Skocz do zawartości

Patapon 3 - PSP


Wolf0507

Recommended Posts

Twórcy Patapon 3 wykorzystali doświadczenia zebrane w trakcie prac nad dwiema wcześniejszymi odsłonami serii oraz uwagi i sugestie nadesłane przez tysiące graczy. Dzięki temu gra została znacznie rozbudowana, choć sama rozgrywka, bazująca na połączeniu poczucia rytmu z umiejętnością taktycznego myślenia, pozostała intuicyjnie prosta.

Fabuła Patapon 3 rozpoczyna się w miejscu, w którym kończyły się wydarzenia przedstawione w drugiej części serii. Po przekroczeniu mostu, przez który plemię opuściło krainę Kameponów (miejsce akcji Patapon 2), na drodze sympatycznych stworków pojawia się tajemnicza skrzynka. Ciekawskie Patapony decydują się sprawdzić, co kryje się w jej wnętrzu. Niestety, w tym momencie uwalniają siedem złych duchów, które przemieniają plemię w kamień. Tylko dzierżącemu proporzec Hataponowi udaje się uciec. Na dnie skrzyni znajduje on srebrnego Hosipiona, który daje mu nową moc zdolną pokonać złe duchy – Super-Patapona.

Autorzy Patapon 3 z Pyramid i Sony Computer Entertainment Japan Studio zachowali charakterystyczne elementy poprzednich części serii, w tym dwuwymiarową oprawę graficzną. Po raz kolejny za koncepcją wizualną gry stoi francuski rysownik Rolito. Tym razem jednak otoczenie, w którym Patapony toczą swe rytmiczne boje, częściej wchodzi w interakcje z poczynaniami bohaterów i wydaje się bardziej żywe.

Podstawową nowością w grze są postaci Super-Pataponów (Super Hero Patapon). Wyróżniają się one nie tylko specyficzną, kolorową czupryną, ale także specjalnymi rodzajami broni i potężnymi atakami. Ich wygląd i umiejętności gracze mogą dostosować według własnego uznania. Ważnym aspektem gry jest rozwój Super-Pataponów. W przeciwieństwie do większości gier z gatunku RPG awansowanie na kolejne poziomy wymaga nie tyle anihilacji przeciwników, ile gromadzenia kolejnych komponentów. Dzięki nim Super-Patapony mogą zwiększać swoje umiejętności, ale również przemieniać się w poszczególne rodzaje bardziej pospolitych współplemieńców.

Twórcy gry zadbali też, by Pataponom, obdarzonym nowymi, potężniejszymi mocami, nie zabrakło odpowiednio wymagających przeciwników. Pokonanie niektórych wymagać będzie wykorzystania specjalnych broni, umiejętności lub taktyk.

Dzięki większej liczbie różnorodnych misji do wykonania, Patapon 3 zapewnia długie godziny zabawy dla pojedynczego gracza. Jednym z najistotniejszych atutów gry jest jednak rozgrywka wieloosobowa. Co prawda tryb multiplayer pojawił się już w Patapon 2, ale dopiero w trzeciej odsłonie serii został odpowiednio rozbudowany i urozmaicony. Graczom umożliwiono m.in. wykonywanie wspólnych misji lub rywalizowanie ze znajomymi połączonymi siecią wi-fi. Szczególnie emocjonujące są multiplayerowe bitwy rozgrywane pomiędzy dwiema czteroosobowymi drużynami, w których każdy z uczestników kieruje poczynaniami jednego Super-Patapona.

Duży wpływ na komfort gry z innymi graczami ma nowy komunikator – Pata-Text Chat System. Umożliwia on szybkie przesyłanie informacji pomiędzy uczestnikami sieciowej zabawy, nie odwracając zbytnio uwagi od toczącej się rozgrywki.

 

Recka zapożyczona z http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=15282 .

 

Przyjemna gierka, ostatnio kupiłem, pisząc tego posta jestem pod koniec gry. Od tej ostatniej piekielnej wieży gram na multi. Naprawdę fajnie się gra, tym bardziej z pełną ekipą. Piszę tego posta w celu, aby zapytać się Was drodzy forumowicze, czy jeszcze ktoś ma w posiadaniu tę grę i jest chętny na kooperacje lub kontre? Jestem dostępny prawie całą dobę do gry. Chciałbym też utworzyć w Pataponach klan Bronies. Jeśli ktoś byłby w stanie dołączyć bardzo bym się ucieszył. Mój skype: MrJan0506.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona gra na PSP, przeszedłem całą ale nie osiągnąłem maksymalnego poziomu, największy problem spętał mi arcybies nieugiętości

 

 

jak znajdę PSP, to chętnie pogram, choć kto wie może zapomniałem jak to idealnie kiedyś wybijałem rytm <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że są darmowe dlc do patapon 3? Dodają one nowe misje, które swoją drogą są bardzo trudne (ostatnia jest sugerowana na (chyba) 180 lvl)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 lvl?Chyba tylko na samotnej misji z Bogiem Gromu.

Jak dla mnie najlepsza gierka na psp,mam max. lvl na wielu postaciach,acz nie na wszystkich.

 

Tylko wkurza mnie jedno:Dlaczego do cholery tak rozmieścili umiejętności klasy pasywne i aktywne.Mam ponad 300 godzin(rzadkie braki prądu i nagłe ataki bezsenności zrobiły swoje) a mam jakieś 3/4 odblokowane.Najgorsze jest teraz to,że te klasy są na taki lvl,że żeby jako tako je podekspić,trzeba chodzić na ostatniego bossa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,ale możesz pomóc innym,którzy przechodzą to pierwszy raz i znowu będziesz miał wybór.

 

SPOILER DOTYCZĄCY ZAKOŃCZEŃ

Weź mą duszę i tchnij życie w patapony-patapony w bazie ożywają i chcą wyruszyć na koniec świata

Tchnij we mnie życie-możesz grać mrocznymi bohaterami w multi

Pozwól mi umrzeć w spokoju-otwiera podziemia pod ostatnim arcybiesem,w pierwszym są salamandry obydwu rodzajów,i ostrza które opadają co 15 sek(takie jak jak na 1 poziomie ostatniego arcybiesa przy drzwiach,gdzie każde przełożenie wajchy kończy się ruchem tego ostrza,i śmiercią tego,który ją przełoży[wajchę].

Drugi poziom to czysty masochizm-ostrza ciągle się ruszają,lecz nie biorą cię na 1 hita,w dodatku są tam WSZYSTKIE potwory,jakie wcześniej spotkaliście.

Trudne,acz loot jest dobry[sam otrzymałem raz jakąś fioletową skrzynię z kryształami,taka jak normalna skrzynia z krysz.,acz fioletowa]

Edytowano przez Saper9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...