Gandzia

Brony
 • Zawartość

  1907
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

591 Equestriańska Legenda

O Gandzia

 • Ranga
  Tańczący z przecinkami
 • Urodziny 10/19/1992

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  45949728

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miasto
  Lublin
 • Zainteresowania
  II Wojna Światowa (i ogólnie militaria), Warhammer 40.000, Star Wars.

Ostatnio na profilu byli

7168 wyświetleń profilu
 1. Potwierdzam, przesyłka doszła.
 2. Witam wszystkich na oficjalnym ogłoszeniu wyników drugiej edycji Gandziowego Konkursu Literackiego! Tym razem liczba uczestników była dużo większa – nadesłaliście aż pięć prac. Te trzymały różny poziom, od wybitnego do wybitnie złego. Nie przedłużając, tabela wyników przedstawia się następująco: 1. "Tajna Broń" Malvagia – 28/30 2. "Tera Nova Equestrica" Suna – 17/30 3. "Zaginięcie Cwałowa" Niklasa – 16,5/30 4. "NIEOFICJALNA PODRÓŻ (MORSKA)" Króla Etirenusa – 3/30 Oraz poza konkursem: "Regaty Przyjaźni" Rarity – 28/30 (W imieniu jury pragnę podziękować Rarity za ochronienie nas przed koniecznością wybierania między "Regatami..." a "Tajną Bronią", koniecznością liczenia całek z wyniku i wykłócaniem się o jedną setną punktu konieczną do wyłonienia zwycięzcy). Link do pliku z recenzjami Nagroda główna – kod Paysafecard o wartości 20 złotych, ufundowany przez Wolny Związek Zawodowy Korektorów i Fabrykę Przecinków – w ciągu najbliższych dni zostanie przekazana Malvagiowi. Gratuluję zwycięzcy, wszystkim uczestnikom, moim kolegom jurorom i wszystkim obserwującym ten konkurs czytelnikom. Do zobaczenia w następnej edycji konkursu!
 3. Łoooł... Jan nas tu dawno nie było... Według moich (niedokładnych) wyliczeń, poprzedni rozdział ukazał się w maju 2015 roku, więc trochę (ale tylko troszkę) sobie poczekaliście. Ale bez obaw, bo oto jest – nowy rozdział KONPa! Akurat na stulecie niepodległości! Jednocześnie przepraszamy za opóźnienie i obiecujemy, że na dwusetną rocznicę niepodległości wyrobimy się wcześniej. Jednocześnie przepraszamy za lekką suchość dowcipów w tym rozdziale, ocenianą przez ekspertów na 1 Saharę. Rozdział III
 4. Rarity - przeczytamy i ocenimy twoje opowiadanie, po prostu nie będzie brane pod uwagę przy ustalaniu wyników. Chyba zawsze tak było; pamiętam, że Dolar oceniał nawet opowiadania zdyskwalifikowane.
 5. Czas minął. Więcej zgłoszeń nie przyjmujemy. Gratuluję tym, którzy coś nadesłali - w najbliższym czasie postaramy się sprawdzić wasze opowiadania i opublikować wyniki.
 6. Po licznych konsultacjach społecznych (xd) przedłużam termin oddawania prac do 31 października 2018.
 7. Zostało jedenaście dni do końca konkursów, a zgłoszeń ni ma.
 8. Jeszcze mniej więcej pół miesiąca do końca konkursu. A nagroda czeka...
 9. *podnosi łapkę* A można wyjaśnić te tagi? Eee... W takim razie, hm, ładna czcionka?
 10. Myśleliście, że zapomniałem, co? Macie jeszcze miesiąc (no, prawie miesiąc) na oddawanie prac. Zachęcam do pisania!
 11. Przeczytane. Od kiedy ostatnio skończyłem czytać (w okolicach rozdziału 10), w fanfiku wiele się wydarzyło. Poznaliśmy parę mniej lub bardziej barwnych postaci (na razie Gold Plate wyrasta na MVP fanfika, jakoś najprzyjemniej mi się czyta o nim i jego małym sekrecie), zadziało się kilka ciekawych akcji, dostaliśmy wiadro pytań i niewiele wskazówek co do odpowiedzi. Czytało mi się szybko, lekko i przyjemnie. Co do tłumaczenia, pamiętam, że widziałem parę mniejszych potknięć, ale już nie pamiętam, gdzie dokładnie. Niestety ich nie zaznaczałem - uroki czytania na telefonie - ale nie przeszkadzały mi zbytnio. Polecam i czekam na kolejne rozdziały Austriaejocha.
 12. Instytut Gdy Equestria została napadnięta przez Sombrię, grupa kucyków wpada na plan zakończenia konfliktu jednym precyzyjnym ciosem... Fanfik napisany na KOnkurs Literacki Edycja Spin-off Kryształowe Oblężenie, gdzie spotkał się z dość ciepłym przyjęciem jury: Znajomość fanfika-matki średnio wymagana. UWAGA! Fanfik przeszedł drobne zmiany - dlatego też publikuję go dopiero teraz, a nie od razu po zakończeniu KOnkursu (wcale nie chodziło o moje lenistwo i brak czasu, skąd...). Szczegóły w spoilerze, gdyż wyjaśnienie zdradza szczegóły fabuły.
 13. Brawo, zajrzałeś do słownika i nawet sprawdziłeś podlinkowane hasło! To niewątpliwie duży krok naprzód. Jestem pewien, że teraz będziesz do niego coraz częściej zaglądał. I oczywiście, że komentarz odnosił się do pisowni słowa "horda" (btw, wciąż masz błąd w tym wyrazie, sprawdziłem). Jakbym czepiał się znaczenia użytego słowa, wrzuciłbym link do wikipedii. PS. Wierz mi, jakbym miał za dużo wolnego czasu, cały twój fanfik zostałby opanowany przez komentarze i sugestie, tak że ciągnęłyby się i ciągnęły, "wychodząc" poza rozdział. To, że zaznaczyłem TYLKO JEDEN błąd, to oznaka mojego misięniechciejstwa i braku czasu. Aha, zanim powiesz coś w stylu "nie podoba się, nie czytaj" - jakiś czas temu ktoś w pewnym temacie (konkretnie to ty w tym) stwierdził, że nie powinienem krytykować niedokończonego fanfika, bo może w późniejszych rozdziałach zostaną usunięte wady, pojawią się zalety i będzie wysoka jakość. No więc siedzę, czytam i czekam na te usunięte wady, pojawiające się zalety i wysoką jakość.
 14. Gandziowy Konkurs Literacki edycja II Equestria rules the waves! Jak zapewne pamiętacie, jakiś czas temu zorganizowałem konkurs literacki. Wydarzenie tak mi się spodobało, że postanowiłem zorganizować drugą edycję. Tym razem tematykę konkursu można podsumować krótko – Equestria rules the waves! Waszym zadaniem będzie napisanie fanfika o tematyce morskiej – statki, okręty, odkrycia, podróże i bitwy morskie. Oczywiście w klimatach MLP. Jest to motyw ciekawy, a przy tym z jakiegoś powodu mało popularny w naszym fandomie, więc macie szansę się wykazać. Opowiadania będą oceniane przez niezależne grono sędziowskie w składzie: Gandzia (czyli ja), Verlax i Poulsen. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę – kod Paysafecard na sumę 20 złotych! Regulamin 1. Limit słów – 15 000. Opowiadanie musi być zamieszczone w tym temacie, w formacie Google Dox, 2. Termin oddawania prac – 30.09.2018, 31.10.2018, godzina 23:59:59, 3. Tagi i tematyka – z wyjątkiem [gore] i [clop] dozwolone są wszystkie tagi. Opowiadanie MUSI jednak trzymać się tematyki konkursu, 4. Opowiadanie musi być w klimacie MLP, 5. Każdy uczestnik może oddać tylko jedno opowiadanie, 6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek, 7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z regulaminem, 8. Prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie, zostaną zdyskwalifikowane, 9. Przystępując do konkursu, autor/autorka zgłoszonego opowiadania akceptuje w całości powyższe postanowienia oraz regulamin działu. Opowiadania proszę zamieszczać w tym temacie. Powodzenia!
 15. Ciekawe, całkiem przyjemne w odbiorze opowiadanie fantasy, bazujące na klasycznym, znanym z wielu gier RPG motywie drużyny zbierającej się w celu wykonania questa. Miła odmiana po pełnych brutalności, spisków i psychopatów powieści fantastycznych pokroju PLiO. Przyjemny styl, fajny klimat, ciekawe postaci. Do tego dzięki krótkim rozdziałom opowiadanie szybko się czyta, można je bez problemu pochłonąć w wolnej chwili. Polecam.