Jump to content

Wiosenny długopis czeka na zachcianki.


Spring Apricot
 Share

Recommended Posts

Bonjour.

Mało mam ostatnio czasu na porządne graficzenie (tj. vectory i tablet) zaś zabranie się za requestowany vector zajmuje mi miesiące. Mimo to rysuję bardzo dużo - takie są bowiem uroki długopisu! W każdym z moich zeszytów notatki przeplatają się z rysunkami - czasem są to ot po prostu randomowe kucyki, czasem jakieś bazgroły związane z tematem lekcji.

Jeśli rysuję kuce, zazwyczaj są to wymyślane na bieżąco OCki, no-name'y bez historii czy CMa, rysowane tylko ten jeden raz - bo akurat tak a nie inaczej miałam ochotę narysować grzywę i ogon. Czasem rysuję tez takie kuce w domu, kiedy akurat diabelnie nie chce mi się robić niczego konstruktywnego jednak nie mam też ochoty iść jeszcze spać (bądź wiem, że bez względu na to, jak mi się nie chce zaraz do czegoś konstruktywnego muszę zasiąść).

Dziś stwierdziłam, że mogłabym zaproponować wam, żeby to wasze OCki znalazły się w moich zeszytach zamiast tych randomowych kucy - dlatego właśnie zakładam ten temat.

Jeśli komuś z was przypadną do gustu moje bazgroły (których próbki zamieszczę w spoilerze poniżej) wstawcie tu obrazek z waszym OCkiem lub jego opis, a ja (zapewne dość szybko) narysuję go w czasie lekcji nie wymagającej notowania lub wieczorkiem w domu i zdjęcie rysunku wstawię w temacie. Bardzo prawdopodobnie część (jak nie większość) OCków będę rysowała po kilka razy.

Jeśli chodzi o to, jakie pozy etc. rysuję to odpowiedź brzmi wszelkie. Czasem są to same popiersia, czasem całe kuce, czasem siedzące, czasem stojące, skaczące czy latające, czasem radosne, czasem zrozpaczone, zaskoczone, śpiące, złe... Na co mi przyjdzie ochota.

Jeśli chcecie, aby kuc którego dla was naszkicuję był w jakiejś konkretnej formie zaznaczcie to w swoim poście. Jeśli tego nie określicie narysuję go tak, jak akurat będę miała ochotę (czyli zapewne w kilku różnych pozach).

Liczcie się z tym, że rysunki będą na papierze w kratkę, niepokolorowane i często niezbyt duże (w realu), do tego będą tu wstawiane w formie zdjęć telefonem (próbkę jakości będziecie mieli poniżej w spoilerze). Ew. jeśli uznam, że jakiś szkic jest wybitnie dobry może zmusze się do ruszenia plota i zrobienia skanu, może nawet lekkiemu obrobieniu go w programie graficznym.

Eh, dobra, dość tego mamlania. Zawsze mam tendencję do pisania ścian...

 

Oto próbka moich bazgrołów:

untitled_by_esc54-d83fyoz.jpg

untitled_by_esc54-d83fysb.jpg

untitled_by_esc54-d83fyup.jpg

untitled_by_esc54-d83fyx3.jpg

untitled_by_esc54-d83fyls.jpg

 

untitled_by_esc54-d83fyzs.jpg

untitled_by_esc54-d83fyj2.jpg

untitled_by_esc54-d83fyf8.jpg

untitled_by_esc54-d83fycp.jpg

untitled_by_esc54-d83fya5.jpg

 

untitled_by_esc54-d83fy7u.jpg

untitled_by_esc54-d83fy1q.jpg

untitled_by_esc54-d83fxz3.jpg

untitled_by_esc54-d83fxws.jpg

untitled_by_esc54-d83fxua.jpg

 

untitled_by_esc54-d83fxrg.jpg

untitled_by_esc54-d83fxog.jpg

untitled_by_esc54-d83fxmc.jpg

untitled_by_esc54-d83fxkk.jpg

untitled_by_esc54-d83fxi5.jpg

 

untitled_by_esc54-d83fxfe.jpg

untitled_by_esc54-d83fxct.jpg

untitled_by_esc54-d83fx93.jpg

untitled_by_esc54-d83fx6f.jpg

untitled_by_esc54-d83fx47.jpg

(Podzieliłam na 5 spoilerów bo sporo tego jest. I ten, przepraszam za fragmenty notatek - szczególnie tych z matmy i fizyki :v)

Link to comment
Share on other sites

Ej, te humanoidy (pierwszy i ostatni rysunek z pierwszego spoilera) są świetne, nie widziałem ich wcześniej!

Możesz spróbować narysować oddzielnie zespół muzyczny składający się z takich minimalistów, ale to nie request, tylko propozycja. c:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Możesz narysować krótkie opowiadanie w postaci komiksu, przedstawione z perspektywy męskiego zarostu ucznia lub grupy uczniów dowolnej rasy w dwóch lub trzech etapach, zależnie od interpretacji:

Trakcie ciężkiej nauki przed egzaminem/sesją, w której Zarost jest w trakcie wegetacji, jest to faza wzrostu. Owłosienie ma odzwierciedlać akcję utworu jako wyznacznik fabuły. Tutaj - akcja rośnie.

Uczeń lub grupa pisze test. Jest to punkt kulminacyjny opowieści, gdzie zarówno akcja, jak i Zarost osiągają największe rozmiary.

Utwór musi także przedstawiać rozwiązanie akcji, w postaci uczniów ukazanych bez Owłosienia.

 

Jeśli chodzi o moje osobiste przemyślenia, to uważam, że panel piąty ze spoilera pierwszego będą prawie idealne do uzyskania klimatu. Jednak to Ty tutaj chcesz ćwiczyć, więc wybierzesz cokolwiek będziesz pragnąć.

 

xoxo,

Linur.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...