Skocz do zawartości

Prog-rock, post-rock, art-rock i wszystko pomiędzy


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

JD? hell yea:p Na ponymeecie kutnowskim zamierzam chodzić w mojej koszulce Unknown Pleasures. Keola, jakbyś chciał inne mroczne post-punki, to się polecam - z referatu o takiej muzyce dostałem 6 na WoKu;p Tu może próbka, którą miałem dać do "Oceń poprzednią piosenkę", ale przez głupią politykę mi zamknęli.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Dyżo się widać zmneniło tutaj od mojego ostatniego postu. temacik się rozwija i ja w sumie też bo kiedy pisałem tutaj po raz 1 posty to z prog rocka trafiał do mnie tylko Rush, teraz mimo tego że R nadal zajmuję u mnie wyjątkowe miejsce to również Jethro Trull znalazł\ sobie u mnie miły zakątek w umyśle, jescze nigdy nie myślałem że tak się będę jarał fletem.

W sumnie zastanawia mnie dlaczego ten temacik nie porusza tematu Metalu progresywnego, który przecież jest dzieckiem Prog Rocka - wiele grup się z resztą przyznaje do inspiracji grupami progrockowymi np Dream Theater przyznaje się do inspiracji Rushem i Yesem, słychać to z resztą na 2 albumie ,

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Nie wiem czemu nie poruszono tutaj tematu prog metalu, który gra wiele interesujących zespołów. Zresztą wpływy progresywny dopadły także mocniejsze gatunki jak death (Opeth, Edge of Sanity, In Mourning), a także black (Enslaved, Borkangar).

Jest też post-metal (Isis, Cult of Luna, Neurosis), a także post-black, który zawiera dodatkowo elementy blacku (Altar of Plagues, Lantlos, polska Entropia, która w tym roku naprawdę bardzo przyjemny album nagrała, zachaczający już o blackgaze).

W sumie można tutaj wspomnieć o blackgazie, będącym generalnie fuzją black metalu i shoegaze'u, który jednakże bardzo często ma również silne wpływy post-rocka.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...