Skocz do zawartości

Lista mang godnych polecenia


Zoameldar

Recommended Posts

Skoro jest temat o anime godnych polecenia, to czemu nie o mangach? (niby jest ale tam jest wszystko i nic) Proponuje dać listę mang, które uważacie za godne polecenia. Najlepiej z krótkim wyjaśnieniem czemu, bądź o czym jest.

 

 

Na początek od siebie dam:

Berserk - oczywiście - mroczny świat, wielkie miecze, hektolitry krwi; nikt tu się z nikim nie cacka.

Onepunch-man - świetna nowa manga - nieznany superbohater ratuje planetę kilkukrotnie, a mimo to prawie nikt nie bierze go serio.

To Love-Ru, To Love-Ru Darkness - manga prawdziwych facetów ;)

Gantz - dwóch nastolatków którzy giną pod pociągiem zostaje wskrzeszonych przez tajemniczą kulę. Wraz z innymi wskrzeszonymi ludźmi muszą stawić stawić czoła krwawej grze.

Onani Master Kurosawa - cóż... sam tytuł wiele mówi, więc ode mnie jedno: po prostu to przeczytaj. Żadnych pytań, po prostu to zrób. Podziękujesz mi później.

Edytowano przez Zoameldar
Link do komentarza

A ode mnie tak:

Mirai Nikki Paradox i Mosaic - świetne, krótkie, poboczne mangi do Mirai Nikki, tłumaczące co nieco z oryginalnej historii.

 - Mirai Nikki Paradox - opisuje losy Mur Mur i Akise zastępujących Yuno i Yukkiego w grze o przetrwanie.

 - Mirai Nikki Mosaic - głównie poświęcona Minene i jej różnorakich perypetiach.

 

Soul Eater - dużo lepsza od anime i sięgająca dużo dalej manga o mistrzach i ich broniach chodzących do szkoły "Shibusen".

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...