Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Coosh

Brony
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Coosh

 • Rank
  Kierowca Betoniarki
 • Birthday 10/04/1994

Kontakt

 • Skype
  coosh666
 • Gadu-Gadu
  33766313

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Bielawa
 • Ulubiona postać
  Octavia i Vinyl

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Obiecywałem plugin do questów: BetonQuest. Niestety wątpię, żeby Wam się chciało go ogarniać, bo jest dosyć skomplikowany. Ale za to można nim osiągnąć naprawdę ciekawe efekty ^^
 2. Nie macie nic w stylu LogBlocka ani nawet backup'ów?
 3. BTW. piszę właśnie plugin na questy, jak chcecie to Wam go udostępnię ^^
 4. Co to będzie za serwer? Tzn. jaki typ rozgrywki? Bo te Factions mnie trochę wystraszyło. Nie chcecie chyba robić kolejnych wojen gildii, nie? :(
 5. Jako że BetonCraft został jedynym aktywnym serwerem na tym forum to pozwolę go sobie podbić do góry. A, i nie zapominajcie, że pomimo wszystko nadal jesteśmy semikucykowym serwerem typu porządny survival
 6. Podsumowanie miesiąca Przez ostatni miesiąc działo się dość dużo, ale w większości były to rzeczy małe, niewarte osobnych postów. Postaram się streścić najważniejsze rzeczy oraz przedstawię Wam kilka planów na przyszłość. Po pierwsze zmienił się skład administracji. Odeszli z niej Kalokliw i warlord140, na ich miejsce przyszli karinqa321, ayna i Shirogetsu. Za Kalokliwem oczywiście wszyscy będziecie tęsknić. Na pocieszenie dodam jednak, że ayna i Shirogetsu razem przewyższają go w ilości jaili i mutowania. Poza tym: dodaliśmy kilka questów, zmodyfikowaliśmy lekko MobArenę, umieściliśmy prymitywne statystyki graczy na stronie internetowej, odbyliśmy burzliwe dyskusje na forum, które zaowocowały utworzeniem nowego działu, nic wielkiego. Po stronie administracyjnej też zaszło kilka zmian. Ogólnie rzecz biorąc łatwiej jest nam teraz wychwycić łamanie regulaminu oraz utrzymywać porządek na liście brzydkich budynków. Wszystko po to, aby Wam, uczciwym graczom, grało się łatwiej i przyjemniej. Pracuję także nad specjalną komendą, /report, która umożliwi Wam zgłaszanie różnych przypadków łamania regulaminu (niech żyje donosicielstwo). Teraz może trochę odnośnie przyszłości. Przez następny tydzień funkcję tymczasowego administratora ponownie będzie pełnił pacio43 (ja wyjeżdżam poza Polskę, nie będę miał internetu). Miejmy nadzieję, że nie będzie żadnych problemów technicznych. Mam też pewien plan na dalszą przyszłość, których chciałbym się z Wami podzielić. Jak pewnie większość z Was wie za kilka miesięcy wyjdzie Minecraft 1.8, a wraz z nim możliwość zmiany nicku. Nie jest to problemem dla normalnych graczy, schody zaczynają się dopiero z piratami (brak UUID i te sprawy). Generator map uległ lekkiej zmianie, a obecna mapa będzie już wtedy miała rok, może nawet więcej. Dodatkowo duża część pluginów, których używamy nie jest już aktualizowana i nadchodząca zmiana na 100% je uszkodzi. Dlatego też myślę o zakończeniu obecnego BetonCraftu 1.7 i utworzenie całkowicie nowego, 1.8. Nie martwcie się, nie nastąpi to szybko (najpierw musi wyjść Minecraft, potem Bukkit, potem pluginy a na końcu trzeba jeszcze przygotować serwer od podstaw), więc macie jeszcze duuużo czasu aby grać na obecnej "edycji". Do tego czasu zdążycie się znudzić. Nowy serwer będzie Premium-Only i stanie się praktycznie bezpośrednią kontynuacją obecnego BetonCraftu. Piszę Wam o tym już teraz po to, żeby potem nie było takiego bólu dupy jak ostatnio, kiedy wprowadzaliśmy taką zmianę. To by było na tyle. Życzę Wam miłej gry i do zobaczenia za tydzień ^^
 7. UPDATE Wgraliśmy na serwer popularny plugin, MobArenę. Nie zrobiliśmy z tego jednak bezcelowej minigry, ale kolejny sposób zarabiania emeraldów. Wstęp kosztuje 8E, ale co dwie fale zwraca się 1E. Dodatkowo na fali 16 wszyscy żywi gracze otrzymują blok emeraldów (9E), a na ostatniej, 20 fali diament. Jest pięć klas: Wojownik specjalizujący się w zadawaniu obrażeń, wytrzymały Rycerz, Kapłan leczący sojuszników, Mag władający ogniem i ekslozjami oraz szybkostrzelny Łucznik. Są one tak zrównoważone, aby żadna z nich nie miała przewagi. Potwory na arenie atakują tylko z jednej strony. To, w połączeniu z różnorodnością klas, pozwala na taktyczne podejście do każdej bitwy. Bez współpracy pomiędzy graczami nie da się przetrwać do ostatniej fali. Odkrywanie różnych taktyk pozostawiamy Wam ^^ Aby uczestniczyć w walkach na arenie trzeba się tam osobiście udać. Całość jest obsługiwana tabliczkami. Nie ma komendy w stylu /ma join, która teleportuje gracza a potem go odstawi na miejsce. Zrobiliśmy to aby MobArena jeszcze lepiej wkomponowała się w klimat serwera. Utworzona została specjalna loklacja, Hala Betonu. Jest to coś w stylu centralnego punktu całego świata, w którym gracze z różnych wiosek mogą się spotkać, wymienić przedmiotami, ustawić sklepy itd. Działa to tak: w każdej wiosce jest portal do Hali Betonu, natomiast w samej Hali jest tylko jeden portal powrotny, który odstawia gracza dokładnie tam, skąd przyszedł. Dzięki temu gracz mieszkający w Rzecznej Puszczy może bez problemu spotkać się z graczem z Dis'hold, a następnie wrócić do siebie. Nie może jednak wykorzystać tego jako sposobu taniego transportu do innej wioski. Jest to częścią większego projektu, który ma na celu zachęcenie graczy do wybierania innych wiosek niż tylko Concrete (wioska startowa). Planujemy dodać więcej atrakcji do innych wiosek, takich, których w Concrete nie ma. Ponadto pracuję nad pluginem, który będzie synchronizował statystyki gracza ze stroną internetową. W planach jest utworzenie profilu dla gracza, w którym będzie on mógł sprawdzić np. jakie ma poziomy poszczególnych umiejętności, gdzie znajdują się jego pola ochronne, totemy itd.
 8. UPDATE Fail: okazało się że mapa pod nowym kątem nie zmieści się na dysku. Zrobiliśmy ją po staremu. Na pocieszenie zmniejszyliśmy ilość emeraldów które dropią z potworów. Teraz na 100 potworów wypada średnio 5,56 emeralda. Handel będzie miał dzięki temu większy sens. Zaktualizowaliśmy regulamin. Od teraz wulgaryzmy są całkowicie zabronione i będziemy z nimi walczyć. Dodaliśmy więcej rang. Aby zapoznać się ze zmianami wystarczy wpisać /ranks. Ponadto można używać komendy /rankdown, która przywraca poprzednią rangę oraz refunduje część emeraldów. System ochrony koni uległ zmianie, szczegóły na forum (link). Ulepszyliśmy prefixy na chacie, teraz dodatkowo pokazują w jakiej wiosce dana osoba się znajduje. Dodaliśmy nowego starego bossa. Można go znaleźć na dynmapie oznaczonego diamentem jako "Mumia" (link). Dodaliśmy kilka książek informacyjnych do biblioteki. Napisaliśmy kilka nowych questów. Serwer ma teraz stronę internetową. Co prawda jest ona jeszcze w trakcie tworzenia, ale zapewnia już podstawową funkcjonalność: betoncraft.pl Forum zostało przeniesione na nasz serwer www, przez co zmienił się adres oraz zniknęły reklamy. Link do forum jest już na stronie. Wybudowaliśmy drogi pomiędzy kilkoma miastami.
 9. Wiesz,xray działa na zasadzie że wejdziesz z nim na serwer. Ale jak go włączysz to zobaczysz takie coś (obrazek). A większość rzeczy w nodusie jest blokowana NoCheatPlusem.
 10. A no tak, modów z forge nie akceptujemy xD Optifine, minimapa czy xray będą jednak działać normalnie
 11. Oczywiście że się da ^^ I nie musisz nawet mieć premium Tylko tutorial na początku będziesz musiał przejść, żebyś wiedział co to w ogóle za serwer, czego nie robić itp.
 12. UPDATE Mapa dynamiczna (link) ma nowy kąt widzenia, 60° w porównaniu z poprzednimi 30°. Dopiero się renderuje, więc w pełni funkcjonalna będzie za kilka dni. W tym czasie mogą być odczuwalne niewielkie lagi. Dodaliśmy więcej zabezpieczeń oraz ulepszyliśmy istniejące, wszystko po to, aby utrzymywać wysoki poziom kultury wśród graczy odwiedzających BetonCraft. Jednym z nich jest zaawansowany system wybiórczego logowania chatu Poprawiliśmy test dla nowych graczy. Odpowiedzi do wyboru są teraz bardziej ogarniete (szukanie w google nie jest w sumie błędną odpowiedzią, inna sprawa, że nie dowiesz się jak robić u nas cuboidy). Ponadto po wybraniu błędnej odpowiedzi gracz zobaczy komentarz "dlaczego to jest złą odpowiedzią". Dodaliśmy sprawdzanie wielkości liter w nickach. Od teraz jeśli ktoś gra jako "Player" nie będzie mógł wejść na serwer jako "player". Wiele pluginów traktuje te dwa nicki jako tą samą osobę, natomiast kilka z nich oraz sam Minecraft widzą to jako różnych graczy. Więc kiedy jakiś pirat wejdzie sobie na serwer z "innym" (pod tym względem) nickiem to pojawiają się różne błędy w stylu utraty ekwipunku itp. Zaktualizowaliśmy texturepack serwerowy. Zmienione zostały Villagery (link) oraz domyślny skin graczy bez oryginalnego Minecrafta (link). Dynmapa będzie ponadto poprawnie renderować szare szkło.
 13. Współczuję doła :( Przenieśliśmy Twoją wioskę na wodzie w inne miejsce, na nowo wygenerowanych obszarach i robimy tam z paciem kolejny spawn ^^ Koordy to 4100 -3300, to tak żebyś wiedziała.
 14. NAJNOWSZE WYDARZENIA NA SERWERZE Powiększyliśmy mapę czterokrotnie, teraz jej promień wynosi 10 tysięcy bloków (w porównaniu z 5 tysiącami które były do tej pory). Wygenerowane zostały nieobecne dotychczas na mapie biomy: dżungla, mesa oraz wyspa grzybowa. Dodaliśmy do regulaminu punkt mówiący o możliwości wyciągania przedmiotów z pozostawionych w dziczy skrzyń. Napisaliśmy książkę opisującą rangi (wow, takie osiągnięcie). W mcMMO pojawiła się dodatkowa umiejętność, alchemia. Pozwala ona na tworzenie niedostępnych normalnie mikstur, takich jak odporność czy ślepota. Zablokowaliśmy ślady z bałwanów. Ochrona cuboidów przed ich śniegiem jest problematyczna, poza tym są swego rodzaju ułatwieniem dla skilla łopaty... Prace nad wioskami Mabeczka i Sapphire'a dobiegają końca. Niedługo otworzymy dodatkowe dwa spawny do wyboru.
 15. WAŻNE INFO! Zmieniliśmy IP! Od teraz logujcie się na serwer przez betoncraft.pl
×
×
 • Create New...