Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Gandzia

Brony
 • Content Count

  1,925
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Gandzia last won the day on November 15 2016

Gandzia had the most liked content!

Community Reputation

591 Equestriańska Legenda

About Gandzia

 • Rank
  Tańczący z przecinkami
 • Birthday 10/19/1992

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  45949728

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Lublin
 • Zainteresowania
  II Wojna Światowa (i ogólnie militaria), Warhammer 40.000, Star Wars.

Recent Profile Visitors

8,200 profile views
 1. Gandzia

  Od siebie dodam - na stronie 6, druga kolumna, na dole strony, koniec akapitu - macie tam niepotrzebną literę po kropce. Trochę rzuca się w oczy.
 2. Przyjemny rozdział, tak trochę w klimacie Darkest Dungeon - mroczny, klimatyczny, z dość fajnym zakończeniem. Może nie posuwa zbytnio fabuły do przodu, ale jest świetną odskocznią od głównego wątku, takim side questem. Błędów nie stwierdzono. Polecam.
 3. To co, robimy zakłady, w jaki sposób nasze koło historii się złamie? Opcjonalnie Z proponowanych opowiadań niby najciekawiej brzmią gryfy, jednak coś czuję, że fanfik o magii da nam więcej przesłanek do gdybania o tym, co będzie dalej.
 4. Gandzia

  Chociażby w recenzji Gwiezdnych Wojen, bo tam najłatwiej znaleźć. Przecinka brakuje chociażby w ostatnim zdaniu wstępu ("czułem się, oglądając") czy pierwszym akapicie ("może nie szałowym, ale"). Z kolei w recenzji FE:PH, na stronie 10, brakuje kropki kończącej zdanie zaczynające się od "Naturalnie Blackjack". Dalej już nie przeglądałem.
 5. Gandzia

  Miałem wam dać wiadro znaków interpunkcyjnych, bo trochę ich zabrakło, ale wiecie, koronawirus, wiadro jest z Chin... M.C., klasyczne TIE Fightery nie mają napędu nadświetlnego, ale twórcy się wycwanili i w scenie pościgu występują TIE/sf - dwumiejscowa wersja dla sił specjalnych, która już taki napęd ma.
 6. Witam na oficjalnym ogłoszeniu wyników tej edycji Gandziowego Konkursu Literackiego! Uczestnicy nadesłali nadzwyczajną liczbę opowiadań, ale tym razem zwycięzca mógł być tylko jeden! Tak więc po długich, zawziętych dyskusjach jury zdecydowało się przyznać ostatnie każde pierwsze miejsce użytkowniczce Rarity! Gratulujemy! Tabela wyników przedstawia się następująco: 1. "Galeria władców" Rarity – 21/30 Link do pliku z recenzjami. Na życzenie Rarity nagroda w wysokości 20 zł została przelana na konto Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Dziękuję wszystkim uczestnikom i do zobaczenia w następnej edycji konkursu!
 7. Przypominam, że powoli zbliża się termin oddawania prac.
 8. Dziękuję za taki ładny komentarz! Cieszę się, że seria przypadła ci do gustu. Starałem się, by czerpała jak najwięcej z klasycznych Gwiezdnych Wojen czy nowszego filmu "Solo", była takim kosmicznym westernem - ciekawą, niezobowiązującą rozrywką utrzymaną w luźniejszej atmosferze. Jednocześnie pilnowałem, by nie powtórzyć błędu typowych crossoverów i opowiadania dało się czytać bez znajomości uniwersum Lucasa. Mam nadzieję, że się udało; osobiście uważam, że pisanie crossovera jest jak układanie puzzli, używając dwóch różnych zestawów i tak dobierając wymieszane elementy, by efekt końcowy wyglądał jak zaplanowany przez producentów, zaś odbiorca nie dostrzegał różnic (a przynajmniej by miał z tym problem) i czerpał przyjemność z oglądania ukończonego dzieła. Co do dalszego ciągnięcia serii, kolejne opowiadanie powstaje. Powoli i w bólach, ale pewnie w tym roku je opublikuję. Na pewno.
 9. Przypominam, że jeszcze miesiąc i cztery dni do końca konkursu! Piszcie, nagroda czeka!
 10. To tak. Zacząłem czytać jakiś tydzień temu, ale dotarłem tylko do rozdziału 6.5. Nie chodzi o to, że fanfik jest tragiczny - motyw HiE tak długo był uważany za coś tak wyświechtanego, że paradoksalnie taki powrót do tego wątku nie boli, a sama fabuła, chociaż do tej pory powtarza większość klisz, sama w sobie nie jest zła, raczej rzemieślniczo zrobiona. Problemy tyczą się głównie strony technicznej - złego zapisu dialogowego, ścian tekstu czy długich zdań, które wypadałoby podzielić na mniejsze. Najgorszą wadą przeszkadzającą w czytaniu jest natomiast podział na rozdziały, a raczej jego faktyczny brak, bo całe opowiadanie dostajemy w jednym dokumencie, co nie ułatwia lektury i strasznie męczy czytelnika. Poczekam na poprawienie ww. błędów i wracam do lektury.
 11. Gandziowy konkurs literacki edycja III Coś się kończy, coś zaczyna Witam w trzeciej już edycji tego organizowanego nieregularnie konkursu literackiego! Znów mam dla was małe wyzwanie, w pewien sposób związane z faktem, że nadszedł ostatni sezon MLP. Tym razem hasłem konkursu będzie "Coś się kończy, coś zaczyna". Waszym zadaniem będzie napisanie opowiadania o tej właśnie tematyce. Z chęcią zobaczę, jak zinterpretujecie ten cytat i jak przełożycie go na fanfik. Oczywiście opowiadanie musi być utrzymane w klimatach kucykowych. Dodatkowo w drodze wyjątku zbanowane zostają tagi [human], [anthro] i [TCB], więc proszę bez ludzi. Drugą zmianą w stosunku do poprzednich edycji jest skład sędziowski - tym razem w ocenie pomagać mi będą Verlax i Zodiak. Za to nagroda nadal zostaje ta sama - zdobywca pierwszego miejsca otrzyma kod Paysafecard na sumę 20 zł. Regulamin 1. Limit słów – 15 000. Opowiadanie musi być zamieszczone w tym temacie, w formacie Google Dox, 2. Termin oddawania prac – 15 XI 2019 3. Tagi i tematyka – zbanowane zostają tagi [gore], [clop], [human], [anthro] i [TCB], poza tym można używać dowolnych innych. Opowiadanie MUSI jednak trzymać się tematyki konkursu, 4. Opowiadanie musi być w klimacie MLP, 5. Każdy uczestnik może oddać tylko jedno opowiadanie, 6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek, 7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z regulaminem, 8. Prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie, zostaną zdyskwalifikowane, 9. Przystępując do konkursu, autor/autorka zgłoszonego opowiadania akceptuje w całości powyższe postanowienia oraz regulamin działu. Opowiadania proszę zamieszczać w tym temacie.
 12. Czemu tłumaczenie Żelaznego Księżyca nie zostało opublikowane na fimfiction?
 13. Wcześniej biłem, teraz pochwalę. W ostatnim rozdziale poprawiła się jakość od strony językowej. Nadal nie jest idealnie, ale błędy składniowe, ortograficzne etc. nie dają raka. Brawo, oby tak dalej.
×
×
 • Create New...