Gandzia

Brony
 • Content Count

  1,913
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

597 Equestriańska Legenda

About Gandzia

 • Rank
  Tańczący z przecinkami
 • Birthday 10/19/1992

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  45949728

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Lublin
 • Zainteresowania
  II Wojna Światowa (i ogólnie militaria), Warhammer 40.000, Star Wars.

Recent Profile Visitors

7,395 profile views
 1. Fajne, pisz dalej. O ile pierwsze rozdziały były bardziej jak prolog, tak teraz nareszcie zaczynają się schody. Pojawiają się pierwsze widoczne zgrzyty na linii Obsidian-reszta świata, Twilight zaczyna wprowadzać w życie swoje plany. Z niecierpliwością czekam na nowy rozdział.
 2. Ogólnie polecam odstawić amerykańskie Godzille (chyba że ktoś jest na głodzie) i zabrać się za japońskie. Szczególnie polecam pierwszy film z serii, ten z 1954 - strasznie depresyjny, mroczny, nawet efekty specjalne się tak nie zestarzały. W podobnych klimatach utrzymany jest nowy "Shin Godzilla". Co ciekawe - w obu filmach Godzilla jest jedynym potworem, występuje jako swego rodzaju klęska żywiołowa i jest nawiązaniem do użycia broni masowego rażenia/bombardowań Japonii, bo w sumie tym przede wszystkim jest, o czym Amerykanie zdają się ciągle zapominać.
 3. Trzeci rozdział i już się coś zaczyna dziać. Dowiedzieliśmy się czegoś więcej o Obsidian i świecie przedstawionym oraz poznaliśmy parę dobrych OC. Dodatkowy plus za Pinkie Pie, która wyszła trochę nawet serialowo - z jednej strony typowy śmieszek, z drugiej potrafi zauważyć rzeczy, których nie dostrzegają inni. Czekam na więcej.
 4. Całkiem ciekawy fanfik, chociaż widać, że dopiero się zaczyna - dwa pierwsze rozdziały de facto stanowią część prologu i publikowanie ich w taki sposób to tzw. chwyt marketingowy. Nieźle zarysowane postaci, które jednak, mam nadzieję, będą wypadać jeszcze lepiej, gdy dowiemy się o nich czegoś więcej, intryga zapowiada się interesująco... Czekam na więcej.
 5. Trzeci fanfik z serii – krótka, luźna odskocznia od Vermintide'a poważniejszych projektów. W cenie jednego [violence] Jak się okazuje, ochrona VIPów też nie jest częstym zadaniem podejmowanym przez łowców nagród. Zwykle wolą oni polować na drobnych przestępców. Praca szybka, ciekawa, ale pozbawiona niespodzianek... Prawda?
 6. Witam, z tej strony Verlax Gandzia. Verlaxa nie ma, wtajemniczeni wiedzą, o co chodzi. Prosił, bym wrzucił mu trzeci rozdział. Rozdział III – Kairos
 7. Gandzia

  Potwierdzam, przesyłka doszła.
 8. Witam wszystkich na oficjalnym ogłoszeniu wyników drugiej edycji Gandziowego Konkursu Literackiego! Tym razem liczba uczestników była dużo większa – nadesłaliście aż pięć prac. Te trzymały różny poziom, od wybitnego do wybitnie złego. Nie przedłużając, tabela wyników przedstawia się następująco: 1. "Tajna Broń" Malvagia – 28/30 2. "Tera Nova Equestrica" Suna – 17/30 3. "Zaginięcie Cwałowa" Niklasa – 16,5/30 4. "NIEOFICJALNA PODRÓŻ (MORSKA)" Króla Etirenusa – 3/30 Oraz poza konkursem: "Regaty Przyjaźni" Rarity – 28/30 (W imieniu jury pragnę podziękować Rarity za ochronienie nas przed koniecznością wybierania między "Regatami..." a "Tajną Bronią", koniecznością liczenia całek z wyniku i wykłócaniem się o jedną setną punktu konieczną do wyłonienia zwycięzcy). Link do pliku z recenzjami Nagroda główna – kod Paysafecard o wartości 20 złotych, ufundowany przez Wolny Związek Zawodowy Korektorów i Fabrykę Przecinków – w ciągu najbliższych dni zostanie przekazana Malvagiowi. Gratuluję zwycięzcy, wszystkim uczestnikom, moim kolegom jurorom i wszystkim obserwującym ten konkurs czytelnikom. Do zobaczenia w następnej edycji konkursu!
 9. Łoooł... Jan nas tu dawno nie było... Według moich (niedokładnych) wyliczeń, poprzedni rozdział ukazał się w maju 2015 roku, więc trochę (ale tylko troszkę) sobie poczekaliście. Ale bez obaw, bo oto jest – nowy rozdział KONPa! Akurat na stulecie niepodległości! Jednocześnie przepraszamy za opóźnienie i obiecujemy, że na dwusetną rocznicę niepodległości wyrobimy się wcześniej. Jednocześnie przepraszamy za lekką suchość dowcipów w tym rozdziale, ocenianą przez ekspertów na 1 Saharę. Rozdział III
 10. Rarity - przeczytamy i ocenimy twoje opowiadanie, po prostu nie będzie brane pod uwagę przy ustalaniu wyników. Chyba zawsze tak było; pamiętam, że Dolar oceniał nawet opowiadania zdyskwalifikowane.
 11. Czas minął. Więcej zgłoszeń nie przyjmujemy. Gratuluję tym, którzy coś nadesłali - w najbliższym czasie postaramy się sprawdzić wasze opowiadania i opublikować wyniki.
 12. Po licznych konsultacjach społecznych (xd) przedłużam termin oddawania prac do 31 października 2018.
 13. Zostało jedenaście dni do końca konkursów, a zgłoszeń ni ma.
 14. Jeszcze mniej więcej pół miesiąca do końca konkursu. A nagroda czeka...