część pracy, nie przypadła mi do gustu, choć to jest tylko moja podkreślam subiektywna ocena. Możliwe że to przez to, iż nie lubię jeśli w OC występują antagoniści z kreskówki.

 

Wystawiam Ci ocenę 3/5 - nie załamuj się, bo lepsza jest krytyka niż komentarze które nic nie wnoszą, a uwierz że niekiedy ludzie komentują OC jednym słowem :flutterblush:

Link do komentarza


Imię : według mnie do historii nawet pasuje, bo związane coś z jedzeniem lecz nie podchodzi mi.

Rasa : Dobrze jest że jest to kuc ziemny, a nie żadny alikorn który ma 1000 mocy i próbuje opanować świat obalając przy tym rządy księżniczek i zabijając wszystko co stanie im na drodze. MAM SKRZYDŁA JESTEM SMOKIEM! Tak więc kuc ziemny na +

Rysunek : Prze-cu-do-wny! Ładne poprowadzone wektory, kolorystyka pasuje nie ma żadnych niezgodności z barwami np jakiś zielony z niebieskim - co wygląda komicznie przy złym zestawieniu barw. Zdecydowanie + art podoba mi się tutaj najbardziej.

Zalety : tutaj nie będę się rozpisywał bo to uważam iż jest to sprawa indywidualna i zależy wyłącznie od Ciebie.

Zainteresowania : "eksperymentowanie z żywnością" - to brzmi wręcz komicznie, zmień to proszę natychmiast, na pewno da się znaleźć jakiś synonim do tego zdania. Wiem iż trudno cokolwiek wymyślić, ale na pewno coś Ci się uda, to już twój interes :D

Historia : Zdecydowanie słaba część pracy, nie przypadła mi do gustu, choć to jest tylko moja podkreślam subiektywna ocena. Możliwe że to przez to, iż nie lubię jeśli w OC występują antagoniści z kreskówki.



Wystawiam Ci ocenę 3/5 - nie załamuj się, bo lepsza jest krytyka niż komentarze które nic nie wnoszą, a uwierz że niekiedy ludzie komentują OC jednym słowem

 

 

Bardzo dziękuję za ocene! Jeśli chodzi o ''eksperymentowanie z żywnością'' to rzeczywiście może jest coś nie tak xD Postaram się jak najszybciej coś wymyślić. Jeszcze raz dzięki, wezme wszystko pod uwagę!

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...