Jump to content

Nicz

Brony
 • Posts

  123
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Nicz last won the day on November 4 2014

Nicz had the most liked content!

About Nicz

 • Birthday 09/07/1994

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Ulubiona postać
  Bilbo Bagosz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Nicz's Achievements

Słodki kucyk

Słodki kucyk (3/17)

66

Reputation

 1. Nicz

  Steven Universe

  Ciekaw jestem, jak zakończy się ta bomba. Obecnie nie jestem w stanie wyobrazić sobie czegoś, co przebiłoby "Message Received".
 2. Cóż, albo zostaniesz bogiem fanfików MLP i zdobędziesz coś w rodzaju wszechwiecznej chwały, albo wylądujesz w zakładzie psychiatrycznym. Nie wiem w zasadzie, co gorsze. No, czego? Nie bądź taki, podziel się wrażeniami z cynikiem. Cóż takiego może dokonać (?) fanfik, o czym niestosowne jest (?) publicznie opowiadać? Zaintrygowałeś mnie. Wyobrażenie sobie fioletowego salcesonu leżącego na otwartej książce, podczas gdy w tle przelatuje niebieska laska kiełbasy ze skrzydłami - bezcenne. Ogółem, to nie wiem, co tu się zaczęło w tym temacie dziać, ale nawet mi się to podoba.
 3. Nicz

  Steven Universe

  Cóż, wygląda na to że poniższy link powinienem zamieścić tutaj o wiele wcześniej. Wszystkie odcinki SU, stare, nowe uploadowane zaraz po oficjalnym wyemitowaniu: http://theworldofstevenuniverse.blogspot.com/ A poza tym, może to głupie, ale sądzę, że powinieneś zamieszczać spoilery w spoilerach. Nie każdy chce sobie psuć niespodziankę.
 4. Cóż, chciałem napisać, jak to jest ze mną ale przypomniało mi się że już przestałem pisać. Pszypau :///// Żeby nie było że tylko shitposting prowadzę, to zarzucę coś swojego co wpadło mi do głowy podczas czytania postów sprzed kilku stron. Ktoś się pytał jak pisać ff, na co trzeba uważać, a ktoś inny (między innymi) stwierdził, iż trza uważać z opisywaniem Mane Six gdyż to są postacie bardzo trudne do odwzorowania. W tym momencie pojawia się moja antyteza: Nie, nie są. W końcu są to postacie z bajki i nie należy w nich spodziewać się jakiegoś naprawdę głębokiego "dna" psychologicznego. Każda ma swój wyraźny zarys, który nie trudno odwzorować ze względu na sporą wyrazistość. Gdzie zatem jest haczyk? To nie klacze są trudne do odwzorowania, lecz wizje czytelników są trudne do wypełnienia. Każdy przecież może wyobrazić sobie (czytając dowolną scenkę) jak jedna z antagonistek by się zachowała. Gdy wizje się pokrywają, czytelnik mruczy pod nosem: "No tak, dobrze odwzorowane". Jeśli czytelnik nie otrzyma reakcji od postaci, jakiej się spodziewał, stwierdzi iż postać nie jest całkowicie wiernie odwzorowana. "To nie pasuje do Rainbow ona by raczej zrobiła to i tamto bla bla" Cała rzecz idzie o subiektywny pogląd, a że ludzi jest dużo to wyobrażeń też. Dlatego sądzę, iż zamiast straszyć początkujących trudnością w oddania "prawdziwego charakteru" (który dla każdego może się różnić) powinno się zachęcać do eksperymentów i "eksploatacji" charakterów głównych postaci. W końcu to i tak wszystko fikcja!
 5. Nocne myśli prysznicowe: Czy tylko ja tak mam, iż czasem, gdy nie mam nic lepszego do roboty (co bądź co bądź zdarza się coraz rzadziej), to wchodzę sobie do tego działu forum i przeglądam komentarze pod losowymi fikami. Nie czytam samych opowiadań (za leniwy jestem), lecz to jak kreatywnie (bądź mniej) użyszkodnicy mieszają z błotem (bądź wychwalają pod niebiosa) dane dzieło sztuki pisanej. Co to daje? Ano można dowiedzieć się co nieco o gustach tutejszych czytelników, podłapać jakąś przydatną radę, bądź dwie... Nie żebym się tłumaczył, czy co, jestem typem użyszkodnika, który raczej preferuje bierne korzystanie z internetu. Jeszcze o clopach. Ja to w ogóle nie rozumiem sensu czegoś takiego. A na co to komu, a komu to potrzebne? Cóż , pomijając fakt, iż mówimy o postaciach z bajki dla dzieci, to naprawdę, jeśli już trzeba, czy nie lepiej zadowolić się wizualną formą?
 6. Ministra, lol. To ze słowem alicorn też jest problem? Zawsze sądziłem że to nazwa nie tyle gatunku, co jakby istoty wyższej, potężniejszej od przeciętnego zjadacza ziemniaków, a co za tym idzie jej płeć nie ma znaczenia, tak? Coś w stylu "Serafin zstąpił na ziemię" - zdanie pasujące dobrze bez względu na to jakiej płci jest owa zstępująca istota. Właściwie to to nie ma nic wspólnego z zasadami językia, a bardziej z przysłowiowym "czujem".
 7. Dobry pomysł. Wystarczy iż każdego kto nie będzie się stosował do demokratycznie wybranego sposobu nazewnictwa wtrąci się do lochu jako wroga wolności słowa.
 8. Tak samo jak wyraz człowiek jest rodzaju męskiego i nikt nie czuje potrzeby tworzenia kwiatków w rodzaju "człowieczyca" tak samo czuję iż nie ma potrzeby by tworzyć dziwactwa w stylu jednorożka czy inne. Jakieś potwierdzenie że informacja o "pegazicy" nie jest wyssana z palca?
 9. Nicz

  Steven Universe

  Jak AMV, to tylko jedno jedyne, które uważam za warte obejrzenia:
 10. Nicz

  Steven Universe

  Ostatnio znalazłem, dwa rockowe covery piosenek z serialu, polecam:
 11. Nicz

  Steven Universe

  Blog Ronaldo, o ile dobrze mi wiadomo jest/był prowadzony przez ludzi odpowiedzialnych za samą kreskówkę, a więc jest w pełni kanoniczny. Taka ciekawostka. A tak poza tym, hype na nowe odcinki.
 12. Sztuka korektowania to wiedza tajemna, dostępna tylko nielicznym śmiałkom, nie bojącym się zajrzeć w najgłębsze, pozbawione wszelkiej gramatyki czeluści piekieł. Podania głoszą iż jeśli o północy wyrecytuje się cały słownik języka polskiego od tyłu a następnie odmieni przez wszystkie polskie przypadki angielską nazwę własną wrzucając przy tym do studni jedną monetę waluty amerykańskiej to dozna się absolutnego lingwistycznego oświecenia.
 13. Pozwolę sobie zacytować pewnego filmowego myśliciela: Zapytaj siebie: co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.
 14. To uczucie gdy akt twórczy pochłania cię na tyle i zarazem ekscytuje, że nie bacząc na końcowy efekt i na brak wiary we własne umiejętności (o wierze innych już nie wspominając) z ekscytacją myślisz o powoływaniu do życia swych myśli w nieudolny lecz jakże satysfakcjonujący sposób. Ciesząc się z samego zamysłu. Bezcenne.
 15. Nicz

  Steven Universe

  Fanów polskich, obawiam się, jest zbyt mało, by z założenia forum wyszło coś sensownego. Sama idea jest oczywiście szczytna, ale sądzę że na takie odważne kroki to jeszcze za wcześnie. Jeden pełen dobrych chęci osobnik nie sprawi przecież żeby całe forum ożyło (na długo). Nowy odcinek ubawił mnie przednio. Kto by pomyślał że z Peridot taki tyciuśki kulfonik jest.
×
×
 • Create New...