Skocz do zawartości

Kybernetes

Brony
  • Zawartość

    42
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Kybernetes

  1. Szkoła winna być instytucją umożliwiającą najdokładniejsze poznanie samego siebie. Niestety, nie tylko nie spełnia tego zadania, ale wszystko jest w niej nastawione na uniemożliwianie osiągnięcia takiego celu. Przecież ideałem szkoły jest uniformizacja: wszyscy uczniowie mają nabyć jednakowych wiadomości z każdego przedmiotu bez względu na zdolności i zamiłowania, wszyscy mają zachowywać się jednakowo, być jednakowo pracowici, posłuszni, jednakowi jak sztachety w płocie. Życie zacznie się dla nich dopiero po ukończeniu szkoły-wejdą w nie zasobni w mnóstwo zbędnych informacji, a przy tym straszliwie bezradni, gdyż nie nauczono ich poznawania siebie i decydowania o sobie. I takim oto ludziom przyjdzie zaraz na progu tego życia podejmować dwie najważniejsze decyzje życiowe: wybór zawodu i wybór partnera do małżeństwa. Dodam jeszcze, że jednolite nauczanie szkolne sprzyja uczniom przeciętnie inteligentnym, przeciętnie pojętnym i przeciętnie utalentowanym do wszystkiego po trochu, a uczniowie opuszczający szkołę zdumiewająco szybko zapominają wszystko, czego ich nauczono w nielubianych przedmiotach.

    • +1 1
  2. Najpierw trzeba zacząć od zdefiniowania, co rozumiemy pod pojęciem sztucznej inteligencji. Co to jest inteligencja, co to jest sztuczna inteligencja, czym się od siebie różnią, bo inaczej to my nie wiemy, o czym mówimy. Używamy tych samych słów, ale myślimy co innego.

    • +1 1
  3. "Niektórzy myślą, że płyną pod prąd, a to jest tylko rynna z moczem" Ernst Jünger

    "Ekstremizm w obronie wolności nie jest żadnym występkiem, a umiarkowanie w dążeniu do sprawiedliwości nie jest żadną cnotą" David King

    "Każdy, kto chce żyć na koszt państwa, zapomina, że państwo żyje na koszt każdego " Frederic Bastiat

    "Wściekły ryk naszych wrogów jest najlepszym sprawdzianem słuszności naszych działań"  z Internetu

    "Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy" Jan Paweł II

    "Łam konwencje, zachowaj przykazania" G.K. Chesterton

    "Optymizm jest tchórzostwem" Oswald Spengler

    "Nie porównuj siebie do innych, jedyną osobą od której powinieneś być lepszy, jesteś ty sam z dnia wczorajszego " z Internetu

     

     

     

    • +1 3
  4. Ech, niektórzy tutaj zapomnieli o jednym z najważniejszych przykazań: miłowaniu bliźniego jak siebie samego. I spirala zawiści się kręci.Odpłacanie złem za zło-do Boga na pewno to nie prowadzi.

    • +1 5
  5. Ateiści to muszą być strasznie mądrzy ludzie, skoro uważają, że wszystko da się wyjaśnić za pomocą rozumu. Ja taki mądry nie jestem, czy może raczej: nie wierzę w nadnaturalne zdolności ludzkiego mózgu. Skończonym nie da się ogarnąć nieskończonego.

    • +1 1
  6.  

    To, czy Bóg ręcznie sterował czy zaprogramował proces i on dalej sam leci nie ma dla mnie znaczenia. To tylko kwestia technologii stworzenia. A może stosuje obie metody? W każdym razie nie wierzę, że ewolucja jest bezcelowa. Tłumaczenie ewolucji bez celu tej ewolucji to amputowanie połowy rzeczywistości.  Dlaczego muchy istnieją? Bo ewolucja doprowadziła do powstania much i one są-tak się dzisiaj tłumaczy. Ale to część wyjaśnienia. Brakuje jeszcze tego: zostały stworzone po to, aby ptaki miały co jeść! To jest pełna odpowiedź! Uważam, że teraźniejszość zależy i od przeszłości i od przyszłości. Przyczyną są nie tylko stany przeszłe, ale i stany przyszłe. Istnieje tylko teraz, czyli aktualny stan wszechświata. I w tym obecnym stanie przeszłość nie istnieje, ona istnieje tylko w formie śladów, przyszłość też nie, są tylko jej zalążki. Jeżeli nie ma zalążków przyszłości, to nie ma przyszłości, ale w takim razie wszystko byłoby zdeterminowane przez przeszłość, była taka a nie inna i nie zmienimy niczego.

     

  7. "Nie może być wątpliwości co do tego, że kobieta, będąca kobietą w stopniu zupełnym, jest wyższa od mężczyzny, który mężczyzną jest w stopniu niedostatecznym, tak jak rolnik, wierny wobec swojej ziemi, oraz dobrze wywiązujący ze swej pracy, jest wyższy niźli król, który nie potrafi podołać swemu zadaniu."

    Juliusz Evola  "Na antypodach modernizmu. Pisma wybrane"

    • +1 1
×
×
  • Utwórz nowe...