Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Moloch

Brony
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

1 Follower

About Moloch

 • Rank
  Pan i władca swego łóżka
 • Birthday 09/11/1996

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Zielona Góra
 • Zainteresowania
  MLP, Czołgi, Medycyna, Fanficki typu MLN i nie tylko, gry komputerowe, hokej, motocykle :> podróże
 • Ulubiona postać
  Rainbow Dash

Recent Profile Visitors

566 profile views
 1. Nie ma to jak chemia :3

 2. Paczka chipsów, będę pracował w firmie Lays
 3. Moloch

  Makaron
 4. Moloch

  Witam, czy znajdzie się miejsce dla weterana z 2011? Mój nick w grze jest "bardzo" oryginalny : Moloch2345
 5. Moloch

  Celownik optyczny
 6. Moloch

  Skipper
 7. Moloch

  Znaczek
 8. Moloch

  Blaszak
 9. Moloch

  Muzyka
 10. Moloch

  Cytując wikipedie: "17 sierpnia 1937 stał się ofiarą Czystek stalinowskich: oskarżony o szpiegostwo dla wywiadu japońskiego i polskiego. W czasie śledztwa połączonego z torturami – m.in. wybito mu 9 przednich zębów, złamano 3 żebra, uderzano go młotkiem po palcach nóg, wybito mu oko – trafił do więzienia Kresty w Leningradzie (17 sierpnia 1937 – 22 marca 1940). Pomimo tortur nie wyparł się narodowości polskiej i nie podpisał się pod oświadczeniem stwierdzającym jakoby miał być „polskim szpiegiem”. Wielokrotnie było przedstawiane jego roztrzelanie." Podsumowując: Nie chodziło właściwie o narodowość, a o szpiegowanie, moja wina
 11. Moloch

  Jeśli chodzi o pojazdy to moim ulubieńcem bez wątpienia jest Sturmgeschutz III ausf.G Wyprodukowano ich ponad 13 tysięcy, co było niezłym wynikiem jak ja coraz bardziej pogarszający się stan niemieckiego przemysłu. Na początku (wersje A-E) były uzbrojone w krótkolufowe działa kalibru 75mm mające jedynie za zadanie wspierać nacierającą piechote. Jednak wraz z przybyciem sowieckich czołgów kw i t-34 na masową skalę, zdecydowano przezbroić następne wersje (F i G) w długofulowe działa 75mm, które mogły przebić takiego teciaka z odległości 3 kilometrów. Tak o to ze zwykłej artylerii, StuG został łowcą czołgów. Osiągał maksymalną prędkość 40km/h i ważył lekko ponad 20 ton. Moim zdaniem, gdyby Rzesza skupiła się na większej produkcji tych maszyn zamiast tworzyć takie molochy jak Tygrys Królewski czy Maus, mogli by się utrzymać o wiele dłużej niż do 45-go.
 12. Moloch

  A oto moi ulubieńcy: Heinz Guderian - jeden z najwybitniejszych niemieckich generałów, opracował taktyke Blitzkriegu. Nie był nazistą, ale świetnym strategiem. Erwin Rommel - najmłodszy z feldmarszałków. Samo wypowiedzenie jego nazwiska budziło strach. Konstanty Rokossowski - pomimo torturowań, nie zrzekł się swojej polskości. Wśród piechurów radzieckich była plotka, że mają największe szanse na przetrwanie jeśli się znajdą pod przywództwem właśnie Rokossowskiego, gdyż nie wysyłaj ich na zbędną rzeź tak jak to było u Żukowa.
 13. Moloch

  Pewnie słyszeliście o tym nieraz ale dobrze wspomnieć o tzw. rozejmie bożonarodzeniowym. W roku 1914 wojska brytyjskie i niemieckie w okolicy Ypres (dzisiejsza Belgia) uzgodniły pokój do drugiego dnia świąt.Ich oddziały wspólnie pochowywali poległych, śpiewali kolędy a nawet ozdabiali swoje okopy lampkami i życzyli sobie nawzajem życzenia. Doszło również pomiędzy brytyjczykami a niemcami do towarzyskiego meczu piłki nożnej na ziemi niczyjej, który zakończył się przedwcześnie wynikiem 3:2 dla Niemiec. Przedwcześnie, bo piłka wpadła na drut kolczasty i pękła.
 14. Moloch

  Mi tam raz się udało przespać calutki dzionek xD i jak wstałem musiałem znowu iść spać. A tak to góra 6-8 godzin snu w tygodniu, w weekendy to z 12 nawet.
×
×
 • Create New...