Gandzia

Brony
 • Zawartość

  1902
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

579 Equestriańska Legenda

O Gandzia

 • Ranga
  Tańczący z przecinkami
 • Urodziny 10/19/1992

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  45949728

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miasto
  Lublin
 • Zainteresowania
  II Wojna Światowa (i ogólnie militaria), Warhammer 40.000, Star Wars.

Ostatnio na profilu byli

7076 wyświetleń profilu
 1. Po licznych konsultacjach społecznych (xd) przedłużam termin oddawania prac do 31 października 2018.
 2. Zostało jedenaście dni do końca konkursów, a zgłoszeń ni ma.
 3. Jeszcze mniej więcej pół miesiąca do końca konkursu. A nagroda czeka...
 4. *podnosi łapkę* A można wyjaśnić te tagi? Eee... W takim razie, hm, ładna czcionka?
 5. Myśleliście, że zapomniałem, co? Macie jeszcze miesiąc (no, prawie miesiąc) na oddawanie prac. Zachęcam do pisania!
 6. Przeczytane. Od kiedy ostatnio skończyłem czytać (w okolicach rozdziału 10), w fanfiku wiele się wydarzyło. Poznaliśmy parę mniej lub bardziej barwnych postaci (na razie Gold Plate wyrasta na MVP fanfika, jakoś najprzyjemniej mi się czyta o nim i jego małym sekrecie), zadziało się kilka ciekawych akcji, dostaliśmy wiadro pytań i niewiele wskazówek co do odpowiedzi. Czytało mi się szybko, lekko i przyjemnie. Co do tłumaczenia, pamiętam, że widziałem parę mniejszych potknięć, ale już nie pamiętam, gdzie dokładnie. Niestety ich nie zaznaczałem - uroki czytania na telefonie - ale nie przeszkadzały mi zbytnio. Polecam i czekam na kolejne rozdziały Austriaejocha.
 7. Instytut Gdy Equestria została napadnięta przez Sombrię, grupa kucyków wpada na plan zakończenia konfliktu jednym precyzyjnym ciosem... Fanfik napisany na KOnkurs Literacki Edycja Spin-off Kryształowe Oblężenie, gdzie spotkał się z dość ciepłym przyjęciem jury: Znajomość fanfika-matki średnio wymagana. UWAGA! Fanfik przeszedł drobne zmiany - dlatego też publikuję go dopiero teraz, a nie od razu po zakończeniu KOnkursu (wcale nie chodziło o moje lenistwo i brak czasu, skąd...). Szczegóły w spoilerze, gdyż wyjaśnienie zdradza szczegóły fabuły.
 8. Brawo, zajrzałeś do słownika i nawet sprawdziłeś podlinkowane hasło! To niewątpliwie duży krok naprzód. Jestem pewien, że teraz będziesz do niego coraz częściej zaglądał. I oczywiście, że komentarz odnosił się do pisowni słowa "horda" (btw, wciąż masz błąd w tym wyrazie, sprawdziłem). Jakbym czepiał się znaczenia użytego słowa, wrzuciłbym link do wikipedii. PS. Wierz mi, jakbym miał za dużo wolnego czasu, cały twój fanfik zostałby opanowany przez komentarze i sugestie, tak że ciągnęłyby się i ciągnęły, "wychodząc" poza rozdział. To, że zaznaczyłem TYLKO JEDEN błąd, to oznaka mojego misięniechciejstwa i braku czasu. Aha, zanim powiesz coś w stylu "nie podoba się, nie czytaj" - jakiś czas temu ktoś w pewnym temacie (konkretnie to ty w tym) stwierdził, że nie powinienem krytykować niedokończonego fanfika, bo może w późniejszych rozdziałach zostaną usunięte wady, pojawią się zalety i będzie wysoka jakość. No więc siedzę, czytam i czekam na te usunięte wady, pojawiające się zalety i wysoką jakość.
 9. Gandziowy Konkurs Literacki edycja II Equestria rules the waves! Jak zapewne pamiętacie, jakiś czas temu zorganizowałem konkurs literacki. Wydarzenie tak mi się spodobało, że postanowiłem zorganizować drugą edycję. Tym razem tematykę konkursu można podsumować krótko – Equestria rules the waves! Waszym zadaniem będzie napisanie fanfika o tematyce morskiej – statki, okręty, odkrycia, podróże i bitwy morskie. Oczywiście w klimatach MLP. Jest to motyw ciekawy, a przy tym z jakiegoś powodu mało popularny w naszym fandomie, więc macie szansę się wykazać. Opowiadania będą oceniane przez niezależne grono sędziowskie w składzie: Gandzia (czyli ja), Verlax i Poulsen. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę – kod Paysafecard na sumę 20 złotych! Regulamin 1. Limit słów – 15 000. Opowiadanie musi być zamieszczone w tym temacie, w formacie Google Dox, 2. Termin oddawania prac – 30.09.2018, 31.10.2018, godzina 23:59:59, 3. Tagi i tematyka – z wyjątkiem [gore] i [clop] dozwolone są wszystkie tagi. Opowiadanie MUSI jednak trzymać się tematyki konkursu, 4. Opowiadanie musi być w klimacie MLP, 5. Każdy uczestnik może oddać tylko jedno opowiadanie, 6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek, 7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z regulaminem, 8. Prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie, zostaną zdyskwalifikowane, 9. Przystępując do konkursu, autor/autorka zgłoszonego opowiadania akceptuje w całości powyższe postanowienia oraz regulamin działu. Opowiadania proszę zamieszczać w tym temacie. Powodzenia!
 10. Ciekawe, całkiem przyjemne w odbiorze opowiadanie fantasy, bazujące na klasycznym, znanym z wielu gier RPG motywie drużyny zbierającej się w celu wykonania questa. Miła odmiana po pełnych brutalności, spisków i psychopatów powieści fantastycznych pokroju PLiO. Przyjemny styl, fajny klimat, ciekawe postaci. Do tego dzięki krótkim rozdziałom opowiadanie szybko się czyta, można je bez problemu pochłonąć w wolnej chwili. Polecam.
 11. Nie wiedzieć czemu, w ostatnim rozdziale zostały zablokowane komentarze, więc zostawiam to tutaj: Nie musisz dziękować, ja bardzo lubię pomagać.
 12. Garść porad, sugestii i takich tam. 1. Publikacja. Opowiadania publikujemy w dziale Opowiadania wszystkich bronies, wrzucając do pierwszego posta link do google docsa z opowiadaniem. W tytule tematu powinny się znaleźć: tytuł i tagi, w tym obowiązkowe ([Z]/[NZ]/[oneshot]). W razie pytań zapraszam na discorda Klubu Konesera Polskiego Fanfika, tam na pewno ktoś ci pomoże. 2. Polecam zapoznanie się ze słownikiem ortograficznym, nie gryzie, w przeciwieństwie do błędów w opowiadaniu. 3. Rozbuduj opisy. Na chwilę obecną opowiadanie (a raczej dialog) jest lekko (LEKKO?) chaotyczne i nie wiadomo, co, kto i dlaczego. Trochę opisów, didaskaliów etc. na pewno pomoże. 4. Ogólnie ogarnij ten chaos. 5. Emotki w dialogach to pomysł 1/10. I dużo, dużo więcej.
 13. Dwa dobre rozdziały. Nie ma się czego czepić, nie widzę też specjalnie nic do poprawiania. Technicznie bez zarzutu. Podobają mi się interakcje między postaciami, są takie... naturalne. Do tego nie wiem, czy już chwaliłem, ale zrobię to jeszcze raz - świetny, powiedziałbym, że lekko... nostalgiczny? klimat. Czekam na więcej.
 14. Przeczytane. Opowiadanie jest tym, czym mogły być pierwsze rozdziały KO, gdyby trochę posiedzieć nad opisem transformacji Equestrii z pseudośredniowiecznej monarchii do nowoczesnego państwa z I połowy XX wieku, zrobić odpowiedni "risercz" i tak dalej. Z zainteresowaniem czytałem, jak to przygotowania do wojny wpływają na życie kucyków, a narastająca psychoza wojenna i związany ze zbrojeniami opór społeczny wpływają na rozwój niebezpiecznych ideologii. Do tego dodać należy masę smaczków dla miłośników historii, świetne opisy i stosunkowo mroczną atmosferę. Głosuję na [Epic].
 15. Gratuluję zwycięzcom. W najbliższym czasie postaram się rozbudować "Instytut", głównie przerabiając środek opowiadania.