Jump to content

Gandzia

Brony
 • Posts

  1929
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Gandzia last won the day on October 27 2022

Gandzia had the most liked content!

About Gandzia

 • Birthday October 19

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Lublin
 • Zainteresowania
  II Wojna Światowa (i ogólnie militaria), Warhammer 40.000, Star Wars.

Recent Profile Visitors

12129 profile views

Gandzia's Achievements

Forumowy wyjadacz

Forumowy wyjadacz (8/17)

589

Reputation

 1. Czemu chcesz, by dzielni oficerowie Floty, duma i podpora nippońskiego mocarstwa, oddali swoje (co prawda starsze, ale wciąż działające) działa brudasom z Armii? Jeszcze zepsują albo rozkradną, o! Bitwa toczy się nad lądem, więc to sprawa Armii, nie Floty!
 2. Wiecie, Ghatorr - jeśli chce - potrafi być bardzo przekonujący, jeśli chodzi o namawianie ludzi do pisania komentarzy. Możesz odsunąć ten pistolet od mojej głowy? Przeczytałem parę nowych rozdziałów i ogólnie bardzo mi się podobało. Jakoś polubiłem te perypetie młodej, nieprzystosowanej do życia w nowoczesnym społeczeństwie klaczy. Bardzo pomaga tu fakt, że Obsidian jest córką jednego z największych serialowych złoczyńców i jej uwielbienie do ojca widać za każdym razem gdy próbuje zrozumieć współczesny świat. Miło też, że autor nie zapomniał o tym, że na potrzeby fanfika stworzył parę...naście innych postaci i faktycznie ich używa, w najgorszym wypadku coś planuje z nimi zrobić, a nie robią tylko jako fillery zapychające tło. Nieco mniej podobały mi się sceny, hm, akcji? Chodzi mi tu głównie o wątek północny czy [tu był spoiler z niewydanego jeszcze rozdziału, czasem dobrze być korektorem mającym wgląd w przyszłe wydarzenia]. Rozumiem ich znaczenie dla narracji, budowania świata przedstawionego czy jego wpływ na kreację postaci głównej bohaterki, ale jak dla mnie - fabuła mogłaby się koncentrować tylko na slice of life w Ponytown i nadal czytałbym to z przyjemnością. Technicznie jest bez zarzutu i nie piszę tego tylko dlatego, że mogłem maczać w tym palce. E-e. Wcale. Jestem skromnym człowiekiem. PS. ObsyXVerderer OTP
 3. Fajne, pisz dalej. Nawet sympatyczny, lekki oneshocik. Podobała mi się postać Bingo i jej interakcje z Trixie, były takie, hm, sympatyczne. Było parę potknięć językowych Nieważne. Czekam na ciąg dalszy przygód tej dwójki. Polecam.
 4. Przykro mi, że takie krótkie komentarze, ale. 13. Wolność, równość, Trixie Nawet zabawna, lekka komedyjka, o której jednak raczej szybko zapomnę. Podobał mi się motyw z dowcipami politycznymi. Daję okejkę, ale nic więcej. 14. Kevin sam w ulu KEVIN! Nie wiem, coś ty brał przy pisaniu tego, ale fedruj tego więcej. Pomysł, by z grupki podmieńców zrobić klasycznych, nawijających godką Ślązaków po prostu zrobił mi dzień. Chcę więcej. 11/10, polecam.
 5. Przeczytane'd. Opowiadanie bardzo mi się podobało. Miło było po tych wszystkich martinowskich, pełnych spisków i zdrad powieści fantasy wrócić do klasycznej, niemalże dedekowej opowiastki o paladynie na krańcu świata (z niewielkim dodatkiem Diablo). Strona techniczna jest bez zarzutu, znalazłem raptem jedną literówkę.
 6. Na prośbę Dolara nagrodę wpłacono na konto Krakowskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami.
 7. Witam na oficjalnym podsumowaniu IV Edycji Gandziowego Konkursu Literackiego! Tym razem nadesłaliście nieco więcej prac niż ostatnio, więc konkurencja była większa. Po długich dyskusjach jury wreszcie ustaliło wyniki. Zacznijmy jednak od największej niespodzianki, czyli... DYSKWALIFIKACJI! Darth Evill zostaje zdyskwalifikowany za skopiowanie fragmentu fanfika Dolara. Normalnie przymknęlibyśmy na to oko, ale to konkurs, praca ma być w pełni samodzielna etc. W turnieju pozostało więc dwóch uczestników: Dolar i Kredke. Obaj napisali w zasadzie podobne komedie typu random, ale zwycięzca może być tylko jeden! Tak więc nagroda główna (bo jedyna), kod Paysafecard o wartości 20 zł, trafia doooooooooooooooooooooooooo... DOLARA! Za fanfik „Człowies"! Gratulujemy! Tabela wyników przedstawia się następująco: „Człowies” - 17/30 „Wawrzynowa Pięść” - 15/30 „Za Ostatni Grosz” - 3/30 Link do recenzji Uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w następnej edycji Gandziowego Konkursu Literackiego!
 8. Iiiii koniec! Więcej prac nie przyjmujemy. Uczestnikom dziękuję za udział. Oceny, rozdanie nagród etc. wkrótce.
 9. Jeszcze dwa tygodnie zostały do końca konkursu. Wciąż czekamy na Wasze prace!
 10. Pamiętam! Niestety, chwała redaktorów i korektorów stwierdziła, że nie jest już zainteresowana kucykami i odeszła z fandomu T_T
 11. Gandziowy konkurs literacki edycja IV Ultimate Cancer Edition aka Człowiek w Equestrii Witam wszystkich w czwartej edycji naszego nieregularnego konkursu literackiego! Po niesamowitym sukcesie poprzedniej odsłony GKL, gdzie napisaliście niewiarygodną wprost liczbę zgłoszeń, postanowiłem, że pora na dużo prostszy temat, będący swego rodzaju powrotem do korzeni. Z pewnością niektórym z was znany jest termin isekai. Dla tych, co nie wiedzą – jest to dosyć popularny gatunek mangi i anime opowiadający o zwykłych ludziach, którzy przenoszą się do świata fantasy. Kiedyś podobna tematyka – znana po prostu jako Human in Equestria – była popularna i w fandomie MLP, lecz w Polsce odeszła w zapomnienie. Dlatego teraz wyciągniecie ją z piwnicy i napiszecie opowiadanie w tych klimatach. Możecie ten tag rekonstruować, dekonstruować, parodiować albo potraktować dosłownie, człowiek może występować jako Homo Sapiens, zmienić się w kuca/gryfa/galaretkę, może trafić do Equestrii za pomocą portalu albo odrodzić się tam po spotkaniu z ciężarówką. Co się liczy, to to, że ja i moi wierni pomocnicy ocenimy efekty. Tym razem oprócz mnie, w skład jury wchodzą Ghatorr i Poulsen. Verlax uciekł z krzykiem, jak powiedziałem mu, co chcę zrobić. Nagrodą główną jest kod Paysafecard za 20 zł. Regulamin 1. Limit słów – 15 000. Opowiadanie musi być zamieszczone w tym temacie, w formacie Google Dox, 2. Termin oddawania prac – 30 X 2020 3. Tagi i tematyka – zbanowane zostają tagi [gore], [clop], poza tym można używać dowolnych innych. Opowiadanie MUSI jednak trzymać się tematyki konkursu, 4. Opowiadanie musi być w klimacie MLP, 5. Każdy uczestnik może oddać tylko jedno opowiadanie, 6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek, 7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z regulaminem, 8. Prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie, zostaną zdyskwalifikowane, 9. Przystępując do konkursu, autor/autorka zgłoszonego opowiadania akceptuje w całości powyższe postanowienia oraz regulamin działu.
 12. Generalnie tak - cztery rozdziały to imho wystarczająco dużo, by czytelnicy wypatrzyli problemy z warsztatem, co pozwoli ci uniknąć ich w następnych opowiadaniach.
×
×
 • Create New...