Skocz do zawartości

Bibliografia na Maturę


Kamiiru

Recommended Posts

Siemka, mam małe pytanie odnoście bibliografii na maturę z J.Polskiego :godpony:

Jak się za to zabrać? :twilight3:

Mam temat: Metamorfoza bohatera i jej sens w literaturze . Omów przykład na podstawie wybranych fragmentów. . :twilight2:

Myślałem o następujących lekturach:

- Jądro ciemności (przemiana Kurtza)

- Przedwiośnie

 - Makbet ( przemiana Makbeta)

 

Musze jeszcze z 2 lektury wymyślić może znacie jakieś?

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza

Z doświadczenia mogę odradzić branie lektur szkolnych. Egzaminatorzy mogą wypytywać potem z treści, a bez szczegółowej znajomości może być krucho :v . Ogólnie książki przez Ciebie zaproponowane pasują, można jeszcze dorzućić, hmm... Doktor Jekyll i pan Hyde kojarzy mi się z motywem metamorfozy bohatera, ale mogę się mylić :v . Z lektur można dać jeszcze Pana Tadeusza i przemianę Jacka Soplicy w księdza Robaka, no ale patrz to, co wcześniej napisałem ;d.

Edytowano przez Imesh
  • +1 1
Link do komentarza

Dlatego napisałem, że mogę się mylić :v

Jeżeli chciałbyś czymś błysnąć, to podobno do tego tematu pasuje przykład... Michaela Corleone z Ojca Chrzestnego (przypominam, że to nie tylko genialny film ale i powieść  :rainderp: ). Przemiana człowieka prawego, brzydzącego się gangsterskim światem w bezwzględnego przywódcę mafii. Jeżeli coś z lektur, to pasować tu może metamorfoza Zenona Ziembiewicza z Granicy (z człowieka posiadającego swoje ideały w hipokrytę).

Edytowano przez Imesh
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...