Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Nicz

Brony
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Nicz last won the day on November 4 2014

Nicz had the most liked content!

Community Reputation

66 Bardzo dobra

4 Followers

About Nicz

 • Rank
  Miejsce na twoją reklamę
 • Birthday 09/07/1994

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Ulubiona postać
  Bilbo Bagosz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nicz

  Ciekaw jestem, jak zakończy się ta bomba. Obecnie nie jestem w stanie wyobrazić sobie czegoś, co przebiłoby "Message Received".
 2. Cóż, albo zostaniesz bogiem fanfików MLP i zdobędziesz coś w rodzaju wszechwiecznej chwały, albo wylądujesz w zakładzie psychiatrycznym. Nie wiem w zasadzie, co gorsze. No, czego? Nie bądź taki, podziel się wrażeniami z cynikiem. Cóż takiego może dokonać (?) fanfik, o czym niestosowne jest (?) publicznie opowiadać? Zaintrygowałeś mnie. Wyobrażenie sobie fioletowego salcesonu leżącego na otwartej książce, podczas gdy w tle przelatuje niebieska laska kiełbasy ze skrzydłami - bezcenne. Ogółem, to nie wiem, co tu się zaczęło w tym temacie dziać, ale nawet mi się to podoba.
 3. Nicz

  Cóż, wygląda na to że poniższy link powinienem zamieścić tutaj o wiele wcześniej. Wszystkie odcinki SU, stare, nowe uploadowane zaraz po oficjalnym wyemitowaniu: http://theworldofstevenuniverse.blogspot.com/ A poza tym, może to głupie, ale sądzę, że powinieneś zamieszczać spoilery w spoilerach. Nie każdy chce sobie psuć niespodziankę.
 4. Cóż, chciałem napisać, jak to jest ze mną ale przypomniało mi się że już przestałem pisać. Pszypau :///// Żeby nie było że tylko shitposting prowadzę, to zarzucę coś swojego co wpadło mi do głowy podczas czytania postów sprzed kilku stron. Ktoś się pytał jak pisać ff, na co trzeba uważać, a ktoś inny (między innymi) stwierdził, iż trza uważać z opisywaniem Mane Six gdyż to są postacie bardzo trudne do odwzorowania. W tym momencie pojawia się moja antyteza: Nie, nie są. W końcu są to postacie z bajki i nie należy w nich spodziewać się jakiegoś naprawdę głębokiego "dna" psychologicznego. Każda ma swój wyraźny zarys, który nie trudno odwzorować ze względu na sporą wyrazistość. Gdzie zatem jest haczyk? To nie klacze są trudne do odwzorowania, lecz wizje czytelników są trudne do wypełnienia. Każdy przecież może wyobrazić sobie (czytając dowolną scenkę) jak jedna z antagonistek by się zachowała. Gdy wizje się pokrywają, czytelnik mruczy pod nosem: "No tak, dobrze odwzorowane". Jeśli czytelnik nie otrzyma reakcji od postaci, jakiej się spodziewał, stwierdzi iż postać nie jest całkowicie wiernie odwzorowana. "To nie pasuje do Rainbow ona by raczej zrobiła to i tamto bla bla" Cała rzecz idzie o subiektywny pogląd, a że ludzi jest dużo to wyobrażeń też. Dlatego sądzę, iż zamiast straszyć początkujących trudnością w oddania "prawdziwego charakteru" (który dla każdego może się różnić) powinno się zachęcać do eksperymentów i "eksploatacji" charakterów głównych postaci. W końcu to i tak wszystko fikcja!
 5. Nocne myśli prysznicowe: Czy tylko ja tak mam, iż czasem, gdy nie mam nic lepszego do roboty (co bądź co bądź zdarza się coraz rzadziej), to wchodzę sobie do tego działu forum i przeglądam komentarze pod losowymi fikami. Nie czytam samych opowiadań (za leniwy jestem), lecz to jak kreatywnie (bądź mniej) użyszkodnicy mieszają z błotem (bądź wychwalają pod niebiosa) dane dzieło sztuki pisanej. Co to daje? Ano można dowiedzieć się co nieco o gustach tutejszych czytelników, podłapać jakąś przydatną radę, bądź dwie... Nie żebym się tłumaczył, czy co, jestem typem użyszkodnika, który raczej preferuje bierne korzystanie z internetu. Jeszcze o clopach. Ja to w ogóle nie rozumiem sensu czegoś takiego. A na co to komu, a komu to potrzebne? Cóż , pomijając fakt, iż mówimy o postaciach z bajki dla dzieci, to naprawdę, jeśli już trzeba, czy nie lepiej zadowolić się wizualną formą?
 6. Ministra, lol. To ze słowem alicorn też jest problem? Zawsze sądziłem że to nazwa nie tyle gatunku, co jakby istoty wyższej, potężniejszej od przeciętnego zjadacza ziemniaków, a co za tym idzie jej płeć nie ma znaczenia, tak? Coś w stylu "Serafin zstąpił na ziemię" - zdanie pasujące dobrze bez względu na to jakiej płci jest owa zstępująca istota. Właściwie to to nie ma nic wspólnego z zasadami językia, a bardziej z przysłowiowym "czujem".
 7. Dobry pomysł. Wystarczy iż każdego kto nie będzie się stosował do demokratycznie wybranego sposobu nazewnictwa wtrąci się do lochu jako wroga wolności słowa.
 8. Tak samo jak wyraz człowiek jest rodzaju męskiego i nikt nie czuje potrzeby tworzenia kwiatków w rodzaju "człowieczyca" tak samo czuję iż nie ma potrzeby by tworzyć dziwactwa w stylu jednorożka czy inne. Jakieś potwierdzenie że informacja o "pegazicy" nie jest wyssana z palca?
 9. Nicz

  Jak AMV, to tylko jedno jedyne, które uważam za warte obejrzenia:
 10. Nicz

  Ostatnio znalazłem, dwa rockowe covery piosenek z serialu, polecam:
 11. Nicz

  Blog Ronaldo, o ile dobrze mi wiadomo jest/był prowadzony przez ludzi odpowiedzialnych za samą kreskówkę, a więc jest w pełni kanoniczny. Taka ciekawostka. A tak poza tym, hype na nowe odcinki.
 12. Sztuka korektowania to wiedza tajemna, dostępna tylko nielicznym śmiałkom, nie bojącym się zajrzeć w najgłębsze, pozbawione wszelkiej gramatyki czeluści piekieł. Podania głoszą iż jeśli o północy wyrecytuje się cały słownik języka polskiego od tyłu a następnie odmieni przez wszystkie polskie przypadki angielską nazwę własną wrzucając przy tym do studni jedną monetę waluty amerykańskiej to dozna się absolutnego lingwistycznego oświecenia.
 13. Nicz

  Ludzie się burzą nie dlatego, że za mało nowych rzeczy jest. Nowości jest sporo. Problem leży raczej w tym, że po raz kolejny Paradox podniósł cene DLC, a co za tym idzie Kozacy są póki co najdroższym dodatkiem. Tak przynajmniej ja to widzę. Nie żebym namawiał do złego, ale prawda jest taka że nawet gdyby komuś chciało się wypisywać streszczenie patchnotes dla każdego dlc oddzielnie to i tak na koniec wyszłoby że prawie każdy wprowadza coś co zupełnie zmienia jakiś aspekt rozgrywki a wszystko sprowadza się do osobistych preferencji, których nie podałeś tutaj. W związku z powyższym radziłbym najpierw pobrać i przetestować komplet a następnie zwyczajnie kupić te dodatki, których ficzery (no tu trzeba zajrzeć na oficjalne patchnoty, nie ma rady) najbardziej ci odpowiadają.
 14. Nicz

  Ha, błąd! Zmiany w dyplomacji - podział dukatów i prestiżu pomiędzy sojuszników na podstawie wkładu w wojnę. System przysług - koniec z wciąganiem potężnego sojusznika do odwalania za ciebie czarnej roboty (a przynajmniej rzecz ta będzie trudniejsza niż kiedykolwiek). Nowe możliwości szpiegowskie, frakcje (kler duchowieństwo kozacy itd), wreszcie coś sensownego z fortami zrobią, przycisk umożliwiający kontynuację poprzednio skończonej gry (to raczej QoL ale i tak całkiem nieźle) i kilka innych których sobie na bierząco nie przypomniałem. Całkiem pokaźna sprawa.
 15. Pozwolę sobie zacytować pewnego filmowego myśliciela: Zapytaj siebie: co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.
×
×
 • Create New...