Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Gandzia

Brony
 • Content Count

  1,936
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by Gandzia

 1. Fajne, pisz dalej. Nawet sympatyczny, lekki oneshocik. Podobała mi się postać Bingo i jej interakcje z Trixie, były takie, hm, sympatyczne. Było parę potknięć językowych Nieważne. Czekam na ciąg dalszy przygód tej dwójki. Polecam.
 2. Przykro mi, że takie krótkie komentarze, ale. 13. Wolność, równość, Trixie Nawet zabawna, lekka komedyjka, o której jednak raczej szybko zapomnę. Podobał mi się motyw z dowcipami politycznymi. Daję okejkę, ale nic więcej. 14. Kevin sam w ulu KEVIN! Nie wiem, coś ty brał przy pisaniu tego, ale fedruj tego więcej. Pomysł, by z grupki podmieńców zrobić klasycznych, nawijających godką Ślązaków po prostu zrobił mi dzień. Chcę więcej. 11/10, polecam.
 3. Przeczytane'd. Opowiadanie bardzo mi się podobało. Miło było po tych wszystkich martinowskich, pełnych spisków i zdrad powieści fantasy wrócić do klasycznej, niemalże dedekowej opowiastki o paladynie na krańcu świata (z niewielkim dodatkiem Diablo). Strona techniczna jest bez zarzutu, znalazłem raptem jedną literówkę.
 4. Na prośbę Dolara nagrodę wpłacono na konto Krakowskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami.
 5. Witam na oficjalnym podsumowaniu IV Edycji Gandziowego Konkursu Literackiego! Tym razem nadesłaliście nieco więcej prac niż ostatnio, więc konkurencja była większa. Po długich dyskusjach jury wreszcie ustaliło wyniki. Zacznijmy jednak od największej niespodzianki, czyli... DYSKWALIFIKACJI! Darth Evill zostaje zdyskwalifikowany za skopiowanie fragmentu fanfika Dolara. Normalnie przymknęlibyśmy na to oko, ale to konkurs, praca ma być w pełni samodzielna etc. W turnieju pozostało więc dwóch uczestników: Dolar i Kredke. Obaj napisali w zasadzie podobne komedie typu random, ale zwycięzca może być tylko jeden! Tak więc nagroda główna (bo jedyna), kod Paysafecard o wartości 20 zł, trafia doooooooooooooooooooooooooo... DOLARA! Za fanfik „Człowies"! Gratulujemy! Tabela wyników przedstawia się następująco: „Człowies” - 17/30 „Wawrzynowa Pięść” - 15/30 „Za Ostatni Grosz” - 3/30 Link do recenzji Uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w następnej edycji Gandziowego Konkursu Literackiego!
 6. Iiiii koniec! Więcej prac nie przyjmujemy. Uczestnikom dziękuję za udział. Oceny, rozdanie nagród etc. wkrótce.
 7. Jeszcze dwa tygodnie zostały do końca konkursu. Wciąż czekamy na Wasze prace!
 8. Jeszcze niecały miesiąc został Wam na nadesłanie prac.
 9. Gandzia

  Pamiętam! Niestety, chwała redaktorów i korektorów stwierdziła, że nie jest już zainteresowana kucykami i odeszła z fandomu T_T
 10. Gandziowy konkurs literacki edycja IV Ultimate Cancer Edition aka Człowiek w Equestrii Witam wszystkich w czwartej edycji naszego nieregularnego konkursu literackiego! Po niesamowitym sukcesie poprzedniej odsłony GKL, gdzie napisaliście niewiarygodną wprost liczbę zgłoszeń, postanowiłem, że pora na dużo prostszy temat, będący swego rodzaju powrotem do korzeni. Z pewnością niektórym z was znany jest termin isekai. Dla tych, co nie wiedzą – jest to dosyć popularny gatunek mangi i anime opowiadający o zwykłych ludziach, którzy przenoszą się do świata fantasy. Kiedyś podobna tematyka – znana po prostu jako Human in Equestria – była popularna i w fandomie MLP, lecz w Polsce odeszła w zapomnienie. Dlatego teraz wyciągniecie ją z piwnicy i napiszecie opowiadanie w tych klimatach. Możecie ten tag rekonstruować, dekonstruować, parodiować albo potraktować dosłownie, człowiek może występować jako Homo Sapiens, zmienić się w kuca/gryfa/galaretkę, może trafić do Equestrii za pomocą portalu albo odrodzić się tam po spotkaniu z ciężarówką. Co się liczy, to to, że ja i moi wierni pomocnicy ocenimy efekty. Tym razem oprócz mnie, w skład jury wchodzą Ghatorr i Poulsen. Verlax uciekł z krzykiem, jak powiedziałem mu, co chcę zrobić. Nagrodą główną jest kod Paysafecard za 20 zł. Regulamin 1. Limit słów – 15 000. Opowiadanie musi być zamieszczone w tym temacie, w formacie Google Dox, 2. Termin oddawania prac – 30 X 2020 3. Tagi i tematyka – zbanowane zostają tagi [gore], [clop], poza tym można używać dowolnych innych. Opowiadanie MUSI jednak trzymać się tematyki konkursu, 4. Opowiadanie musi być w klimacie MLP, 5. Każdy uczestnik może oddać tylko jedno opowiadanie, 6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek, 7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z regulaminem, 8. Prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie, zostaną zdyskwalifikowane, 9. Przystępując do konkursu, autor/autorka zgłoszonego opowiadania akceptuje w całości powyższe postanowienia oraz regulamin działu.
 11. Generalnie tak - cztery rozdziały to imho wystarczająco dużo, by czytelnicy wypatrzyli problemy z warsztatem, co pozwoli ci uniknąć ich w następnych opowiadaniach.
 12. Gandzia

  Od siebie dodam - na stronie 6, druga kolumna, na dole strony, koniec akapitu - macie tam niepotrzebną literę po kropce. Trochę rzuca się w oczy.
 13. Przyjemny rozdział, tak trochę w klimacie Darkest Dungeon - mroczny, klimatyczny, z dość fajnym zakończeniem. Może nie posuwa zbytnio fabuły do przodu, ale jest świetną odskocznią od głównego wątku, takim side questem. Błędów nie stwierdzono. Polecam.
 14. To co, robimy zakłady, w jaki sposób nasze koło historii się złamie? Opcjonalnie Z proponowanych opowiadań niby najciekawiej brzmią gryfy, jednak coś czuję, że fanfik o magii da nam więcej przesłanek do gdybania o tym, co będzie dalej.
 15. Gandzia

  Chociażby w recenzji Gwiezdnych Wojen, bo tam najłatwiej znaleźć. Przecinka brakuje chociażby w ostatnim zdaniu wstępu ("czułem się, oglądając") czy pierwszym akapicie ("może nie szałowym, ale"). Z kolei w recenzji FE:PH, na stronie 10, brakuje kropki kończącej zdanie zaczynające się od "Naturalnie Blackjack". Dalej już nie przeglądałem.
 16. Gandzia

  Miałem wam dać wiadro znaków interpunkcyjnych, bo trochę ich zabrakło, ale wiecie, koronawirus, wiadro jest z Chin... M.C., klasyczne TIE Fightery nie mają napędu nadświetlnego, ale twórcy się wycwanili i w scenie pościgu występują TIE/sf - dwumiejscowa wersja dla sił specjalnych, która już taki napęd ma.
 17. Witam na oficjalnym ogłoszeniu wyników tej edycji Gandziowego Konkursu Literackiego! Uczestnicy nadesłali nadzwyczajną liczbę opowiadań, ale tym razem zwycięzca mógł być tylko jeden! Tak więc po długich, zawziętych dyskusjach jury zdecydowało się przyznać ostatnie każde pierwsze miejsce użytkowniczce Rarity! Gratulujemy! Tabela wyników przedstawia się następująco: 1. "Galeria władców" Rarity – 21/30 Link do pliku z recenzjami. Na życzenie Rarity nagroda w wysokości 20 zł została przelana na konto Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Dziękuję wszystkim uczestnikom i do zobaczenia w następnej edycji konkursu!
 18. Przypominam, że powoli zbliża się termin oddawania prac.
 19. Dziękuję za taki ładny komentarz! Cieszę się, że seria przypadła ci do gustu. Starałem się, by czerpała jak najwięcej z klasycznych Gwiezdnych Wojen czy nowszego filmu "Solo", była takim kosmicznym westernem - ciekawą, niezobowiązującą rozrywką utrzymaną w luźniejszej atmosferze. Jednocześnie pilnowałem, by nie powtórzyć błędu typowych crossoverów i opowiadania dało się czytać bez znajomości uniwersum Lucasa. Mam nadzieję, że się udało; osobiście uważam, że pisanie crossovera jest jak układanie puzzli, używając dwóch różnych zestawów i tak dobierając wymieszane elementy, by efekt końcowy wyglądał jak zaplanowany przez producentów, zaś odbiorca nie dostrzegał różnic (a przynajmniej by miał z tym problem) i czerpał przyjemność z oglądania ukończonego dzieła. Co do dalszego ciągnięcia serii, kolejne opowiadanie powstaje. Powoli i w bólach, ale pewnie w tym roku je opublikuję. Na pewno.
 20. Przypominam, że jeszcze miesiąc i cztery dni do końca konkursu! Piszcie, nagroda czeka!
 21. To tak. Zacząłem czytać jakiś tydzień temu, ale dotarłem tylko do rozdziału 6.5. Nie chodzi o to, że fanfik jest tragiczny - motyw HiE tak długo był uważany za coś tak wyświechtanego, że paradoksalnie taki powrót do tego wątku nie boli, a sama fabuła, chociaż do tej pory powtarza większość klisz, sama w sobie nie jest zła, raczej rzemieślniczo zrobiona. Problemy tyczą się głównie strony technicznej - złego zapisu dialogowego, ścian tekstu czy długich zdań, które wypadałoby podzielić na mniejsze. Najgorszą wadą przeszkadzającą w czytaniu jest natomiast podział na rozdziały, a raczej jego faktyczny brak, bo całe opowiadanie dostajemy w jednym dokumencie, co nie ułatwia lektury i strasznie męczy czytelnika. Poczekam na poprawienie ww. błędów i wracam do lektury.
 22. Gandziowy konkurs literacki edycja III Coś się kończy, coś zaczyna Witam w trzeciej już edycji tego organizowanego nieregularnie konkursu literackiego! Znów mam dla was małe wyzwanie, w pewien sposób związane z faktem, że nadszedł ostatni sezon MLP. Tym razem hasłem konkursu będzie "Coś się kończy, coś zaczyna". Waszym zadaniem będzie napisanie opowiadania o tej właśnie tematyce. Z chęcią zobaczę, jak zinterpretujecie ten cytat i jak przełożycie go na fanfik. Oczywiście opowiadanie musi być utrzymane w klimatach kucykowych. Dodatkowo w drodze wyjątku zbanowane zostają tagi [human], [anthro] i [TCB], więc proszę bez ludzi. Drugą zmianą w stosunku do poprzednich edycji jest skład sędziowski - tym razem w ocenie pomagać mi będą Verlax i Zodiak. Za to nagroda nadal zostaje ta sama - zdobywca pierwszego miejsca otrzyma kod Paysafecard na sumę 20 zł. Regulamin 1. Limit słów – 15 000. Opowiadanie musi być zamieszczone w tym temacie, w formacie Google Dox, 2. Termin oddawania prac – 15 XI 2019 3. Tagi i tematyka – zbanowane zostają tagi [gore], [clop], [human], [anthro] i [TCB], poza tym można używać dowolnych innych. Opowiadanie MUSI jednak trzymać się tematyki konkursu, 4. Opowiadanie musi być w klimacie MLP, 5. Każdy uczestnik może oddać tylko jedno opowiadanie, 6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek, 7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z regulaminem, 8. Prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie, zostaną zdyskwalifikowane, 9. Przystępując do konkursu, autor/autorka zgłoszonego opowiadania akceptuje w całości powyższe postanowienia oraz regulamin działu. Opowiadania proszę zamieszczać w tym temacie.
×
×
 • Create New...