Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Baneblade

Brony
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About Baneblade

 • Rank
  Źrebaczek

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 1. Całkiem fajny fick teraz jestem w rozdziale D4-CDB+M6, aż mi szkoda nawet nie spojrzałem na twoje wcześniejsze dzieła, tak samo jak niektórych drażni mnie ta gwara AJ (ale może to dlatego że pierwszy raz czytam fanfick w którym AJ wypowiada się w ten sposób i nie oglądałem mlp z polskim dubbingiem). No i mam nadzieję że dalej będzie trochę mniej opisów kolei i tramwajów, bo czytam je mniej więcej z taką miną
 2. Wie ktoś gdzie można obejrzeć sezon I z napisami online?

 3. Baneblade

  Niedawno grałem i naprawdę polecam, zwłaszcza że w planach jest już druga część gry. Jedyną wadą gry były dla mnie irytujące układanki powtarzające się przez całą grę i utrudniające śledzenie fabuły, dlatego najlpiej znaleźć sobie poradnik z kombinacjami.
 4. Baneblade

  Według mnie Sunset Satan (jak ją nazwali na derpibooru) bardzo przypomina Natlę z serii gier Tomb Raider. Obrazek poglądowy: Podobna czy nie?
 5. Baneblade

 6. Baneblade

  Nie no kurde co to ma być -ludzkie celestia i luna -skąd twilight wytrzasnęła skrzydła -Sunset Shimmer krzyżówka człowieka-kucyka-demona-gremlina -ostatni screen WHAT THE BUCK? edit, usunęli go to jednak był trolling Oby to był fejk
 7. Baneblade

  Ja bym polecił jej Bioshocka 1 i 2, myślę że po 1000 lat na księżycu podwodne kilmaty były by miłą odmianą
 8. Baneblade

  Faktycznie, monochromatyczny wyświetlacz, trzy przyciski, chociaż wygląda na jakiś wczesny model . W jednym odcinku są też syreny alarmowe, w końcu trzeba jakoś zarządzić ewakuację do krypty Przy takiej technologii dziwi brak silników spalinowych, może w equestrii nie ma ropy albo Celestia należy do Greenpeacu i nie zezwala kucom używać technologii powodującej zanieczyszenia.
 9. Baneblade

  W odcinku ze znaczkową ospą pojawiły się też kombinezony hazmat. Jeśli chodzi o zasilanie urządzeń możliwe że korzystają z połączenia magii i technologii, ewentualnie linie przesyłowe moga być ukryte pod ziemią.
 10. Baneblade

  Nope. FOL nie działa dla polityków. FOLowcy działają dla swoich rodzin, przyjaciół, ojczyzny. Przeczytaj sobie "Ból" z Czterogodzinek Gathora to może zrozumiesz. Odróżniaj partyzantkę od terroryzmu, biura służą do niszczenia ludzkości - więc można je traktować jako obiekty wojskowe. Polecam ficki The Last of Us:Take Earth Back i New Eden, szczególnie w tym drugim doskonale widać stopień zmian w osobowości.
 11. Baneblade

  To nie miał być argument tylko porównanie. Zauważ jak dużo podobieństw jest pomiędzy fanatycznymi muzułmanami a POZem -muzułmanie wierzą że na świecie będzie pokój gdy każdy człowiek będzie wyznawcą islamu, POZ wierzy że osiągną pokój poprzez zamianę wszystkich ludzi w kuce. -Jedni i drudzy ślepo wierzą swoim przywódcom. -Są zamknięci na jakiekolwiek logiczne argumeny, mają rację i koniec. -Przeprowadzają ataki terrorystyczne na cywilach. -Pranie mózgu, indoktrynacja itp. to ich metody. -Uznają dzieła innych kultur za zuooo. -Wierzą że jedynie ich poglądy są słuszne, nikt inny nie może mieć racji. -Do jednych i drugich łatwo dołączyć ale jeśli chcesz zrezygnować to masz problem. -Nie liczą się z ilością ofiar jaką poniosą dążąc do celu. -Dla swojej ideologii potrafią zdradzić rodzinę i przyjaciół. -Ogromna nienawiść skierowana w stronę tych którzy się im przeciwiają. I nie mówcie że POZ to nie terroryści .
 12. Baneblade

  W tym obrazku zamieniamy słowo Mohammed na Celestia, karabiny na eliksiry i mamy cały POZ (ofc MasterBezi trzyma transparent)
 13. Baneblade

  Ty mi tu "Not Alone" nie obrażaj, to jeden z nie wielu fanficków które przedstawiły realistyczną reakcję ludzkości (i jedyną prawidłową) na wieść o planach kuców. Podaj przykład ficka w którym POZ zagląda swoim ofiarom w kartoteki zamiast oblewać wszystkich jak leci. Z tego co wiem to w większości ficków było tak że to co robiłeś jako człowek w equestrii nie miało znaczenia... poza tym po wypiciu eliksiru i tak nie było możliwe popełnianie zbrodnii. Przy okazji można zauważyć że w każdym ficku w którym występuje POZ koniecznym warunkiem jest to że eliksir robi pranie mózgu... np. gdyby złapany przez POZ i sponifikowany FOLowiec pozostał by sobą to jako kuc działał by przeciwko POZowi a nie się do niego przyączał...
 14. Baneblade

  Naprawdę nie rozumiem tych którzym myślą że FOL składał by się głównie z dresów, rasistów, nazioli itp. Według mnie elity intelektualne też miały by powody do chywycenia za karabin... Weźmy przykładowego pisarza którzy całe swoje życie poświęcił na pisanie książek które teraz sprzedają się w milonach egzemplarzy... nagle wpadają kuce i mówią że dzieło jego życia jest złe i zostanie zniszczone... no chyba by się delkatnie mówiąc wk****ł . Tak samo naukowcy, politycy, sportowcy, aktorzy... każdy miał by dobry powód by dołączyć do FOLu... A kto dołączał by do POZu : pewne duża grupa mizantropów, przestępcy uciekający przed sprawiedliwością, różnego rodzaju sekciarze i oszołomy... ogólnie nikt normalny nie wstąpił by do orgaznizacji zwalczającej własną rasę (zwłaszcza że w stanie wojny za choćby posiadanie eliksiru groziło by rozstrzelanie na miejscu) Wrzucam jeszcze kawałek ficka którzy najlepiej według mnie przedstawił reakcje ludzkości na kuce, mianowicie Not Alone Rozdział 6, tłumaczenie:Cruser Zdanie na czerwono powinni przemyśleć wyszscy którzy nazywają FOL rasistami, ksenofobami itp. FOL nie powstaje tak sobie bez powodu, to forma obrony przed zagrożeniem jakim jest POZ.
 15. O ktoś jeszcze pamięta o tym ficku, trochę szkoda że tłumaczenie zostało porzucone tak blisko końca
×
×
 • Create New...