Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Kybernetes

Brony
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

30 Good

2 Followers

About Kybernetes

 • Rank
  konto opuszczone

Recent Profile Visitors

1,920 profile views
 1. Kybernetes

  Szkoła winna być instytucją umożliwiającą najdokładniejsze poznanie samego siebie. Niestety, nie tylko nie spełnia tego zadania, ale wszystko jest w niej nastawione na uniemożliwianie osiągnięcia takiego celu. Przecież ideałem szkoły jest uniformizacja: wszyscy uczniowie mają nabyć jednakowych wiadomości z każdego przedmiotu bez względu na zdolności i zamiłowania, wszyscy mają zachowywać się jednakowo, być jednakowo pracowici, posłuszni, jednakowi jak sztachety w płocie. Życie zacznie się dla nich dopiero po ukończeniu szkoły-wejdą w nie zasobni w mnóstwo zbędnych informacji, a przy tym straszliwie bezradni, gdyż nie nauczono ich poznawania siebie i decydowania o sobie. I takim oto ludziom przyjdzie zaraz na progu tego życia podejmować dwie najważniejsze decyzje życiowe: wybór zawodu i wybór partnera do małżeństwa. Dodam jeszcze, że jednolite nauczanie szkolne sprzyja uczniom przeciętnie inteligentnym, przeciętnie pojętnym i przeciętnie utalentowanym do wszystkiego po trochu, a uczniowie opuszczający szkołę zdumiewająco szybko zapominają wszystko, czego ich nauczono w nielubianych przedmiotach.
 2. Kybernetes

  Najpierw trzeba zacząć od zdefiniowania, co rozumiemy pod pojęciem sztucznej inteligencji. Co to jest inteligencja, co to jest sztuczna inteligencja, czym się od siebie różnią, bo inaczej to my nie wiemy, o czym mówimy. Używamy tych samych słów, ale myślimy co innego.
 3. Kybernetes

  Lepsze, niż finał 4 czwartego sezonu. Żaden wielki zły, strzelający laserami, bla, bla, itp. Mamy naukę o przyjaźni, mamy dawno nie widzianych rodziców Twilight i Armora, tylko troszku za mało mane6 jak dla mnie.
 4. Kybernetes

  "Niektórzy myślą, że płyną pod prąd, a to jest tylko rynna z moczem" Ernst Jünger "Ekstremizm w obronie wolności nie jest żadnym występkiem, a umiarkowanie w dążeniu do sprawiedliwości nie jest żadną cnotą" David King "Każdy, kto chce żyć na koszt państwa, zapomina, że państwo żyje na koszt każdego " Frederic Bastiat "Wściekły ryk naszych wrogów jest najlepszym sprawdzianem słuszności naszych działań" z Internetu "Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy" Jan Paweł II "Łam konwencje, zachowaj przykazania" G.K. Chesterton "Optymizm jest tchórzostwem" Oswald Spengler "Nie porównuj siebie do innych, jedyną osobą od której powinieneś być lepszy, jesteś ty sam z dnia wczorajszego " z Internetu
 5. Kybernetes

  Ech, niektórzy tutaj zapomnieli o jednym z najważniejszych przykazań: miłowaniu bliźniego jak siebie samego. I spirala zawiści się kręci.Odpłacanie złem za zło-do Boga na pewno to nie prowadzi.
 6. Kybernetes

  Czy te rysunki mają jakieś przesłanie? O co chodzi z żarówkami? Co chcesz przekazać?A może doszukuję się niewiadomo czego
 7. I teraz przydałaby się Pinkie-poprawiłaby atmosferę w temacie. Pewnie w ogóle by się nie przejęła, tylko zażartowała z sytuacji.
 8. Kybernetes

  Chciałbym mieć obsesję na punkcie czegokolwiek. Kiedyś lubiłem historię, ale mi przeszło. MLP-to już nie to, co kiedyś. Szukam i szukam, ale nic nie mogę znaleźć. Chodzi o coś, co mógłbym robić przez całe życie, a nie, że się znudzi po pewnym czasie. Coś, co wryło by się w mózg i zostało tam na zawsze.
 9. Kybernetes

  Po co publikować niedokończone OC-eki. Nie ma czego oceniać. Tylko rysunek jest.
 10. Kybernetes

  Profesor-jak się nazywa stworzenie, które ma dwie nogi i pierze? Uczeń-praczka, panie profesorze!
 11. Kybernetes

  Ateiści to muszą być strasznie mądrzy ludzie, skoro uważają, że wszystko da się wyjaśnić za pomocą rozumu. Ja taki mądry nie jestem, czy może raczej: nie wierzę w nadnaturalne zdolności ludzkiego mózgu. Skończonym nie da się ogarnąć nieskończonego.
 12. Kybernetes

  Czy nie czujesz się zdominowany przez Cadance? Ona księżniczka, ma władzę, a ty?
 13. Heh, tytuły filmów najlepsze jak dla mnie.
 14. Kybernetes

  To, czy Bóg ręcznie sterował czy zaprogramował proces i on dalej sam leci nie ma dla mnie znaczenia. To tylko kwestia technologii stworzenia. A może stosuje obie metody? W każdym razie nie wierzę, że ewolucja jest bezcelowa. Tłumaczenie ewolucji bez celu tej ewolucji to amputowanie połowy rzeczywistości. Dlaczego muchy istnieją? Bo ewolucja doprowadziła do powstania much i one są-tak się dzisiaj tłumaczy. Ale to część wyjaśnienia. Brakuje jeszcze tego: zostały stworzone po to, aby ptaki miały co jeść! To jest pełna odpowiedź! Uważam, że teraźniejszość zależy i od przeszłości i od przyszłości. Przyczyną są nie tylko stany przeszłe, ale i stany przyszłe. Istnieje tylko teraz, czyli aktualny stan wszechświata. I w tym obecnym stanie przeszłość nie istnieje, ona istnieje tylko w formie śladów, przyszłość też nie, są tylko jej zalążki. Jeżeli nie ma zalążków przyszłości, to nie ma przyszłości, ale w takim razie wszystko byłoby zdeterminowane przez przeszłość, była taka a nie inna i nie zmienimy niczego.
×
×
 • Create New...