Skocz do zawartości

Grand Theft Auto V


Divine

Recommended Posts

grand_theft_auto_v_signature_by_writex-d

25 października 2011 roku na oficjalnej stronie internetowej Rockstar Games pojawiło się logo nowej gry z serii GTA i informacja o trailerze, którego premiera odbyła się 2 listopada.

 

Gracz ponownie odwiedzi lokacje będące tłem fabuły Grand Theft Auto:San Andreas, a ściślej mówiąc w Los Santos, oraz okolicznych górach i wsiach. Wydanie gry jest zaplanowane na 17 września 2013 roku.

 

Drugi trailer wyszedł na światło dziennie rok później, a dokładniej 14 listopada 2012 roku.


Zapomnij o Tommim Vercettim i pozwól CJ'owi obżerać się w Burger Shocie, bo
pojawiły się 3 nowe twarze w Los Santos, które z nadejściem przyszłego roku
staną się rozpoznawalne dla każdego fana GTA 5
.

 

 

GTA5-GI-Details.jpg

 

Michael

Co by się stało, gdyby Salvatore Leone wydostał się z zamieszania, które w końcu go pochłonęło? Lub Tommy Vercetti okiełznał swoje kryminalne zapędy i po odejściu z 'biznesu' zajął się rodziną? Jako głównego bohatera, Rockstar pokazuje byłego kryminalistę Michaela, który ma być uosobieniem człowieka będącego w punkcie zwrotnym jego życia, w którym może stracić wszystko i nic. Prawdziwym znaczeniem tych słów jest pokazanie Michaela jako człowieka, który za pomocą pieniędzy chciał ułożyć sobie spokojne i szczęśliwe życie, odcinając się od swojej szemranej przeszłości. Prawdopodobnie nie uświadomił sobie, że nie spełnia się, marnując lata swojej świetności na dążeniu do „szczęśliwego, dostatniego i spokojnego życia”. Być może jednak uświadomił sobie fakt, że nigdy nie będzie w pełni szczęśliwy jako mąż żony, z którą kontakty były bardzo ograniczone i oziębłe lub jako ojciec dzieci, nie mogący otrzymać wzajemnej miłości ze strony swojego potomstwa. W takich układach – nie tyle zauważonych w obecnych w grze wydarzeniach, o ile dobrze znanych nam z własnych domów – widzimy obraz swojego rodzaju nowoczesnego-anty-bohatera, piątej części GTA.

 

Trevor

To co jest tak czarujące w postaci Trevora to fakt, że jest on niejako lustrzanym odbiciem Michaela. Podczas gdy Michael jest dobrze ustawiony i żyje w luksusie Trevor mieszka na polu kempingowym. Jest on człowiekiem wytrąconym z równowagi i nieufnym wobec otoczenia. Z zawodu pilot, drugi z bohaterów jest swojego rodzaju czarną owcą [ gnojem ] spośród pozostałych bohaterów, nie ma np. oporów przed podpaleniem samochodu bez żadnego powodu. Jest on dla Michaela jak ciemna noc nadchodząca po jasnym dniu, o bohaterach wiemy tylko, że byli kiedyś przyjaciółmi, jednak ich przyjaźń została zerwana. Jest to wystarczające, aby uznać ten wątek [relacje Michaela i Trevora] za najbardziej interesującą część fabuły. Zastanowić się można jednak, dlaczego ich ścieżki stały się tak różne? Czy stanowisko Michaela odnośnie ochrony świadków znaczy wykreślenie Trevora? W jaki sposób te zależności wpłyną na wykonywane misje? Na odpowiedź na te pytania, będzie nam dane poczekać do momentu, gdy zagramy w samą grę.

 

Franklin

Franklin żyje w południowym Los Santos i jest najbardziej 'tradycyjnym' bohaterem z całej trójki, były gangster, zawsze szukający nowych szans w życiu. Jest windykatorem w firmie zajmującej się sprzedażą luksusowych samochodów. Sprzedaje ona samochody ludziom nie mającym pieniędzy na całkowite opłacenie zakupionego samochodu. Następnym krokiem jest 'odzyskanie' samochodu bądź należności przez Franklina, gdy nadejdzie odpowiedni czas. Trzeci bohater zaprzyjaźnił się z Michaelem po wykonaniu 'wspólnej roboty'. Michael uważa go jednocześnie za 'syna, którego nigdy nie miał'.

 

Niedawno zostały także wydane 3 trailery opisujące dokładnie każdego bohatera, a Cenega oficjalne ogłosiła, że na konsolę zostanie wydana wersja z Polskimi napisami.

 

 

Kilka screenów:

336417.png

RSG_GTAV_Screenshot_030.jpg

gta-5-screenshot-12.jpg

111.jpeg

Wszystkie można zobaczyć w linku poniżej:

http://www.rockstargames.com/V/screenshots/

 

 

Krótkie podsumowanie

  • Powracają linie lotnicze FlyUS
  • Na boku śmieciarki znajduje się znak: "Butt Lovers" - [Kochasie tyłków]
  • Zanim Franklin wyskoczył z samolotu można było usłyszeć dynamiczną muzykę, nie utwór z radiostacji.
  • Kiedy poziom poszukiwań zwiększa się, rytm dynamicznej muzyki staje się silniejszy i szybszy.
  • Również można usłyszeć dynamiczną muzykę po opuszczeniu pojazdu.
  • W czasie akcji, bohaterowie komunikują się i wzajemnie się ostrzegają.
  • Protagonista może umrzeć wtedy kiedy sterujemy innym więc zobowiązani jesteśmy pomóc mu.
  • Tak jak wcześniej - kiedy protagonista umrze, dociera do najbliższego szpitala.
  • Możemy udostępniać i dzielić się zdjęciami przez Social Club.
  • Minimapa jest inteligentna i dostosowuje się do tego co robimy. Kiedy ciśniemy z buta - widzimy drogi i góry, kiedy prowadzimy samochód - przełącza się w tryb 3D, gdy skaczemy z samolotu - widzimy horyzont, gdy nurkujemy - widzimy głębokość.
  • Na plaży będą ogniska.
  • Usłyszysz śpiew ptaków i szum wodospadów.
  • W mieście są ludzie oglądający wystawy sklepowe, a także gasnące gwiazdy które opowiadają swoje historie.

Jeżeli ktoś ma zamiar dowiedzieć się więcej informacji o "piątce" zapraszam na gta-five.pl Forum jest zapełnione nowszymi jak i starszymi informacjami.  I co najważniejsze premiera 17 września 2013!

 

Jakie są wasze opinie na temat gry i kto jest ulubioną postacią? Osobiście najbardziej spodobał mi się Michael, a na grę czekam od wydania pierwszego traileru czyli prawie 1,5 roku. Zostało 2,5 miesiąca do premiery. Ktoś ma zamiar kupić tą grę? Jak narazie o PC nic nie wiadomo, ale takiego czegoś jak Grand Theft Auto V nie zostawią tylko na konsole.

Link do komentarza

Po zobaczeniu oficjalnego gameplaya stwierdziłem, że jeśli w ciągu miesiąca od premiery nie wydadzą tej gry na PC, to kupie ją razem z konsolą. Obecnie V wygląda tak, jak sobie ją wymarzyłem, czyli połączenie GTA IV (szczegółowość mapy i fizyka), Max Payne 3 (świetny system strzelania) i GTA San Andreas (duży i różnorody świat, pełny ukrytych atrakcji). Każdy bohater został bardzo fajnie przedstawiony, ale już wiem, że moją ulubioną postacią będzie Trevor. Jedyna rzecz która niezbyt mi się podobała to model jazdy samochodami, na filmiku wyglądał dość sztucznie. 

Link do komentarza

Mimo miłych akcentów jak pierwsza akcja promocyjna gry z serii GTA w Polsce (swojego czasu w Warszawie na jednym z bloków przy rondzie ONZ na Śródmieściu wisiał olbrzymi baner reklamujący grę), czy informacja, że możliwe, że w końcu wyjdzie oficjalnie spolszczone GTA, a nie będzie to znów tłumaczenie fanowskie lub spolszczenie po latach (jak było np. z GTA: Vice City), jest to GTA do którego jestem najmniej przekonany.

 

Nie jest to po prostu GTA, jakie znam i lubiłem bardzo. Jestem dziwnym człowiekiem, ale nie podoba mi się opcja prowadzenia 3 postaci, dodanie opcji co-op. Plus jestem trochę zawiedziony, bo liczyłem na powrót do Vice City, a tu znów San Andreas i to nie całe, a ponoć jedynie regiony Los Santos i Red County. Red County jeszcze lubię, ale od Los Santos to bardziej wolałem Bone County, San Fierro i Tierra Robadę. 

 

No, ale poczekamy, zobaczymy co z tego wyjdzie, bo zapewne w grę i tak zagram. Zwłaszcza, że w obecnych czasach jest coraz mniej ciekawych gier. 

 

Czytałem w pierwszym poście, że niby ma być jeszcze specjalna wstawka muzyczna przy konkretnych akcjach. Niech no tylko to zrobią, a będzie to już zwykłe tanie efekciarstwo...

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...