Skocz do zawartości

[zapisy] [gra] Warrior Cats - Skromne Początki


timber

Recommended Posts

1.png


Cześć!

W czasie rozmawiania z koleżanką wpadłam na pewien ciekawy pomysł. Pewnie przynajmniej paru z was zna serię książek "Warrior Cats". Jest tam opisana historia (bodajże) sześciu klanów - ThunderClanu, RiverClanu, WindClan'u, SkyClan'u, ShadowClan'u i BloodClan'u (jest również StarClan, ale jako że jest to typowe "niebo" nie zalicza się do ziemskich klanów), które rywalizują między sobą o terytoria.


Sesja ta, przedstawi jednak "Wojowników" z nieco innej strony. Przeniesiemy się do czasu sprzed pierwszej książki - "Into the Wild". Istniały wtedy tylko cztery klany (+StarClan), zwane potocznie klanami Gromu, Rzeki, Wiatru i Cienia. Klany te dopiero się rozwijały, zajmowały tereny i, co najważniejsze, walczyły o nie. Czas ten nie należał do spokojnych, ba, był to najniebezpieczniejszy i najbardziej krwawy okres zapewne w całej historii klanów.


Co ty, zainteresowany masz z tym wspólnego? W tej sesji masz okazję wcielić się jednego z bohaterów klanów, przedstawionych poniżej. Nie, w tej sesji nie będziesz grał jako oc, a jako jedna z całkowicie kanonicznych postaci.


Uwaga! Nie są tu uwzględnione postacie które pojawiają się w czasie/po pierwszej książce, np. Firestar, aczkolwiek można zagrać postacią która w którejś z części umarła, np. Tigerstar, Redtail.


Teczka dokumentów

zajrzyj, zanim się zapiszesz


Charakterystyka klanów

Logo-thunderclan.png

Najsłabszy klan, składający się z małej ilości słabych kotów. Są dość groźnie nastawieni do wyrzutków, tolerują zaś tzw. Kittycat's (domowe kociaki) należące do dwunogów. Członkowie są wobec siebie lojalni i chętnie służą pomocną "łapą", czy to przy walkach, czy przy wychowywaniu młodych.


Ważne informacje

Lider - Bluestar

Polska nazwa - Klan Gromu

Terytoria (las) - ThunderClan Camp, Sandy Hollow, Great Sycamore, Tallpines

Terytoria (rzeka) - ThunderClan Camp, Ancient Oak, Abadoned Twoleg Rest, Clearing


Logo-shadowclan.png

Jeden z silniejszych klanów, składający się z średniej ilości kotów. Groźnie nastawione i nieufne, czy dla wyrzutka, czy Kittycat'a. Członkowie często prowadzą bitewki o jedzenie czy posadę, aczkolwiek wspomagają się wzajemnie na prawdziwych wojnach.


Ważne informacje

Lider - Blackstar

Polska nazwa - Klan Cienia

Terytoria (las) - ShadowClan Camp, Carrior Place, Snakerocks

Terytoria (rzeka) - ShadowClan Camp, Small Thunderpath, Old Thunderpath, Halfbridge, Twoleg Path (oba), Twoleg Nest


a462vc.png

Najsilniejszy klan, czujący silną więź z wodą. Są dość ufni, ale surowi i nie zapoznani z przyjaźnią. I chociaż pomagają sobie podczas wojen, raczej nie zawiązują bliższych relacji. Są wytrzymali i uwielbiają się kąpać w jeziorze, które należy do ich najważniejszych terenów. W czasie tymczasowego sojuszu z ThunderClanem.


Ważne informacje

Lider - Leopardstar

Polska nazwa - Klan Rzeki

Terytoria (las) - RiverClan Camp, River, SunningRocks

Terytoria (rzeka) - Greenleaf Twolegplace, RiverClan Camp, Stream, Halfbridge


Logo-windclan.png

Jeden z silniejszych klanów, rywalizujący z RiverClan'em. Koty należące do tego klanu kochają przebywać na powietrzu i poznawać nowych ludzi. Niestety, często występują u nich zdrady, a nieco rzadziej nowe przyjścia.


Ważne informacje

Lider - Onestar

Polska nazwa - Klan Wiatru

Terytoria (las) - WindClan Camp

Terytoria (rzeka) - WindClan Camp, Twoleg Place, Broken Halfbridge


Koty do wzięcia

Uwaga! Jeśli nie ma tu twojej ulubionej postaci, a była ona żywa przed pierwszą częścią, napisz do mnie na pw. ^^

Obrazy autorstwa Tigon09, świetnej artystki z dA.


Redtail

Redtail_by_tigon.png

Kot ten pojawia się na początku w "Into the Wild".

Cechuje się sprytem i inteligencją, jest też zastępcą Lidera ThunderClanu - Bluestar, niebieskiej kotki.

Redtail pali nienawiścią do Tigerclaw'a.

Grany przez - Timber


Silverstream


Silverstream_by_tigon.png

Kotka ta pojawiła się po raz pierwszy w "Fire and Ice".

Cechuje się dużą zwinnością i inteligencją. W Riverclan'ie pełni rolę wojownika.

SilverStream raczej nie ma specjalnych relacji z innymi kotami.

Grana przez - SimkaKarma



Tigerclaw


Tigerstar_by_tigon.png

Tigerclaw pojawia się po raz pierwszy w "Into the Wild"

Cechuje się przebiegłością i oślim oporem, jak i bardzo chce dążyć do celu. W Thunderclan'ie pełni rolę wojownika

Kocur nie jest pozytywnie nastawiony do członków klanu, a innych (inne klany, włóczykije) nienawidzi.

Grany przez - To ty możesz nim być! ^^


Spottedleaf


Spottedleaf_by_tigon.png

Spottedleaf po raz pierwszy pojawia się w "Into the Wild".

Jest dość miła, inteligentna i bardzo uczynna. Pełni rolę medyka w ThunderClan'ie.

Bardzo lubi Redtail'a.

Grana przez - Seluna


Leopardstar


Leopardstar_by_tigon.png

Leopardstar pojawia się po raz pierwszy w "Fire and Ice"

Jest inteligentny i woli pomyśleć niż tępo rzucić się do ataku. Jest liderem Riverclan'u.

Żywi pozytywne uczucia do członków klanu.

Grany przez - Elfka z Amanu


Bluestar


Bluestar_by_tigon.jpg

Bluestar pojawia się po raz pierwszy w "Into the Wild".

Jest spokojną i inteligentną liderką Thunderclan'u, rzadko pakującą się w tarapaty.

Ufa ona członkom klanu, ale nie żywi do nikogo większej sympatii.

Grana przez - Advillion


Sandstorm


warriors__sandstorm_by_arrawr-d4hfpsw.pn

Sandstorm po raz pierwszy pojawia się w "Into the Wild",

Jest porywcza i zwinna, lecz nie skupia się za bardzo na strategiach. Wojowniczka Thunderclan'u.

Nie ma specjalnych relacji z członkami klanu.

Grana przez - Luna the Moon


Z czasem pojawi się więcej postaci.



Mechanizm gry, czyli jak gramy a jak nie gramy


Dostanie się do sesji

By dostać się do sesji, trzeba zgłosić mi na pw krótką wiadomość ala "hej, chcę do twojej sesji jako ----", a ja dopiszę Ciebie w polu "Grany przez - ?????" przy wybranym przez ciebie kocie.


Jeśli sesja już się zaczęła, a chciałbyś się do niej dostać, oczekuj na dodanie "paczki Kotów" - wprowadzenia nowych kotów do listy postacii. Na ten moment zapisać się mogą trzy osoby, chyba że ktoś zgłosi własną postać na pw.


Wygrywanie walk


Jeśli wasze koty wtrącą się w walkę, wynik zostanie ogłoszony na pomocą kostek.

Jak? Ja (MG) mam dwie kostki do gry, a obok mnie rozgrywa się walka SilverStream i Spottedleaf, uznaję więc że lewa kostka to SilverStream a prawa jej rywalka. Rzucam, po czym patrzę.


SilverStream - 3 oczka

Spottedleaf - 1 oczko


Ogłaszam wynik - wygrała Spottedleaf.


Cel


Waszym celem jest przygotowanie się do nadchodzącej pod koniec sesji Wojny Klanów, w której zginie najsłabszy ostatecznie klan. Sesji zapewne będzie kilka, najpierw z czteroma klanami, potem z trzema i na koniec tylko z dwoma.


Uwagi


1 - Paczki Kotów - czyli losowe dodawanie kotów odbywa się ok. dwa dni + cyfra dzisiejszego dnia, na przykład.


Dziś jest siódmy, więc za dwa dni nowe koty. Jest dziewiąty, mamy nowe koty.

Liczymy dzień kolejnej dostawy.

2 (szacowany czas) + 9 (cyfra dnia) = 11

Kolejna dostawa za 11 dni.


2 - Jak MG coś schrzanił to to olejcie albo zwróćcie uwagę. Nie oba na raz.


3 - Przestrzegamy regulaminu forum i poddziału.


Dziękuję i zapraszam,

Timber

Edytowano przez Timber
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terytoriach nie działo się nic ciekawego. Koty polowały, kocięta bawiły się a seniorzy pochrapywali sobie w swojej jaskini.

Nikt nie wiedział, co miało się zdarzyć za chwilę...

---

 

I takim oto drobnym akcentem zaczynamy naszą sesję, której zasady zostały ustalone na pw.

Coś jeszcze? Raczej nie. Za chwile dowiecie się co robiły wasze koty.

 

Silverstream

Ze stoickim spokojem przechadzałaś się po terenach Riverclan'u. Nic by się nie stało, gdyby nie to, że do twoich kocich uszu doszedł cichy dźwięk, a za nim trzy kolejne. Nie było wątpliwości że jakiś z członków tego głupiego klanu cienia był na waszym terytorium! Chciałaś jednak pozostać opanowana i odczekać na reakcję ze strony zbiega. Może to tylko sojusznik?

 

Spottedleaf

Opatrywałaś właśnie jedną z rannych kocic. Na szczęście, nie było jej nic aż tak poważnego, więc już po paru minutach mogłabyś zacząć spokojnie segregować "preparaty", gdyby nie to, że kotka nie wstawała już od długiego czasu, przez co byłaś w dosyć niekomfortowej sytuacji.

 

Leopardstar

Wybierałeś się właśnie na spotkanie liderów przy Fourtrees, ale coś przykuło twoją uwagę w czasie drogi. Chmara zająców wymijając krzaki i inne przeszkody biegła w tym samym kierunku. Pomyślałeś chwilę, po czym z lekkim niepokojem udałeś się dalej.

 

Bluestar

Czekałaś na resztę liderów już od dłuższego czasu, stojąc bezczynnie na skale, umieszczonej przy Fourtrees - miejscu należącym do Gwiezdnego Klanu! Tak, "Cztery Drzewa" były naprawdę pięknym miejscem. Zobaczyłaś przed sobą Leopardstar'a, lecz zachowałaś kamienna twarz i jedynie podniosłaś się z leżącej pozycji. Czyli niedługo zjawią się wszyscy...

 

Sandstorm

Spokojnie przekradałaś się przez terytoria rzecznego klanu, gdy zauważyłaś spacerującą Silverstream. Szlag! A byłaś tak blisko wyjścia z całej sytuacji bez szwanku, a tu? Jedna z wojowniczek "rzecznego" wybrała się na przechadzkę akurat w ten sam dzień!

 

Redtail (mój "odpis")

Z cierpliwością patrzyłem na wylegujące się kociaki. Szczerze? Nie lubię zbytnio, gdy Bluestar wybiera się do Fourtrees. Rozumiem, że jest liderką i musi, ale z drugiej strony... Eh... Po co ja marudzę?

- Redtail? - usłyszałem za sobą głos, po czym gwałtownie obróciłem łepek.

---

 

Nie, wy nie możecie mówić jako inne postacie, tylko MG może pisać takie coś jak wyżej, jak i sterować otoczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...